Resultater for Späckhuggarsim
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X50m Medley Damer - |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eslövs Simsällskap |
18 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
358 |
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
|
36.79 |
|
|
|
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dikte Lagergren |
2003 |
BV9203 |
|
40.76 |
|
|
|
|
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicity Fridh |
2001 |
AR6801 |
|
34.68 |
|
|
|
|
1:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Blücher |
2003 |
BS3803 |
|
33.18 |
|
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rønne piger |
15 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
276 |
|
|
2:38.47 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
|
37.88 |
|
|
|
|
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
|
49.82 |
|
|
|
|
1:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
|
38.09 |
|
|
|
|
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
|
32.68 |
|
|
|
|
2:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 09:35:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4X50m Medley Herrar - |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eslövs Simsällskap |
18 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
411 |
|
|
2:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
|
29.50 |
|
|
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
|
33.04 |
|
|
|
|
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Hansson |
2003 |
AT3703 |
|
32.65 |
|
|
|
|
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
|
26.43 |
|
|
|
|
2:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rønne drenge 1 |
19 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
348 |
|
|
2:08.53 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
|
32.21 |
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Quist |
2003 |
0395AN |
|
29.03 |
|
|
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
|
35.59 |
|
|
|
|
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 09:39:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
272 |
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Violetta Pflug |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
266 |
37.89 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
179 |
43.24 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
165 |
44.40 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilda Larsson |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
105 |
51.58 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
94 |
53.56 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Lindström |
2008 |
Simklubben Triton |
|
88 |
54.70 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Olofsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:52:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
306 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
274 |
37.53 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
Simklubben Triton |
|
268 |
37.77 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
264 |
37.96 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
263 |
38.05 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmine Strandh |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
260 |
38.15 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thowe Eliasson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
226 |
40.02 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Nielsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
214 |
40.70 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lowa Persson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
192 |
42.23 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Svensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
192 |
42.26 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
191 |
42.31 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
175 |
43.56 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
Simklubben Triton |
|
173 |
43.73 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
168 |
44.14 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
162 |
44.70 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
145 |
46.40 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eleonora Sjögren |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
142 |
46.63 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
142 |
46.67 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
142 |
46.73 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
123 |
49.00 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Ahlström |
2007 |
Simklubben Ran |
|
112 |
50.47 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
Simklubben Ran |
|
95 |
53.27 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
76 |
57.53 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
Simklubben Ran |
|
74 |
58.03 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lily Thomsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Palm |
2005 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:52:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
250 |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Blücher |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
142 |
46.71 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:52:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:04:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
149 |
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
Simklubben Triton |
|
147 |
41.29 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
145 |
41.44 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
130 |
42.99 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
88 |
48.84 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
80 |
50.59 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
79 |
50.73 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
305 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
279 |
33.35 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
277 |
33.44 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
243 |
34.90 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
240 |
35.06 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
208 |
36.75 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
190 |
37.87 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
183 |
38.37 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
176 |
38.88 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
160 |
40.09 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
143 |
41.65 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
Rønne Svømme Klub |
|
101 |
46.71 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
91 |
48.45 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
73 |
52.14 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus F. Jegård |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
479 |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
444 |
28.57 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
399 |
29.59 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
375 |
30.21 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
298 |
32.63 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 09:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:05:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
296 |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
231 |
1:28.90 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
224 |
1:29.87 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
153 |
1:42.03 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
149 |
1:43.00 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Hånell |
2006 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:10:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
317 |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
274 |
1:24.01 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
220 |
1:30.38 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
198 |
1:33.55 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edina Kvakic |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:10:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:10:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
200 |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
153 |
1:29.86 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
137 |
1:33.08 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
497 |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
487 |
1:01.10 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
449 |
1:02.77 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
328 |
1:09.71 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
246 |
1:16.66 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
240 |
1:17.28 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
232 |
1:18.17 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
215 |
1:20.22 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robin Cakmak |
2004 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:17:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
450 |
2:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicity Fridh |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
366 |
2:47.10 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
279 |
3:02.96 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Palm |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
129 |
3:56.24 |
+1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:22:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:23:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
493 |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
321 |
2:38.49 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
268 |
2:48.34 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:25:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:26:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Violetta Pflug |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
260 |
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
205 |
43.50 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
199 |
43.93 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
183 |
45.15 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
172 |
46.13 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Lindström |
2008 |
Simklubben Triton |
|
172 |
46.14 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Olofsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
170 |
46.26 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Havannah Klein |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
168 |
46.50 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
150 |
48.24 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilda Larsson |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
145 |
48.79 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
137 |
49.75 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
117 |
52.46 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patricia Pavlovic |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
116 |
52.62 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisen Burnesson |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
108 |
53.77 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Östlund |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
100 |
55.26 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rut Nilsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
100 |
55.28 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah-Li Appelblad Wendt |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
74 |
1:00.99 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Hansen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajsa Hansson |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
351 |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
306 |
38.09 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
Simklubben Triton |
|
293 |
38.64 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thowe Eliasson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
280 |
39.21 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
279 |
39.25 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
271 |
39.65 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
256 |
40.42 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Larsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
250 |
40.73 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedda Palm |
2005 |
Eslövs Simsällskap |
|
243 |
41.08 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
230 |
41.84 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Palm |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
220 |
42.48 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
214 |
42.88 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
210 |
43.16 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
209 |
43.21 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
206 |
43.43 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
185 |
45.04 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
176 |
45.73 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
169 |
46.38 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Antonsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
165 |
46.71 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecka Ingner |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
163 |
46.99 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Ahlström |
2007 |
Simklubben Ran |
|
155 |
47.73 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Håkansson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
154 |
47.82 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
Simklubben Ran |
|
153 |
47.94 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
Simklubben Ran |
|
140 |
49.39 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tindra Stattin |
2007 |
Simsällskapet Iden |
|
139 |
49.44 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Riis |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
136 |
49.82 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jenny Rappe |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
130 |
50.62 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Dolgova |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Belinda Ivarsson |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 10:54:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 10:54:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
Simklubben Triton |
|
184 |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
146 |
42.11 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigge Modee |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
135 |
43.22 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
111 |
46.16 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
110 |
46.33 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
93 |
48.97 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
91 |
49.33 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Litzén |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
84 |
50.59 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
72 |
53.30 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
66 |
54.82 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
56 |
58.05 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:04:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
267 |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
250 |
35.24 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
Simklubben Triton |
|
242 |
35.61 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
237 |
35.88 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Månsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
176 |
39.63 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
149 |
41.84 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
127 |
44.18 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mustafa Hasso |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
125 |
44.34 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
108 |
46.64 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus F. Jegård |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
88 |
49.91 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Göransson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
88 |
49.94 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Haris Solak |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
77 |
52.13 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Öberg |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kayhan Naseri |
2007 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Feldt |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:04:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
410 |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
346 |
31.64 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
328 |
32.21 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
254 |
35.07 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:04:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:04:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
296 |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
Simklubben Triton |
|
269 |
1:25.24 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
259 |
1:26.23 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
256 |
1:26.58 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lowa Persson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
248 |
1:27.56 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Svensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
230 |
1:29.75 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
228 |
1:30.05 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
227 |
1:30.11 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
222 |
1:30.77 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
207 |
1:33.01 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
200 |
1:34.00 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
192 |
1:35.27 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
189 |
1:35.83 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
Simklubben Triton |
|
188 |
1:35.91 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily Thomsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
187 |
1:36.20 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Svea Nilsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
180 |
1:37.37 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Nielsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
174 |
1:38.42 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
170 |
1:39.30 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilda Larsson |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
135 |
1:47.05 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mila Schwarzenburg |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
123 |
1:50.61 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eleonora Sjögren |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:16:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
334 |
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
Simklubben Triton |
|
308 |
1:21.43 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
301 |
1:22.06 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
264 |
1:25.76 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edina Kvakic |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
206 |
1:33.04 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Wigren |
2005 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:16:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:16:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
175 |
1:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
168 |
1:28.53 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Månsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
158 |
1:30.45 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Öberg |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
146 |
1:32.84 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
119 |
1:39.25 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andy Hadzic |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
423 |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
301 |
1:12.95 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
288 |
1:13.97 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
284 |
1:14.37 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
226 |
1:20.27 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
Simklubben Triton |
|
225 |
1:20.28 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
224 |
1:20.48 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
183 |
1:26.10 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
172 |
1:27.91 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robin Cakmak |
2004 |
Simklubben Ran |
|
163 |
1:29.42 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:25:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Ryggsim Damer Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmine Strandh |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
404 |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
384 |
2:43.93 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
371 |
2:45.93 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
339 |
2:50.85 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thowe Eliasson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
276 |
3:02.94 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:27:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:28:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
448 |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
360 |
2:28.36 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
273 |
2:42.72 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
168 |
3:11.34 |
+53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
155 |
3:16.59 |
+58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 11:31:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:34:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4X50m Medley Mixed 13 år och yngre - Mixed |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
RSK1 |
13 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
|
42.23 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
|
53.01 |
|
|
|
|
1:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
|
39.16 |
|
|
|
|
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eslövs Simsällskap lag 3 |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.40 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Victor Göransson |
2007 |
AP2307 |
|
51.90 |
|
|
|
|
51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Håkansson |
2007 |
BG6407 |
|
44.35 |
|
|
|
|
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Malmquist |
2006 |
AN7706 |
|
37.88 |
|
|
|
|
2:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Landmyr |
2006 |
BH8206 |
|
35.27 |
|
|
|
|
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Landskrona Simsällskap |
12 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.31 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
AF7307 |
|
46.01 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Thomsen |
2007 |
AO2407 |
|
47.35 |
|
|
|
|
1:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andy Hadzic |
2007 |
AL2107 |
|
41.07 |
|
|
|
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Antonsson |
2007 |
BE5607 |
|
40.88 |
|
|
|
|
2:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eslövs Simsällskap |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.64 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Axel Månsson |
2007 |
AQ0107 |
|
41.84 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Hansson |
2006 |
AA0216 |
|
45.92 |
|
|
|
|
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
AJ2208 |
|
47.12 |
|
|
|
|
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Haris Solak |
2007 |
AH7107 |
|
41.76 |
|
|
|
|
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eslövs Simsällskap lag 2 |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:59.33 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Viggo Öberg |
2006 |
AT7706 |
|
47.10 |
|
|
|
|
47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigge Modee |
2008 |
AH2908 |
|
49.57 |
|
|
|
|
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2006 |
AH8406 |
|
42.91 |
|
|
|
|
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Havannah Klein |
2009 |
AH1609 |
|
39.75 |
|
|
|
|
2:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RSK2 |
12 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:05.06 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
0883AE |
|
48.26 |
|
|
|
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
|
52.40 |
|
|
|
|
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
|
43.20 |
|
|
|
|
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
|
41.20 |
|
|
|
|
3:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sjöbo Simsällskap |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Carlsson |
2007 |
AS7807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
AN5706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
AX2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Sanda |
2007 |
AG3907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:51:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4X50m Medley Mixed - Mixed |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eslövs Simsällskap |
18 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
|
31.82 |
|
|
|
|
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
|
37.56 |
|
|
|
|
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicity Fridh |
2001 |
AR6801 |
|
31.13 |
|
|
|
|
2:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RSK3 |
19 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:09.95 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Emilia Steen |
2002 |
0204AD |
|
36.85 |
|
|
|
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
|
30.86 |
|
|
|
|
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
|
30.50 |
|
|
|
|
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
|
31.74 |
|
|
|
|
2:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eslövs Simsällskap lag 2 |
16 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.98 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Ludwig Saurow |
2004 |
AC9704 |
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dikte Lagergren |
2003 |
BV9203 |
|
41.25 |
|
|
|
|
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Milkov |
2004 |
AK6304 |
|
33.93 |
|
|
|
|
1:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Palm |
2005 |
BH9405 |
|
36.76 |
|
|
|
|
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
RSK4 |
16 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:37.27 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
|
43.60 |
|
|
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
|
49.98 |
|
|
|
|
1:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Quist |
2003 |
0395AN |
|
28.99 |
|
|
|
|
2:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
|
34.70 |
|
|
|
|
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 11:53:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Medley Damer 13 år och yngre - Mixed |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Landskrona Simsällskap 1 |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
383 |
|
|
2:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Yasmine Strandh |
2006 |
AB7406 |
|
35.44 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
AD0607 |
|
39.52 |
|
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Maric |
2007 |
AQ5607 |
|
33.77 |
|
|
|
|
1:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
AY8408 |
|
33.35 |
|
|
|
|
2:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Landskrona Simsällskap lag 2 |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
285 |
|
|
2:36.80 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Lowa Persson |
2007 |
AO3607 |
|
41.44 |
|
|
|
|
41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thowe Eliasson |
2006 |
AF6206 |
|
45.19 |
|
|
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
BC2206 |
|
36.46 |
|
|
|
|
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Andersson |
2007 |
AO7407 |
|
33.71 |
|
|
|
|
2:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Landskrona Simsällskap lag 3 |
13 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
221 |
|
|
2:50.77 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Linnea Nielsen |
2007 |
AO3807 |
|
45.15 |
|
|
|
|
45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Svensson |
2006 |
BC0206 |
|
48.41 |
|
|
|
|
1:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Palm |
2006 |
BL1206 |
|
40.55 |
|
|
|
|
2:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Nilsson |
2007 |
AN9407 |
|
36.66 |
|
|
|
|
2:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rønne piger |
12 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
220 |
|
|
2:50.96 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
|
43.70 |
|
|
|
|
43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
|
50.25 |
|
|
|
|
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
|
38.58 |
|
|
|
|
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mila Schwarzenburg |
2007 |
0718AP |
|
38.43 |
|
|
|
|
2:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eslövs Simsällskap lag 3 |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
148 |
|
|
3:14.94 |
+52.86 |
|
|
|
|
|
Rebecka Ingner |
2007 |
BB8207 |
|
45.93 |
|
|
|
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenny Rappe |
2007 |
BJ6007 |
|
49.28 |
|
|
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Landmyr |
2006 |
BH8206 |
|
49.70 |
|
|
|
|
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Hansson |
2008 |
AE0808 |
|
50.03 |
|
|
|
|
3:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eslövs Simsällskap |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
AJ2208 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Hansson |
2006 |
AA0216 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2006 |
AH8406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Håkansson |
2007 |
BG6407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eslövs Simsällskap lag 2 |
12 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Dolgova |
2007 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Landmyr |
2009 |
AF1609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Larsson |
2007 |
AJ0807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Havannah Klein |
2009 |
AH1609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 14:17:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4X50m Medley Herrar 13 år och yngre - Mixed |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eslövs Simsällskap |
13 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
165 |
|
|
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Månsson |
2007 |
AQ0107 |
|
42.06 |
|
|
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigge Modee |
2008 |
AH2908 |
|
51.53 |
|
|
|
|
1:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Malmquist |
2006 |
AN7706 |
|
38.68 |
|
|
|
|
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Tidén |
2006 |
AD2906 |
|
32.37 |
|
|
|
|
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rønne drenge 1 |
13 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
127 |
|
|
2:59.77 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
0883AE |
|
49.17 |
|
|
|
|
49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
0805AE |
|
50.90 |
|
|
|
|
1:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Erichsen |
2007 |
0717AI |
|
42.27 |
|
|
|
|
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
0649AF |
|
37.43 |
|
|
|
|
2:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 14:17:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
215 |
47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
203 |
48.69 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
194 |
49.44 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
187 |
50.02 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Havannah Klein |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
177 |
50.93 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Violetta Pflug |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
177 |
50.96 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
165 |
52.16 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
Simklubben Triton |
|
165 |
52.18 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
160 |
52.73 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
157 |
53.01 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
145 |
54.50 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
138 |
55.36 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Lindström |
2008 |
Simklubben Triton |
|
136 |
55.61 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
Simklubben Triton |
|
133 |
55.97 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patricia Pavlovic |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
130 |
56.42 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Lihdén |
2008 |
Simklubben Triton |
|
130 |
56.47 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Olofsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
130 |
56.50 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
Simklubben Triton |
|
128 |
56.80 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
Simklubben Triton |
|
125 |
57.26 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
119 |
58.08 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kajsa Hansson |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
107 |
1:00.18 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lisen Burnesson |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
105 |
1:00.52 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rut Nilsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
104 |
1:00.88 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sarah-Li Appelblad Wendt |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
93 |
1:03.00 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Östlund |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
87 |
1:04.55 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:34:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
316 |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
315 |
42.08 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
289 |
43.29 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
242 |
45.94 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tess Kecskés Maconkai |
2007 |
Simklubben Triton |
|
239 |
46.11 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Håkansson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
211 |
48.09 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Wigren |
2005 |
Simklubben Triton |
|
202 |
48.78 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Larsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
192 |
49.64 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecka Ingner |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
191 |
49.66 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
189 |
49.82 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
Simklubben Ran |
|
189 |
49.83 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
185 |
50.23 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Ahlström |
2007 |
Simklubben Ran |
|
178 |
50.82 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
178 |
50.88 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jenny Rappe |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
175 |
51.17 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
169 |
51.71 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
Simklubben Ran |
|
167 |
51.97 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Lindell |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
157 |
53.07 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
145 |
54.40 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Johansdotter |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
145 |
54.45 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Persson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
142 |
54.77 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
120 |
58.02 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Riis |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
119 |
58.11 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Belinda Ivarsson |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
117 |
58.44 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tindra Stattin |
2007 |
Simsällskapet Iden |
|
107 |
1:00.26 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
Simklubben Triton |
|
106 |
1:00.34 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Antonsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
105 |
1:00.59 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:34:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
405 |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
356 |
40.38 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
299 |
42.79 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:34:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 14:35:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
Simklubben Triton |
|
156 |
46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
154 |
47.09 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
152 |
47.28 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigge Modee |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
137 |
48.96 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
118 |
51.41 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
115 |
51.84 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
114 |
52.04 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
108 |
53.00 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Litzén |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
98 |
54.74 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
81 |
58.35 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Eklund |
2009 |
Simklubben Triton |
|
80 |
58.53 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor Lönnblad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
68 |
1:01.60 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pjotr van Velze |
2009 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michal Liziniewicz |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
221 |
41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
217 |
41.97 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
210 |
42.48 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
208 |
42.58 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
180 |
44.64 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mustafa Hasso |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
178 |
44.88 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Månsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
177 |
44.92 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
150 |
47.47 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
106 |
53.25 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Haris Solak |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
92 |
55.90 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isak Nestorsson |
2007 |
Simklubben Triton |
|
76 |
59.50 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
437 |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
423 |
33.62 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
320 |
36.89 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
284 |
38.37 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
280 |
38.59 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 14:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 14:45:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Damer 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
407 |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
300 |
1:33.11 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
300 |
1:33.14 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
263 |
1:37.21 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
236 |
1:40.77 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmine Strandh |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
235 |
1:40.92 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thowe Eliasson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
227 |
1:42.12 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Håkansson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
220 |
1:43.15 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
213 |
1:44.40 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Nielsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
209 |
1:44.99 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
208 |
1:45.13 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lowa Persson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
205 |
1:45.72 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Svensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
203 |
1:46.04 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Palm |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
195 |
1:47.46 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
Simklubben Triton |
|
193 |
1:47.87 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexandra van Velze |
2007 |
Simklubben Triton |
|
185 |
1:49.29 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
184 |
1:49.51 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
176 |
1:51.10 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
176 |
1:51.27 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Kingberg |
2006 |
Simklubben Triton |
|
171 |
1:52.16 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Svea Nilsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
168 |
1:52.80 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
156 |
1:55.64 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
Simklubben Triton |
|
140 |
2:00.08 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
136 |
2:01.06 |
+36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mila Schwarzenburg |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
126 |
2:04.30 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kajsa Hansson |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
105 |
2:11.98 |
+47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eleonora Sjögren |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Damer 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
417 |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
329 |
1:30.27 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
327 |
1:30.45 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
327 |
1:30.47 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
294 |
1:33.76 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
282 |
1:35.09 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edina Kvakic |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
248 |
1:39.18 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedda Palm |
2005 |
Eslövs Simsällskap |
|
175 |
1:51.31 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 15:09:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
242 |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
188 |
1:37.06 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
173 |
1:39.64 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
159 |
1:42.52 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigge Modee |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
138 |
1:47.58 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
107 |
1:57.03 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
Rønne Svømme Klub |
|
99 |
2:00.02 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Nestorsson |
2007 |
Simklubben Triton |
|
75 |
2:11.75 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:19:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
493 |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
472 |
1:11.38 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
324 |
1:20.92 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
278 |
1:25.18 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
271 |
1:25.92 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
247 |
1:28.63 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
236 |
1:29.93 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
231 |
1:30.51 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robin Cakmak |
2004 |
Simklubben Ran |
|
199 |
1:35.11 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
116 |
1:53.76 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:19:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 15:19:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
497 |
2:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicity Fridh |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
435 |
2:57.50 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
357 |
3:09.55 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
346 |
3:11.51 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
330 |
3:14.71 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
303 |
3:20.34 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
Simklubben Triton |
|
297 |
3:21.59 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily Thomsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
231 |
3:39.17 |
+49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
221 |
3:42.32 |
+52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 15:27:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Herrar Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
471 |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
330 |
2:54.19 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
299 |
3:00.11 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 15:30:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Violetta Pflug |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
320 |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
276 |
35.21 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
263 |
35.76 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
214 |
38.32 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Havannah Klein |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
199 |
39.23 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
176 |
40.90 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Pavlovic |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
169 |
41.41 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilda Larsson |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
166 |
41.71 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
152 |
42.90 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Olofsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
151 |
43.06 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Strandqvist |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
130 |
45.24 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
121 |
46.33 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
113 |
47.35 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Mårtensson |
2009 |
Simklubben Triton |
|
111 |
47.67 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
Simklubben Triton |
|
106 |
48.36 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
Simklubben Triton |
|
95 |
50.11 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisen Burnesson |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
93 |
50.51 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmy Ekvall |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
92 |
50.78 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rut Nilsson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
88 |
51.55 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
Simklubben Triton |
|
78 |
53.51 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Lihdén |
2008 |
Simklubben Triton |
|
78 |
53.63 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kajsa Hansson |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
72 |
55.06 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linnea Östlund |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
66 |
56.46 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sarah-Li Appelblad Wendt |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
|
57 |
59.56 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
384 |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
362 |
32.15 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
343 |
32.75 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
335 |
33.00 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tess Kecskés Maconkai |
2007 |
Simklubben Triton |
|
313 |
33.76 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
306 |
34.02 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
305 |
34.05 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
300 |
34.22 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
296 |
34.40 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Larsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
278 |
35.13 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
274 |
35.27 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
246 |
36.58 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Svea Nilsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
236 |
37.08 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
233 |
37.24 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecka Ingner |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
225 |
37.65 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
225 |
37.68 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Ahlström |
2007 |
Simklubben Ran |
|
218 |
38.09 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
Simklubben Ran |
|
175 |
40.93 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Håkansson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
172 |
41.19 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
163 |
41.94 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenny Rappe |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
154 |
42.75 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tindra Stattin |
2007 |
Simsällskapet Iden |
|
144 |
43.67 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Antonsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
143 |
43.76 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inez Lund |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
130 |
45.19 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
Simklubben Triton |
|
129 |
45.29 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annette Rosenqvist |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
126 |
45.71 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Persson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
121 |
46.26 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Riis |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
110 |
47.77 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Lindell |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
105 |
48.50 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alisa Dolgova |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
103 |
48.76 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Johansdotter |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
363 |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
314 |
33.72 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Blücher |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
309 |
33.89 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 15:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 15:58:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
Simklubben Triton |
|
181 |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
168 |
36.65 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
160 |
37.29 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
158 |
37.42 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
143 |
38.68 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
140 |
38.95 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Løkken Boss |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
138 |
39.19 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigge Modee |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
130 |
39.99 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
124 |
40.61 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vitus L. Vilsholm |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
113 |
41.88 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
100 |
43.55 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
95 |
44.29 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Litzén |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
87 |
45.69 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Lönnblad |
2008 |
Simklubben Triton |
|
74 |
48.10 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
Simklubben Triton |
|
72 |
48.66 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Michal Liziniewicz |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
54 |
53.59 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pjotr van Velze |
2009 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Eklund |
2009 |
Simklubben Triton |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 12-15 år - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
325 |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
311 |
29.89 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
310 |
29.92 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
306 |
30.06 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
Simklubben Triton |
|
287 |
30.71 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
242 |
32.50 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
226 |
33.23 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
211 |
34.03 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
209 |
34.11 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
203 |
34.46 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
196 |
34.86 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Månsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
175 |
36.21 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viggo Öberg |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
170 |
36.52 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mustafa Hasso |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
162 |
37.12 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
141 |
38.91 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus F. Jegård |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
140 |
39.00 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isak Nestorsson |
2007 |
Simklubben Triton |
|
119 |
41.18 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
118 |
41.26 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Haris Solak |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
99 |
43.70 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Göransson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
66 |
49.97 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar 16 och äldre - Sprint |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
483 |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
454 |
26.35 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
422 |
27.01 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
410 |
27.26 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
395 |
27.59 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 16:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Damer 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
355 |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
336 |
1:12.25 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasmine Strandh |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
317 |
1:13.69 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
289 |
1:16.00 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
284 |
1:16.43 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thowe Eliasson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
272 |
1:17.53 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
271 |
1:17.63 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
270 |
1:17.70 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Palm |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
250 |
1:19.70 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lowa Persson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
244 |
1:20.36 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
237 |
1:21.16 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tess Kecskés Maconkai |
2007 |
Simklubben Triton |
|
227 |
1:22.37 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Svensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
222 |
1:22.98 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Nielsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
216 |
1:23.72 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Svea Nilsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
213 |
1:24.02 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
Simklubben Triton |
|
210 |
1:24.48 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Manita Klöckner |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
208 |
1:24.78 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eleonora Sjögren |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
193 |
1:26.81 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mila Schwarzenburg |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
178 |
1:29.25 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebecka Ingner |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
161 |
1:32.28 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lily Thomsen |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
159 |
1:32.72 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Kingberg |
2006 |
Simklubben Triton |
|
158 |
1:32.84 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilda Larsson |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
156 |
1:33.18 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Havannah Klein |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
147 |
1:35.17 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Klara Hansson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
146 |
1:35.28 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jenny Rappe |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
131 |
1:38.90 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexandra van Velze |
2007 |
Simklubben Triton |
|
125 |
1:40.35 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alisa Dolgova |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
91 |
1:51.62 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:23:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Damer 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
413 |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
397 |
1:08.34 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
371 |
1:09.92 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
Simklubben Triton |
|
353 |
1:11.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
309 |
1:14.27 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
305 |
1:14.61 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Blücher |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
285 |
1:16.35 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
275 |
1:17.19 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edina Kvakic |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
257 |
1:18.94 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Christiansen |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
230 |
1:21.99 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Wigren |
2005 |
Simklubben Triton |
|
225 |
1:22.53 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Palm |
2005 |
Eslövs Simsällskap |
|
200 |
1:25.91 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:23:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 16:23:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Herrar 13 och yngre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
244 |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
230 |
1:13.28 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
225 |
1:13.86 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
222 |
1:14.15 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
Rønne Svømme Klub |
|
146 |
1:25.25 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Öberg |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
142 |
1:26.06 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
121 |
1:30.83 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Nestorsson |
2007 |
Simklubben Triton |
|
96 |
1:37.96 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:34:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Herrar 14 och äldre - Medel |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
534 |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
524 |
55.72 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
417 |
1:00.15 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
406 |
1:00.65 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
359 |
1:03.21 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
332 |
1:04.84 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
323 |
1:05.45 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
321 |
1:05.57 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
321 |
1:05.58 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
320 |
1:05.68 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
277 |
1:08.89 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
Simklubben Triton |
|
276 |
1:09.00 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robin Cakmak |
2004 |
Simklubben Ran |
|
266 |
1:09.87 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
248 |
1:11.50 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Persson |
2004 |
Simklubben Triton |
|
208 |
1:15.81 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:34:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 16:35:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicity Fridh |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
506 |
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
426 |
2:26.69 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
371 |
2:33.57 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
357 |
2:35.55 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
357 |
2:35.64 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
317 |
2:41.91 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
313 |
2:42.53 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
293 |
2:46.26 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
280 |
2:48.64 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Blücher |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
276 |
2:49.56 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
266 |
2:51.64 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
265 |
2:51.89 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
Simklubben Ran |
|
264 |
2:52.04 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edina Kvakic |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
262 |
2:52.56 |
+34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Sonesson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
259 |
2:53.20 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
254 |
2:54.30 |
+35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Mårtensson |
2006 |
Landskrona Simsällskap |
|
237 |
2:58.26 |
+39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linnea Larsson |
2007 |
Eslövs Simsällskap |
|
237 |
2:58.31 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tova Jönsson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
230 |
3:00.08 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Livia Landmyr |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
228 |
3:00.64 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
223 |
3:02.08 |
+43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Izabella Wong Maspers |
2007 |
Simklubben Ran |
|
178 |
3:15.98 |
+57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Gadsbøll |
2007 |
Simklubben Ran |
|
122 |
3:42.17 |
+1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Carlsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 16:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 16:49:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar Alla åldrar - Distans |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
485 |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
448 |
2:09.80 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
353 |
2:20.50 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
341 |
2:22.18 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
326 |
2:24.29 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
310 |
2:26.73 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
271 |
2:33.46 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
269 |
2:33.85 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
232 |
2:41.69 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
230 |
2:42.07 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
228 |
2:42.45 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robin Cakmak |
2004 |
Simklubben Ran |
|
219 |
2:44.73 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
197 |
2:50.77 |
+44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andy Hadzic |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
195 |
2:51.21 |
+44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
188 |
2:53.39 |
+46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
177 |
2:56.85 |
+50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
159 |
3:03.41 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
145 |
3:08.78 |
+1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Berild Andersen |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
135 |
3:13.24 |
+1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Evander |
2007 |
Simklubben Ran |
|
112 |
3:25.78 |
+1:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:06:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:06:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 311, 100m Medley Damer 11 år och yngre - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Violetta Pflug |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
283 |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
273 |
1:27.09 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
272 |
1:27.20 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Simklubben Ran |
|
239 |
1:30.97 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
Sjöbo Simsällskap |
|
166 |
1:42.62 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Havannah Klein |
2009 |
Eslövs Simsällskap |
|
142 |
1:48.25 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:40:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:40:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 312, 100m Medley Herrar 11 år och yngre - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
2008 |
Simklubben Triton |
|
190 |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
178 |
1:29.31 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Andersson |
2008 |
Simklubben Ran |
|
177 |
1:29.50 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
155 |
1:33.44 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigge Modee |
2008 |
Eslövs Simsällskap |
|
141 |
1:36.64 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
125 |
1:40.46 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:43:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:43:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 313, 100m Medley Damer 12-15 år - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
387 |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
Simklubben Triton |
|
366 |
1:18.93 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
347 |
1:20.38 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
325 |
1:22.17 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
272 |
1:27.15 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Alsalim |
2007 |
Simklubben Ran |
|
244 |
1:30.34 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:46:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:46:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 314, 100m Medley Herrar 12-15 år - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Milkov |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
292 |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Ståhl |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
279 |
1:16.90 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
Simklubben Ran |
|
269 |
1:17.90 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Saurow |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
263 |
1:18.48 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
2004 |
Simklubben Triton |
|
246 |
1:20.26 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
227 |
1:22.40 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:48:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:49:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 315, 100m Medley Damer 16 år och äldre - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
352 |
1:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dikte Lagergren |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
351 |
1:20.09 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Blücher |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
206 |
1:35.63 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:51:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:51:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 316, 100m Medley Herrar 16 år och äldre - Sprintfinal |
|
|
Sponsor: |
Fama Swimwear |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
512 |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
455 |
1:05.37 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Quist |
2003 |
Rønne Svømme Klub |
|
387 |
1:08.98 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Gudermanis |
2000 |
Simklubben Ran |
|
369 |
1:10.08 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
352 |
1:11.18 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 17:53:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 17:53:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 321, 200m Medley Damer 13 år och yngre - Medlefinal |
|
|
Sponsor: |
Actic, Eslöv |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vega Mårtensson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
317 |
2:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Engström |
2006 |
Simklubben Ran |
|
248 |
3:13.78 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lowa Persson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
239 |
3:16.19 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
222 |
3:21.15 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Harde |
2006 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Bergmann |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:09:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:09:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 322, 200m Medley Herrar 13 år och yngre - Medlefinal |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hjalmarsson |
2006 |
Simklubben Ran |
|
254 |
2:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Tidén |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
238 |
2:56.76 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Madsen |
2006 |
Simklubben Ran |
|
209 |
3:04.66 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Malmquist |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
193 |
3:09.58 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Erichsen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
|
158 |
3:22.38 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Koefoed-Holm |
2006 |
Rønne Svømme Klub |
|
151 |
3:25.87 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:10:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 323, 200m Medley Damer 14 år och äldre - Medlefinal |
|
|
Sponsor: |
BA Bygg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Larsson |
2004 |
Simklubben Ran |
|
370 |
2:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Nimander |
2002 |
Simklubben Ran |
|
365 |
2:50.48 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
|
321 |
2:57.84 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
Simklubben Triton |
|
313 |
2:59.31 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Malmgren |
2004 |
Simklubben Ran |
|
302 |
3:01.44 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
288 |
3:04.40 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:14:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:15:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 324, 200m Medley Herrar 14 år och äldre - Medlefinal |
|
|
Sponsor: |
Flexilast |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mohamad Hariri |
2002 |
Simklubben Ran |
|
363 |
2:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
300 |
2:43.61 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahmad Alhaj |
2005 |
Simklubben Ran |
|
269 |
2:49.72 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hadi Hariri |
2005 |
Simklubben Ran |
|
267 |
2:50.22 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bach |
2005 |
Simklubben Ran |
|
246 |
2:54.83 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Almeborg |
2000 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:19:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:19:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 331, 400m Medley Damer Öppen klass - Distansfinal |
|
|
Sponsor: |
Bilmånsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Wilhelmsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
499 |
5:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Bergmann |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
364 |
6:02.39 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
|
337 |
6:11.87 |
+45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Eslövs Simsällskap |
|
235 |
6:59.57 |
+1:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:37:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:37:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatresultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 mar 2019 till den 23 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 332, 400m Medley Herrar Öppen klass - Distansfinal |
|
|
Sponsor: |
Eslövs Bowling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Rønne Svømme Klub |
|
430 |
5:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Simsällskapet Iden |
|
173 |
7:02.50 |
+1:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-23 18:40:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-23 18:40:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|