2020-11-24   16:19:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Älgadoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Älgadoppet 2019    Utskriftsdatum  27 april 2019   
  Tävlingsort  Vargön    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Simklubben Vänersborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2019         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Alloys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            49.14   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            55.42   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Alloys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            44.78   
Amanda Grönlund  2008  Simklubben Vänersborg            47.14   
Amanda Nordberg  2008  Simklubben S 02            47.31   
Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            50.88   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            51.51   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            52.35   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            53.23   
Elvira Wennersten  2008  Trollhättans Simsällskap            53.59   
Josefin Larsson  2008  Lidköpings Gymnastik o SS            54.11   
10  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            54.42   
11  Nicole Lönnquist  2008  Mariestads Simsällskap            54.87   
12  Clara Källefjärd  2009  Föreningen Ale Simmarna            55.11   
13  Elisa Norberg  2008  Skara Simsällskap            56.02   
14  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            56.16   
15  Tea Lindberg  2008  Simklubben Vänersborg            56.28   
16  Nova Svensson  2009  Simklubben Götene            56.77   
17  Siri Karlsson  2008  Simklubben Götene            57.03   
18  Nelly Gabot  2008  Simklubben Götene            59.21   
19  Maja Khilsröm  2009  Simklubben Götene            1:00.16   
20  Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            1:00.47   
21  Alva Helgesson  2009  Varabygdens Simsällskap            1:02.11   
22  Linnea Edström  2008  Simklubben Vänersborg            1:02.81   
23  Elina Månsson  2008  Simklubben Vänersborg            1:03.30   
Alice Hagström  2008  Simklubben Vänersborg            DNS   
Emilia Skybro Wilhelmsson  2008  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Alloys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.56   
Anna Johansson  2007  Lidköpings Gymnastik o SS            42.47   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.60   
Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap            44.29   
Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.61   
Sara Markevind  2006  Skövde Simsällskap            45.12   
Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            45.96   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap            46.51   
Emilia Lakkala  2006  Föreningen Ale Simmarna            46.83   
10  Filippa Halvardsson  2007  Simklubben S 02            48.73   
11  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            48.87   
12  Lilly Axelsson  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            48.96   
13  Elsa Sahl  2006  Trollhättans Simsällskap            49.61   
14  Elin Klerfors  2007  Föreningen Ale Simmarna            49.68   
15  Agnes Haglund  2007  Simklubben S 02            50.19   
15  Moa Lindberg Bandelin  2006  Föreningen Ale Simmarna            50.19   
17  Fanny Gunnarsmo  2006  Varabygdens Simsällskap            50.21   
18  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            50.34   
19  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap            50.76   
20  Filippa Källefjärd  2006  Föreningen Ale Simmarna            51.69   
21  Lilly Johansson  2007  Föreningen Ale Simmarna            52.38   
22  Linn Salén  2007  Varabygdens Simsällskap            52.48   
23  Disa Levin  2007  Trollhättans Simsällskap            53.28   
24  Elsa Erixon  2007  Föreningen Ale Simmarna            53.49   
25  Medina Abdullah  2007  Simklubben S 02            55.45   
26  Elin Lindblom  2007  Varabygdens Simsällskap            56.67   
27  Alma Selin  2006  Simklubben Vänersborg            1:00.30   
Julina Leckström  2006  Simklubben Vänersborg            DNS   
Emma Sunnerdahl  2006  Skara Simsällskap            DSQ   
Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Alloys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            37.68   
Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.92   
Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.32   
Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            41.55   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.13   
Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.90   
Gabriella Björkdahl  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            44.48   
Lisa Andersson  2005  Simklubben Götene            44.70   
Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.77   
10  Ebba Palm  2004  Simklubben S 02            45.86   
11  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.14   
12  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            46.29   
13  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            46.79   
14  Tilda Persson  2004  Simklubben Vänersborg            46.91   
15  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.71   
16  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            49.01   
17  Sara Hägg  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            49.25   
18  Alice Johansson  2005  Föreningen Ale Simmarna            49.30   
19  Belinda Partanen  2005  Skövde Simsällskap            49.62   
20  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            49.87   
21  Tilde Johnsson  2004  Trollhättans Simsällskap            53.13   
22  Emma Nyström  2005  Simklubben Vänersborg            57.30   
23  Lova Johansson  2004  Varabygdens Simsällskap            2:30.88   
Fanny Bergkvist  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Alloys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Svensson  2003  Skövde Simsällskap            39.02   
Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.52   
Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.64   
Thea Andersson  2003  Varabygdens Simsällskap            43.46   
Sofie Gustafsson  2003  Skövde Simsällskap            44.71   
Ida Pihlblad  2001  Skara Simsällskap            46.09   
Thea Runnestad  2003  Simklubben S 02            47.55   
Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  27 april 2019 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  09:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner