2021-02-28   11:30:49
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:36   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling    36.84        1:18.96   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    38.65        1:19.32   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub    38.44        1:19.95   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    39.14        1:21.96   
Nanna BÝgild Lundahl  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    40.08        1:23.29   
Frederikke Asfeldt  1999  Herning SvÝmmeklub    41.70        1:25.90   
Gro SÝrensen  2002  Aarhus Swim    41.87        1:28.24   
Laura Christensen  1997  Aarhus Swim    45.92        1:34.63   
Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    53.21        1:49.16   
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    35.75        1:14.53   
Emilie Egerup  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    37.00        1:15.15   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    37.00        1:16.78   
Laura Marie Dige  2004  Aarhus Swim    37.07        1:17.83   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.44        1:18.01   
Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg SvÝmmeklub    38.01        1:20.56   
Laura Pedersen  2004  Herning SvÝmmeklub    37.92        1:20.69   
Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub    39.13        1:21.03   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    40.44        1:22.55   
10  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle SvÝmmeklub    39.58        1:22.57   
11  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    38.87        1:23.05   
12  Agnes Bojsen Jensen  2004  Aarhus Swim    40.57        1:24.76   
13  Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling    39.84        1:25.24   
14  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle SvÝmmeklub    41.30        1:26.05   
15  Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    42.17        1:26.82   
16  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle SvÝmmeklub    41.34        1:27.39   
17  Amalie Antonsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    43.85        1:30.32   
18  Agnete Riis  2003  Ikast SvÝmmeklub    42.38        1:30.86   
19  Sara Farag  2003  SvÝmmeklubben SÝnderborg    43.18        1:31.75   
20  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    45.11        1:33.26   
21  Cecilie Davidsen  2003  Vejle SvÝmmeklub    45.61        1:35.66   
22  Julie Jensen  2003  Odder SvÝmmeklub    45.91        1:38.26   
23  Julia Vestergaard  2004  Odder SvÝmmeklub    48.70        1:40.51   
24  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club    48.87        1:42.75   
Filippa Skydsgaard Jensen  2004  Vildbjerg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mille E. S. Jensen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    39.74        1:24.16   
Rosa Marie Schousboe  2005  SvÝmmeklubben Koral    41.03        1:25.72   
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro SvÝmme Club    41.90        1:26.49   
Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro SvÝmme Club    40.87        1:26.61   
Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    40.68        1:27.48   
Anna Bach  2006  Holstebro SvÝmme Club    41.76        1:28.07   
Line Knudsen  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    41.77        1:28.37   
Maya ōhlenschlśger Jensen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    42.49        1:28.97   
Luanna Russo  2006  Aalborg SvÝmmeklub    41.49        1:29.28   
10  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    41.77        1:29.53   
11  Louise Lauridsen  2005  Herning SvÝmmeklub    41.71        1:29.99   
12  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    43.92        1:30.21   
13  Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    43.66        1:30.91   
14  Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    43.83        1:31.00   
15  Laura Frost Rainer  2005  Vejle SvÝmmeklub    43.14        1:31.28   
16  Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim    43.61        1:32.13   
17  Astrid Gregersen  2005  Esbjerg SvÝmmeklub    43.93        1:32.19   
18  Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim    43.05        1:32.31   
19  Laura LÝh  2005  Holstebro SvÝmme Club    43.85        1:32.41   
20  Caroline Marx  2006  Odder SvÝmmeklub    45.01        1:34.73   
21  Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club    44.18        1:35.35   
22  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  Esbjerg SvÝmmeklub    44.95        1:35.53   
23  Laura Wittenhagen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub    46.70        1:36.52   
24  Anne-Sofie BÝdtger  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    46.33        1:36.69   
25  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub    48.67        1:41.44   
26  Mette Tang  2005  Durup IF    46.52        1:41.61   
27  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    48.70        1:41.92   
28  Ida F. Klaris  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    50.57        1:43.27   
29  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    49.30        1:44.88   
30  Thea Kvejborg  2006  SvÝmmeklubben Koral    50.06        1:46.04   
31  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    50.30        1:46.24   
32  Philippa Anker  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    49.96        1:48.68   
33  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    52.07        1:48.91   
34  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    52.00        1:50.13   
35  Elisa Jakobsen  2006  Skanderborg SvÝmmeklub    51.95        1:51.63   
36  Astrid Hansen  2006  Vejle SvÝmmeklub    54.60        1:54.16   
Freja Klarskov Nielsen  2006  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sarah Laursen  2007  Vejle SvÝmmeklub    40.34        1:24.98   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg SvÝmmeklub    41.47        1:27.44   
Liv Hjorth JÝrgensen  2007  Herning SvÝmmeklub    43.27        1:29.22   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens SvÝmmeklub    44.70        1:35.61   
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    45.58        1:36.00   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    46.83        1:38.22   
Line Bach-Henriksen  2007  Esbjerg SvÝmmeklub    46.75        1:38.24   
Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    48.28        1:40.90   
Filucca Bing Lauritzen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    47.80        1:41.31   
10  Filippa Juul Jensen  2007  Horsens SvÝmmeklub    49.06        1:41.76   
11  Ida Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    50.20        1:43.94   
12  Lśrke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.32        1:44.32   
13  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.66        1:44.79   
14  Frida Hinge  2008  Silkeborg SvÝmmeklub    51.05        1:46.13   
15  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    51.99        1:46.27   
16  Anne Stśhr  2008  Vejle SvÝmmeklub    51.75        1:46.85   
17  Nicoline Aa HÝeg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    52.25        1:46.99   
18  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    51.67        1:48.30   
19  Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club    53.45        1:49.19   
20  Edita Nisic  2007  Aalborg SvÝmmeklub    50.67        1:49.47   
20  Isabella Bertelsen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    50.09        1:49.47   
22  Olivia Holmberg  2009  Vejle SvÝmmeklub    51.53        1:50.21   
23  Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub    51.30        1:50.47   
24  Nadia Bager  2008  Thisted SvÝmmeklub    54.84        1:53.03   
25  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    55.09        1:53.13   
26  Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub    55.46        1:53.67   
27  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    55.11        1:53.76   
28  Frida Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub    54.12        1:54.31   
29  Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub    54.19        1:54.43   
30  Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub    51.87        1:54.88   
31  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle SvÝmmeklub    54.57        1:54.96   
32  Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer SvÝmmeklub    55.09        1:55.73   
33  Anna Katrine Willems  2008  Aarhus Swim    56.00        1:56.49   
34  Carlijn Loeven  2008  Herning SvÝmmeklub    58.35        1:56.74   
35  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub    55.86        2:00.45   
36  Asta Klemmensen  2008  Herning SvÝmmeklub    59.01        2:02.34   
37  Freya MÝller Nielsen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    57.10        2:03.37   
38  Louise Jeppesen  2008  Herning SvÝmmeklub    59.69        2:04.67   
39  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub    1:00.96        2:04.72   
40  Trine Pors Rasmussen  2007  Horsens SvÝmmeklub    59.45        2:05.33   
41  Asta-Marie Rasmussen  2009  Vejle SvÝmmeklub    1:02.35        2:07.38   
42  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    1:01.21        2:09.11   
43  Sarah Bennetsen  2008  Herning SvÝmmeklub    1:02.38        2:10.11   
Cathrine Madsen  2007  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  2 flyben e/25m 
Freya Jensen  2009  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Flere flyben e/start 
Kristine Jacobsen  2008  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner