2021-02-24   22:18:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Børne medley

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 11.00

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Børn Medley    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 7, 4x100m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat 1  2007              5:08.99   
  VAT Copenhagen  5:11.89                 
  Anna Andersen  2007      34.56  1:13.38      1:13.38   
  Ella Emilia Soelberg  2007      38.82  1:23.46      2:36.84   
  Sarah Gudme  2007      33.34  1:11.70      3:48.54   
  Nadia Walløe  2007      35.84  1:20.45      5:08.99   
                     
Sigma Piger 1  2007              5:17.61   
  Sigma Swim  5:20.30                 
  Julie Hovmand  2007      35.18  1:17.11      1:17.11   
  Karen Markussen  2007      36.59  1:20.58      2:37.69   
  Marie Moesgaard  2008      38.92  1:20.96      3:58.65   
  Ida Marie Frederiksen  2008      36.24  1:18.96      5:17.61   
                     
Hsk T2 Piger 2  2007              5:21.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:26.03                 
  Ella Stensgaard  2008      38.92  1:22.32      1:22.32   
  Astrid Høyer  2007      36.82  1:20.65      2:42.97   
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      38.00  1:21.49      4:04.46   
  Julie Philip  2007      37.66  1:17.33      5:21.79   
                     
Gsc Piger 1  2007              5:28.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:24.80                 
  Ida Villemoes Poulsen  2007      34.93  1:16.66      1:16.66   
  Laura Klug Christensen  2008      39.62  1:25.60      2:42.26   
  Lise H. V. Waarst  2007      37.94  1:25.01      4:07.27   
  Silje Nygaard Engedal  2007      36.48  1:21.11      5:28.38   
                     
Sigma Piger 2  2007              5:29.22   
  Sigma Swim  5:42.70                 
  Linnea Funk Larsen  2007      39.16  1:23.20      1:23.20   
  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007      37.62  1:21.57      2:44.77   
  Karla Rekling  2008      39.20  1:24.61      4:09.38   
  Røskva Rosenbohm  2007      36.84  1:19.84      5:29.22   
                     
Køge Piger  2007              5:30.33   
  Køge Svømmeklub  5:30.23                 
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      39.22  1:23.61      1:23.61   
  Rebekka Roed  2007      38.15  1:20.94      2:44.55   
  Mathilde Pedersen  2007      37.53  1:22.54      4:07.09   
  Anna Steen Petersen  2007      39.07  1:23.24      5:30.33   
                     
Helsingør Piger 1  2007              5:42.11   
  Helsingør Svømmeklub  5:38.91                 
  Amelia Eriksen  2008      41.90  1:31.17      1:31.17   
  Ea Lund Havgaard  2007      36.98  1:21.62      2:52.79   
  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007      41.17  1:26.13      4:18.92   
  Caroline Haugland  2007      39.31  1:23.19      5:42.11   
                     
Hsk T2 Piger 3  2007              5:47.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:48.43                 
  Maria Kjer Rasmussen  2007      38.33  1:26.29      1:26.29   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      39.42  1:26.84      2:53.13   
  Vigga Jacoby  2007      39.34  1:26.69      4:19.82   
  Vigga Jørgensen  2008      40.56  1:27.78      5:47.60   
                     
Vg17 Piger 2  2007              5:52.68   
  VG 17  5:47.34                 
  Klara Rasmussen  2008      44.52  1:29.87      1:29.87   
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      36.87  1:23.57      2:53.44   
  Freja Kobbernagel  2008      40.27  1:28.52      4:21.96   
  Nynne Bugge  2008      39.79  1:30.72      5:52.68   
                     
10  Sigma Piger 3  2007              6:04.01   
  Sigma Swim  5:58.17                 
  Alma Lanng Geneser  2008      42.74  1:32.07      1:32.07   
  Anja Englert  2008      42.77  1:29.35      3:01.42   
  Simone Stenberg  2008      44.78  1:30.05      4:31.47   
  Isabella Flach  2008      43.78  1:32.54      6:04.01   
                     
Gti Piger  2007              DSQ  SW10.11 Tyvst. /300m 
  GTI  5:27.13                 
  Frida Caroline Knudsen  2007      35.98  1:19.84      1:19.84   
  Signe C. H. Naaby  2007      35.32  1:22.45      2:42.29   
  Naja O. K. Neergaard  2007      36.89  1:22.16      4:04.45   
                     
Hsk T2 Piger 1  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart /0m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:06.75                 
                     
Hvidovre Piger  2008              DSQ  SW 8.4/9.4 ESB /125m 
  Hvidovre Svømmeklub  5:55.10                 
  Anna Sofie Skov  2008      43.30  1:32.07      1:32.07   
                     
Vg17 Piger 1  2007              DSQ  SW6.2 sv.p.mav./250m 
  VG 17  5:22.61                 
  Maya Amstrup Riis  2007      35.92  1:18.00      1:18.00   
  Malouca Laura Bruun  2007      36.18  1:17.93      2:35.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner