Resultater for Limfjords Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjordscup 2010 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub |
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.48 | 1:30.27 | |||||
2 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 46.97 | 1:36.61 | |||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.08 | 1:37.87 | |||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 46.85 | 1:38.06 | |||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.44 | 1:38.67 | |||||
6 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 50.88 | 1:44.02 | |||||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.43 | 1:45.09 | |||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.80 | 1:46.15 | |||||
9 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 50.45 | 1:46.24 | |||||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.22 | 1:48.39 | |||||
11 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 54.84 | 1:52.86 | |||||
12 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.95 | 1:53.21 | |||||
13 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.10 | 1:53.49 | |||||
14 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.41 | 1:53.86 | |||||
15 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 54.95 | 1:55.08 | |||||
16 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 56.56 | 1:56.11 | |||||
17 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 56.25 | 1:56.12 | |||||
18 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 56.76 | 1:59.61 | |||||
19 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 57.33 | 2:01.02 | |||||
20 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 57.12 | 2:01.30 | |||||
21 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 59.11 | 2:01.67 | |||||
22 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 58.29 | 2:02.67 | |||||
23 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | 2:06.64 | |||||
24 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 56.97 | 2:06.67 | |||||
25 | Kathrine Mark Vad Hansen | 1998 | Aars Svømmeklub | 57.90 | 2:07.41 | |||||
26 | Josephine Skadhede | 1999 | IHF Svømning | 1:05.18 | 2:13.76 | |||||
27 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:04.87 | 2:15.46 | |||||
28 | Emma Ottosen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:04.69 | 2:16.45 | |||||
29 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 1:02.17 | 2:16.90 | |||||
30 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:07.64 | 2:28.41 | |||||
- | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej samt.berøring 75m | |||||
- | Maria Behnk Solnæs | 1998 | Durup IF | DSQ | Afslutter m/1 hånd | |||||
- | Sara Nissen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Afslutter m/1 hånd | |||||
- | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 art. u/vand v/vend | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.70 | 1:17.54 | |||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.48 | 1:19.80 | |||||
3 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.41 | 1:24.65 | |||||
4 | Christine Hansen | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.29 | 1:26.16 | |||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.59 | 1:27.98 | |||||
6 | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.07 | 1:28.02 | |||||
7 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 42.41 | 1:28.96 | |||||
8 | Nina Jørgensen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.22 | 1:29.01 | |||||
9 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 43.47 | 1:29.79 | |||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 43.81 | 1:30.32 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.91 | 1:31.34 | |||||
12 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 44.22 | 1:31.81 | |||||
13 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 45.48 | 1:32.83 | |||||
14 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 44.78 | 1:33.49 | |||||
15 | Anne Dahl | 1996 | Randers GF Neptun | 44.35 | 1:33.71 | |||||
16 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 44.34 | 1:34.93 | |||||
17 | Marie Kjeldgaard | 1996 | Randers GF Neptun | 46.61 | 1:35.22 | |||||
18 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.94 | 1:38.38 | |||||
19 | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.49 | 1:40.40 | |||||
20 | Signe Nannerup | 1997 | Durup IF | 49.99 | 1:40.67 | |||||
21 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 49.14 | 1:42.98 | |||||
22 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.14 | 1:43.11 | |||||
23 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 49.45 | 1:43.70 | |||||
24 | Thea Hove Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | 48.87 | 1:44.04 | |||||
25 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 47.50 | 1:46.81 | |||||
26 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | Ikast Svømmeklub | 53.88 | 1:47.95 | |||||
27 | Tanja Lauersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 50.37 | 1:49.26 | |||||
28 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | Aars Svømmeklub | 53.65 | 1:51.13 | |||||
29 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.66 | 1:51.70 | |||||
30 | Sigrid Mogensen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 53.38 | 1:51.75 | |||||
31 | Sidsel Thomsen | 1997 | IHF Svømning | 53.08 | 1:52.29 | |||||
32 | Vicki Korsbæk Rasmussen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.04 | 1:52.44 | |||||
33 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.57 | 1:54.90 | |||||
34 | Emily Behnk Solnæs | 1997 | Durup IF | 1:00.84 | 2:09.97 | |||||
- | Mathilde Sørensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anne Mølgård | 1997 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Schriver Bjerrehuss | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Starter m/crawl armt | |||||
- | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Crawlben efter start | |||||
- | Shannie Zülau | 1996 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 1:20.40 | ||||||
2 | Charlotte Hindsted | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:21.29 | ||||||
3 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
4 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:24.79 | ||||||
5 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 41.62 | 1:26.91 | |||||
6 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.53 | 1:27.70 | |||||
7 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:28.17 | ||||||
8 | Nadja Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 42.66 | 1:30.89 | |||||
9 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.60 | 1:32.17 | |||||
10 | Anna T. Kristensen | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.70 | 1:32.59 | |||||
11 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 44.35 | 1:34.14 | |||||
12 | Laura Krogh Christensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.34 | 1:36.80 | |||||
13 | Louise Sofie Jensen | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 46.34 | 1:38.62 | |||||
14 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 47.73 | 1:41.00 | |||||
15 | Malene Bajlum | 1995 | Durup IF | 48.15 | 1:41.05 | |||||
16 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 48.43 | 1:42.24 | |||||
17 | Anne Bredegaard | 1995 | Svømmeklubben Grindsted | 50.83 | 1:43.97 | |||||
18 | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | IHF Svømning | 49.82 | 1:47.45 | |||||
19 | Nina Ibsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 51.94 | 1:49.86 | |||||
20 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 53.53 | 1:51.38 | |||||
21 | Michelle Karlsson | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 55.14 | 1:54.50 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.98 | 1:17.28 | |||||
2 | Anne Mette Bigom | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 47.72 | 1:42.74 | |||||
3 | Helena Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 50.91 | 1:45.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 06 februar 2010 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |