2019-12-15   20:11:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  31 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  15:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ssk Piger 1 Silkeborg  2005              4:07.44   
  Silkeborg Svømmeklub  4:04.73                 
  Maja Friis  2005      30.58  1:03.02      1:03.02   
  Mette Holstein  2005      29.30  1:00.65      2:03.67   
  Amalie Tolderlund  2005      29.24  1:01.07      3:04.74   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      29.75  1:02.70      4:07.44   
                     
As Piger 1  2005              4:11.15   
  Aalborg Svømmeklub  4:16.31                 
  Camilla Nørgaard Frost  2005      30.34  1:02.90      1:02.90   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      30.30  1:02.78      2:05.68   
  Mathilde Bager  2005      30.26  1:03.39      3:09.07   
  Karoline Kjelstrup  2006      29.82  1:02.08      4:11.15   
                     
Aarhus Swim Piger  2005              4:17.81   
  Aarhus Swim  4:30.71                 
  Marie Bertram  2006      32.55  1:06.21      1:06.21   
  Anne Katrine Dige  2006      31.94  1:07.01      2:13.22   
  Rikke Friis Kanstrup  2006      30.01  1:04.20      3:17.42   
  Nanna Langvad  2005      28.76  1:00.39      4:17.81   
                     
Esbjerg Piger 1  2005              4:18.12   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.38                 
  Ida Jacobsen  2005      31.22  1:05.07      1:05.07   
  Amanda Busk Olesen  2005      30.60  1:03.86      2:08.93   
  Marie Jensen  2005      32.08  1:06.81      3:15.74   
  Sofie A. Wolf  2006      30.11  1:02.38      4:18.12   
                     
Agf Piger 1  2005              4:21.99   
  Agfs Svømmeafdeling  4:23.38                 
  Ida Emilie Hindberg  2005      31.04  1:03.65      1:03.65   
  Malou Sejr  2005      30.14  1:02.85      2:06.50   
  Johanne V. Futtrup  2005      31.50  1:07.80      3:14.30   
  Therese T. Kallestrup  2006      31.66  1:07.69      4:21.99   
                     
Ssk Piger 2 Silkeborg  2005              4:22.48   
  Silkeborg Svømmeklub  4:23.84                 
  Line Knudsen  2005      32.25  1:06.35      1:06.35   
  Freja Buchholt Kristensen  2005      32.40  1:07.80      2:14.15   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      31.76  1:05.83      3:19.98   
  Ester Lauritsen  2005      29.64  1:02.50      4:22.48   
                     
As Piger 2  2005              4:24.59   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.10                 
  Caroline Lærke Hyltoft  2006      31.37  1:05.95      1:05.95   
  Laura S. Olesen  2005      31.07  1:05.04      2:10.99   
  Stine Mejdahl  2005      32.29  1:07.53      3:18.52   
  Louise Lie Thisted  2005      30.86  1:06.07      4:24.59   
                     
Pingvin Piger  2005              4:25.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:29.06                 
  Cassandra Spring  2005      33.28  1:08.80      1:08.80   
  Hannah Vixø Momme  2005      32.87  1:09.33      2:18.13   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      31.67  1:07.10      3:25.23   
  Fenja Romanski  2005      28.80  59.93      4:25.16   
                     
Isk Piger  2005              4:25.22   
  Ikast Svømmeklub  4:23.00                 
  Signe Vestergaard Jensen  2005      31.08  1:05.49      1:05.49   
  Weronika L. Bjørn  2005      31.84  1:07.71      2:13.20   
  Sofie Dyg Holme  2005      31.97  1:07.18      3:20.38   
  Katrine Bøeg Thormann  2006      31.12  1:04.84      4:25.22   
                     
10  H2Odense Pige  2005              4:29.63   
  H2Odense  4:26.29                 
  Mathilde Stilund  2005      31.75  1:05.78      1:05.78   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      32.46  1:09.87      2:15.65   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      32.26  1:08.85      3:24.50   
  Agnete Habermann  2005      31.09  1:05.13      4:29.63   
                     
11  Hsc Piger  2005              4:30.52   
  Holstebro Svømme Club  4:26.72                 
  Mille Broholm Brixen  2005      31.41  1:05.79      1:05.79   
  Anna Bach  2006      33.60  1:10.03      2:15.82   
  Sofie Bjerre  2005      31.37  1:06.61      3:22.43   
  Mille Dahl Lindholm  2006      32.22  1:08.09      4:30.52   
                     
12  Koldingsk Piger  2005              4:30.59   
  Kolding SK  4:36.58                 
  Victoria Fræhr Piihl  2005      32.10  1:05.74      1:05.74   
  Johanne Heilmann  2005      32.17  1:08.11      2:13.85   
  Karla Kristensen  2005      32.53  1:08.19      3:22.04   
  Mille Veiler  2005      32.74  1:08.55      4:30.59   
                     
13  Esbjerg Piger 2  2005              4:32.84   
  Esbjerg Svømmeklub  4:37.85                 
  Karoline R. Frederiksen  2006      32.75  1:09.47      1:09.47   
  Femke Iris Keulen  2005      31.50  1:05.15      2:14.62   
  Mathilde Hedekær Mischorr  2005      33.72  1:10.77      3:25.39   
  Emilie Øhlenschlæger  2006      32.44  1:07.45      4:32.84   
                     
14  Vejle Piger  2005              4:33.93   
  Vejle Svømmeklub  4:34.66                 
  Mette Barfoot  2005      32.97  1:08.68      1:08.68   
  Sophia Jochumsen  2006      32.98  1:09.20      2:17.88   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      32.10  1:07.42      3:25.30   
  Emilie Moberg  2005      32.64  1:08.63      4:33.93   
                     
15  Ssk Piger 3 Silkeborg  2005              4:36.06   
  Silkeborg Svømmeklub  4:42.92                 
  Silke Maria Pjengaard  2005      32.47  1:07.84      1:07.84   
  Trine Lundø Michaelsen  2006      32.45  1:08.88      2:16.72   
  Elea Amalie Poulsen  2006      33.78  1:11.74      3:28.46   
  Emilie Bie Bock  2005      32.09  1:07.60      4:36.06   
                     
16  Bsk Piger 2005  2005              4:39.19   
  Brædstrup Svømmeklub                   
  Ane K. Zachariassen  2005      33.10  1:09.41      1:09.41   
  Katrine Stoltenhoff  2006      31.96  1:05.64      2:15.05   
  Stella Harpøth  2006      34.39  1:11.43      3:26.48   
  Annemone Rasmussen  2006      33.72  1:12.71      4:39.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  31 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark