2020-03-28   19:01:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Børne Medleystævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Børne Medleystævne    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Aabybro Idrætsforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 marts 2019         
 
 
Løb 8, 4x100m IM Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esv Drenge 1  2006              5:09.36   
  Vejle Svømmeklub  5:15.90                 
  Marius Toustrup Elkjær  2007      34.74  1:16.88      1:16.88   
  Anders Bank Hansen  2006      35.05  1:17.02      2:33.90   
  Malthe Elias Wolgast  2006      36.52  1:18.69      3:52.59   
  Nikolai Uekermann Olsen  2006      35.10  1:16.77      5:09.36   
                     
Agf Drenge 1  2006              5:09.74   
  Agfs Svømmeafdeling  5:15.69                 
  Malthe Glent-Thule  2007      36.59  1:18.52      1:18.52   
  Villads Seneca  2006      34.28  1:15.93      2:34.45   
  Nicolai N. H. Sørensen  2006      34.57  1:19.93      3:54.38   
  Daniel Marcus Le  2006      34.89  1:15.36      5:09.74   
                     
Thisted Drenge 1  2006              5:10.96   
  Thisted Svømmeklub  5:15.11                 
  William Hansen  2006      34.06  1:15.09      1:15.09   
  Rasmus Olsen  2006      36.23  1:18.45      2:33.54   
  Christian Stilling  2006      36.55  1:17.62      3:51.16   
  Gustav Dyrbye  2006      35.14  1:19.80      5:10.96   
                     
As Drenge 1  2006              5:18.84   
  Aalborg Svømmeklub  5:22.02                 
  Storm Jensen  2007      38.76  1:24.36      1:24.36   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      35.22  1:16.07      2:40.43   
  William Bundgaard  2007      39.46  1:24.36      4:04.79   
  Marcus Juul Jørgensen  2006      34.86  1:14.05      5:18.84   
                     
Rsk Drenge  2006              5:23.04   
  Ringe Svømme Klub  5:21.79                 
  Mikkel Møller Nielsen  2006      33.73  1:13.13      1:13.13   
  Peter Kristensen  2007      42.05  1:27.18      2:40.31   
  Tobias Damsgaard  2006      40.46  1:25.81      4:06.12   
  Julius Schier  2006      36.35  1:16.92      5:23.04   
                     
Aabybro Destroyers  2006              5:30.67   
  Aabybro Idrætsforening  5:31.73                 
  Mathias Ø. Barslev  2006      35.20  1:14.88      1:14.88   
  Sebastian Porsborg  2007      39.54  1:22.30      2:37.18   
  Mads Poulsen  2007      45.85  1:36.62      4:13.80   
  Mads Mølgaard  2006      35.45  1:16.87      5:30.67   
                     
Viborg Fast Boys  2006              5:51.39   
  Viborg Svømme Klub  5:41.66                 
  Jacob Varming  2007      40.58  1:33.17      1:33.17   
  Jonas Therkildsen  2007      42.21  1:34.79      3:07.96   
  Lucas Lund Rasmussen  2007      40.38  1:31.54      4:39.50   
  Magne Christian Hansen  2006      33.14  1:11.89      5:51.39   
                     
Esv Drenge 2  2006              5:59.58   
  Vejle Svømmeklub  5:37.74                 
  Anders Bank Hansen  2006      43.80  1:36.88      1:36.88   
  Terkel Klinkowsky  2007      44.81  1:34.50      3:11.38   
  Moritz Hartmann  2007      36.44  1:24.94      4:36.32   
  Toke Østergaard Pedersen  2007      36.53  1:23.26      5:59.58   
                     
Esbjerg Drenge  2006              DSQ  ej samt berør 25m 4s 
  Esbjerg Svømmeklub  5:23.74                 
  Oskar Foss  2006      35.69  1:17.42      1:17.42   
  Tobias Staghøj Andersen  2006      37.08  1:20.49      2:37.91   
  Bertil Tidemann  2006      38.83  1:31.12      4:09.03   
                     
Nyborg Drenge  2006              DSQ  ej samt berør 75m 4s 
  Nyborg Svømmeklub  5:10.12                 
  Frederik Nielsen  2006      35.47  1:12.83      1:12.83   
  Mathias Lykke Sandison  2007      35.58  1:14.72      2:27.55   
  Toke Hjalmar Nielsen  2006      34.30  1:16.56      3:44.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Brønderslev SK08  Udskriftstidspunkt  17:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark