2021-03-03   07:17:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:53   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006      41.68        1:25.25   
  Oulun Lohet  1:25.02                 
                     
Konsta Rantasuo  2006      40.50        1:25.28   
  Oulun Lohet  1:24.30                 
                     
Lev Vlasov  2007      40.41        1:26.64   
  TaTu Tampere  1:25.77                 
                     
Casper Kvist  2006      43.30        1:29.48   
  Nokian Pyry  1:29.93                 
                     
Sebastian Sojolin  2006      43.15        1:29.92   
  TaTu Tampere  1:28.47                 
                     
Väinö Pitkänen  2006      42.65        1:31.59   
  Uinti Tampere  1:35.46                 
                     
Luka Hirvonen  2006      43.30        1:32.50   
  Nokian Pyry  1:35.87                 
                     
Torsti Saarela  2006      44.51        1:34.74   
  Vieskan Uimarit  1:34.24                 
                     
Ilmari Partanen  2006      45.65        1:35.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.79                 
                     
10  Albert Laakkonen  2007      45.83        1:36.46   
  Uinti Tampere  1:36.27                 
                     
11  Matias Leiwo  2006      46.28        1:37.97   
  Uinti Tampere  1:40.45                 
                     
12  Mikael Uitto  2007      46.79        1:38.12   
  Uinti Tampere  1:46.93                 
                     
13  Saku Pietilä  2006      46.58        1:38.93   
  Uinti Tampere  1:37.48                 
                     
14  Joonas Pulkkinen  2007      49.01        1:41.06   
  Lahden Uimaseura  1:44.72                 
                     
15  Tobias Syrjä  2006      47.93        1:41.81   
  Uinti Tampere  1:46.75                 
                     
16  Pirkka Pyry Pyykkö  2006      50.25        1:43.09   
  Uinti Tampere  1:42.43                 
                     
17  Elias Salo  2007      49.98        1:44.30   
  Vesihelmen Uimaseura  1:46.80                 
                     
18  Valtteri Pellinen  2007      48.76        1:44.81   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Iiro Räty  2006      49.35        1:44.89   
  Nokian Pyry  1:45.93                 
                     
20  Robert Cranston  2006      49.37        1:45.71   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
21  Antti Huttunen  2006      50.26        1:48.26   
  Nummelan Kisaajat  1:43.97                 
                     
22  Anton Passoja  2006      50.90        1:48.83   
  Nokian Pyry  1:47.20                 
                     
23  Tuukka Kaartosalmi  2006      51.31        1:49.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Thomas Failer  2007      53.12        1:50.90   
  Uinti Tampere  1:53.24                 
                     
25  Severi Roihankorpi  2006      52.87        1:50.97   
  Uinti Tampere  1:54.26                 
                     
26  Julius Järveläinen  2006      50.90        1:51.01   
  Uinti Tampere  1:53.27                 
                     
27  Timofey Matveev  2006      53.14        1:51.69   
  Uinti Tampere  1:59.56                 
                     
28  Tero Soukka  2007      53.16        1:52.45   
  TaTu Tampere  1:56.01                 
                     
29  Kalle Heinonen  2006      52.98        1:53.43   
  TaTu Tampere  1:54.19                 
                     
30  Aamos Järveläinen  2006      53.26        1:53.51   
  Uinti Tampere  1:55.53                 
                     
31  Justus Veneskoski  2006      54.57        1:56.29   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Veeti Puustinen  2007      57.12        1:56.31   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Petter Kaskela  2007      59.31        1:59.38   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Aapo Harjula  2007      56.44        2:00.30   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Konsta Iskala  2006      57.89        2:01.45   
  Uinti Tampere                   
                     
36  Áron Zautasvili  2006      57.32        2:01.79   
  Uinti Tampere  1:57.51                 
                     
37  Konsta Horppu  2008      1:01.28        2:04.57   
  Nokian Pyry                   
                     
38  Daniil Tirronen  2008      56.69        2:04.76   
  TaTu Tampere                   
                     
39  Sakari Rossi  2008      58.14        2:05.46   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Juho Kekarainen  2007      59.26        2:06.68   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Maxim Zuravljov  2009      1:00.88        2:07.68   
  TaTu Tampere                   
                     
42  Joa Siltakoski  2007      1:01.59        2:10.57   
  TaTu Tampere  2:38.39                 
                     
43  Kaapo Saarinen  2007      1:02.85        2:13.29   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
44  Samu Nurminen  2008      1:01.55        2:14.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Emil Savolainen  2007      1:06.15        2:20.05   
  Uinti Tampere                   
                     
46  Onni-Pekka Hirvonen  2007      1:06.43        2:21.71   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Topi Äikäs  2007      1:08.14        2:25.08   
  Uinti Tampere                   
                     
48  Aleksi Vuohelainen  2007      1:11.53        2:25.67   
  Uinti Tampere                   
                     
Eelis Juuti  2006              DNS   
  Uinti Tampere  2:01.73                 
                     
Luca Ruusila  2006              DNS   
  Uinti Tampere  1:54.19                 
                     
Ossi Vienamo  2006              DNS   
  Uinti Tampere  1:39.76                 
                     
Alex Hamilton  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Antto Koppinen  2006              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:52.46                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  1:54.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Jesse Saarinen  2006              DSQ   
  Joensuun Uimaseura  1:38.68                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Max Tamminen  2009              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Rasmus Piiroinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:00.71                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004      31.99        1:08.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.61                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004      32.60        1:10.43   
  Lahden Uimaseura  1:11.76                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004      34.42        1:14.34   
  TaTu Tampere  1:12.84                 
                     
Pavel Pankratov  2004      34.82        1:14.95   
  TaTu Tampere  1:13.07                 
                     
Alexander Malyshkov  2004      36.67        1:15.28   
  Salon Uimarit  1:15.85                 
                     
Tuomas Toppinen  2005      35.41        1:16.37   
  Aurajoen Uinti  1:16.99                 
                     
Jaakko Pihlava  2004      36.36        1:18.94   
  Aurajoen Uinti  1:20.14                 
                     
Aapo Koskinen  2004      37.59        1:21.08   
  Lahden Uimaseura  1:18.52                 
                     
Riccardo Castagno  2004      37.25        1:21.44   
  Uinti Tampere  1:19.95                 
                     
10  Santeri Ahinko  2004      37.12        1:21.84   
  Vesihelmen Uimaseura  1:20.05                 
                     
11  Vili Rantasuo  2004      39.64        1:22.13   
  Oulun Lohet  1:18.72                 
                     
12  Daniel Kontula  2005      37.81        1:22.16   
  Uinti Tampere  1:27.27                 
                     
13  Eetu Haipus  2004      39.49        1:22.56   
  Oulun Lohet  1:34.89                 
                     
14  Arttu Haipus  2004      40.30        1:24.66   
  Oulun Lohet  1:28.97                 
                     
15  Topias Tynjä  2005      39.98        1:25.15   
  Lahden Uimaseura  1:26.04                 
                     
16  Jere Heikkilä  2004      41.20        1:25.53   
  Oulun Lohet  1:26.26                 
                     
17  Konsta Vainio  2005      40.69        1:25.72   
  Aurajoen Uinti  1:28.28                 
                     
18  Antte Säilä  2004      41.55        1:26.04   
  Uinti Tampere  1:24.55                 
                     
19  Akseli Kotti  2004      40.45        1:26.18   
  TaTu Tampere  1:25.32                 
                     
20  Lauri Mäkinen  2004      42.79        1:27.31   
  Uinti Tampere  1:27.57                 
                     
21  Veikka Leväsalo  2005      40.20        1:27.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.68                 
                     
22  Mikhail Vilesov  2005      40.66        1:27.97   
  Joensuun Uimaseura  1:32.03                 
                     
23  Maksim Amosov  2005      41.53        1:28.50   
  Aurajoen Uinti  1:27.95                 
                     
24  Akseli Liukkonen  2005      41.55        1:28.88   
  Uinti Tampere  1:29.61                 
                     
25  Nardi Gabriel Orenshtein  2005      42.62        1:30.75   
  Aurajoen Uinti  1:31.81                 
                     
26  Jesse Anoschkin  2004      42.79        1:30.96   
  Porin Uimaseura  1:29.38                 
                     
27  Tuomas Lehtonen  2005      43.56        1:31.61   
  Nokian Pyry  1:36.16                 
                     
28  Elias Mikkonen  2005      43.94        1:32.63   
  Oulun Lohet  1:31.27                 
                     
29  Iliad Sioofy Khojine  2004      41.20        1:32.96   
  Uinti Tampere  1:31.55                 
                     
30  Leevi Luoma  2005      45.26        1:35.01   
  Uinti Tampere  1:41.00                 
                     
31  Markus Popov  2005      45.67        1:35.24   
  TaTu Tampere  1:39.55                 
                     
32  Joona Kurppa  2004      45.04        1:36.78   
  TaTu Tampere  1:36.19                 
                     
33  Luka Pykälistö  2004      46.65        1:38.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.23                 
                     
34  Aki Eetu Petteri Raitala  2004      46.35        1:38.71   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.92                 
                     
35  Sauli Gummerus  2004      46.58        1:38.95   
  Uinti Tampere  1:40.76                 
                     
36  Kasper Kytö  2005      46.59        1:39.32   
  Nokian Pyry  1:40.00                 
                     
37  Tuomas Kallio  2005      48.11        1:40.21   
  TaTu Tampere  1:40.71                 
                     
38  Jesse Virkkala  2004      45.84        1:43.44   
  Riihimäen Uimaseura  1:45.08                 
                     
39  Henrik Leinonen  2005      50.84        1:46.01   
  Uinti Tampere  1:47.87                 
                     
40  Timi Louhe  2005      49.94        1:46.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.37                 
                     
41  Luukas Kallio  2005      52.34        1:50.79   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Castor Trygg  2004      52.54        1:50.99   
  Uinti Tampere  1:51.48                 
                     
43  Luukas Kallio  2005      53.97        1:54.90   
  TaTu Tampere  1:58.39                 
                     
44  Elias Tuominen  2005      57.20        2:02.65   
  Uinti Tampere  2:10.13                 
                     
Joona Saloniemi  2004              DNS   
  TaTu Tampere  1:17.53                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petr Pankratov  2002      33.71        1:12.05   
  TaTu Tampere  1:10.10                 
                     
Joona Kortteinen  2003      34.69        1:13.12   
  Uinti Tampere  1:13.20                 
                     
Oskar Turunen  2003      34.62        1:13.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.02                 
                     
Antti Leppänen  2002      33.77        1:13.66   
  Lahden Uimaseura  1:10.52                 
                     
Wäinö Koskinen  2002      34.83        1:13.73   
  Uinti Tampere  1:13.32                 
                     
Tatu Hapuoja  2003      36.51        1:15.54   
  Uinti Tampere  1:14.54                 
                     
Jere Broman  2002      34.98        1:16.24   
  Uinti Tampere  1:15.40                 
                     
Ville Savulahti  2003      36.52        1:17.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.49                 
                     
Eetu Palvanen  2003      35.72        1:17.77   
  Lahden Uimaseura  1:15.05                 
                     
10  Akseli Kontiainen  2002      37.06        1:18.07   
  Joensuun Uimaseura  1:17.27                 
                     
11  Henri Naarajärvi  2002      36.79        1:21.11   
  Uinti Tampere  1:22.35                 
                     
12  Aapo Huhti  2003      37.22        1:22.10   
  Vesihelmen Uimaseura  1:19.26                 
                     
13  Sakari Gummerus  2003      38.79        1:25.71   
  Uinti Tampere  1:24.62                 
                     
14  Otto Mikkonen  2003      39.29        1:27.03   
  Joensuun Uimaseura  1:25.02                 
                     
15  Leo Parviainen  2003      40.71        1:27.99   
  Nummelan Kisaajat  1:29.09                 
                     
16  Aapo Rasinmäki  2003      50.91        1:43.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:44.90                 
                     
Olavi Männistö  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.96                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werneri Koskinen  1998      30.47        1:04.60   
  Uinti Tampere  1:03.43                 
                     
Jyri Lähde  1996      31.83        1:10.25   
  TaTu Tampere  1:07.08                 
                     
Juha Hyvärinen  1998      32.60        1:11.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.30                 
                     
Juho Eerola  1995      32.97        1:11.33   
  TaTu Tampere                   
                     
Ossi Kleimola  2001      34.11        1:12.11   
  Kouvolan Uimarit  1:09.78                 
                     
Jasper Pullinen  1999      34.35        1:13.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.81                 
                     
Niilo Olander  2001      33.29        1:13.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.68                 
                     
Atte Pennanen  2001      34.92        1:13.40   
  Lahden Uimaseura  1:09.29                 
                     
Oskari Ovaskainen  2000      34.74        1:13.79   
  Porin Uimaseura  1:12.37                 
                     
10  Miiro Vartiainen  2001      35.16        1:14.30   
  Joensuun Uimaseura  1:14.55                 
                     
11  Lenni Kukkonen  2001      39.03        1:23.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.92                 
                     
12  Jonni Timonen  2000      38.42        1:26.27   
  Joensuun Uimaseura  1:24.91                 
                     
Jakob Sievers  2000              DNS   
  Uinti Tampere  1:07.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner