2020-01-27   06:43:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2019         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    31.37        1:04.59   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    30.63        1:04.85   
Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    31.66        1:05.76   
Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    33.57        1:11.40   
Vigga Londero  2006  Frem Odense    34.34        1:12.10   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    35.77        1:14.43   
Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    34.92        1:14.47   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    36.77        1:15.63   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub    36.60        1:18.77   
10  Dagmar Stahl  2007  H2Odense    36.38        1:21.33   
11  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub    38.92        1:21.52   
12  Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    41.06        1:21.87   
13  Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svømmeklub    39.40        1:22.97   
14  Monica Munkbjerg  2006  Frem Odense    39.91        1:24.57   
15  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svømme Klub    40.51        1:24.59   
16  Kim Hanh Vu  2004  Frem Odense    40.90        1:24.95   
17  Olivia Funder  2006  Svendborg Svømme Klub    40.79        1:26.35   
18  Monique Thorbech Hansen  2007  Svendborg Svømme Klub    40.54        1:28.54   
19  Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub    42.53        1:29.25   
20  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svømme Klub    42.12        1:30.51   
21  Maya Grøntved Gilling  2006  H2Odense    42.57        1:31.84   
22  Freja Knutson  2006  Svendborg Svømme Klub    42.16        1:32.23   
23  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    42.60        1:32.66   
24  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub    43.22        1:33.76   
25  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svømme Klub    43.27        1:35.68   
26  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense    43.72        1:36.68   
27  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svømme Klub    45.85        1:37.07   
28  Lea Romer Jørgensen  2008  Svendborg Svømme Klub    45.10        1:37.69   
29  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub    49.43        1:43.30   
30  Amalie Jørgensen  2010  Frem Odense    47.87        1:45.53   
31  Lisa Bergmann Jensen  2007  Frem Odense    47.49        1:45.89   
32  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svømmeklub    50.64        1:53.60   
33  Kamilla Hårbøl  2008  Nyborg Svømmeklub    53.89        1:54.75   
34  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense    56.58        2:13.39   
35  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svømme Klub    1:05.11        2:21.68   
Cornelia Gardias Peters  2008  H2Odense            DNS   
Freja Funder  2002  Svendborg Svømme Klub            DNS   
Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            DNS   
Luna Gilling  2008  H2Odense            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark