2021-03-05   09:15:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Seriesim Div. 3, omg. 3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Hajen  2004  Simklubben Hajen            2:16.03   
  Ella Gutenwik  2004      32.53        32.53   
  Julia Bruér  2007      41.31        1:13.84   
  Alice Bitzén  2006      33.90        1:47.74   
  Julia Henriksson  2005      28.29        2:16.03   
                     
Ystad SS  Ystads Simsällskap            2:18.34   
  Linn Martinsson  2004      36.82        36.82   
  Tea Stark Friis  2006      36.63        1:13.45   
  Felicia Leo  2006      33.97        1:47.42   
  Alice Strömberg  2007      30.92        2:18.34   
                     
Osby Simsällskap  Osby Simsällskap            2:23.04   
  Ronja Bjerg  2007      42.99        42.99   
  Jacqlyne Jersov  2004      36.55        1:19.54   
  Clara Johansson  2005      30.18        1:49.72   
  Thea Ekstrand  2006      33.32        2:23.04   
                     
SK Triton  2004  Simklubben Triton            2:27.90   
  Anna Jörgensen  2007      39.96        39.96   
  Emma Ramic  2004      37.03        1:16.99   
  Amanda Pålsson  2005      33.80        1:50.79   
  Nellie Hånell  2006      37.11        2:27.90   
                     
Malmö Kappsimningsklubb  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:32.04   
  Emily Li  2004      35.56        35.56   
  Fanny Paulsson  2007      45.10        1:20.66   
  Teodora Petric  2005      34.56        1:55.22   
  Eira Frentzell  2007      36.82        2:32.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malmö Kappsimningsklubb  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:27.71   
  Ivar Mengelbier  2007      39.41        39.41   
  Jannes Krüger  2005      39.81        1:19.22   
  Vincent Tran  2004      34.87        1:54.09   
  Filip Brodelius  2006      33.62        2:27.71   
                     
Ystad SS  Ystads Simsällskap            2:28.01   
  Alexander Silow  2005      36.58        36.58   
  Simon Frank  2007      41.37        1:17.95   
  Aron Persson  2004      30.33        1:48.28   
  Aaron Conradsson Häggel  2008      39.73        2:28.01   
                     
Osby Simsällskap  Osby Simsällskap            2:34.04   
  Johan Bendz Lundberg  2009      45.38        45.38   
  Vincent Johnson  2006      38.06        1:23.44   
  Oscar Wahl  2005      35.34        1:58.78   
  Erik Moberg  2006      35.26        2:34.04   
                     
Simklubben Hajen  2004  Simklubben Hajen            2:40.50   
  Marius Jensen  2006      43.46        43.46   
  Carl Rogmark  2004      40.22        1:23.68   
  Filip Andrén  2006      40.33        2:04.01   
  Anton Forsberg  2007      36.49        2:40.50   
                     
SK Triton  2004  Simklubben Triton            2:46.20   
  Zach Widstrand  2006      42.68        42.68   
  Alexander Persson  2004      40.00        1:22.68   
  Vincent Rockler-Håkansson  2006      1:23.52        2:46.20   
  Isak Nestorsson  2007              2:46.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Rundgren  2008  Ystads Simsällskap            33.56   
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            36.72   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            37.96   
Agnes Nilsson  2009  Osby Simsällskap            40.37   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            41.27   
Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            43.71   
Signe Larzenius  2008  Simklubben Triton            45.27   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            46.75   
Tilda Widerberg  2009  Simklubben Hajen            47.26   
10  Beata Åsberg  2010  Simklubben Triton            49.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anthony Teichert  2008  Malmö Kappsimningsklubb            39.47   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            40.50   
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            42.89   
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            44.68   
Noah Engström  2008  Simklubben Hajen            45.94   
Otto Gjelvold  2009  Simklubben Triton            46.36   
Måns Nolén  2008  Simklubben Triton            47.51   
Axel Balte  2009  Osby Simsällskap            48.12   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            48.22   
Olof Lembke  2009  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    34.29        1:10.06   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    35.50        1:14.41   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap    35.65        1:14.65   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap    36.72        1:16.94   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen    36.89        1:18.24   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap    37.69        1:19.55   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton    39.28        1:23.33   
Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb    40.28        1:23.89   
Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.54        1:26.35   
10  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton    42.39        1:32.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:29   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap    36.29        1:14.30   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    36.05        1:14.40   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.03        1:20.88   
Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton    38.34        1:22.42   
Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton    42.63        1:27.61   
Isak Andersson  2007  Osby Simsällskap    42.75        1:31.68   
Gustav Olofsson  2007  Simklubben Hajen    44.58        1:36.39   
Oscar Klannemark  2009  Ystads Simsällskap    52.63        1:58.78   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
Hugo Cederholm  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:29 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap    29.04        1:00.26   
Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap    29.83        1:01.82   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    29.94        1:01.91   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    30.42        1:02.57   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    30.99        1:04.02   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    31.35        1:05.72   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    31.15        1:05.77   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.74        1:06.36   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.18        1:07.94   
10  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    32.97        1:08.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    29.79        1:04.84   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb    31.57        1:07.85   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    32.61        1:08.25   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap    32.60        1:08.49   
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    33.08        1:10.52   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    33.97        1:12.42   
Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap    33.70        1:13.06   
Sebastian Claesson  2005  Osby Simsällskap    39.53        1:21.48   
Isak Nestorsson  2007  Simklubben Triton    43.29        1:32.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Bernhardsson  2008  Osby Simsällskap            45.24   
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            46.21   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            48.53   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            51.48   
Olivia Stenberg  2008  Ystads Simsällskap            53.24   
Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.53   
Laura Sayoc  2008  Malmö Kappsimningsklubb            53.91   
Tilda Widerberg  2009  Simklubben Hajen            56.61   
Signe Larzenius  2008  Simklubben Triton            57.67   
10  Freja Bjarup  2010  Simklubben Triton            1:01.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            45.10   
Alp Naoumov  2008  Malmö Kappsimningsklubb            49.05   
Melker Thalin  2008  Malmö Kappsimningsklubb            51.42   
Wilmer Petersson  2010  Simklubben Triton            52.62   
Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            55.07   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            55.30   
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            56.23   
Karl Berglund  2009  Simklubben Triton            59.50   
Charlie Hallberg  2010  Osby Simsällskap            1:03.00   
Alfred Wincrantz  2008  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    38.12        1:23.45   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen    42.74        1:30.60   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    43.16        1:31.42   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    46.65        1:39.22   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    46.57        1:41.91   
Fideli Ekstrand  2007  Osby Simsällskap    49.13        1:46.00   
Kajsa Eskilsson  2006  Osby Simsällskap    52.42        1:50.99   
Alexandra van Velze  2007  Simklubben Triton    50.31        1:51.90   
Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb    52.13        1:52.78   
10  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton    54.90        1:55.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap    39.12        1:22.90   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap    43.70        1:33.14   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    47.56        1:42.41   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.75        1:43.00   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen    50.21        1:46.15   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap    49.89        1:47.03   
Zach Widstrand  2006  Simklubben Triton    51.38        1:48.90   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    51.60        1:49.54   
Björn Tegnander  2007  Simklubben Triton    53.79        1:57.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacqlyne Jersov  2004  Osby Simsällskap    38.71        1:20.91   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap    37.77        1:21.92   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    38.67        1:21.98   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    38.70        1:23.11   
Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    39.06        1:23.44   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    39.42        1:23.92   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    39.54        1:25.36   
Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.98        1:26.32   
Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.37        1:27.21   
10  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    44.46        1:33.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    35.95        1:15.53   
Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap    38.29        1:21.98   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.40        1:22.51   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.39        1:24.55   
Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    41.91        1:28.32   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    42.45        1:29.87   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap    47.74        1:42.13   
Oscar Rasmusson  2006  Simklubben Triton    52.29        1:53.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Malmberg  2008  Osby Simsällskap            41.75   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            43.19   
Olivia Stenberg  2008  Ystads Simsällskap            48.04   
Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            48.40   
Tilde Nyborg  2008  Osby Simsällskap            49.43   
Emilia Malmborg  2008  Ystads Simsällskap            50.13   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            51.55   
Elna Blake  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.25   
Beata Åsberg  2010  Simklubben Triton            53.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            44.79   
Teo Erkselius  2010  Simklubben Triton            45.03   
Johan Bendz Lundberg  2009  Osby Simsällskap            45.40   
Anthony Teichert  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.77   
Rasmus Jensen  2009  Malmö Kappsimningsklubb            48.09   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            51.68   
Alfred Wincrantz  2008  Ystads Simsällskap            54.54   
Måns Nolén  2008  Simklubben Triton            55.48   
Lucas Nyborg  2010  Osby Simsällskap            1:00.59   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    37.31        1:15.56   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    38.51        1:18.85   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap    38.15        1:20.96   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    40.71        1:24.10   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton    44.29        1:31.45   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    45.05        1:32.18   
Ronja Bjerg  2007  Osby Simsällskap    45.82        1:34.11   
Fideli Ekstrand  2007  Osby Simsällskap    52.96        1:45.89   
Felicia Winberg  2007  Simklubben Triton    53.99        1:50.07   
10  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb    55.36        1:55.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Moberg  2006  Osby Simsällskap    42.64        1:25.62   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.23        1:29.04   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb    43.52        1:30.98   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    46.89        1:33.79   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen    45.48        1:36.35   
Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton    48.08        1:37.39   
Björn Tegnander  2007  Simklubben Triton    51.05        1:42.93   
Isak Andersson  2007  Osby Simsällskap    52.51        1:47.74   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap    54.25        1:50.81   
10  Oscar Klannemark  2009  Ystads Simsällskap    59.76        2:06.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:41   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Holgersson  2005  Osby Simsällskap    33.94        1:09.35   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    34.26        1:09.63   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    35.06        1:12.16   
Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    35.78        1:13.24   
Selma Seipp  2005  Osby Simsällskap    36.70        1:14.32   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    36.20        1:15.36   
Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.68        1:18.37   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    38.27        1:19.61   
Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.48        1:21.35   
10  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap    42.17        1:27.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:41 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    37.43        1:16.26   
Vincent Tran  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.02        1:18.08   
Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    37.52        1:19.96   
Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.47        1:19.98   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    38.89        1:20.30   
Sebastian Claesson  2005  Osby Simsällskap    45.09        1:30.63   
Oscar Rasmusson  2006  Simklubben Triton    50.99        1:45.08   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap    54.43        1:51.32   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tyra Rundgren  2008  Ystads Simsällskap            15.99   
Ellen Bernhardsson  2008  Osby Simsällskap            18.94   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            19.28   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            19.53   
Ella Nord  2009  Osby Simsällskap            20.34   
Emilia Malmborg  2008  Ystads Simsällskap            21.14   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            22.76   
Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            23.76   
Freja Bjarup  2010  Simklubben Triton            26.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            18.24   
Alp Naoumov  2008  Malmö Kappsimningsklubb            21.21   
Nils Söderberg  2009  Malmö Kappsimningsklubb            21.86   
Teo Erkselius  2010  Simklubben Triton            22.73   
Olof Lembke  2009  Ystads Simsällskap            24.51   
Aaron Conradsson Häggel  2008  Ystads Simsällskap            24.79   
Karl Berglund  2009  Simklubben Triton            26.63   
Adrian Claëson  2010  Osby Simsällskap            DSQ   
Axel Balte  2009  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            32.71   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            34.75   
Tindra Alstierna  2006  Ystads Simsällskap            37.65   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            38.38   
Thea Ekstrand  2006  Osby Simsällskap            40.55   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            41.86   
Ronja Bjerg  2007  Osby Simsällskap            44.61   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            44.66   
Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.13   
10  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            52.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  17:00   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vincent Johnson  2006  Osby Simsällskap            37.24   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.88   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            41.58   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            42.97   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            45.04   
Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton            46.16   
Elias Unnerbäck  2006  Simklubben Triton            49.88   
Gustav Olofsson  2007  Simklubben Hajen            51.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:00 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap            29.57   
Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap            31.08   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            32.29   
Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton            33.03   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            33.59   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            34.24   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            34.48   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            34.50   
Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            35.02   
10  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            36.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap            30.62   
Melvin Lentonsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            32.79   
Ugnius Melieska  2004  Ystads Simsällskap            32.84   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen            33.77   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            34.69   
Oscar Wahl  2005  Osby Simsällskap            35.41   
Alexander Persson  2004  Simklubben Triton            39.11   
Isak Nestorsson  2007  Simklubben Triton            51.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 27, 5x50 fr damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ystad SS  Ystads Simsällskap            2:37.91   
  Irma Nilsson  2004      29.41        29.41   
  Alice Strömberg  2007      31.06        1:00.47   
  Felicia Leo  2006      31.19        1:31.66   
  Nellie Emilsson  2005      32.51        2:04.17   
  Tyra Rundgren  2008      33.74        2:37.91   
                     
Simklubben Hajen  2004  Simklubben Hajen            2:41.72   
  Julia Bruér  2007      35.32        35.32   
  Amanda Pantzar  2008      37.19        1:12.51   
  Alice Bitzén  2006      31.50        1:44.01   
  Ella Gutenwik  2004      28.72        2:12.73   
  Julia Henriksson  2005      28.99        2:41.72   
                     
Osby Simsällskap  Osby Simsällskap            2:45.01   
  Astrid Nilsson  2004      28.73        28.73   
  Ellen Bernhardsson  2008      37.32        1:06.05   
  Thea Ekstrand  2006      34.01        1:40.06   
  Ronja Bjerg  2007      36.81        2:16.87   
  Clara Johansson  2005      28.14        2:45.01   
                     
SK Triton  2004  Simklubben Triton            2:57.89   
  Isabel Persson  2004      29.74        29.74   
  Amanda Pålsson  2005      31.20        1:00.94   
  Nellie Hånell  2006      37.74        1:38.68   
  Anna Jörgensen  2007      34.36        2:13.04   
  Signe Larzenius  2008      44.85        2:57.89   
                     
Malmö Kappsimningsklubb  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:59.41   
  Emily Li  2004      30.86        30.86   
  Beatrice Ask  2005      30.66        1:01.52   
  Eira Frentzell  2007      38.41        1:39.93   
  Fanny Paulsson  2007      36.06        2:15.99   
  Laura Sayoc  2008      43.42        2:59.41   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:15 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  seriesim div 3 omg 3    Utskriftsdatum  19 januari 2019   
  Tävlingsort  malmö    Utskriftstid  17:15   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 januari 2019         
 
 
Gren 28, 5x50 fr herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malmö Kappsimningsklubb  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:49.72   
  Melvin Lentonsson  2004      29.55        29.55   
  Berkay Isik  2005      29.81        59.36   
  Filip Brodelius  2006      34.71        1:34.07   
  Ivar Mengelbier  2007      35.55        2:09.62   
  Anthony Teichert  2008      40.10        2:49.72   
                     
Ystad SS  Ystads Simsällskap            2:56.39   
  Aron Persson  2004      27.81        27.81   
  Alexander Silow  2005      32.03        59.84   
  Aaron Conradsson Häggel  2008      39.98        1:39.82   
  Melvin Walters  2008      41.25        2:21.07   
  Simon Frank  2007      35.32        2:56.39   
                     
Simklubben Hajen  2004  Simklubben Hajen            2:56.58   
  Carl Rogmark  2004      30.23        30.23   
  Marius Jensen  2006      37.33        1:07.56   
  Filip Andrén  2006      36.77        1:44.33   
  Markus Thorsson  2008      36.65        2:20.98   
  Anton Forsberg  2007      35.60        2:56.58   
                     
Osby Simsällskap  Osby Simsällskap            3:00.82   
  Oscar Wahl  2005      31.28        31.28   
  Isak Andersson  2007      40.46        1:11.74   
  Erik Moberg  2006      34.35        1:46.09   
  Johan Bendz Lundberg  2009      42.75        2:28.84   
  Vincent Johnson  2006      31.98        3:00.82   
                     
SK Triton  2004  Simklubben Triton            3:08.73   
  Lucas Gyllenskiöld  2004      30.79        30.79   
  Teo Erkselius  2010      42.79        1:13.58   
  Zach Widstrand  2006      36.13        1:49.71   
  Elias Unnerbäck  2006      39.00        2:28.71   
  Isak Nestorsson  2007      40.02        3:08.73   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  19 januari 2019 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner