2021-03-04   02:24:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 278 32.01
2 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 212 35.06 +3.05
3 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 201 35.68 +3.67
4 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 191 36.26 +4.25
5 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 172 37.56 +5.55
6 Miro Knuutila 2008 Vieskan Uimarit 160 38.49 +6.48
7 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 159 38.53 +6.52
8 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura 155 38.90 +6.89
9 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 150 39.35 +7.34
10 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 147 39.54 +7.53
11 Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 146 39.67 +7.66
12 Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 145 39.79 +7.78
13 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 143 39.93 +7.92
13 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 143 39.93 +7.92
15 Veikko Korpipää 2006 Oulun Lohet 141 40.13 +8.12
16 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 134 40.78 +8.77
17 Jaakko Peltonen 2008 Oulun Uinti 1906 123 41.97 +9.96
18 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 121 42.20 +10.19
19 Akseli Ollonen 2009 Oulun Uinti 1906 117 42.67 +10.66
20 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 110 43.52 +11.51
21 Aaron Rantsi 2009 Kemin Uimaseura 98 45.29 +13.28
22 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 98 45.30 +13.29
23 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 91 46.33 +14.32
24 Juho Saukkonen 2008 Kemin Uimaseura 91 46.46 +14.45
25 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 90 46.64 +14.63
26 Kristian Juutilainen 2008 Rovaniemen Uimaseura 89 46.70 +14.69
27 Perttu Piippo 2008 Kempeleen Pyrintö 89 46.79 +14.78
28 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 81 48.22 +16.21
29 Waltteri Väisänen 2008 Oulun Lohet 79 48.71 +16.70
30 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 77 49.15 +17.14
31 Aatu Jaakonaho 2008 Haapajärven Kiilat 73 49.81 +17.80
32 Jere Kilpeläinen 2007 Haapajärven Kiilat 73 49.86 +17.85
33 Lenni Oskari Peltoniemi 2010 Oulun Uinti 1906 69 50.84 +18.83
34 Aapo Mikkola 2010 Kemin Uimaseura 66 51.67 +19.66
35 Iiro Matinolli 2009 Kempeleen Pyrintö 53 55.60 +23.59
36 Tomi Rantala 2009 Kempeleen Pyrintö 52 55.72 +23.71
37 Joel Sarajärvi 2009 Kempeleen Pyrintö 52 55.92 +23.91
Event official at: 6.12.2018 11:35:41
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 469 26.91
2 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 430 27.70 +0.79
3 Karlo Kilpinen 2003 Kemin Uimaseura 419 27.93 +1.02
4 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 405 28.26 +1.35
5 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 380 28.85 +1.94
6 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 368 29.16 +2.25
7 Aaro Paasonen 2004 Iisalmen Uimarit 315 30.73 +3.82
8 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 293 31.47 +4.56
9 Juho Tarvainen 2004 Kuusamon Erä-Veikot 279 31.99 +5.08
10 Joel Hassinen 2005 Oulun Uinti 1906 257 32.87 +5.96
11 Alex Kortesalmi 2004 Rovaniemen Uimaseura 256 32.91 +6.00
12 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 224 34.43 +7.52
13 Eemeli Korhonen 2003 Kempeleen Pyrintö 215 34.90 +7.99
14 Onni Salonen 2005 Swimming Club Vuokatti 168 37.83 +10.92
Event official at: 6.12.2018 11:35:41
Event 10, 50m Vapaauinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 625 24.45
2 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit 620 24.51 +0.06
3 Tomi Leppälä 1994 Kemin Uimaseura 504 26.27 +1.82
4 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 495 26.43 +1.98
5 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 493 26.46 +2.01
6 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 479 26.72 +2.27
7 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 474 26.80 +2.35
8 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 474 26.81 +2.36
9 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 469 26.91 +2.46
10 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 435 27.59 +3.14
11 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 420 27.92 +3.47
12 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 384 28.76 +4.31
13 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 364 29.28 +4.83
14 Kimmo Viinamäki 1995 Kemin Työväen Uimarit 359 29.42 +4.97
15 Juuso Mikael Tiensuu 2001 Kemin Uimaseura 303 31.10 +6.65
16 Timo Siika-Aho 1968 Oulun Lohet 299 31.25 +6.80
17 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 285 31.74 +7.29
18 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 265 32.55 +8.10
19 Miikka Mattila 1977 Oulun Uinti 1906 258 32.84 +8.39
20 Seppo Miilumäki 1948 Oulun Uinti 1906 141 40.10 +15.65
- Juho Larinen 1999 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 6.12.2018 11:35:41
2018-12-06 11:35:51 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner