2020-12-05   12:39:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Document
Resultat
Ullbergstrofen 2019
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 1, 4X50m Medley Mixed Alla åldrar - Final
1:53.10 Simklubben Laxen 2000 SWE 2017-04-30
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Norrköpings Kappsimningsklu 20 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:54.65
Emil Kernen 2002 AC7702 0.67 27.97 27.97
Sara Wallberg 1999 AJ2899 32.60 1:00.57
Victor Lovinge 2000 AD6300 26.20 1:26.77
Ella Lindroth 2001 AE1201 27.88 1:54.65
2 Helsingør 1 17 Helsingør Svømmeklub 1:54.97 +0.32
Johan Heeno Rasmussen 2002 0259AG 0.67 29.35 29.35
Oliver Bak Jensen 2002 0257AT 31.07 1:00.42
Mathilde Menck Nielsen 2002 0246AC 27.98 1:28.40
Mathilde Maria Thorsen 2004 0484AI 26.57 1:54.97
3 Kungsbacka Simsällskap Lag 1 26 Kungsbacka Simsällskap 1:55.85 +1.20
Oskar Johansson 1993 AY7593 0.75 29.08 29.08
Lina Dahlgren 2005 AD8805 33.42 1:02.50
Anton Johansson 1996 AJ5996 25.51 1:28.01
Jonna Jauhiainen 2000 BS9800 27.84 1:55.85
4 Linköpings Allmänna SS 20 Linköpings Allmänna SS 1:56.21 +1.56
Martin Falk 1999 AC1199 0.64 28.01 28.01
Gustav Henell 1999 AG1399 32.17 1:00.18
Hilda Linné 2000 BG1800 29.00 1:29.18
Tea Gladher 2000 AB1400 27.03 1:56.21
5 Simklubben Laxen 24 Simklubben Laxen 1:56.83 +2.18
Mellie Wijk 2002 AM1602 0.68 32.25 32.25
Max Ackermann 1995 AN8195 30.01 1:02.26
Gunnar Widerberg 2000 AG3700 27.31 1:29.57
Tilde Morin 2002 AM5202 27.26 1:56.83
6 Stockholmspolisens IF SF 21 Stockholmspolisens IF SF 1:58.13 +3.48
Gustav Niring 2004 AE6304 0.66 30.28 30.28
Lea Granert 2001 BQ1401 34.78 1:05.06
Jacob Danielsson 1998 AB9798 25.00 1:30.06
Sofia Walsh 2002 AF3402 28.07 1:58.13
7 HSK mix 1 18 Haldens SK 1:58.35 +3.70
Synne Kristine Lauritzen 2001 0.72 31.34 31.34
Nora Ellingsen 2003 34.38 1:05.72
Sander Aalbu 2001 27.59 1:33.31
Christer Melberg 2001 25.04 1:58.35
8 MASS Lag 1 31 Mölndals Allmänna Simsällskap 1:58.64 +3.99
Alvin Välkki 2004 AE3504 0.69 30.52 30.52
Isabelle Asserståhl 2000 AZ4600 35.88 1:06.40
Boiana Gradinarska 2004 AJ5204 28.98 1:35.38
Robin Andréasson 1988 AN7788 23.26 1:58.64
9 Göteborg Sim Lag 1 18 Göteborg Sim 1:59.23 +4.58
Love Mellegård Fastén 2003 AS9503 0.72 31.42 31.42
Max Feng 2001 AR6301 31.06 1:02.48
Hannah Hemberg 2002 AD2402 29.05 1:31.53
Marion Hanquet 2001 BY2401 27.70 1:59.23
10 Väsby Simsällskap 22 Väsby Simsällskap 1:59.66 +5.01
Louise Peacock 2001 AL3601 0.76 33.67 33.67
Michelle Wissinger 2004 BN3604 34.65 1:08.32
Gustav Frödeberg 1997 AA5197 25.73 1:34.05
Simon Brandt 2000 AJ4700 25.61 1:59.66
11 Norrköpings Kappsimningsklu 21 Norrköpings Kappsimningsklubb 1:59.73 +5.08
Ebba Holgersson 2005 AE7205 0.74 32.87 32.87
Axel Eriksson 1998 AM5598 31.28 1:04.15
Eric Lundström Silke 2003 AF8903 27.55 1:31.70
Ebba Bladh Hazard 2004 AC5204 28.03 1:59.73
12 Helsingør 2 18 Helsingør Svømmeklub 2:00.05 +5.40
Linnea Hietala 2004 0442AE 0.72 32.06 32.06
Caroline Villum Færch 2005 0502AG 35.30 1:07.36
Villads Bomholt Larsen 2001 0137AM 26.83 1:34.19
Thorvald Bomholt Larsen 2003 0389AL 25.86 2:00.05
13 MASS Lag 2 19 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:00.14 +5.49
Wilma Christensen 2003 CA8203 0.72 32.70 32.70
Måns Evertsson 2003 AR2103 33.88 1:06.58
Ida Swegmark 2000 AZ6600 29.11 1:35.69
Felix Jedbratt 2003 AJ7703 24.45 2:00.14
14 Kungsbacka Simsällskap Lag 2 20 Kungsbacka Simsällskap 2:00.39 +5.74
Malin Andersson 1999 AL0899 0.74 31.70 31.70
Richard Ekholm 2002 AV1702 30.68 1:02.38
Jonathan Einarsson 2001 AQ4101 28.83 1:31.21
Tina Hopmark 2002 BE9602 29.18 2:00.39
15 Linköpings Allmänna SS lag 2 20 Linköpings Allmänna SS 2:00.87 +6.22
Thilde Smedbäck 2004 AD3404 0.85 33.13 33.13
Elise Gidlöf 1999 AI8499 36.09 1:09.22
Mattias Grynning 1999 AJ0599 26.35 1:35.57
Nicola Lundqvist 2002 AM0302 25.30 2:00.87
16 Karlskrona lag 1 17 Karlskrona Simsällskap 2:01.44 +6.79
Axel Auer 2003 AB8103 0.64 30.38 30.38
Hannes Wrenne 2004 AC4304 32.26 1:02.64
Linn Rosenius 2002 AA4602 29.70 1:32.34
Tuva Pålsson 2003 AC8803 29.10 2:01.44
17 Simklubben Laxen lag 2 17 Simklubben Laxen 2:01.74 +7.09
Alexander McAdam 2004 AE7504 0.75 31.85 31.85
Edith Axelsson-Wiesel 2002 AO3602 33.47 1:05.32
Mats Rehn 2002 AW8902 28.14 1:33.46
Petronella Ottosson 2002 AN8802 28.28 2:01.74
18 MASS Lag 3 20 Mölndals Allmänna Simsällskap 2:02.56 +7.91
Torsten Bohlin 1999 AX5999 0.61 31.27 31.27
Thindra Hackwitz 2003 BG9403 36.02 1:07.29
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 29.86 1:37.15
Linus Hagedorn 2002 AI9702 25.41 2:02.56
19 S02 Lag 1 17 Simklubben S 02 2:02.68 +8.03
Philip Zasowski 2002 AM5302 0.59 31.48 31.48
Felix Wrakén 2003 AB8903 32.71 1:04.19
Ella Holmqvist 2005 AY3405 30.17 1:34.36
Selma Avdic 2003 AM6803 28.32 2:02.68
20 Ängelholms Simsällskap mix 1 21 Ängelholms Simsällskap 2:02.87 +8.22
Hugo Vaide 2003 AD8903 0.71 29.54 29.54
Erik Juliusson 1998 AQ2798 30.11 59.65
Erica Persson 2005 BA5605 33.33 1:32.98
Tilda Stenmark 2007 AP9807 29.89 2:02.87
21 Linköpings Allmänna SS lag 4 17 Linköpings Allmänna SS 2:03.12 +8.47
Märta Högfeldt 2005 AM0805 0.69 33.81 33.81
Ruben Staaf 2002 AI2702 33.15 1:06.96
Kian Hassani 2003 BR0303 28.16 1:35.12
Amanda Weiding 2003 BF9803 28.00 2:03.12
22 Föreningen Varbergs Sim lag 1 19 Varberg Sim 2:04.01 +9.36
Thea Carlsson 2002 AM9402 0.73 34.71 34.71
Erik Josefson 2000 AG2500 31.61 1:06.32
Clara Balslev 2001 AE7601 31.72 1:38.04
Teo Mravac 2004 AC8504 25.97 2:04.01
23 Karlskrona lag 2 17 Karlskrona Simsällskap 2:04.14 +9.49
William Svensson 2003 AB9103 0.76 31.61 31.61
Disa Gladher 2002 AA2202 36.00 1:07.61
Aurora Nilsson 2002 AL9602 30.92 1:38.53
Marcus Barkrot 2002 AD7502 25.61 2:04.14
24 Sundsvalls Simsällskap 22 Sundsvalls Simsällskap 2:04.21 +9.56
Olivia Ericsson 2006 AB8406 0.69 34.40 34.40
Tove Wikström 2001 AC0201 36.54 1:10.94
Johan Strandberg 1997 AL3197 27.65 1:38.59
Albin Hedlund 2003 AA0903 25.62 2:04.21
25 Göteborg Sim Lag 2 18 Göteborg Sim 2:04.76 +10.11
Linnea Högstedt 2004 BK2404 0.73 35.04 35.04
Karl Bohlin 2001 AV6301 32.49 1:07.53
Loke Egnell 2003 AR2703 29.82 1:37.35
Lucie Hanquet 2003 CC2403 27.41 2:04.76
26 Stockholmspolisens IF SF lag 2 23 Stockholmspolisens IF SF 2:05.12 +10.47
Liv Asp Olsson 2005 AH3205 0.71 34.07 34.07
Esbjörn Ohlsson 1996 AL5196 31.89 1:05.96
Ida Lindström 2004 BK1404 33.68 1:39.64
Erik Falk 2003 AL0103 25.48 2:05.12
27 S02 Lag 2 16 Simklubben S 02 2:05.32 +10.67
Oscar Sjöström 2003 AA2103 0.64 31.57 31.57
Linus Olofsson 2003 AL6503 32.79 1:04.36
Ellen Vråmo 2004 BF8604 32.24 1:36.60
Amanda Cederqvist 2005 AY2405 28.72 2:05.32
28 HSK mix 2 18 Haldens SK 2:05.61 +10.96
Jens William Strand 2003 0.68 31.68 31.68
Mathias Gundrosen 2001 34.10 1:05.78
Thea Amalie Aksmo Svendsb 2003 31.49 1:37.27
Thyra Noomi Haugland Halv 2002 28.34 2:05.61
29 Växjö Simsällskap 17 Växjö Simsällskap 2:06.17 +11.52
Tove Gustafsson 2004 AH7204 0.67 34.82 34.82
Oskar Axandersson 2002 AN7502 32.16 1:06.98
Mircea Gabriel Hristodor 2004 AT8904 30.40 1:37.38
Liv Elgaard Fonnesbech 2004 BC2604 28.79 2:06.17
30 Linköpings Allmänna SS lag 5 18 Linköpings Allmänna SS 2:06.37 +11.72
William Barkehed 2003 AH3903 0.66 31.42 31.42
Hanna Persson 2004 AF2204 36.16 1:07.58
Darja Koutchinskaia 2003 AQ5203 31.53 1:39.11
Naevid Kiasat 2001 AF6501 27.26 2:06.37
31 Sundsvalls Simsällskap lag 2 17 Sundsvalls Simsällskap 2:06.66 +12.01
Melina Sundström 2002 AP8202 0.91 35.53 35.53
Jonathan Nilsson 2003 AD5103 32.45 1:07.98
Jason Walterstad 2004 AH5904 29.25 1:37.23
Leia Beijron 2004 BO5402 29.43 2:06.66
32 Norrköpings Kappsimningsklu 17 Norrköpings Kappsimningsklubb 2:07.77 +13.12
Annie Westerlund 2002 BI6402 0.90 35.01 35.01
Sergej Basov 2003 BA8103 34.80 1:09.81
Nikola Petrovic 2004 AF5704 29.08 1:38.89
Ylva Andersson 2005 AQ3405 28.88 2:07.77
33 S 77 Stenungsund 18 S77 Stenungsund 2:08.16 +13.51
Jens Pettersson 2001 AG9101 0.66 31.25 31.25
Alva Back 2002 AQ8802 35.31 1:06.56
Frida Rångeby 2005 AZ8205 32.90 1:39.46
William Meurling 2004 AG9704 28.70 2:08.16
34 Göteborg Sim Lag 3 17 Göteborg Sim 2:08.39 +13.74
Saga Johannesson 2005 AE3705 0.92 34.38 34.38
Viola Berlin 2002 BO9602 35.65 1:10.03
Kevin Chen 2004 AZ2504 29.73 1:39.76
Axel Lindström 2003 AW4503 28.63 2:08.39
35 HSK mix 3 17 Haldens SK 2:08.75 +14.10
Andreas Forsstrxm 2002 0.69 32.79 32.79
Nora Solhaug 2003 36.33 1:09.12
Amanda Fjellstad 2003 32.41 1:41.53
Nils Arthur Dahl 2003 27.22 2:08.75
36 Ängelholms Simsällskap lag 2 17 Ängelholms Simsällskap 2:09.12 +14.47
Gustaf Stokholm 2004 AD8504 0.67 32.48 32.48
Axel Vaide 2005 AB2705 34.46 1:06.94
Alma Sandberg 2002 AU3802 32.73 1:39.67
Felicia Zander 2004 BK9804 29.45 2:09.12
37 S02 Lag 3 17 Simklubben S 02 2:09.75 +15.10
Lia Bromander 2004 AZ4604 0.78 34.88 34.88
Klara Sillerström 2003 BR1603 37.97 1:12.85
Noah Emanuelsson 2003 AI8703 29.89 1:42.74
Lorand Vari 2002 AK7502 27.01 2:09.75
38 Karlskrona lag 3 19 Karlskrona Simsällskap 2:12.43 +17.78
Jakob Werner 2000 AN3100 0.70 32.83 32.83
Axel Gladher 2006 AA1106 37.26 1:10.09
Tove Lindén 2002 AH8702 32.24 1:42.33
Thea Greco 2004 AA4604 30.10 2:12.43
39 Södertörns Simsällskap 17 Södertörns Simsällskap 2:12.87 +18.22
Michelle Aspberg 2002 AT8402 0.73 35.73 35.73
Lucas Vainio 2004 AN2504 37.54 1:13.27
Rebecka Axelmalm 2003 BG7603 33.60 1:46.87
Gustav Jonsson 2002 AG6502 26.00 2:12.87
40 Växjö Simsällskap lag 2 16 Växjö Simsällskap 2:13.90 +19.25
Agnes  Hildebrand Westerberg 2004 BF9404 0.72 35.99 35.99
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 34.82 1:10.81
Alva Wardrum 2003 AQ1805 34.23 1:45.04
Liam Nilsson 2006 AM0306 28.86 2:13.90
41 S02 Lag 4 16 Simklubben S 02 2:14.47 +19.82
Maximus Murray 2003 AB0903 0.75 33.82 33.82
Miray Beybutov 2005 AY1405 38.06 1:11.88
Elna Magnusson 2004 BG1804 33.81 1:45.69
Hampus Klebom 2004 AC4504 28.78 2:14.47
42 Grums Simsällskap 16 Grums Simsällskap 2:14.66 +20.01
Pauline Grubb 2003 AA4403 0.62 36.46 36.46
Emil Axelsson 2004 AD4704 38.85 1:15.31
Ella Sjöbom 2005 AH3605 31.77 1:47.08
Edvin Axelsson 2004 AD5704 27.58 2:14.66
43 Landskrona Simsällskap 3 16 Landskrona Simsällskap 2:15.37 +20.72
Ludvig Hoff 2005 AB8705 0.71 34.49 34.49
Rasmus Pedersen 2003 AQ7303 37.65 1:12.14
My Pettersson 2006 AF2206 33.14 1:45.28
Fanny Hess 2004 AD4404 30.09 2:15.37
44 Kungälvs Simsällskap 16 Kungälvs Simsällskap 2:15.60 +20.95
Oscar Löfdahl 2004 AA0504 0.66 35.67 35.67
Linus Krohn 2005 AS3505 37.30 1:12.97
Lina Gustafsson 2003 AM9203 32.19 1:45.16
Clara Axelsson 2005 BG9805 30.44 2:15.60
45 Landskrona Simsällskap 2 15 Landskrona Simsällskap 2:21.15 +26.50
Yasmine Strandh 2006 AB7406 0.89 35.89 35.89
Viggo Thomsen 2004 AE4904 39.24 1:15.13
Isabelle Persson-Giribaldi 2005 BL1205 32.54 1:47.67
Andy Hadzic 2007 AL2107 33.48 2:21.15
46 Södertörns Simsällskap lag 2 15 Södertörns Simsällskap 2:23.14 +28.49
Filip Hägglund 2004 AV5304 0.70 35.14 35.14
Emma Johanson 2008 AL9608 44.41 1:19.55
Alvin Hamzehnejad 2004 AV9304 31.97 1:51.52
Felicia Camacho 2004 BL9404 31.62 2:23.14
47 Sundsvalls Simsällskap lag 3 13 Sundsvalls Simsällskap 2:36.65 +42.00
Nike Norlander 2007 AE8407 0.76 36.25 36.25
Vide Starrin 2008 AE9508 51.96 1:28.21
Anna Öberg 2006 AB9406 35.43 2:03.64
Marcus  Hamberg 2007 AA0707 33.01 2:36.65
48 Sundsvalls Simsällskap lag 4 12 Sundsvalls Simsällskap 2:50.43 +55.78
Anton Ericsson 2008 AA6708 0.78 45.84 45.84
Astrid Newsham 2008 AI9808 44.60 1:30.44
Lily Utterberg 2008 AT3808 42.44 2:12.88
Claes Renström-Halling 2007 AF8507 37.55 2:50.43
- Linköpings Allmänna SS lag 3 22 Linköpings Allmänna SS DSQ
Lena Årebo 2002 AJ1202 0.76 34.00 34.00
Wilma Holmertz 2003 AD1803 37.44 1:11.44
Alfred Åström 1997 AP0197 26.94 1:38.38
Oliver Tykesson 2000 AJ3700 1:38.38
2019-04-26 18:53:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner