Resultater for Lohiuinnit 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Lohiuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:31 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2019 |
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Malla Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.25 | 1:24.98 | |||||
2 | Riialiina Kiljala | 2008 | Vieskan Uimarit | 41.70 | 1:25.39 | |||||
3 | Vilja Säntti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 42.89 | 1:27.82 | |||||
4 | Eerika Häcklin | 2008 | Haukiputaan Heitto | 44.72 | 1:31.52 | |||||
5 | Nella Hämäläinen | 2008 | Vieskan Uimarit | 48.94 | 1:37.27 | |||||
6 | Iida-Carita Niskanen | 2008 | Vieskan Uimarit | 47.53 | 1:37.61 | |||||
7 | Iida Niemi | 2008 | Kemin Uimaseura | 46.85 | 1:39.05 | |||||
8 | Enni Lytz | 2008 | Swimming Club Rovaniemi | 49.90 | 1:39.33 | |||||
9 | Lotta Torppa | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 48.05 | 1:40.85 | |||||
10 | Iiris Lukkariniemi | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 50.44 | 1:43.11 | |||||
11 | Ellen Laine | 2008 | Oulun Lohet | 51.96 | 1:43.39 | |||||
12 | Ella Johanna Lyytikäinen | 2008 | Oulun Lohet | 52.40 | 1:45.32 | |||||
13 | Milla Mikkonen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 52.79 | 1:47.67 | |||||
14 | Minea Mäentausta | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 1:48.35 | 1:48.35 | |||||
15 | Ada-Sofia Juntunen | 2008 | Kempeleen Pyrintö | 54.97 | 1:50.78 | |||||
16 | Laura Rytilahti | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.97 | 1:51.40 | |||||
17 | Amaya Luukkonen | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.67 | 1:51.52 | |||||
18 | Ella Haapamäki | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 53.83 | 1:52.53 | |||||
19 | Siiri Karhulahti | 2009 | Kokkolan Uimaseura | 54.00 | 1:53.53 | |||||
20 | Aino-Tuulia Ponto | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 57.26 | 1:53.77 | |||||
21 | Anni Jylhä | 2008 | Oulun Uinti 1906 | 54.46 | 1:55.25 | |||||
22 | Mira Marttila | 2009 | Kempeleen Pyrintö | 56.95 | 1:55.90 | |||||
23 | Saimi Siika-Aho | 2009 | Oulun Lohet | 57.87 | 1:56.23 | |||||
24 | Leena Tissari | 2008 | Kuopion Uimaseura | 56.63 | 2:01.95 | |||||
25 | Aurora Känsälä | 2009 | Oulun Uinti 1906 | 1:00.80 | 2:02.20 | |||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sara Seppänen | 2006 | Oulun Lohet | 36.97 | 1:15.68 | |||||
2 | Vilma Vepsäläinen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 38.78 | 1:19.30 | |||||
3 | Ruut Salmi | 2007 | Oulun Lohet | 39.48 | 1:20.39 | |||||
4 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 38.91 | 1:20.52 | |||||
5 | Edith Ervasti | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 40.69 | 1:21.88 | |||||
6 | Sofia Palojärvi | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 42.41 | 1:24.00 | |||||
7 | Angelica Kärki | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 42.45 | 1:25.38 | |||||
8 | Ennimaija Mäntynen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 42.15 | 1:26.04 | |||||
9 | Salli Sepponen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 42.01 | 1:26.19 | |||||
10 | Iita Kimpimäki | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.02 | 1:26.39 | |||||
11 | Eevi Hirvasoja | 2007 | Haukiputaan Heitto | 42.22 | 1:26.45 | |||||
12 | Anni Moilanen | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 43.95 | 1:28.07 | |||||
13 | Maria Issakainen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | 43.89 | 1:29.58 | |||||
14 | Sini Saari | 2007 | Vieskan Uimarit | 43.97 | 1:29.94 | |||||
15 | Saara Nissinen | 2006 | Kemin Työväen Uimarit | 45.05 | 1:30.49 | |||||
16 | Silja Sipovaara | 2007 | Haukiputaan Heitto | 43.97 | 1:30.72 | |||||
17 | Peppi Ojakippola | 2006 | Vieskan Uimarit | 43.74 | 1:31.13 | |||||
18 | Juuli Uusitalo | 2007 | Oulun Lohet | 45.37 | 1:31.41 | |||||
19 | Maija Leinonen | 2007 | Haukiputaan Heitto | 44.58 | 1:31.98 | |||||
20 | Viivi Hallikainen | 2006 | Kuopion Uimaseura | 43.67 | 1:32.17 | |||||
21 | Iina Pasuri | 2007 | Haukiputaan Heitto | 45.75 | 1:33.50 | |||||
22 | Sara Lappalainen | 2007 | Swimming Club Rovaniemi | 44.86 | 1:33.66 | |||||
23 | Emma Ylitervo | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 45.71 | 1:33.67 | |||||
24 | Aino Leinonen | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 47.23 | 1:34.26 | |||||
25 | Lilja Polojärvi | 2006 | Swimming Club Rovaniemi | 51.83 | 1:40.00 | |||||
26 | Nelli Vilppola | 2007 | Oulun Lohet | 51.91 | 1:44.19 | |||||
27 | Selja Tiensuu | 2007 | Oulun Lohet | 51.30 | 1:45.40 | |||||
28 | Jutta Vesala | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 53.31 | 1:48.74 | |||||
29 | Emma Olivia Mattila | 2007 | Oulun Uinti 1906 | 52.79 | 1:49.90 | |||||
30 | Enna Neitola | 2006 | Kempeleen Pyrintö | 1:50.96 | 1:50.88 | |||||
- | Inka Tolonen | 2006 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 32.78 | 1:06.00 | |||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.85 | 1:12.72 | |||||
3 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 35.82 | 1:13.33 | |||||
4 | Alexia Tahkola | 2005 | Oulun Lohet | 35.46 | 1:13.66 | |||||
5 | Inka Elamaa | 2004 | Oulun Lohet | 35.99 | 1:13.90 | |||||
6 | Teea Jestoi | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 36.32 | 1:14.95 | |||||
7 | Viivi Säntti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 36.89 | 1:15.91 | |||||
8 | Vilma Rintala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.01 | 1:16.02 | |||||
9 | Tuulia Harju | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 37.40 | 1:16.47 | |||||
10 | Aino Ollikainen | 2005 | Keuruun Toverit | 37.29 | 1:17.35 | |||||
11 | Henna Moilanen | 2004 | Oulun Lohet | 37.64 | 1:17.80 | |||||
12 | Iida Heiko | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.72 | 1:19.02 | |||||
13 | Aada Suotula | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 37.96 | 1:19.60 | |||||
14 | Elizaveta Salmela | 2005 | Vieskan Uimarit | 39.02 | 1:19.73 | |||||
15 | Laura Rajavaara | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 37.55 | 1:20.13 | |||||
16 | Siiri Rahikkala | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.27 | 1:20.22 | |||||
17 | Lidia Evans | 2005 | Swimming Club Vuokatti | 39.53 | 1:21.29 | |||||
18 | Saana Lauhava | 2005 | Swimming Club Rovaniemi | 39.00 | 1:21.55 | |||||
19 | Jaana Nevala | 2005 | Vieskan Uimarit | 39.76 | 1:21.88 | |||||
20 | Petra Laukkanen | 2004 | Oulun Lohet | 40.06 | 1:23.10 | |||||
21 | Noora Aikio | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 40.53 | 1:23.68 | |||||
22 | Kiia Junttari | 2004 | Kemin Työväen Uimarit | 39.77 | 1:24.13 | |||||
23 | Mandi Vuoristo | 2005 | Oulun Lohet | 40.28 | 1:24.18 | |||||
24 | Julia Nelimarkka | 2004 | Keuruun Toverit | 42.56 | 1:25.44 | |||||
25 | Maria Kaarlejärvi | 2004 | Swimming Club Rovaniemi | 42.27 | 1:28.50 | |||||
26 | Ronya Rajala | 2005 | Kokkolan Uimaseura | 44.02 | 1:29.25 | |||||
27 | Pinja Lohiniva | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 43.81 | 1:30.12 | |||||
28 | Roosa Hautamäki | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 44.43 | 1:31.05 | |||||
29 | Sofia Kivelä | 2005 | Kempeleen Pyrintö | 45.81 | 1:32.65 | |||||
30 | Tiina Alatalo | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.91 | 1:34.39 | |||||
31 | Nea-Noora Hannele Väli-Tainio | 2004 | Kuopion Uimaseura | 46.77 | 1:39.66 | |||||
32 | Jonna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 48.93 | 1:39.71 | |||||
33 | Raita Virtanen | 2005 | Kemijärven Kaiku | 50.23 | 1:43.15 | |||||
34 | Elina Koskela | 2005 | Vieskan Uimarit | 2:05.56 | 2:05.56 | |||||
- | Sofia Kilpeläinen | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 40, 100m SU Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.43 | 1:09.15 | |||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.52 | 1:11.76 | |||||
3 | Wilma Lakanen | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 35.16 | 1:12.59 | |||||
4 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.36 | 1:12.87 | |||||
5 | Sofia Saukko | 2001 | Rovaniemen Uimaseura | 35.00 | 1:13.31 | |||||
6 | Satu Immonen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 36.54 | 1:15.16 | |||||
7 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.69 | 1:17.82 | |||||
8 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 38.89 | 1:18.57 | |||||
9 | Inna Pajuluoma | 1999 | Kampuksen Plaani | 39.41 | 1:20.88 | |||||
10 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 39.88 | 1:24.08 | |||||
11 | Jenny Aada-Linnea Koskela | 2003 | Vieskan Uimarit | 42.41 | 1:28.70 | |||||
12 | Greta Suorsa | 2003 | Oulun Lohet | 43.28 | 1:28.94 | |||||
13 | Emilia Kivelä | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 46.83 | 1:37.48 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:31 |