Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.74 | 1:05.49 | |||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.08 | 1:05.83 | |||||
3 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.27 | 1:07.41 | |||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.82 | 1:07.78 | |||||
5 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | Greve Svømmeklub | 31.70 | 1:08.31 | |||||
6 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.14 | 1:08.89 | |||||
7 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.43 | 1:08.99 | |||||
8 | Pernille Juel | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.07 | 1:09.02 | |||||
9 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | 1:10.17 | |||||
10 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 32.73 | 1:10.31 | |||||
11 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.25 | 1:11.00 | |||||
12 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.57 | 1:11.61 | |||||
13 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.54 | 1:11.78 | |||||
14 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.10 | 1:12.09 | |||||
15 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 33.63 | 1:12.26 | |||||
16 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.76 | 1:12.40 | |||||
17 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.74 | 1:12.47 | |||||
18 | Line Greve | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 35.17 | 1:12.68 | |||||
19 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.57 | 1:12.76 | |||||
20 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:13.27 | |||||
21 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.09 | 1:13.38 | |||||
22 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.37 | 1:13.45 | |||||
23 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | 1:13.61 | |||||
24 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:14.10 | |||||
25 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.81 | 1:14.38 | |||||
26 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:14.61 | |||||
27 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.24 | 1:14.76 | |||||
28 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.71 | 1:15.27 | |||||
29 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 36.59 | 1:16.15 | |||||
30 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 33.49 | 1:16.66 | |||||
31 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.22 | 1:17.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:03 |