Resultat för Madwave Challenge Tampere 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mad Wave Challenge 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 tammikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | TaTu Tampere | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 tammikuu 2019 |
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Pesälä | 2006 | 41.68 | 1:25.25 | ||||||
Oulun Lohet | 1:25.02 | |||||||||
2 | Konsta Rantasuo | 2006 | 40.50 | 1:25.28 | ||||||
Oulun Lohet | 1:24.30 | |||||||||
3 | Lev Vlasov | 2007 | 40.41 | 1:26.64 | ||||||
TaTu Tampere | 1:25.77 | |||||||||
4 | Casper Kvist | 2006 | 43.30 | 1:29.48 | ||||||
Nokian Pyry | 1:29.93 | |||||||||
5 | Sebastian Sojolin | 2006 | 43.15 | 1:29.92 | ||||||
TaTu Tampere | 1:28.47 | |||||||||
6 | Väinö Pitkänen | 2006 | 42.65 | 1:31.59 | ||||||
Uinti Tampere | 1:35.46 | |||||||||
7 | Luka Hirvonen | 2006 | 43.30 | 1:32.50 | ||||||
Nokian Pyry | 1:35.87 | |||||||||
8 | Torsti Saarela | 2006 | 44.51 | 1:34.74 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:34.24 | |||||||||
9 | Ilmari Partanen | 2006 | 45.65 | 1:35.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:33.79 | |||||||||
10 | Albert Laakkonen | 2007 | 45.83 | 1:36.46 | ||||||
Uinti Tampere | 1:36.27 | |||||||||
11 | Matias Leiwo | 2006 | 46.28 | 1:37.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.45 | |||||||||
12 | Mikael Uitto | 2007 | 46.79 | 1:38.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.93 | |||||||||
13 | Saku Pietilä | 2006 | 46.58 | 1:38.93 | ||||||
Uinti Tampere | 1:37.48 | |||||||||
14 | Joonas Pulkkinen | 2007 | 49.01 | 1:41.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.72 | |||||||||
15 | Tobias Syrjä | 2006 | 47.93 | 1:41.81 | ||||||
Uinti Tampere | 1:46.75 | |||||||||
16 | Pirkka Pyry Pyykkö | 2006 | 50.25 | 1:43.09 | ||||||
Uinti Tampere | 1:42.43 | |||||||||
17 | Elias Salo | 2007 | 49.98 | 1:44.30 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:46.80 | |||||||||
18 | Valtteri Pellinen | 2007 | 48.76 | 1:44.81 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Iiro Räty | 2006 | 49.35 | 1:44.89 | ||||||
Nokian Pyry | 1:45.93 | |||||||||
20 | Robert Cranston | 2006 | 49.37 | 1:45.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Antti Huttunen | 2006 | 50.26 | 1:48.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:43.97 | |||||||||
22 | Anton Passoja | 2006 | 50.90 | 1:48.83 | ||||||
Nokian Pyry | 1:47.20 | |||||||||
23 | Tuukka Kaartosalmi | 2006 | 51.31 | 1:49.13 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
24 | Thomas Failer | 2007 | 53.12 | 1:50.90 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.24 | |||||||||
25 | Severi Roihankorpi | 2006 | 52.87 | 1:50.97 | ||||||
Uinti Tampere | 1:54.26 | |||||||||
26 | Julius Järveläinen | 2006 | 50.90 | 1:51.01 | ||||||
Uinti Tampere | 1:53.27 | |||||||||
27 | Timofey Matveev | 2006 | 53.14 | 1:51.69 | ||||||
Uinti Tampere | 1:59.56 | |||||||||
28 | Tero Soukka | 2007 | 53.16 | 1:52.45 | ||||||
TaTu Tampere | 1:56.01 | |||||||||
29 | Kalle Heinonen | 2006 | 52.98 | 1:53.43 | ||||||
TaTu Tampere | 1:54.19 | |||||||||
30 | Aamos Järveläinen | 2006 | 53.26 | 1:53.51 | ||||||
Uinti Tampere | 1:55.53 | |||||||||
31 | Justus Veneskoski | 2006 | 54.57 | 1:56.29 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Veeti Puustinen | 2007 | 57.12 | 1:56.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Petter Kaskela | 2007 | 59.31 | 1:59.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Aapo Harjula | 2007 | 56.44 | 2:00.30 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Konsta Iskala | 2006 | 57.89 | 2:01.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Áron Zautasvili | 2006 | 57.32 | 2:01.79 | ||||||
Uinti Tampere | 1:57.51 | |||||||||
37 | Konsta Horppu | 2008 | 1:01.28 | 2:04.57 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Daniil Tirronen | 2008 | 56.69 | 2:04.76 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
39 | Sakari Rossi | 2008 | 58.14 | 2:05.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Juho Kekarainen | 2007 | 59.26 | 2:06.68 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Maxim Zuravljov | 2009 | 1:00.88 | 2:07.68 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
42 | Joa Siltakoski | 2007 | 1:01.59 | 2:10.57 | ||||||
TaTu Tampere | 2:38.39 | |||||||||
43 | Kaapo Saarinen | 2007 | 1:02.85 | 2:13.29 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
44 | Samu Nurminen | 2008 | 1:01.55 | 2:14.00 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
45 | Emil Savolainen | 2007 | 1:06.15 | 2:20.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Onni-Pekka Hirvonen | 2007 | 1:06.43 | 2:21.71 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
47 | Topi Äikäs | 2007 | 1:08.14 | 2:25.08 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Aleksi Vuohelainen | 2007 | 1:11.53 | 2:25.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Eelis Juuti | 2006 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:01.73 | |||||||||
- | Luca Ruusila | 2006 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:54.19 | |||||||||
- | Ossi Vienamo | 2006 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:39.76 | |||||||||
- | Alex Hamilton | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Antto Koppinen | 2006 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 1:52.46 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Ferdinand Backman | 2006 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:54.66 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jesse Saarinen | 2006 | DSQ | |||||||
Joensuun Uimaseura | 1:38.68 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Max Tamminen | 2009 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Rasmus Piiroinen | 2006 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 2:00.71 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Davin Lindholm | 2004 | 31.99 | 1:08.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.61 | |||||||||
2 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 32.60 | 1:10.43 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.76 | |||||||||
3 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 34.42 | 1:14.34 | ||||||
TaTu Tampere | 1:12.84 | |||||||||
4 | Pavel Pankratov | 2004 | 34.82 | 1:14.95 | ||||||
TaTu Tampere | 1:13.07 | |||||||||
5 | Alexander Malyshkov | 2004 | 36.67 | 1:15.28 | ||||||
Salon Uimarit | 1:15.85 | |||||||||
6 | Tuomas Toppinen | 2005 | 35.41 | 1:16.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:16.99 | |||||||||
7 | Jaakko Pihlava | 2004 | 36.36 | 1:18.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:20.14 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 37.59 | 1:21.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.52 | |||||||||
9 | Riccardo Castagno | 2004 | 37.25 | 1:21.44 | ||||||
Uinti Tampere | 1:19.95 | |||||||||
10 | Santeri Ahinko | 2004 | 37.12 | 1:21.84 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:20.05 | |||||||||
11 | Vili Rantasuo | 2004 | 39.64 | 1:22.13 | ||||||
Oulun Lohet | 1:18.72 | |||||||||
12 | Daniel Kontula | 2005 | 37.81 | 1:22.16 | ||||||
Uinti Tampere | 1:27.27 | |||||||||
13 | Eetu Haipus | 2004 | 39.49 | 1:22.56 | ||||||
Oulun Lohet | 1:34.89 | |||||||||
14 | Arttu Haipus | 2004 | 40.30 | 1:24.66 | ||||||
Oulun Lohet | 1:28.97 | |||||||||
15 | Topias Tynjä | 2005 | 39.98 | 1:25.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.04 | |||||||||
16 | Jere Heikkilä | 2004 | 41.20 | 1:25.53 | ||||||
Oulun Lohet | 1:26.26 | |||||||||
17 | Konsta Vainio | 2005 | 40.69 | 1:25.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:28.28 | |||||||||
18 | Antte Säilä | 2004 | 41.55 | 1:26.04 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.55 | |||||||||
19 | Akseli Kotti | 2004 | 40.45 | 1:26.18 | ||||||
TaTu Tampere | 1:25.32 | |||||||||
20 | Lauri Mäkinen | 2004 | 42.79 | 1:27.31 | ||||||
Uinti Tampere | 1:27.57 | |||||||||
21 | Veikka Leväsalo | 2005 | 40.20 | 1:27.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.68 | |||||||||
22 | Mikhail Vilesov | 2005 | 40.66 | 1:27.97 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:32.03 | |||||||||
23 | Maksim Amosov | 2005 | 41.53 | 1:28.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:27.95 | |||||||||
24 | Akseli Liukkonen | 2005 | 41.55 | 1:28.88 | ||||||
Uinti Tampere | 1:29.61 | |||||||||
25 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 42.62 | 1:30.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:31.81 | |||||||||
26 | Jesse Anoschkin | 2004 | 42.79 | 1:30.96 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:29.38 | |||||||||
27 | Tuomas Lehtonen | 2005 | 43.56 | 1:31.61 | ||||||
Nokian Pyry | 1:36.16 | |||||||||
28 | Elias Mikkonen | 2005 | 43.94 | 1:32.63 | ||||||
Oulun Lohet | 1:31.27 | |||||||||
29 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 41.20 | 1:32.96 | ||||||
Uinti Tampere | 1:31.55 | |||||||||
30 | Leevi Luoma | 2005 | 45.26 | 1:35.01 | ||||||
Uinti Tampere | 1:41.00 | |||||||||
31 | Markus Popov | 2005 | 45.67 | 1:35.24 | ||||||
TaTu Tampere | 1:39.55 | |||||||||
32 | Joona Kurppa | 2004 | 45.04 | 1:36.78 | ||||||
TaTu Tampere | 1:36.19 | |||||||||
33 | Luka Pykälistö | 2004 | 46.65 | 1:38.56 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:36.23 | |||||||||
34 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 46.35 | 1:38.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:41.92 | |||||||||
35 | Sauli Gummerus | 2004 | 46.58 | 1:38.95 | ||||||
Uinti Tampere | 1:40.76 | |||||||||
36 | Kasper Kytö | 2005 | 46.59 | 1:39.32 | ||||||
Nokian Pyry | 1:40.00 | |||||||||
37 | Tuomas Kallio | 2005 | 48.11 | 1:40.21 | ||||||
TaTu Tampere | 1:40.71 | |||||||||
38 | Jesse Virkkala | 2004 | 45.84 | 1:43.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:45.08 | |||||||||
39 | Henrik Leinonen | 2005 | 50.84 | 1:46.01 | ||||||
Uinti Tampere | 1:47.87 | |||||||||
40 | Timi Louhe | 2005 | 49.94 | 1:46.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:44.37 | |||||||||
41 | Luukas Kallio | 2005 | 52.34 | 1:50.79 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Castor Trygg | 2004 | 52.54 | 1:50.99 | ||||||
Uinti Tampere | 1:51.48 | |||||||||
43 | Luukas Kallio | 2005 | 53.97 | 1:54.90 | ||||||
TaTu Tampere | 1:58.39 | |||||||||
44 | Elias Tuominen | 2005 | 57.20 | 2:02.65 | ||||||
Uinti Tampere | 2:10.13 | |||||||||
- | Joona Saloniemi | 2004 | DNS | |||||||
TaTu Tampere | 1:17.53 | |||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petr Pankratov | 2002 | 33.71 | 1:12.05 | ||||||
TaTu Tampere | 1:10.10 | |||||||||
2 | Joona Kortteinen | 2003 | 34.69 | 1:13.12 | ||||||
Uinti Tampere | 1:13.20 | |||||||||
3 | Oskar Turunen | 2003 | 34.62 | 1:13.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:15.02 | |||||||||
4 | Antti Leppänen | 2002 | 33.77 | 1:13.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.52 | |||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 34.83 | 1:13.73 | ||||||
Uinti Tampere | 1:13.32 | |||||||||
6 | Tatu Hapuoja | 2003 | 36.51 | 1:15.54 | ||||||
Uinti Tampere | 1:14.54 | |||||||||
7 | Jere Broman | 2002 | 34.98 | 1:16.24 | ||||||
Uinti Tampere | 1:15.40 | |||||||||
8 | Ville Savulahti | 2003 | 36.52 | 1:17.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.49 | |||||||||
9 | Eetu Palvanen | 2003 | 35.72 | 1:17.77 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.05 | |||||||||
10 | Akseli Kontiainen | 2002 | 37.06 | 1:18.07 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:17.27 | |||||||||
11 | Henri Naarajärvi | 2002 | 36.79 | 1:21.11 | ||||||
Uinti Tampere | 1:22.35 | |||||||||
12 | Aapo Huhti | 2003 | 37.22 | 1:22.10 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.26 | |||||||||
13 | Sakari Gummerus | 2003 | 38.79 | 1:25.71 | ||||||
Uinti Tampere | 1:24.62 | |||||||||
14 | Otto Mikkonen | 2003 | 39.29 | 1:27.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:25.02 | |||||||||
15 | Leo Parviainen | 2003 | 40.71 | 1:27.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.09 | |||||||||
16 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 50.91 | 1:43.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:44.90 | |||||||||
- | Olavi Männistö | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.96 | |||||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | 30.47 | 1:04.60 | ||||||
Uinti Tampere | 1:03.43 | |||||||||
2 | Jyri Lähde | 1996 | 31.83 | 1:10.25 | ||||||
TaTu Tampere | 1:07.08 | |||||||||
3 | Juha Hyvärinen | 1998 | 32.60 | 1:11.01 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:08.30 | |||||||||
4 | Juho Eerola | 1995 | 32.97 | 1:11.33 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Ossi Kleimola | 2001 | 34.11 | 1:12.11 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:09.78 | |||||||||
6 | Jasper Pullinen | 1999 | 34.35 | 1:13.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.81 | |||||||||
7 | Niilo Olander | 2001 | 33.29 | 1:13.34 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.68 | |||||||||
8 | Atte Pennanen | 2001 | 34.92 | 1:13.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.29 | |||||||||
9 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 34.74 | 1:13.79 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:12.37 | |||||||||
10 | Miiro Vartiainen | 2001 | 35.16 | 1:14.30 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:14.55 | |||||||||
11 | Lenni Kukkonen | 2001 | 39.03 | 1:23.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.92 | |||||||||
12 | Jonni Timonen | 2000 | 38.42 | 1:26.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 1:24.91 | |||||||||
- | Jakob Sievers | 2000 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 1:07.78 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 19:53 |