2020-02-18   13:42:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9/2 Klockan 09.00 (Insim 07.45)

Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open 2019    Utskriftsdatum  10 februari 2019   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  20:45   
  Arrangör  Malmö KK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2019         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer Försök, Försök 
Sponsor: FIFH-CUP 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nilsson  2002  Osby Simsällskap            31.87   
Helena Fältman  1980  Täby Sim            32.25   
Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            32.37   
Linnéa Bäckman  1989  Solens IF            32.86   
Camilla Bitz Witt  2003  Danmark            34.14   
Mille Dige From  2004  Danmark            34.58   
Freja Kvist  2006  Danmark            36.70   
Camilla Klestrup Hansen  1997  Danmark            37.22   
Rebecca Löf  2001  Örebro Simallians            37.28   
10  Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            37.61   
11  Anna Rósa Þrastardóttir  2004  Fjördur            39.73   
12  Linnea Nordström  2002  Nacka HI            40.20   
13  Ida Andersson-Wulf  1998  Vellinge-Näsets Simklubb            41.05   
14  Josefine Busk  1997  Södertälje Simsällskap            41.07   
15  Signe Klauber Vestergaard  1996  Danmark            41.34   
16  Edit Sjöstrand  1991  Varbergs HI            41.53  Deltar ej i final 
17  Liv Wikman Gandre  2004  Nacka HI            42.10   
18  Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs HI            42.14   
19  Eva Rosted  1999  Danmark            42.68   
20  Johanna Hasselryd  1982  Solens IF            42.89   
21  Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsällskap            44.03   
22  Ellenor Engberg  1982  Solens IF            45.55   
23  Julia Nyberg  1997  Solens IF            46.39   
24  Therese Mattsson  1998  Solens IF            47.56   
25  Louise Bast Aaby  1998  Danmark            48.41   
26  Katrín Anna Heiðarsdóttir  1997  Ösp            51.18   
27  Kristrún Helga Þórðardóttir  2005  Fjördur            51.69   
28  Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb            51.77   
29  Celia El Maghili Fisker  2003  Danmark            57.56   
30  Stina Gustafsson  1989  Varbergs HI            1:01.02   
31  Ida Brandt  1984  Varbergs HI            1:10.31   
32  Michaela Leis  1964  Schleswiger Werkstätten            1:14.78   
33  Daniela Korth  1985  Schleswiger Werkstätten            1:18.00   
34  Rishika Jansson  1999  Fifh Malmö            2:12.03   
35  Caroline Berntsson  1979  Varbergs HI            2:24.39   
36  Mathilda Einarsson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:23.64   
Karen Axelsdóttir  1997  Ösp            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  10 februari 2019 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  20:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner