Resultat för FynRundt 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.37 | 1:04.59 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.63 | 1:04.85 | |||||
3 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.66 | 1:05.76 | |||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.57 | 1:11.40 | |||||
5 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 34.34 | 1:12.10 | |||||
6 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 35.77 | 1:14.43 | |||||
7 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.92 | 1:14.47 | |||||
8 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.77 | 1:15.63 | |||||
9 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 36.60 | 1:18.77 | |||||
10 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 36.38 | 1:21.33 | |||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | 1:21.52 | |||||
12 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 41.06 | 1:21.87 | |||||
13 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.40 | 1:22.97 | |||||
14 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 39.91 | 1:24.57 | |||||
15 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 40.51 | 1:24.59 | |||||
16 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 40.90 | 1:24.95 | |||||
17 | Olivia Funder | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 40.79 | 1:26.35 | |||||
18 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 40.54 | 1:28.54 | |||||
19 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 42.53 | 1:29.25 | |||||
20 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 42.12 | 1:30.51 | |||||
21 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 42.57 | 1:31.84 | |||||
22 | Freja Knutson | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 42.16 | 1:32.23 | |||||
23 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 42.60 | 1:32.66 | |||||
24 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 43.22 | 1:33.76 | |||||
25 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.27 | 1:35.68 | |||||
26 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 43.72 | 1:36.68 | |||||
27 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 45.85 | 1:37.07 | |||||
28 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 45.10 | 1:37.69 | |||||
29 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 49.43 | 1:43.30 | |||||
30 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 47.87 | 1:45.53 | |||||
31 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 47.49 | 1:45.89 | |||||
32 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 50.64 | 1:53.60 | |||||
33 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.89 | 1:54.75 | |||||
34 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 56.58 | 2:13.39 | |||||
35 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 1:05.11 | 2:21.68 | |||||
- | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Freja Funder | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |