2021-02-26   11:34:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höglandsdoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 1, 200m Medley Damer 12oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS 2:51.12
50m: 35.30
100m: 1:21.85
(46.55)
150m: 2:12.97
(51.12)
200m: 2:51.12
(38.15)
2 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 2:52.91 +1.79
200m: 2:52.91
(2:52.91)
3 Ellen Arnell 2006 Linköpings Allmänna SS 2:56.94 +5.82
200m: 2:56.94
(2:56.94)
4 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 3:02.51 +11.39
200m: 3:02.51
(3:02.51)
5 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 3:04.65 +13.53
50m: 38.27
100m: 1:26.99
(48.72)
150m: 2:19.27
(52.28)
200m: 3:04.65
(45.38)
6 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS 3:06.29 +15.17
50m: 41.24
100m: 1:29.91
(48.67)
150m: 2:26.06
(56.15)
200m: 3:06.29
(40.23)
7 Angelica Hietanen 2007 Linköpings Allmänna SS 3:06.72 +15.60
50m: 42.54
100m: 1:29.32
(46.78)
150m: 2:24.78
(55.46)
200m: 3:06.72
(41.94)
8 Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS 3:08.30 +17.18
200m: 3:08.30
(3:08.30)
9 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 3:08.87 +17.75
50m: 43.63
100m: 1:33.32
(49.69)
150m: 2:26.67
(53.35)
200m: 3:08.87
(42.20)
10 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 3:24.96 +33.84
200m: 3:24.96
(3:24.96)
11 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 3:35.73 +44.61
50m: 45.51
100m: 1:40.58
(55.07)
150m: 2:45.78
(1:05.20)
200m: 3:35.73
(49.95)
12 Ellen Almén 2007 Linköpings Allmänna SS 3:40.04 +48.92
50m: 50.04
100m: 1:47.63
(57.59)
150m: 2:50.20
(1:02.57)
200m: 3:40.04
(49.84)
13 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 3:46.92 +55.80
50m: 50.11
100m: 1:49.05
(58.94)
150m: 2:53.43
(1:04.38)
200m: 3:46.92
(53.49)
- Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 11:18:20
Gren 1, 200m Medley Damer 12oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS 3:04.30
200m: 3:04.30
(3:04.30)
2 Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS 3:07.85 +3.55
50m: 36.46
100m: 1:22.84
(46.38)
150m: 2:23.15
(1:00.31)
200m: 3:07.85
(44.70)
Grenen officiell:  2019-04-13 11:18:20
2019-04-13 11:18:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 2, 200m Medley Herrar 12oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Lagerman 2007 Linköpings Allmänna SS 2:55.19
50m: 38.50
100m: 1:22.46
(43.96)
150m: 2:17.72
(55.26)
200m: 2:55.19
(37.47)
2 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS 3:07.52 +12.33
50m: 42.69
100m: 1:27.99
(45.30)
150m: 2:26.11
(58.12)
200m: 3:07.52
(41.41)
3 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS 3:14.04 +18.85
50m: 39.29
100m: 1:28.94
(49.65)
150m: 2:31.72
(1:02.78)
200m: 3:14.04
(42.32)
4 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS 3:15.45 +20.26
50m: 42.37
100m: 1:30.75
(48.38)
150m: 2:29.93
(59.18)
200m: 3:15.45
(45.52)
5 Alex Petros 2006 Nässjö SLS 3:31.06 +35.87
50m: 47.18
200m: 3:31.06
(3:31.06)
6 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap 3:47.15 +51.96
50m: 51.37
100m: 1:51.92
(1:00.55)
150m: 2:54.43
(1:02.51)
200m: 3:47.15
(52.72)
- Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS DNF
Grenen officiell:  2019-04-13 11:28:08
Gren 2, 200m Medley Herrar 12oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS 2:53.88
50m: 40.70
100m: 1:26.88
(46.18)
150m: 2:13.64
(46.76)
200m: 2:53.88
(40.24)
2 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS 3:10.12 +16.24
50m: 38.90
100m: 1:30.24
(51.34)
150m: 2:22.99
(52.75)
200m: 3:10.12
(47.13)
Grenen officiell:  2019-04-13 11:28:08
2019-04-13 11:28:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 3, 100m Medley Damer 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 1:23.87
50m: 40.14
100m: 1:23.87
(43.73)
2 Tilda Larsson 2008 Linköpings Allmänna SS 1:28.35 +4.48
50m: 41.50
100m: 1:28.35
(46.85)
3 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS 1:28.75 +4.88
50m: 42.57
100m: 1:28.75
(46.18)
4 Sigrid Alvehus 2008 Linköpings Allmänna SS 1:30.41 +6.54
50m: 42.01
100m: 1:30.41
(48.40)
5 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS 1:35.55 +11.68
50m: 44.65
100m: 1:35.55
(50.90)
6 Nellie Johansson Jöngren 2009 Linköpings Allmänna SS 1:38.59 +14.72
50m: 46.84
100m: 1:38.59
(51.75)
7 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 1:43.42 +19.55
50m: 51.15
100m: 1:43.42
(52.27)
8 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 1:43.56 +19.69
50m: 51.74
100m: 1:43.56
(51.82)
9 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 1:45.05 +21.18
50m: 48.57
100m: 1:45.05
(56.48)
10 Amanda Hietanen 2009 Linköpings Allmänna SS 1:46.28 +22.41
50m: 49.62
100m: 1:46.28
(56.66)
11 Saga Lagerman 2009 Linköpings Allmänna SS 1:50.01 +26.14
50m: 52.75
100m: 1:50.01
(57.26)
12 Samira Sistek 2008 Jönköpings Simsällskap 1:50.51 +26.64
50m: 53.65
100m: 1:50.51
(56.86)
13 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 1:51.28 +27.41
50m: 53.67
100m: 1:51.28
(57.61)
14 Thea Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 1:51.80 +27.93
50m: 53.84
100m: 1:51.80
(57.96)
15 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 1:52.04 +28.17
50m: 51.49
100m: 1:52.04
(1:00.55)
16 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 1:53.50 +29.63
50m: 51.15
100m: 1:53.50
(1:02.35)
17 Lamita Petros 2008 Nässjö SLS 1:58.02 +34.15
50m: 57.58
100m: 1:58.02
(1:00.44)
18 Linnea Sixtensson 2009 Linköpings Allmänna SS 1:59.34 +35.47
50m: 54.58
100m: 1:59.34
(1:04.76)
- Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 11:51:45
2019-04-13 11:52:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 4, 100m Medley Herrar 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 1:27.74
50m: 39.60
100m: 1:27.74
(48.14)
2 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS 1:31.43 +3.69
50m: 43.61
100m: 1:31.43
(47.82)
3 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS 1:34.45 +6.71
50m: 45.18
100m: 1:34.45
(49.27)
4 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS 1:35.34 +7.60
50m: 41.67
100m: 1:35.34
(53.67)
5 Timon Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 1:37.98 +10.24
50m: 44.64
100m: 1:37.98
(53.34)
6 Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS 1:49.20 +21.46
50m: 50.19
100m: 1:49.20
(59.01)
7 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap 2:08.72 +40.98
50m: 1:00.30
100m: 2:08.72
(1:08.42)
- Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 11:52:21
2019-04-13 11:52:34 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 9 oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS 22.78
2 Julia Starck 2010 Linköpings Allmänna SS 23.70 +0.92
3 Sofia Giss Petro Sayan 2009 Nässjö SLS 28.63 +5.85
Grenen officiell:  2019-04-13 11:53:08
2019-04-13 11:54:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS 26.00
Grenen officiell:  2019-04-13 11:54:04
2019-04-13 11:54:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 12 oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Arnell 2006 Linköpings Allmänna SS 1:29.76
50m: 43.70
100m: 1:29.76
(46.06)
2 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 1:30.78 +1.02
50m: 42.10
100m: 1:30.78
(48.68)
3 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 1:31.53 +1.77
50m: 43.56
100m: 1:31.53
(47.97)
4 Angelica Hietanen 2007 Linköpings Allmänna SS 1:35.20 +5.44
50m: 44.42
100m: 1:35.20
(50.78)
5 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS 1:36.22 +6.46
100m: 1:36.22
(1:36.22)
6 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 1:37.34 +7.58
100m: 1:37.34
(1:37.34)
7 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 1:37.82 +8.06
100m: 1:37.82
(1:37.82)
8 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS 1:39.37 +9.61
50m: 48.74
100m: 1:39.37
(50.63)
9 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 1:40.05 +10.29
100m: 1:40.05
(1:40.05)
10 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS 1:40.76 +11.00
100m: 1:40.76
(1:40.76)
11 Alicia Rehnberg 2006 Linköpings Allmänna SS 1:41.81 +12.05
100m: 1:41.81
(1:41.81)
12 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 1:52.71 +22.95
50m: 54.28
100m: 1:52.71
(58.43)
13 Elena Andone 2007 Jönköpings Simsällskap 1:56.20 +26.44
50m: 55.83
100m: 1:56.20
(1:00.37)
14 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 1:57.12 +27.36
50m: 55.65
100m: 1:57.12
(1:01.47)
15 Sofia Hellander 2007 Linköpings Allmänna SS 1:57.53 +27.77
50m: 56.08
100m: 1:57.53
(1:01.45)
16 Ellen Almén 2007 Linköpings Allmänna SS 1:58.25 +28.49
50m: 56.28
100m: 1:58.25
(1:01.97)
17 Julia Karlberg 2007 Linköpings Allmänna SS 1:58.37 +28.61
50m: 56.13
100m: 1:58.37
(1:02.24)
- Elma Halak 2007 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Bianca Rosén 2007 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 12:16:46
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 12 oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS 1:39.19
50m: 48.51
100m: 1:39.19
(50.68)
Grenen officiell:  2019-04-13 12:16:46
2019-04-13 12:17:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 12 oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS 1:29.71
50m: 43.71
100m: 1:29.71
(46.00)
2 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS 1:40.57 +10.86
50m: 49.23
100m: 1:40.57
(51.34)
3 Noah Lagerman 2007 Linköpings Allmänna SS 1:41.28 +11.57
50m: 49.02
100m: 1:41.28
(52.26)
4 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS 1:46.53 +16.82
50m: 49.72
100m: 1:46.53
(56.81)
5 Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap 1:48.97 +19.26
50m: 52.58
100m: 1:48.97
(56.39)
6 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap 1:57.63 +27.92
50m: 53.38
100m: 1:57.63
(1:04.25)
7 Alex Petros 2006 Nässjö SLS 1:59.02 +29.31
50m: 56.23
100m: 1:59.02
(1:02.79)
8 Alfons Lööke 2007 Linköpings Allmänna SS 2:18.03 +48.32
50m: 1:02.04
100m: 2:18.03
(1:15.99)
9 Darin Saleh 2007 Linköpings Allmänna SS 2:18.67 +48.96
50m: 1:06.27
100m: 2:18.67
(1:12.40)
Grenen officiell:  2019-04-13 12:19:44
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 12 oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS 1:27.89
50m: 41.80
100m: 1:27.89
(46.09)
2 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS 1:28.25 +0.36
50m: 41.20
100m: 1:28.25
(47.05)
Grenen officiell:  2019-04-13 12:19:44
2019-04-13 12:20:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 38.38
2 Sigrid Alvehus 2008 Linköpings Allmänna SS 40.68 +2.30
3 Tilda Larsson 2008 Linköpings Allmänna SS 41.15 +2.77
4 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 41.57 +3.19
5 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS 41.61 +3.23
6 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS 47.44 +9.06
7 Nellie Johansson Jöngren 2009 Linköpings Allmänna SS 48.01 +9.63
8 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 50.54 +12.16
9 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 54.63 +16.25
10 Thea Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 57.15 +18.77
11 Lamita Petros 2008 Nässjö SLS 1:01.79 +23.41
12 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 1:02.05 +23.67
13 Saga Lagerman 2009 Linköpings Allmänna SS 1:02.21 +23.83
14 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 1:04.27 +25.89
- Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 12:25:33
2019-04-13 12:29:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 37.23
2 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS 40.15 +2.92
3 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS 41.66 +4.43
4 Timon Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 42.55 +5.32
5 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS 50.13 +12.90
6 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap 54.91 +17.68
- Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 12:29:11
2019-04-13 12:29:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS 22.63
2 Julia Starck 2010 Linköpings Allmänna SS 23.40 +0.77
Grenen officiell:  2019-04-13 12:31:51
2019-04-13 12:32:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
2019-04-13 12:54:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 13, 4x100m Frisim Damer 12 oä 12 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköpings Allmänna SS 15 Linköpings Allmänna SS 4:45.34
Anna Vikström 2004 BU9604 33.85 1:12.65 1:12.65
Josefin  Klintåker 2006 AF6406 33.70 1:12.23 2:24.88
Fanny Ivarsson 2007 AF3807 35.72 1:15.74 3:40.62
Emma Liis Eerik 2006 BP5606 30.74 1:04.72 4:45.34
2 Nässjö SLS 17 Nässjö SLS 4:46.11 +0.77
Alina Andersson 2007 AI5607 33.34 1:08.51 1:08.51
Lisa Flaa 2002 AC3102 31.66 1:06.76 2:15.27
Ella Jansson 2007 AA5607 36.69 1:16.68 3:31.95
My Persson Sjölander 2007 AD9407 35.09 1:14.16 4:46.11
3 Linköpings Allmänna SS lag 2 13 Linköpings Allmänna SS 5:00.60 +15.26
Ellen Arnell 2006 AI0806 35.96 1:14.99 1:14.99
Elsa Björnholm 2006 AX8606 34.84 1:13.57 2:28.56
Angelica Hietanen 2007 AN5607 36.13 1:16.64 3:45.20
Henny Paläng 2006 AR6806 34.21 1:15.40 5:00.60
4 Linköpings Allmänna SS lag 3 12 Linköpings Allmänna SS 5:32.86 +47.52
Viola Högberg 2007 AF2807 38.64 1:20.74 1:20.74
Emma Persson 2007 AF5807 39.05 1:20.74
Hanna Oehm 2007 AF6807 3:21.22 4:03.36 4:03.36
Julia Karlberg 2007 BL1807 41.37 1:29.50 5:32.86
- Linköpings Allmänna SS lag 4 14 Linköpings Allmänna SS DSQ
Majken Alvehus 2005 BD8405 36.30 1:16.37 1:16.37
Alicia Rehnberg 2006 BI2206 39.41 1:19.86 2:36.23
Ellen Almén 2007 BF8607 43.91 1:34.43 4:10.66
Elma Halak 2007 BL1607
2019-04-13 12:47:23 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 14, 4x100m Frisim Herrar 12 oä - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköpings Allmänna SS 14 Linköpings Allmänna SS 5:01.48
Linus Isaksson 2005 AR4505 35.34 1:13.70 1:13.70
Simón Perez 2007 AF7507 37.04 1:17.11 2:30.81
Milo Forsberg 2007 AE2307 36.51 1:19.51 3:50.32
Noah Lagerman 2007 AB7907 33.57 1:11.16 5:01.48
2 Nässjö SLS 16 Nässjö SLS 5:18.27 +16.79
Markus Andelius 2007 AI8307 34.10 1:14.49 1:14.49
Alex Petros 2006 AF2506 39.41 1:25.76 2:40.25
Daniel Kljajic 2003 AL6703 35.90 1:27.47 4:07.72
Sixten Lejon 2008 AB4108 4:07.72 1:10.55 5:18.27
- Linköpings Allmänna SS lag 2 13 Linköpings Allmänna SS DSQ
Kevin Sixtensson 2006 AS6506 35.57 1:15.12 1:15.12
Olof Karlsson 2008 AA0108 38.00 1:21.38 2:36.50
Alfons Lööke 2007 AP0107
Darin Saleh 2007 AL0907
2019-04-13 12:56:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 15, 4x50m Medley Damer 11 oy 11 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköpings Allmänna SS 11 Linköpings Allmänna SS 2:45.02
Sofia Holmqvist 2008 AB1408 40.19 40.19
Tilda Larsson 2008 AB2408 40.19
Alice Björnholm 2008 AF6408
Elin Axelsson 2008 AM2808 2:45.02 2:45.02
2 Linköpings Allmänna SS lag 3 10 Linköpings Allmänna SS 3:33.31 +48.29
Julia Starck 2010 AH3010
Amanda Hietanen 2009 AE9609 1:45.95 1:45.95
Saga Lagerman 2009 AA7810 1:45.95
Majken Nygren 2010 AC8610 3:33.31 3:33.31
- Linköpings Allmänna SS lag 2 11 Linköpings Allmänna SS DSQ
Nellie Johansson Jöngren 2009 AD5609 46.84 46.84
Thea Rineholm 2009 AE5409 56.81 1:43.65
Sigrid Alvehus 2008 AE8808
Lovisa Comstedt 2009 AI2609
2019-04-13 12:59:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 16, 4x50m Medley Herrar 11 oy 11 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
- Linköpings Allmänna SS 11 Linköpings Allmänna SS 3:02.16
Malte Klintåker 2009 AA3509 3:02.16 3:02.16
Elliot Eldh 2008 AG4308 3:02.16
Elis Berntsson 2009 AE5109
Timon Rineholm 2009 AC1109 3:02.16 3:02.16
2019-04-13 13:03:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer 12 oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS 1:16.14
100m: 1:16.14
(1:16.14)
3 Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS 1:24.71 +8.57
50m: 39.89
100m: 1:24.71
(44.82)
4 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 1:26.67 +10.53
50m: 39.06
100m: 1:26.67
(47.61)
5 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 1:28.90 +12.76
50m: 42.02
100m: 1:28.90
(46.88)
6 Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS 1:29.51 +13.37
50m: 1:29.51
7 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS 1:31.00 +14.86
50m: 1:31.00
9 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 1:37.64 +21.50
50m: 1:37.64
10 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 1:39.72 +23.58
50m: 1:39.72
11 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 1:41.14 +25.00
50m: 1:41.14
- Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 16:14:09
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer 12 oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
2 Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS 1:23.62
50m: 36.85
100m: 1:23.62
(46.77)
8 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS 1:33.49 +9.87
50m: 43.72
100m: 1:33.49
(49.77)
Grenen officiell:  2019-04-13 16:14:09
2019-04-13 16:36:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar 12 oä 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS 1:36.39
50m: 44.42
100m: 1:36.39
(51.97)
2 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS 1:37.76 +1.37
50m: 44.32
100m: 1:37.76
(53.44)
4 Alex Petros 2006 Nässjö SLS 1:56.86 +20.47
50m: 51.89
100m: 1:56.86
(1:04.97)
- Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 16:17:23
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar 12 oä 14 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
3 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS 1:40.03
50m: 42.72
100m: 1:40.03
(57.31)
Grenen officiell:  2019-04-13 16:17:23
2019-04-13 16:35:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 44.55
2 Alice Björnholm 2008 Linköpings Allmänna SS 45.25 +0.70
3 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 46.85 +2.30
4 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 49.00 +4.45
5 Nellie Johansson Jöngren 2009 Linköpings Allmänna SS 50.72 +6.17
6 Sigrid Alvehus 2008 Linköpings Allmänna SS 50.85 +6.30
7 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS 51.20 +6.65
8 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 51.38 +6.83
9 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 53.83 +9.28
10 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 54.88 +10.33
11 Lamita Petros 2008 Nässjö SLS 55.25 +10.70
12 Amanda Hietanen 2009 Linköpings Allmänna SS 55.78 +11.23
13 Thea Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 56.13 +11.58
14 Saga Lagerman 2009 Linköpings Allmänna SS 58.24 +13.69
15 Linnea Sixtensson 2009 Linköpings Allmänna SS 59.69 +15.14
16 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 1:00.26 +15.71
17 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS 1:00.42 +15.87
18 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 1:01.92 +17.37
19 Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS 1:14.61 +30.06
- Samira Sistek 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Tilde Olsson 2009 Nässjö SLS DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 16:26:18
2019-04-13 16:26:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 10-11 10-11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS 47.71
2 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 48.20 +0.49
3 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS 48.97 +1.26
4 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS 50.76 +3.05
5 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap 52.17 +4.46
6 Timon Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 55.49 +7.78
7 Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS 1:06.54 +18.83
8 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap 1:11.49 +23.78
Grenen officiell:  2019-04-13 16:29:42
2019-04-13 16:30:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 21, 25m Bröstsim Damer 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS 24.37
2 Julia Starck 2010 Linköpings Allmänna SS 27.47 +3.10
Grenen officiell:  2019-04-13 16:36:48
2019-04-13 16:36:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS 27.81
- Hannes Walhjalt 2010 Nässjö SLS DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 16:37:19
2019-04-13 16:37:22 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Nässjö SLS
Document
Resultat
Höglandsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Nässjö SLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 14 apr 2019
Gren 23, 200m Frisim Damer öppen - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS 2:30.90
50m: 35.98
100m: 1:15.29
(39.31)
150m: 1:55.34
(40.05)
200m: 2:30.90
(35.56)
2 Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS 2:31.86 +0.96
50m: 35.30
100m: 1:14.86
(39.56)
150m: 1:55.45
(40.59)
200m: 2:31.86
(36.41)
3 Ellen Arnell 2006 Linköpings Allmänna SS 2:36.53 +5.63
50m: 36.35
100m: 1:16.69
(40.34)
150m: 1:58.38
(41.69)
200m: 2:36.53
(38.15)
4 Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS 2:39.36 +8.46
50m: 35.96
100m: 1:16.16
(40.20)
150m: 1:57.79
(41.63)
200m: 2:39.36
(41.57)
5 Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS 2:40.86 +9.96
50m: 37.31
100m: 1:18.16
(40.85)
150m: 2:00.19
(42.03)
200m: 2:40.86
(40.67)
6 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 2:42.21 +11.31
50m: 36.88
100m: 1:18.87
(41.99)
150m: 2:01.38
(42.51)
200m: 2:42.21
(40.83)
7 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 2:46.65 +15.75
50m: 38.29
100m: 1:21.90
(43.61)
150m: 2:05.83
(43.93)
200m: 2:46.65
(40.82)
8 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 2:46.76 +15.86
50m: 38.41
100m: 1:20.01
(41.60)
150m: 2:04.25
(44.24)
200m: 2:46.76
(42.51)
9 Alicia Rehnberg 2006 Linköpings Allmänna SS 2:47.96 +17.06
50m: 38.56
100m: 1:21.92
(43.36)
150m: 2:06.31
(44.39)
200m: 2:47.96
(41.65)
10 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 2:49.19 +18.29
50m: 37.80
100m: 1:21.27
(43.47)
150m: 2:06.16
(44.89)
200m: 2:49.19
(43.03)
11 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 2:52.66 +21.76
50m: 2:52.66
12 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS 2:52.85 +21.95
50m: 40.18
100m: 1:25.27
(45.09)
150m: 2:09.93
(44.66)
200m: 2:52.85
(42.92)
13 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS 2:53.23 +22.33
200m: 2:53.23
(2:53.23)
14 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS 2:55.40 +24.50
50m: 40.07
100m: 1:26.24
(46.17)
150m: 2:12.27
(46.03)
200m: 2:55.40
(43.13)
15 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 3:01.15 +30.25
50m: 38.78
100m: 1:24.47
(45.69)
150m: 2:12.25
(47.78)
200m: 3:01.15
(48.90)
16 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS 3:12.69 +41.79
50m: 44.32
100m: 1:33.49
(49.17)
150m: 2:19.50
(46.01)
200m: 3:12.69
(53.19)
17 Ellen Almén 2007 Linköpings Allmänna SS 3:18.32 +47.42
50m: 45.71
100m: 1:39.33
(53.62)
150m: 2:30.22
(50.89)