2019-07-17   06:34:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup - Birkerød

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:02   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub            30.33   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.57   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.70   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            31.74   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.86   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            31.96   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub            32.26   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.38   
Silja Brage  2005  JGI Svømning            32.40   
10  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            32.45   
11  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub            32.73   
12  SIF Bramm  2006  JGI Svømning            33.20   
13  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.63   
14  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.76   
15  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            34.19   
16  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            35.26   
17  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            35.80   
18  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            35.87   
19  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            35.89   
20  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.91   
21  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            36.29   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            36.36   
23  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            36.94   
24  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub            37.59   
25  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            37.71   
26  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            38.07   
27  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            38.24   
28  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            38.85   
29  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub            38.92   
30  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            39.28   
31  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.17   
32  Anna Merl Larsen  2006  A6            41.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:02 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:44   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.80   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.56   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub            30.59   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.43   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            31.79   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            31.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:44 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:02   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            27.85  Deltager ikke i finalen 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub            27.94   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            28.41  Deltager ikke i finalen 
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            28.48   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            29.00   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            29.02   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.04   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            29.23   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            29.88   
10  Noah Tranum  2004  JGI Svømning            30.05   
11  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            30.18   
12  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            30.21   
13  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.32   
14  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.45   
15  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            30.73   
16  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svømning            30.76   
17  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            30.90   
18  Emil Stenholt Røpke  2004  JGI Svømning            31.29   
19  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            31.37   
20  Marco Stub Olssen  2004  Svømmeklubben Laksen            31.60   
21  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            31.90   
22  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            32.06   
23  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.35   
24  Mads Holger From  2004  JGI Svømning            32.41   
25  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            32.42   
26  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            32.52   
27  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.10   
28  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            33.34   
29  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            34.27   
30  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            34.92   
31  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            38.17   
32  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            40.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:51   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub            28.10   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            28.68   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.04   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            29.08   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.11   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            29.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:51 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            28.64   
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            28.71   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            28.78  Deltager ikke i finalen 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            28.81   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            28.93   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.45   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub            29.83   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            29.96   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            29.96   
10  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            30.24   
11  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.26   
12  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            30.33   
13  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            30.37   
14  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            30.50   
15  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.55   
16  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.58   
17  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.70   
18  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.73   
19  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub            30.77   
20  Christine Henriksen  2003  JGI Svømning            30.79   
21  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            30.89   
22  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            30.93   
23  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            31.03   
24  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.60   
25  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.62   
26  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            31.73   
27  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            31.98   
28  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.00   
29  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            32.06   
30  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            32.08   
31  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub            32.26   
32  Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.28   
33  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            32.49   
34  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            33.03   
35  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            33.08   
36  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub            33.37   
37  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            33.38   
38  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            33.44   
39  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød            33.60   
40  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            33.74   
41  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            34.64   
42  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.68   
43  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            35.80   
44  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            35.86   
45  SIF Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            35.92   
46  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            36.01   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            25.50  Deltager ikke i finalen 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.59  Deltager ikke i finalen 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.91   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            26.01   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.44   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.56   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.62   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            26.65   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            27.32   
10  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.48   
11  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.68   
12  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            27.99  Deltager ikke i finalen 
13  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            28.30   
14  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.35   
15  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.52   
16  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            28.64   
17  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.78   
18  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            28.84   
19  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            28.98   
20  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen            29.13   
21  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            29.27   
22  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            29.65   
23  Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning            30.19   
24  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.37   
25  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            30.40   
26  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.74   
27  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            31.94   
28  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            33.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            32.02   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            32.19   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.22   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            32.41   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.10   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            33.83   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            33.87   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.92   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            34.12   
10  Asta Højberg  2005  Sigma Swim Birkerød            34.52   
11  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.72   
12  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub            34.76   
13  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            34.85   
14  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            35.33   
15  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.79   
16  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            36.34   
17  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            36.79   
18  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            36.82   
19  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.45   
20  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svømmeklub            37.91   
21  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            38.00   
22  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.10   
23  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.25   
24  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød            38.49   
25  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            38.58   
26  Lærke Stenholt Røpke  2006  JGI Svømning            38.77   
27  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            38.92   
28  Jasmin Kjærsgaard  2006  Slangerup Svømmeklub            39.51   
29  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            40.03   
30  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.12   
31  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            40.72   
32  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            45.84   
33  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            46.94   
Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            31.86   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            32.07   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.06   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.34   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            33.65   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            33.73   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:12 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            29.10  Deltager ikke i finalen 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            29.22   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.25   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.30   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            30.90   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.97   
Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.13   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.67   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            33.12   
10  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.05   
11  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød            34.73   
12  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            35.00   
13  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            35.01   
14  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            35.53   
15  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            35.59   
16  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            36.31   
17  Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            44.73   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:29   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            29.10   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.12   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.15   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            31.13   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.92   
Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen            32.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:29 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            29.78   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            30.40   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            31.47  Deltager ikke i finalen 
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.47   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.75   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            32.03   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.08   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            32.60   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            32.65   
10  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            33.17   
11  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            33.53   
12  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            33.62   
13  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            34.11   
14  Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            34.28   
15  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.88   
16  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.94   
17  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            35.39   
18  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            35.67   
19  Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.80   
20  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            36.13   
21  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød            37.55   
Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            29.78   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            30.21   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.07   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.42   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.52   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            32.00   
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            32.42   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            32.67   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            32.91   
10  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub            33.06   
11  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            34.47   
12  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            34.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.14   
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.36  Deltager ikke i finalen 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            27.41  Deltager ikke i finalen 
Frederik O. Møller  1999  Hovedstadens Svømmeklub            27.53   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.89   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            28.91   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.44  Deltager ikke i finalen 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            29.50   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            29.74   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            29.85  Deltager ikke i finalen 
11  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.94  Deltager ikke i finalen 
12  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            30.07  Deltager ikke i finalen 
13  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            30.76  Deltager ikke i finalen 
14  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.10   
15  Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            31.20   
16  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.64  Deltager ikke i finalen 
17  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.17   
18  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.20   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.20   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            28.37   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.79   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            29.14   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            29.51   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.82   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            30.85   
Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.25   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.77   
Frederik O. Møller  1999  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.66  2:22.54  3:45.94    4:54.24   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.87  2:25.91  3:55.58    5:03.53   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.49  2:24.88  3:55.97    5:05.86   
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Krog  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.84  2:24.13  3:50.17    4:57.22   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.16  2:28.16  3:55.59    5:04.56   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.73  2:27.02  3:55.57    5:06.25   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.12  2:35.73  3:59.83    5:11.62   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.15  2:31.00  4:01.25    5:12.94   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    1:11.22  2:32.89  3:58.91    5:14.14   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.10  2:31.40  4:02.18    5:15.61   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.87  2:36.07  4:11.18    5:25.83   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:21.15  2:42.94  4:15.85    5:26.87   
                     
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Silja Brage  2005  JGI Svømning    1:14.06  2:37.51  4:03.85    5:14.66   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    1:15.76  2:36.45  4:11.82    5:25.23   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    1:19.06  2:41.39  4:15.69    5:33.32   
SIF Bramm  2006  JGI Svømning    1:21.39  2:49.10  4:26.87    5:41.05   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    1:19.62  2:48.05  4:29.76    5:50.04   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    1:29.37  3:00.14  4:50.23    6:11.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.88  2:07.13  3:19.13    4:19.37   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:02.07  2:15.54  3:39.38    4:45.30   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:03.59  2:17.20  3:42.08    4:45.32   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    1:02.71  2:13.77  3:37.71    4:39.76   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.46  2:16.94  3:36.25    4:39.84   
Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen    1:08.03  2:26.69  3:55.17    5:03.14   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:13.49  2:31.35  3:58.88    5:09.81   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    1:09.96  2:31.15  3:56.07    5:12.12   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:09.69  2:33.39  3:59.80    5:14.50   
Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning    1:09.67  2:32.58  4:00.02    5:15.23   
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning    1:12.74  2:37.86  4:16.85    5:27.35   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:09.21  2:28.07  3:53.75    5:03.69   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    1:09.01  2:31.76  4:06.25    5:20.42   
Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød    1:19.01  2:45.10  4:22.43    5:35.30   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    1:24.96  2:50.44  4:32.18    5:47.92   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    1:27.99  2:55.62  4:34.49    5:55.89   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            34.22   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød            35.45  Deltager ikke i finalen 
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub            35.51  Deltager ikke i finalen 
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            35.76   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub            35.89   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            36.67   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            36.98   
Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub            37.15   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.89   
10  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.05   
11  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.33   
12  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            39.66   
13  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            39.84   
14  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.04   
15  Lærke Stenholt Røpke  2006  JGI Svømning            41.19   
16  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            41.52   
17  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub            41.56   
18  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.61   
19  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub            41.96   
20  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            42.12   
21  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            42.59   
21  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            42.59   
23  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            44.60   
24  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svømmeklub            45.43   
25  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.00   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            34.43   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            35.52   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub            36.07   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            36.33   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            36.34   
Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub            37.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svømning            31.43   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            33.72   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            34.04   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.19   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            34.52   
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            35.24   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.81   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            35.82   
Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svømning            35.84   
10  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            37.30   
11  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            37.96   
12  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            38.44   
13  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød            39.21   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svømning            32.38   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            33.66   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød            33.83   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød            33.86   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.60   
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            35.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            33.05   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            33.75   
Joline Höstman  1988  Helsingør Svømmeklub            33.77   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub            33.89  Deltager ikke i finalen 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            34.21   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub            34.28   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            34.42  Deltager ikke i finalen 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.43   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            34.61   
10  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            34.69   
11  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.79  Deltager ikke i finalen 
12  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.91   
13  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.11  Deltager ikke i finalen 
14  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.29   
15  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            35.54   
16  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            35.61   
17  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            36.04   
18  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            36.38   
19  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.51   
20  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.53   
21  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            36.77   
22  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.78   
23  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            36.80   
24  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            36.88   
25  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.26   
26  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub            37.42   
27  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            37.43   
28  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            37.85   
29  SIF Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            39.63   
30  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            39.95   
31  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            40.14   
32  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.91   
33  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød            41.78   
Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Svømmeklubben Laksen            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.20   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.46   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.51   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            32.35   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.81   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.43   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød            33.74   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            33.94   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.20   
10  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            34.23   
11  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            34.24   
12  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            34.28   
13  Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            34.43   
14  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.56   
15  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød            35.95   
16  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            36.36   
17  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.47   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub            28.66  Deltager ikke i finalen 
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            28.84   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            28.92   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.99   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            29.11   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            29.23   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            29.31   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            29.55   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub            30.02   
10  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.04   
11  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød            30.13   
12  SIF Bramm  2006  JGI Svømning            30.16   
13  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.37   
14  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            30.81   
15  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            31.05   
15  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.05   
17  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød            31.24   
18  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            31.26   
19  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.68   
20  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            31.90   
21  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            32.08   
21  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            32.08   
23  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.58   
24  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            32.64   
25  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.74   
26  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svømning            32.98   
27  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.05   
28  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            33.06   
29  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            33.07   
30  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.17   
31  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.45   
32  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            33.58   
33  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6            33.61   
34  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.70   
35  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            33.87   
36  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            34.92   
37  Anna Merl Larsen  2006  A6            35.71   
38  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.99   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Jasmin Kjærsgaard  2006  Slangerup Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:11 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.57   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            28.92   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød            28.94   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub            29.03   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød            29.09   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød            29.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            25.87   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            26.09  Deltager ikke i finalen 
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.62   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.97   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            27.20   
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svømning            27.30   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            27.50   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            27.75   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            27.78   
10  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            27.81   
11  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            27.98   
12  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.06   
13  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            28.10   
14  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            28.20   
15  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svømning            28.23   
16  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.54   
17  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            28.89   
18  Marco Stub Olssen  2004  Svømmeklubben Laksen            29.07   
19  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.11   
20  Mads Holger From  2004  JGI Svømning            29.19   
21  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            29.24   
22  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.36   
23  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.48   
24  Noah Tranum  2004  JGI Svømning            29.53   
25  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            29.69   
26  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            29.89   
27  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.96   
28  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            30.08   
29  Emil Stenholt Røpke  2004  JGI Svømning            30.10   
30  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.15   
30  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.15   
32  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.35   
33  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            30.40   
34  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            30.55   
35  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            30.94   
36  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            31.83   
37  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            32.54   
38  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            32.74   
39  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.21   
40  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.60   
41  Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.82   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:21   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            25.97   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.73   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.74   
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svømning            27.12   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            27.17   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            27.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:21 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.37   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            26.85  Deltager ikke i finalen 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.02   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.29   
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            27.33  Deltager ikke i finalen 
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            27.86   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            27.97  Deltager ikke i finalen 
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            28.03   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub            28.13  Deltager ikke i finalen 
10  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.19   
11  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            28.20   
12  Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            28.22   
13  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            28.42   
14  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            28.46   
15  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            28.64   
16  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            28.65   
16  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub            28.65  Deltager ikke i finalen 
18  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            28.66   
19  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.79   
20  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            29.09   
21  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.30   
22  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.38   
23  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            29.42   
24  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            29.47   
25  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.66   
26  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød            29.72   
27  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.75   
28  Fiona Burmester  2003  Helsingør Svømmeklub            29.79   
29  Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub            29.89   
30  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.93   
31  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub            29.98   
32  Ellen A. Skov  2003  Helsingør Svømmeklub            30.22   
33  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            30.26   
34  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub            30.27   
35  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            30.34   
36  Emma Clausen  2003  Helsingør Svømmeklub            30.74   
37  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.84   
37  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød            30.84   
39  Sophia Bøttger  2004  Gladsaxe Svømmeklub            30.88   
40  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub            31.04   
41  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            31.11   
42  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub            31.43   
43  Cornelia Vámosi  2004  Helsingør Svømmeklub            31.56   
44  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.62   
45  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            31.65   
46  Emma F. Rouse  2004  Helsingør Svømmeklub            31.76   
47  SIF Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            32.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:16   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.56   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.32   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.40   
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            27.94   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.06   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            28.07   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            27.93   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            27.98   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            28.29   
10  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            28.38   
11  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød            28.49   
12  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            28.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:16 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            23.30   
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.33   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.52   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            24.54   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            24.71   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.78   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.96   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            25.11   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.64  Deltager ikke i finalen 
10  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.90   
11  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.99   
12  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.08   
13  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.20   
14  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            26.41   
15  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            26.52   
16  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            26.56   
17  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            27.21   
18  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            27.88   
19  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.33   
20  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            29.30   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            23.54   
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.11   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            24.48   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.52   
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød            24.73   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.02   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.83   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.74   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub            25.94   
10  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.07   
11  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.42   
12  Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub            26.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:25 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.68  2:09.77  3:15.93    4:21.09   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.72  2:08.80  3:15.81    4:21.98   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    1:03.16  2:09.85  3:16.50    4:22.16   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:03.11  2:10.47  3:21.07    4:32.87   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.49  2:15.32  3:26.19    4:37.36   
                     
 
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emilie Krog  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.37  2:10.03  3:17.00    4:23.79   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    1:07.72  2:17.28  3:26.13    4:34.20   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.89  2:16.59  3:26.30    4:34.70   
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:06.04  2:16.63  3:26.55    4:34.95   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.85  2:17.33  3:27.87    4:37.52   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    1:08.39  2:18.93  3:30.30    4:41.17   
Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.75  2:18.88  3:33.33    4:46.43   
                     
 
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    1:06.97  2:19.18  3:30.60    4:39.40   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    1:08.85  2:21.19  3:32.21    4:41.61   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    1:07.53  2:20.98  3:34.48    4:48.21   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    1:09.87  2:26.81  3:45.11    4:58.80   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim Birkerød    1:12.28  2:30.90  3:50.13    5:06.15   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    1:15.30  2:34.92  3:52.76    5:10.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.51  1:57.29  2:57.10    3:55.46   
Magnus Carstensen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    58.73  2:00.18  3:02.27    4:03.64   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.11  2:02.81  3:06.15    4:09.01   
                     
 
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    59.05  2:01.04  3:03.45    4:05.41   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.82  2:00.67  3:02.90    4:06.64   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    59.78  2:01.60  3:04.36    4:08.80   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:00.20  2:04.25  3:08.45    4:11.99   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.67  2:05.68  3:10.38    4:14.05   
Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød    1:01.69  2:07.47  3:13.06    4:17.84   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:02.68  2:10.56  3:17.53    4:24.20   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød    1:05.68  2:16.36  3:26.50    4:35.45   
Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    1:03.75  2:11.65  3:18.35    4:23.06   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    1:03.58  2:12.84  3:21.41    4:26.62   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub    1:03.78  2:12.14  3:19.97    4:29.28   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.72  2:18.30  3:31.45    4:41.71   
William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub    1:06.80  2:20.08  3:32.55    4:46.60   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød    1:07.91  2:23.48  3:39.44    4:53.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    30.46  1:05.30  1:42.35    2:19.90   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.12  1:08.12  1:44.16    2:20.68   
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    32.15  1:08.56  1:45.90    2:23.69   
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub    31.36  1:07.42  1:46.28    2:26.87   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    32.17  1:08.71  1:48.24    2:30.42   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.34  1:10.08  1:50.74    2:31.26   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.59  1:08.62  1:44.53    2:20.73   
Emilie Krog  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.65  1:10.42  1:48.90    2:27.96   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.60  1:11.07  1:49.54    2:28.78   
Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    32.93  1:10.83  1:50.46    2:31.08   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    31.39  1:08.72  1:48.63    2:31.42   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.33  1:09.23  1:50.16    2:31.81   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.68  1:12.69  1:53.37    2:33.86   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    33.76  1:11.86  1:52.21    2:34.24   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    33.12  1:10.93  1:52.75    2:37.09   
10  Viktoria Freja Sørensen  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.18  1:11.52  1:53.04    2:37.14   
11  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub    34.51  1:13.15  1:53.91    2:37.43   
12  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub    30.03  34.10  1:14.94    2:38.28   
13  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.55  1:14.45  1:56.47    2:38.50   
14  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.31  1:15.07  1:56.51    2:38.98   
15  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    33.81  1:14.01  1:56.46    2:40.02   
16  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    33.99  1:13.84  1:56.66    2:40.46   
17  Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    33.92  1:14.46  1:57.98    2:42.83   
18  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    34.61  1:15.09  1:58.38    2:43.30   
19  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    36.27  1:18.52  2:02.25    2:47.29   
20  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub    34.23  1:15.07  2:01.04    2:51.59   
21  Frederikke Elster  2004  Lyngby Svømmeklub    36.48  1:20.94  2:09.12    2:59.23   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Svømmeklubben Laksen            DNS   
                     
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silja Brage  2005  JGI Svømning    34.93  1:14.53  1:56.78    2:40.00   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.52  1:14.65  1:56.98    2:40.72   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.83  1:16.95  2:00.99    2:46.63   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    35.07  1:18.99  2:04.25    2:49.90   
Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub    36.98  1:21.50  2:08.76    2:54.45   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    38.25  1:23.15  2:09.23    2:55.12   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.36  1:20.28  2:08.70    2:56.74   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    27.46  40.73  1:29.83    3:05.12   
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    39.64  1:26.93  2:16.73    3:05.74   
10  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub    21.22  38.24  1:26.35    3:16.47   
11  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    31.87  40.07  1:29.48    3:18.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.21  58.39  1:30.14    2:02.19   
Magnus Carstensen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    28.36  1:00.29  1:32.76    2:06.59   
Óli Mortensen  1996  Hovedstadens Svømmeklub    28.88  1:01.55  1:34.76    2:09.02   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.10  1:01.76  1:35.69    2:09.54   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:17.67   
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    27.97  59.70  1:34.15    2:10.41   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    28.77  1:01.46  1:36.45    2:13.75   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:17.09   
Alfred Højberg  2002  Sigma Swim Birkerød    30.50  1:05.70  1:43.63    2:24.85   
Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen            2:29.36   
Victor Toftehøj  2003  JGI Svømning    31.22  1:08.43  1:48.43    2:30.30   
Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    31.37  1:08.82  1:49.34    2:31.45   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub    32.26  1:09.36  1:49.07    2:31.68   
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning    32.08  1:13.31  1:59.93    2:47.22   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            2:22.31   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød    33.12  1:09.95  1:49.42    2:31.61   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.44  1:12.97  1:54.63    2:36.36   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.23  1:17.34  1:59.62    2:39.44   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.70  1:17.18  2:01.21    2:43.05   
Emil Witzner Hansen  2004  Svømmeklubben Laksen    33.82  1:15.06  1:59.34    2:43.59   
Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub    38.76  1:26.00  2:17.53    3:06.29   
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:14 
 
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    35.74        1:15.59   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød    36.27        1:16.60   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    36.73        1:17.67   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub    36.52        1:17.75   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub    37.13        1:18.68   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    37.97        1:19.25   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub    37.17        1:20.59   
Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub    38.80        1:22.27   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.82        1:22.83   
10  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.41        1:24.07   
11  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.01        1:27.14   
12  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød    40.75        1:27.19   
13  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    41.00        1:27.42   
14  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    41.06        1:27.74   
15  Lærke Stenholt Røpke  2006  JGI Svømning    41.42        1:28.05   
16  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.99        1:29.16   
17  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    41.16        1:29.57   
18  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    41.93        1:29.76   
19  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.80        1:29.99   
20  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub    41.64        1:30.41   
21  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svømning    43.29        1:30.79   
22  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    43.08        1:31.06   
23  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.33        1:31.89   
24  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.28        1:31.96   
25  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    42.87        1:31.98   
26  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.38        1:33.22   
27  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub    45.26        1:35.08   
28  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    44.74        1:35.29   
29  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6    46.54        1:36.63   
30  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød    45.06        1:37.26   
31  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    45.16        1:37.79   
32  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.07        1:40.54   
33  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød    47.81        1:41.16   
34  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub    49.84        1:45.65   
35  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub    50.31        1:46.08   
36  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    49.67        1:46.59   
37  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød    50.08        1:49.17   
Sofie Kofoed Gjedsted  2006  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    35.44        1:15.48   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    36.70        1:17.42   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød    36.34        1:18.39   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub    37.21        1:18.80   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    37.78        1:19.08   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub    37.13        1:19.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød    34.16        1:12.40   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    34.82        1:13.03   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.38        1:16.08   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød    36.05        1:17.06   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.35        1:17.34   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    36.56        1:17.47   
Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    36.43        1:17.83   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.60        1:18.66   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    37.94        1:20.73   
10  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    39.05        1:23.89   
11  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød    39.60        1:24.02   
12  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerød    39.41        1:24.05   
13  Emil Stenholt Røpke  2004  JGI Svømning    41.56        1:27.73   
14  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub    43.69        1:32.16   
15  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub    45.75        1:38.27   
16  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    46.75        1:38.74   
17  Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub    47.64        1:42.81   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød    33.83        1:12.13   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    34.84        1:12.98   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.12        1:14.31   
Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    36.46        1:17.15   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.29        1:18.01   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød    36.92        1:18.17   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joline Höstman  1988  Helsingør Svømmeklub    34.62        1:12.70   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    34.45        1:13.02   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    34.52        1:13.26   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    35.48        1:13.33   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    34.64        1:13.56   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.94        1:13.65   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.14        1:14.39   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    35.32        1:14.40   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.31        1:14.73   
10  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    35.59        1:15.58   
11  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.05        1:15.62   
12  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    35.93        1:15.94   
13  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.83        1:16.09   
14  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.08        1:16.77   
15  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    36.87        1:16.89  Deltager ikke i finalen 
16  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    36.46        1:17.05   
17  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.92        1:17.51   
18  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    37.86        1:18.97   
19  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.73        1:19.34   
20  Christine Henriksen  2003  JGI Svømning    38.06        1:19.62   
21  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    38.13        1:19.91   
22  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    37.08        1:20.34   
23  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.58        1:20.48   
23  Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    38.42        1:20.48  Deltager ikke i finalen 
25  Signe Krag Andersen  2004  Sigma Swim Allerød    37.85        1:21.73   
26  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    39.07        1:22.60   
27  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    39.21        1:22.73   
28  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.47        1:23.16   
29  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svømmeklub    39.39        1:24.20   
30  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    39.42        1:24.43   
31  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub    38.62        1:24.58   
32  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    40.42        1:26.07   
33  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.72        1:26.11   
34  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    41.16        1:26.86   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Svømmeklubben Laksen            DNS   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joline Höstman  1988  Helsingør Svømmeklub    33.68        1:11.28   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub    33.99        1:11.44   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    34.32        1:12.67   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.00        1:14.14   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    35.17        1:14.44   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    34.88        1:15.08   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.77        1:13.35   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.12        1:14.04   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    34.63        1:14.09   
10  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    35.51        1:14.45   
11  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    35.38        1:15.54   
12  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.73        1:18.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:25 
 
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    31.53        1:06.13   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.40        1:06.84   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.33        1:07.83   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.08        1:08.02   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.55        1:08.37   
Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.27        1:08.38  Deltager ikke i finalen 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.52        1:08.59   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    32.57        1:08.59   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    32.67        1:09.30   
10  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.35        1:11.41   
11  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    34.12        1:12.74   
12  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    34.38        1:12.88   
13  Alfred Højberg  2002  Sigma Swim Birkerød    34.80        1:13.75   
14  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød    35.46        1:13.89  Deltager ikke i finalen 
15  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød    35.43        1:14.61  Deltager ikke i finalen 
16  Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    34.43        1:14.64   
17  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.91        1:14.86   
18  Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    36.41        1:16.30   
19  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02        1:16.48   
20  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.37        1:19.21   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Carstensen  1999  Hovedstadens Svømmeklub    30.94        1:05.36   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.81        1:07.41   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.71        1:07.46   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    31.98        1:07.47   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.01        1:08.95   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    32.78        1:09.39   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.16        1:11.17   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    34.03        1:12.69   
Alfred Højberg  2002  Sigma Swim Birkerød    34.66        1:12.92   
10  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    34.49        1:13.31   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    31.94  1:09.50  1:49.70    2:23.00   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.22  1:09.72  1:52.29    2:26.09   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    31.23  1:09.30  1:53.93    2:27.52   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.68  1:16.25  1:58.14    2:39.20   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.38  1:08.39  1:51.77    2:23.76   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.45  1:08.64  1:52.49    2:26.44   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    31.48  1:08.00  1:52.34    2:27.00   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.32  1:12.25  1:56.46    2:31.54   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    34.45  1:13.29  1:58.11    2:31.70   
Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    33.49  1:11.95  1:57.44    2:32.71   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.68  1:12.63  1:56.91    2:33.45   
Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    34.76  1:15.24  1:58.21    2:35.46   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.70  1:12.55  2:01.76    2:37.16   
10  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    35.39  1:15.27  2:03.11    2:40.25   
11  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød    34.32  1:15.83  2:04.53    2:40.61   
12  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003  Helsingør Svømmeklub    35.06  1:16.54  2:04.09    2:43.96   
13  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    36.75  1:21.12  2:03.80    2:44.19   
14  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    34.40  1:18.87  2:12.00    2:54.78   
15  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    40.90  1:28.82  2:15.18    2:57.14   
16  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingør Svømmeklub    38.76  1:29.62  2:19.62    2:58.30   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    33.76  1:11.68  1:58.88    2:34.24   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    33.80  1:12.93  1:58.75    2:34.83   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    32.71  1:11.50  2:00.57    2:35.05   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    33.45  1:13.18  1:58.51    2:35.28   
SIF Bramm  2006  JGI Svømning    34.30  1:15.99  2:03.30    2:39.49   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    34.52  1:13.87  2:02.55    2:39.93   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    34.30  1:17.37  2:02.29    2:40.65   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    35.43  1:16.87  2:05.65    2:41.69   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    36.25  1:19.91  2:09.05    2:46.90   
10  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.10  1:20.62  2:07.73    2:48.61   
11  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    38.11  1:20.20  2:08.73    2:49.56   
12  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub    37.18  1:23.52  2:09.36    2:51.62   
13  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    39.04  1:21.57  2:13.56    2:52.86   
14  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svømning    39.82  1:25.49  2:15.19    2:54.30   
15  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    37.83  1:20.98  2:16.35    2:55.26   
16  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    39.99  1:22.64  2:15.73    2:56.22   
17  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub    38.03  1:22.09  2:17.12    2:57.09   
18  Lærke Stenholt Røpke  2006  JGI Svømning    41.66  1:25.47  2:15.92    2:57.98   
19  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.67  1:23.03  2:19.03    3:01.05   
20  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svømmeklub    38.81  1:24.17  2:18.55    3:01.85   
21  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    38.07  1:26.61  2:20.83    3:03.32   
22  Liva Gydesen Nielsen  2005  A6    41.32  1:27.76  2:23.01    3:04.98   
23  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerød    40.93  1:29.29  2:24.81    3:06.74   
24  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerød    41.12  1:25.87  2:23.16    3:07.45   
25  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    39.09  1:25.56  2:26.63    3:08.02   
26  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.62  1:31.87  2:28.00    3:13.38   
27  Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.82  1:26.33  2:27.34    3:13.46   
28  Anna Merl Larsen  2006  A6    43.16  1:30.52  2:30.26    3:14.40   
29  Marie Storch  2006  Sigma Swim Birkerød    44.52  1:35.29  2:37.41    3:22.48   
Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.16  59.22  1:34.90    2:05.10   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.90  1:02.67  1:43.34    2:13.56   
Óli Mortensen  1996  Hovedstadens Svømmeklub    28.47  1:04.01  1:43.37    2:13.70   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.93  1:10.19  1:51.50    2:26.91   
                     
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    27.77  1:01.77  1:39.65    2:09.74   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.24  1:04.46  1:45.24    2:16.11   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.95  1:03.42  1:45.75    2:17.38   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.52  1:04.90  1:46.01    2:18.64   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.32  1:05.40  1:48.20    2:19.94   
Villads Kruse  2003  Sigma Swim Allerød    32.00  1:07.66  1:47.34    2:20.48   
Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen    29.44  1:05.37  1:48.50    2:21.22   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    32.26  1:11.13  1:52.55    2:26.94   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød    30.13  1:09.74  1:52.37    2:27.34   
10  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    31.76  1:11.18  1:51.98    2:27.69   
11  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.01  1:14.15  1:59.41    2:33.73   
12  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub    33.02  1:14.32  2:00.58    2:39.36   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.05  1:05.29  1:48.77    2:22.19   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød    29.12  1:07.38  1:51.15    2:24.57   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød    31.45  1:09.22  1:51.63    2:25.49   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    31.45  1:09.74  1:52.12    2:25.67   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.05  1:10.38  1:52.85    2:27.63   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    31.57  1:11.24  1:52.88    2:28.37   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød    33.36  1:09.33  1:57.15    2:30.47   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.36  1:12.11  1:57.81    2:32.29   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød    34.00  1:14.48  1:57.79    2:32.77   
10  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svømning    33.10  1:13.56  1:58.02    2:33.38   
11  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    31.82  1:11.91  1:57.90    2:33.76   
12  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    34.07  1:14.88  1:59.17    2:35.21   
13  Noah Tranum  2004  JGI Svømning    32.16  1:13.06  1:59.34    2:36.85   
14  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    30.73  1:11.27  2:00.47    2:37.23   
15  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.04  1:14.70  2:00.95    2:38.35   
16  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.19  1:13.70  2:06.28    2:41.28   
17  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    36.39  1:18.14  2:05.94    2:41.69   
18  Mads Holger From  2004  JGI Svømning    33.84  1:15.29  2:08.35    2:44.64   
19  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.02  1:17.21  2:08.98    2:45.37   
20  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub    35.86  1:18.10  2:09.57    2:47.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    30.33        1:02.00   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    29.86        1:02.25   
Silja Brage  2005  JGI Svømning    30.63        1:03.45   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    30.96        1:03.61   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    31.16        1:04.02   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    30.54        1:04.50   
SIF Bramm  2006  JGI Svømning    31.20        1:05.02   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub    31.40        1:05.10   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    31.19        1:05.89   
10  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.74        1:06.57   
11  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.63        1:06.62   
12  Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    31.89        1:06.65   
13  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.83        1:06.80   
14  Asta Højberg  2005  Sigma Swim Birkerød    32.40        1:07.12   
15  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.94        1:07.54   
16  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub    32.89        1:08.12   
17  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub    32.92        1:08.22   
18  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød    32.29        1:08.37   
19  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    33.00        1:08.43   
20  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.46        1:08.64   
21  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.09        1:08.65   
22  Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    32.96        1:08.94   
23  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.56        1:09.38   
24  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svømmeklub    34.35        1:10.03   
25  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    33.63        1:10.26   
26  Martha Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    34.94        1:11.85   
27  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub    33.71        1:12.18   
28  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    35.23        1:12.62   
29  Jasmin Kjærsgaard  2006  Slangerup Svømmeklub    33.98        1:13.02   
30  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svømmeklub    34.79        1:13.11   
31  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    35.52        1:13.34   
32  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    34.36        1:13.40   
33  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.63        1:13.48   
34  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.99        1:13.58   
35  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    35.51        1:13.60   
36  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    35.39        1:13.71   
37  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.75        1:13.72   
38  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    35.18        1:13.76   
38  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    35.88        1:13.76   
40