2021-03-05   11:10:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2019   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  14:29   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2019         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    34.75        1:11.23   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.11        1:11.82   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.25        1:13.47   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran    36.54        1:14.73   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    36.13        1:14.74   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    36.74        1:14.88   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    36.01        1:15.41   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.39        1:15.68   
Casper Kristensen  2005  Landskrona Simsällskap    37.94        1:16.96   
10  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    37.24        1:16.98   
11  Axel Carlius  2006  Simklubben Poseidon    37.87        1:17.51   
12  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    38.02        1:17.66   
13  Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    37.59        1:18.14   
14  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    38.66        1:18.23   
15  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    38.21        1:18.25   
16  Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    38.51        1:18.56   
17  Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.01        1:19.75   
18  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    39.48        1:20.65   
18  Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    39.12        1:20.65   
20  Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran    40.16        1:21.62   
21  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    39.95        1:23.82   
22  Alfred Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    40.35        1:24.54   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    31.82        1:04.96   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.81        1:05.30   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.89        1:06.78   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    32.21        1:06.80   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.86        1:07.82   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.79        1:07.96   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.34        1:08.83   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    33.65        1:09.04   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.02        1:09.08   
10  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    33.75        1:10.58   
11  Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon    34.01        1:11.73   
12  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    34.61        1:11.89   
13  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    34.85        1:11.90   
14  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.96        1:11.99   
15  Jacob Baxmann  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.42        1:12.13   
16  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    35.02        1:12.97   
17  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    35.74        1:13.88   
18  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    36.75        1:14.29   
19  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    37.66        1:16.28   
Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    29.42        1:00.79   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    29.59        1:01.76  Deltar ej i final 
Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.56        1:02.20   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    30.47        1:02.85   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.83        1:04.02   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.46        1:04.35   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    31.39        1:04.60   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    30.84        1:04.71   
Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    32.18        1:06.54  Deltar ej i final 
10  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.02        1:06.60   
11  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.48        1:06.64   
12  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.26        1:07.29   
13  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.18        1:07.73   
14  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon    32.79        1:08.05   
15  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.16        1:08.55   
16  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    32.63        1:08.97   
17  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.30        1:09.78   
18  Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    32.79        1:09.99   
19  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    34.30        1:10.81   
20  Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    33.50        1:10.86   
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner