2020-01-26   09:44:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  09 mars 2019   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  VSSF, Falkenbergs SK & Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 mars 2019         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    29.67        1:05.18   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    29.76        1:05.72   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    30.65        1:07.31   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    31.62        1:07.50   
Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    31.19        1:07.79   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    29.19        1:03.15   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.96        1:05.35   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.42        1:05.74   
Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    31.01        1:08.74   
Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    31.93        1:10.23   
Noel Bohlin  2003  Simklubben S 02    34.05        1:13.43   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    33.14        1:13.45   
Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    33.57        1:13.62   
Simon Hassel  2003  Skövde Simsällskap    40.43        1:30.60   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    30.11        1:05.16   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    31.01        1:05.74   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    32.03        1:10.20   
Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen    30.54        1:13.42   
Gustaf Wänt  2004  Kungsbacka Simsällskap    33.95        1:14.28   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    33.83        1:17.00   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.35        1:17.17   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    33.54        1:17.29   
Jibbe Schimmel  2004  Skövde Simsällskap    36.82        1:19.09   
10  Sebastian Ljungdahl  2004  Ängelholms Simsällskap    34.88        1:23.40   
11  Zoobin Mohammadi  2004  Simklubben S 02    37.64        1:27.31   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    38.77        1:28.24   
Alfred Hedberg  2004  Varberg Sim            DNS   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            DNS   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.03        1:07.87   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    30.66        1:08.20   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    31.82        1:08.58   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.53        1:09.40   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    32.66        1:11.48   
Alvin Åkesson  2005  Varberg Sim    32.56        1:11.71   
Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen    33.20        1:13.91   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    33.71        1:14.59   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    34.09        1:16.33   
10  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    35.09        1:20.61   
11  Alvin Silow  2005  Skövde Simsällskap    38.27        1:24.23   
12  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    38.99        1:24.42   
13  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    39.79        1:26.64   
14  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    37.87        1:26.79   
15  Leon Larsson  2005  Simklubben 1970    38.10        1:26.89   
16  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    37.89        1:26.92   
17  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    40.56        1:30.70   
18  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    42.90        1:35.04   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    35.64        1:18.02   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    38.18        1:22.68   
Max Jilek  2006  Varberg Sim    38.96        1:24.01   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.78        1:26.11   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    38.82        1:26.67   
Jasper Schimmel  2006  Skövde Simsällskap    39.56        1:26.73   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    39.59        1:32.81   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.91        1:35.32   
Alexander Ljungdahl  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 mars 2019 
Licensierad till: Varberg Sim  Utskriftstid  10:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner