2021-02-26   11:58:32
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:55   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  26 januar 2019         
 
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1920-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marie Christensen  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    32.43        1:05.91   
Mille C. Berg  2001  Horsens SvÝmmeklub    33.62        1:08.15   
Nikoline ōsterberg  2000  Aarhus Swim    33.77        1:09.31   
Isabella Bach  2002  Holstebro SvÝmme Club    33.95        1:09.37   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub    34.08        1:10.12   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling    34.38        1:11.17   
Kristine HŁlsen  2002  Vejle SvÝmmeklub    34.84        1:11.46   
Sofia Ingeberg  2002  Agfs SvÝmmeafdeling    35.44        1:12.22   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens SvÝmmeklub    36.58        1:12.79   
10  Nanna BÝgild Lundahl  2001  Silkeborg SvÝmmeklub    36.18        1:14.32   
11  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted SvÝmmeklub    36.14        1:14.49   
12  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens SvÝmmeklub    36.35        1:15.27   
13  Caroline Nymann SÝrensen  2002  Horsens SvÝmmeklub    37.86        1:18.08   
14  Amalie Vinther  1995  Aarhus Swim    47.82        1:36.17   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mette Louise Jensen  2001  SvÝmmeklubben Koral            DSQ  SvÝmmer med tape 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marlene Reitan  2003  Agfs SvÝmmeafdeling    32.81        1:06.41   
Mille Kjśr Jensen  2004  Aarhus Swim    34.21        1:09.20   
Alberte Skov Forsberg  2003  Vejle SvÝmmeklub    33.71        1:10.29   
Eva Hjort  2004  Aarhus Swim    34.65        1:10.92   
Caroline Madsen  2004  Horsens SvÝmmeklub    35.41        1:11.83   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub    35.05        1:11.92   
Sarah Carugati  2004  Aarhus Swim    34.72        1:12.84   
Ida Kjśrgaard  2003  Skanderborg SvÝmmeklub    36.05        1:14.42   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    36.24        1:15.51   
10  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast SvÝmmeklub    36.85        1:15.53   
11  Emilie Egerup  2003  Silkeborg SvÝmmeklub    37.04        1:16.20   
12  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg SvÝmmeklub    37.67        1:16.22   
13  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub    36.82        1:16.59   
14  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens SvÝmmeklub    37.10        1:16.64   
15  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens SvÝmmeklub    38.50        1:19.13   
16  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub    39.53        1:21.91   
17  Ida Jul Christensen  2004  Thisted SvÝmmeklub    40.68        1:22.33   
18  Freja Houmann-Esbensen  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    41.74        1:22.96   
19  Liv Bendixen  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    41.76        1:24.23   
20  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub    41.02        1:24.37   
21  Emma Oleander  2004  Horsens SvÝmmeklub    42.68        1:26.59   
22  Julie Lichscheidt  2004  Struer SvÝmmeklub    50.71        1:43.71   
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro SvÝmme Club    36.70        1:14.55   
Anna Bach  2006  Holstebro SvÝmme Club    37.37        1:15.19   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    38.86        1:18.33   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens SvÝmmeklub    37.28        1:19.07   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro SvÝmme Club    39.25        1:19.82   
Alma Bach Larsen  2006  Aalborg SvÝmmeklub    39.79        1:21.42   
Teresa Juel Winther  2005  Herning SvÝmmeklub    40.30        1:23.15   
Anne-Sofie BÝdtger  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    41.54        1:23.70   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    41.65        1:24.34   
10  Signe Kristensen  2006  Horsens SvÝmmeklub    41.18        1:25.09   
11  Nanna VestergŚrd Johansen  2006  Odder SvÝmmeklub    42.12        1:25.69   
12  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club    42.73        1:25.81   
13  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens SvÝmmeklub    41.50        1:26.01   
14  Nikoline Sejr  2006  Aarhus Swim    42.66        1:26.15   
15  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub    43.48        1:28.10   
16  Emilia Glisic  2005  Silkeborg SvÝmmeklub    44.35        1:28.44   
17  Julie Bogh  2005  Vildbjerg SvÝmmeklub    44.42        1:29.29   
18  Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro SvÝmme Club    44.12        1:29.47   
19  Freja Fogh Morthensen  2006  Aarhus Swim    45.86        1:34.07   
20  Julie MÝller  2005  Skanderborg SvÝmmeklub    45.10        1:34.70   
21  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub    45.84        1:34.72   
22  Frida Dalsgaard Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    47.68        1:37.21   
23  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    48.66        1:37.92   
24  Josephine O. S. Nielsen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    50.19        1:41.81   
25  Mathilde Irmschler  2006  Ikast SvÝmmeklub    52.87        1:45.85   
26  Freja Klarskov Nielsen  2006  Herning SvÝmmeklub    52.10        1:50.24   
Camilla Kolding Mortensen  2006  Struer SvÝmmeklub            DSQ  bryst arm v 25m 
Caroline Borup Jacobsen  2006  Struer SvÝmmeklub            DSQ  efb v 50m 
Emilie Staub Rasmussen  2006  Aarhus Swim            DSQ  svÝm mave 25m 
Frederikke SÝrensen  2006  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  EFB 25m 
Freja BjÝrn  2005  Aarhus Swim            DSQ  SvÝm pŚ mave 25m 
Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  efb v 75m 
Nora Louise Rebouh  2006  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Tyvstart 
                     
 
LÝb 7, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Paula Lindberg  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    41.01        1:24.06   
Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg SvÝmmeklub    42.79        1:24.68   
Tilde N. H. SÝrensen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    41.81        1:25.64   
Lśrke Jervelund  2007  Vejle SvÝmmeklub    43.22        1:25.90   
Julie Guldmann MÝller  2007  Vejle SvÝmmeklub    42.31        1:26.89   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub    43.55        1:30.08   
Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    45.20        1:33.50   
Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.44        1:35.59   
Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.68        1:35.62   
10  Ida K. Laursen  2007  Skanderborg SvÝmmeklub    46.07        1:35.81   
11  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle SvÝmmeklub    48.90        1:36.95   
12  Liva Marie Jensen  2007  Aarhus Swim    45.55        1:37.92   
13  Eline S. B. Kjśrsgaard  2007  Ikast SvÝmmeklub    48.07        1:38.79   
14  Lśrke Ljungberg Kristense  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    50.02        1:40.13   
15  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    48.70        1:40.21   
16  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    48.97        1:40.36   
17  Alissa Stegenborg  2008  Aalborg SvÝmmeklub    50.03        1:41.76   
18  Karoline Sander Andersen  2009  Thisted SvÝmmeklub    49.94        1:42.44   
19  Sofie Barack SÝe  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    49.98        1:42.50   
20  Signe Laursen  2008  Aalborg SvÝmmeklub    50.69        1:43.34   
21  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.01        1:43.63   
22  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub    51.85        1:44.55   
23  Karoline K. Jakobsen  2007  Aarhus Swim    49.85        1:44.97   
24  Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub    51.70        1:45.77   
25  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub    51.74        1:46.51   
26  Olivia Macartney  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    52.76        1:46.79   
27  Lea Timmermand  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    54.83        1:47.13   
28  Karen Klarskov Henriksen  2008  Horsens SvÝmmeklub    52.65        1:47.76   
29  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  Vejle SvÝmmeklub    52.20        1:48.18   
30  Karla NÝhr Rixen  2008  Vejle SvÝmmeklub    53.50        1:48.25   
31  Rosa Ella Kjems  2008  Esbjerg SvÝmmeklub    53.68        1:48.28   
32  Karoline SkjÝtt  2008  Aalborg SvÝmmeklub    54.50        1:51.27   
33  Freya Jensen  2009  Herning SvÝmmeklub    55.30        1:53.47   
34  Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast SvÝmmeklub    55.34        1:55.37   
35  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub    56.65        1:56.44   
36  Kristine Jacobsen  2008  Herning SvÝmmeklub    1:01.13        2:03.93   
37  Sundus Aden Hussein Nuur  2008  Struer SvÝmmeklub    1:02.98        2:09.70   
Freya MÝller Nielsen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon            DSQ  esb v 50m 
Sarah Bennetsen  2008  Herning SvÝmmeklub            DSQ  efb v 50m 
Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  efb 25m +75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner