2021-03-04   02:12:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 259 35.17
2 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 232 36.48 +1.31
3 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 215 37.43 +2.26
4 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 176 39.96 +4.79
5 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 152 41.99 +6.82
6 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 148 42.35 +7.18
7 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 144 42.74 +7.57
8 Eduard Chirica 2007 Oulun Uinti 1906 142 42.91 +7.74
9 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit 135 43.70 +8.53
10 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit 89 50.07 +14.90
11 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 87 50.48 +15.31
12 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 81 51.78 +16.61
13 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 77 52.69 +17.52
14 Miro Knuutila 2008 Vieskan Uimarit 77 52.70 +17.53
15 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 74 53.21 +18.04
16 Sepehr Torabihaghighi 2006 Oulun Uinti 1906 43 1:03.56 +28.39
17 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 40 1:05.22 +30.05
- Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW 4.4
- Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit DSQ SW 8.3
- Tuomas Nissinen 2008 Kemin Työväen Uimarit DSQ SW 4.4
Event official at: 6.12.2018 13:30:37
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 442 29.43
2 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 440 29.49 +0.06
3 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 328 32.50 +3.07
4 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 306 33.26 +3.83
5 Joel Hassinen 2005 Oulun Uinti 1906 202 38.21 +8.78
6 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 135 43.68 +14.25
7 Elias Laukka 2005 Kempeleen Pyrintö 131 44.08 +14.65
8 Alex Kortesalmi 2004 Rovaniemen Uimaseura 124 44.93 +15.50
9 Sampo Jylhä 2005 Oulun Uinti 1906 51 1:00.37 +30.94
Event official at: 6.12.2018 13:30:37
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Niko Mäkelä 1998 Riihimäen Uimaseura 833 23.83
2 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 613 26.40 +2.57
3 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet 592 26.71 +2.88
4 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 487 28.49 +4.66
5 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 480 28.64 +4.81
5 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 480 28.64 +4.81
7 Tuomas Järvelä 1994 Oulun Lohet 450 29.26 +5.43
8 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 406 30.27 +6.44
9 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 398 30.48 +6.65
10 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 366 31.33 +7.50
11 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 357 31.61 +7.78
12 Aleksanteri Angelva 2001 Swimming Club Rovaniemi 336 32.26 +8.43
13 Kimmo Viinamäki 1995 Kemin Työväen Uimarit 293 33.74 +9.91
14 Heikki Koskela 1968 Oulun Uinti 1906 243 35.91 +12.08
15 Miikka Mattila 1977 Oulun Uinti 1906 173 40.19 +16.36
Event official at: 6.12.2018 13:30:37
2018-12-06 13:30:54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner