2019-10-21   12:05:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.67 9:49.50
50m: 30.98
100m: 1:05.94
(34.96)
150m: 1:42.72
(36.78)
200m: 2:20.25
(37.53)
250m: 2:58.34
(38.09)
300m: 3:36.17
(37.83)
350m: 4:14.52
(38.35)
400m: 4:52.59
(38.07)
450m: 5:30.99
(38.40)
500m: 6:08.52
(37.53)
550m: 6:46.49
(37.97)
600m: 7:24.58
(38.09)
650m: 8:02.51
(37.93)
700m: 8:39.00
(36.49)
750m: 9:15.66
(36.66)
800m: 9:49.50
(33.84)
2 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening -.-- 9:55.97 +6.47
50m: 31.93
100m: 1:07.87
(35.94)
150m: 1:44.81
(36.94)
200m: 2:22.28
(37.47)
250m: 2:59.85
(37.57)
300m: 3:37.38
(37.53)
350m: 4:15.26
(37.88)
400m: 4:53.39
(38.13)
450m: 5:31.51
(38.12)
500m: 6:09.43
(37.92)
550m: 6:46.99
(37.56)
600m: 7:25.62
(38.63)
650m: 8:03.08
(37.46)
700m: 8:41.38
(38.30)
750m: 9:20.03
(38.65)
800m: 9:55.97
(35.94)
3 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening +0.72 10:17.92 +28.42
50m: 31.70
100m: 1:09.20
(37.50)
150m: 1:47.88
(38.68)
200m: 2:26.64
(38.76)
250m: 3:05.42
(38.78)
300m: 3:44.25
(38.83)
350m: 4:23.64
(39.39)
400m: 5:03.11
(39.47)
450m: 5:42.33
(39.22)
500m: 6:22.16
(39.83)
550m: 7:00.97
(38.81)
600m: 7:41.08
(40.11)
650m: 8:21.09
(40.01)
700m: 9:01.32
(40.23)
750m: 9:38.76
(37.44)
800m: 10:17.92
(39.16)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 13:01:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.77 11:09.50
50m: 34.20
100m: 1:12.92
(38.72)
150m: 1:53.79
(40.87)
200m: 2:35.59
(41.80)
250m: 3:18.34
(42.75)
300m: 4:00.54
(42.20)
350m: 4:43.22
(42.68)
400m: 5:26.07
(42.85)
450m: 6:09.41
(43.34)
500m: 6:53.03
(43.62)
550m: 7:35.93
(42.90)
600m: 8:19.58
(43.65)
650m: 9:02.50
(42.92)
700m: 9:46.00
(43.50)
750m: 10:28.25
(42.25)
800m: 11:09.50
(41.25)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 13:01:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.79 10:37.11
50m: 33.91
100m: 1:12.88
(38.97)
150m: 1:52.60
(39.72)
200m: 2:32.71
(40.11)
250m: 3:13.42
(40.71)
300m: 3:54.20
(40.78)
350m: 4:34.89
(40.69)
400m: 5:15.73
(40.84)
450m: 5:55.91
(40.18)
500m: 6:36.75
(40.84)
550m: 7:17.96
(41.21)
600m: 7:58.61
(40.65)
650m: 8:39.18
(40.57)
700m: 9:19.75
(40.57)
750m: 9:59.91
(40.16)
800m: 10:37.11
(37.20)
2 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.68 10:51.30 +14.19
50m: 33.97
100m: 1:12.63
(38.66)
150m: 1:52.77
(40.14)
200m: 2:34.03
(41.26)
250m: 3:15.77
(41.74)
300m: 3:58.04
(42.27)
350m: 4:39.34
(41.30)
400m: 5:22.06
(42.72)
450m: 6:03.72
(41.66)
500m: 6:45.01
(41.29)
550m: 7:26.99
(41.98)
600m: 8:09.27
(42.28)
650m: 8:50.73
(41.46)
700m: 9:33.24
(42.51)
750m: 10:13.53
(40.29)
800m: 10:51.30
(37.77)
3 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.75 11:26.63 +49.52
50m: 36.45
100m: 1:18.09
(41.64)
150m: 2:00.67
(42.58)
200m: 2:43.59
(42.92)
250m: 3:27.37
(43.78)
300m: 4:13.14
(45.77)
350m: 4:57.23
(44.09)
400m: 5:41.84
(44.61)
450m: 6:26.02
(44.18)
500m: 7:09.85
(43.83)
550m: 7:54.38
(44.53)
600m: 8:38.37
(43.99)
650m: 9:21.18
(42.81)
700m: 10:03.89
(42.71)
750m: 10:46.39
(42.50)
800m: 11:26.63
(40.24)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 13:01:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.69 9:59.00
50m: 32.41
100m: 1:08.99
(36.58)
150m: 1:46.41
(37.42)
200m: 2:23.86
(37.45)
250m: 3:01.94
(38.08)
300m: 3:40.27
(38.33)
350m: 4:18.62
(38.35)
400m: 4:57.05
(38.43)
450m: 5:35.29
(38.24)
500m: 6:13.68
(38.39)
550m: 6:52.22
(38.54)
600m: 7:30.94
(38.72)
650m: 8:09.17
(38.23)
700m: 8:47.67
(38.50)
750m: 9:24.35
(36.68)
800m: 9:59.00
(34.65)
2 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.77 10:15.91 +16.91
50m: 32.64
100m: 1:10.40
(37.76)
150m: 1:48.32
(37.92)
200m: 2:26.44
(38.12)
250m: 3:05.32
(38.88)
300m: 3:44.38
(39.06)
350m: 4:23.80
(39.42)
400m: 5:03.14
(39.34)
450m: 5:42.19
(39.05)
500m: 6:22.49
(40.30)
550m: 7:02.61
(40.12)
600m: 7:42.41
(39.80)
650m: 8:21.60
(39.19)
700m: 9:00.96
(39.36)
750m: 9:38.68
(37.72)
800m: 10:15.91
(37.23)
3 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.77 10:18.74 +19.74
50m: 33.65
100m: 1:11.85
(38.20)
150m: 1:50.03
(38.18)
200m: 2:28.66
(38.63)
250m: 3:08.03
(39.37)
300m: 3:47.44
(39.41)
350m: 4:27.20
(39.76)
400m: 5:07.55
(40.35)
450m: 5:47.30
(39.75)
500m: 6:26.90
(39.60)
550m: 7:06.55
(39.65)
600m: 7:45.65
(39.10)
650m: 8:24.97
(39.32)
700m: 9:03.00
(38.03)
750m: 9:41.50
(38.50)
800m: 10:18.74
(37.24)
4 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 11:08.58 +1:09.58
50m: 34.61
100m: 1:15.51
(40.90)
150m: 1:58.01
(42.50)
200m: 2:38.87
(40.86)
250m: 3:21.58
(42.71)
300m: 4:04.30
(42.72)
350m: 4:47.06
(42.76)
400m: 5:29.36
(42.30)
450m: 6:12.16
(42.80)
500m: 6:54.70
(42.54)
550m: 7:38.40
(43.70)
600m: 8:21.36
(42.96)
650m: 9:03.99
(42.63)
700m: 9:46.59
(42.60)
750m: 10:28.59
(42.00)
800m: 11:08.58
(39.99)
5 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 11:13.96 +1:14.96
50m: 36.96
100m: 1:18.51
(41.55)
150m: 2:00.51
(42.00)
200m: 2:43.25
(42.74)
250m: 3:26.13
(42.88)
300m: 4:09.47
(43.34)
350m: 4:51.95
(42.48)
400m: 5:34.75
(42.80)
450m: 6:17.89
(43.14)
500m: 7:00.56
(42.67)
550m: 7:43.28
(42.72)
600m: 8:25.73
(42.45)
650m: 9:08.27
(42.54)
700m: 9:51.00
(42.73)
750m: 10:32.32
(41.32)
800m: 11:13.96
(41.64)
6 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.75 11:31.36 +1:32.36
50m: 36.02
100m: 1:18.16
(42.14)
150m: 2:01.03
(42.87)
200m: 2:44.91
(43.88)
250m: 3:27.88
(42.97)
300m: 4:11.94
(44.06)
350m: 4:55.10
(43.16)
400m: 5:40.29
(45.19)
450m: 6:24.99
(44.70)
500m: 7:09.53
(44.54)
550m: 7:52.67
(43.14)
600m: 8:38.10
(45.43)
650m: 9:22.21
(44.11)
700m: 10:07.54
(45.33)
750m: 10:50.51
(42.97)
800m: 11:31.36
(40.85)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 13:01:45
Gren 7, 800m Frisim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim -.-- 10:43.95
50m: 35.85
100m: 1:15.21
(39.36)
150m: 1:55.85
(40.64)
200m: 2:36.56
(40.71)
250m: 3:18.83
(42.27)
300m: 4:00.88
(42.05)
350m: 4:43.38
(42.50)
400m: 5:23.03
(39.65)
450m: 6:03.43
(40.40)
500m: 6:43.78
(40.35)
550m: 7:24.95
(41.17)
600m: 8:05.42
(40.47)
650m: 8:46.20
(40.78)
700m: 9:27.31
(41.11)
750m: 10:06.15
(38.84)
800m: 10:43.95
(37.80)
2 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.69 10:57.85 +13.90
50m: 35.89
100m: 1:16.10
(40.21)
150m: 1:56.91
(40.81)
200m: 2:38.35
(41.44)
250m: 3:21.35
(43.00)
300m: 4:04.11
(42.76)
350m: 4:47.82
(43.71)
400m: 5:29.12
(41.30)
450m: 6:10.13
(41.01)
500m: 6:51.46
(41.33)
550m: 7:33.34
(41.88)
600m: 8:15.34
(42.00)
650m: 8:56.88
(41.54)
700m: 9:38.45
(41.57)
750m: 10:17.96
(39.51)
800m: 10:57.85
(39.89)
3 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.71 11:35.77 +51.82
50m: 36.33
100m: 1:18.11
(41.78)
150m: 2:03.45
(45.34)
200m: 2:47.42
(43.97)
250m: 3:31.24
(43.82)
300m: 4:15.51
(44.27)
350m: 4:59.98
(44.47)
400m: 5:43.58
(43.60)
450m: 6:28.50
(44.92)
500m: 7:13.50
(45.00)
550m: 7:57.60
(44.10)
600m: 8:42.59
(44.99)
650m: 9:26.28
(43.69)
700m: 10:10.69
(44.41)
750m: 10:53.63
(42.94)
800m: 11:35.77
(42.14)
4 Daniel Bebenek 2006 Täby Sim +0.74 12:14.80 +1:30.85
50m: 37.01
100m: 1:19.80
(42.79)
150m: 2:06.41
(46.61)
200m: 2:51.30
(44.89)
250m: 3:39.64
(48.34)
300m: 4:26.13
(46.49)
350m: 5:13.36
(47.23)
400m: 6:00.93
(47.57)
450m: 6:48.08
(47.15)
500m: 7:36.31
(48.23)
550m: 8:23.65
(47.34)
600m: 9:11.37
(47.72)
650m: 9:58.61
(47.24)
700m: 10:44.94
(46.33)
750m: 11:31.32
(46.38)
800m: 12:14.80
(43.48)
Grenen officiell:  2019-03-09 kl 13:01:45
2019-03-09 13:04:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner