2019-11-14   07:34:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 14, 200m Frisim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening -.-- 565 2:03.32
50m: 28.29
100m: 59.12
(30.83)
150m: 1:31.47
(32.35)
200m: 2:03.32
(31.85)
2 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 514 2:07.30 +3.98
50m: 29.09
100m: 1:00.58
(31.49)
150m: 1:33.82
(33.24)
200m: 2:07.30
(33.48)
3 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.73 488 2:09.50 +6.18
50m: 30.29
100m: 1:03.94
(33.65)
150m: 1:36.80
(32.86)
200m: 2:09.50
(32.70)
4 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.71 483 2:09.96 +6.64
50m: 29.76
100m: 1:02.78
(33.02)
150m: 1:36.38
(33.60)
200m: 2:09.96
(33.58)
5 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.69 459 2:12.17 +8.85
50m: 29.75
100m: 1:03.09
(33.34)
150m: 1:37.70
(34.61)
200m: 2:12.17
(34.47)
6 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening -.-- 456 2:12.49 +9.17
50m: 29.69
100m: 1:02.76
(33.07)
150m: 1:36.92
(34.16)
200m: 2:12.49
(35.57)
7 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb -.-- 450 2:13.08 +9.76
50m: 29.05
100m: 1:02.84
(33.79)
150m: 1:39.34
(36.50)
200m: 2:13.08
(33.74)
8 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim +0.81 404 2:17.87 +14.55
50m: 29.99
100m: 1:05.37
(35.38)
150m: 1:41.68
(36.31)
200m: 2:17.87
(36.19)
9 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyds Simförening +0.75 354 2:24.10 +20.78
50m: 31.15
100m: 1:08.23
(37.08)
150m: 1:46.08
(37.85)
200m: 2:24.10
(38.02)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 9:34:27
Gren 14, 200m Frisim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.73 509 2:07.69
50m: 29.58
100m: 1:01.44
(31.86)
150m: 1:33.88
(32.44)
200m: 2:07.69
(33.81)
2 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.71 485 2:09.77 +2.08
50m: 28.95
100m: 1:01.86
(32.91)
150m: 1:36.16
(34.30)
200m: 2:09.77
(33.61)
3 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.64 473 2:10.90 +3.21
50m: 29.17
100m: 1:02.19
(33.02)
150m: 1:37.30
(35.11)
200m: 2:10.90
(33.60)
4 Jesper Holmström 2003 Spårvägen Simförening +0.63 443 2:13.74 +6.05
50m: 30.27
100m: 1:04.07
(33.80)
150m: 1:38.88
(34.81)
200m: 2:13.74
(34.86)
4 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 443 2:13.74 +6.05
50m: 30.22
100m: 1:04.38
(34.16)
150m: 1:39.24
(34.86)
200m: 2:13.74
(34.50)
6 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.78 433 2:14.74 +7.05
50m: 29.65
100m: 1:03.05
(33.40)
150m: 1:39.62
(36.57)
200m: 2:14.74
(35.12)
7 David Alonso 2003 Täby Sim +0.70 412 2:16.99 +9.30
50m: 30.36
100m: 1:05.82
(35.46)
150m: 1:42.87
(37.05)
200m: 2:16.99
(34.12)
8 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.71 406 2:17.69 +10.00
50m: 30.96
100m: 1:05.62
(34.66)
150m: 1:41.31
(35.69)
200m: 2:17.69
(36.38)
9 Simon Brouzell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 375 2:21.38 +13.69
50m: 31.30
100m: 1:07.21
(35.91)
150m: 1:44.44
(37.23)
200m: 2:21.38
(36.94)
10 Tim Carlberg 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 371 2:21.92 +14.23
50m: 30.64
100m: 1:06.57
(35.93)
150m: 1:44.89
(38.32)
200m: 2:21.92
(37.03)
11 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.73 358 2:23.53 +15.84
50m: 32.23
100m: 1:08.47
(36.24)
150m: 1:46.66
(38.19)
200m: 2:23.53
(36.87)
12 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.73 301 2:32.06 +24.37
50m: 33.16
100m: 1:11.57
(38.41)
150m: 1:52.16
(40.59)
200m: 2:32.06
(39.90)
13 Jesper Sandström 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 271 2:37.52 +29.83
50m: 35.67
100m: 1:15.67
(40.00)
150m: 1:58.37
(42.70)
200m: 2:37.52
(39.15)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 9:34:27
Gren 14, 200m Frisim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.74 488 2:09.54
50m: 29.86
100m: 1:02.41
(32.55)
150m: 1:35.60
(33.19)
200m: 2:09.54
(33.94)
2 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.76 342 2:25.84 +16.30
50m: 32.32
100m: 1:10.55
(38.23)
150m: 1:48.95
(38.40)
200m: 2:25.84
(36.89)
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap -.-- 318 2:29.37 +19.83
50m: 31.44
100m: 1:10.07
(38.63)
150m: 1:51.49
(41.42)
200m: 2:29.37
(37.88)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 9:34:27
Gren 14, 200m Frisim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 417 2:16.48
50m: 30.99
100m: 1:05.58
(34.59)
150m: 1:42.17
(36.59)
200m: 2:16.48
(34.31)
2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.70 409 2:17.31 +0.83
50m: 30.81
100m: 1:06.46
(35.65)
150m: 1:42.98
(36.52)
200m: 2:17.31
(34.33)
3 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.72 385 2:20.13 +3.65
50m: 31.76
100m: 1:08.05
(36.29)
150m: 1:44.73
(36.68)
200m: 2:20.13
(35.40)
4 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.76 366 2:22.54 +6.06
50m: 32.07
100m: 1:08.17
(36.10)
150m: 1:45.95
(37.78)
200m: 2:22.54
(36.59)
5 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.74 360 2:23.27 +6.79
50m: 34.08
100m: 1:11.04
(36.96)
150m: 1:48.03
(36.99)
200m: 2:23.27
(35.24)
6 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.73 359 2:23.51 +7.03
50m: 33.00
100m: 1:09.79
(36.79)
150m: 1:48.07
(38.28)
200m: 2:23.51
(35.44)
7 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 355 2:24.01 +7.53
50m: 32.37
100m: 1:09.25
(36.88)
150m: 1:46.63
(37.38)
200m: 2:24.01
(37.38)
8 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.76 349 2:24.82 +8.34
50m: 32.16
100m: 1:08.53
(36.37)
150m: 1:46.80
(38.27)
200m: 2:24.82
(38.02)
9 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 347 2:25.12 +8.64
50m: 31.62
100m: 1:08.42
(36.80)
150m: 1:48.62
(40.20)
200m: 2:25.12
(36.50)
10 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 347 2:25.13 +8.65
50m: 33.06
100m: 1:10.12
(37.06)
150m: 1:48.09
(37.97)
200m: 2:25.13
(37.04)
11 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb -.-- 346 2:25.27 +8.79
50m: 32.93
100m: 1:10.28
(37.35)
150m: 1:48.28
(38.00)
200m: 2:25.27
(36.99)
12 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 317 2:29.53 +13.05
50m: 35.17
100m: 1:13.89
(38.72)
150m: 1:52.05
(38.16)
200m: 2:29.53
(37.48)
13 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb -.-- 311 2:30.46 +13.98
50m: 34.72
100m: 1:12.12
(37.40)
150m: 1:51.23
(39.11)
200m: 2:30.46
(39.23)
14 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.82 301 2:32.17 +15.69
50m: 32.50
100m: 1:11.94
(39.44)
150m: 1:53.22
(41.28)
200m: 2:32.17
(38.95)
15 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 299 2:32.52 +16.04
50m: 34.74
100m: 1:13.55
(38.81)
150m: 1:53.99
(40.44)
200m: 2:32.52
(38.53)
16 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 294 2:33.30 +16.82
50m: 33.75
100m: 1:13.24
(39.49)
150m: 1:54.58
(41.34)
200m: 2:33.30
(38.72)
17 Oliver Haux 2005 Täby Sim +0.74 266 2:38.50 +22.02
50m: 35.88
100m: 1:15.43
(39.55)
150m: 1:57.76
(42.33)
200m: 2:38.50
(40.74)
18 Lukas Engström 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 224 2:47.77 +31.29
50m: 38.12
100m: 1:22.99
(44.87)
150m: 2:09.92
(46.93)
200m: 2:47.77
(37.85)
19 Filip Norlin 2005 Täby Sim -.-- 223 2:47.99 +31.51
50m: 36.39
100m: 1:18.84
(42.45)
150m: 2:03.70
(44.86)
200m: 2:47.99
(44.29)
20 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.85 207 2:52.17 +35.69
50m: 38.22
100m: 1:23.18
(44.96)
150m: 2:09.54
(46.36)
200m: 2:52.17
(42.63)
21 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 199 2:54.64 +38.16
50m: 37.09
100m: 1:22.57
(45.48)
150m: 2:09.07
(46.50)
200m: 2:54.64
(45.57)
22 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 182 2:59.96 +43.48
50m: 40.60
100m: 1:27.36
(46.76)
150m: 2:15.24
(47.88)
200m: 2:59.96
(44.72)
23 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim -.-- 178 3:01.32 +44.84
50m: 39.79
100m: 1:26.36
(46.57)
150m: 2:13.82
(47.46)
200m: 3:01.32
(47.50)
24 Stanislav Shabaltas 2005 Täby Sim -.-- 164 3:06.03 +49.55
50m: 38.76
100m: 1:24.77
(46.01)
150m: 2:15.30
(50.53)
200m: 3:06.03
(50.73)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 9:34:27
Gren 14, 200m Frisim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.77 368 2:22.32
50m: 33.02
100m: 1:09.62
(36.60)
150m: 1:46.92
(37.30)
200m: 2:22.32
(35.40)
2 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.64 329 2:27.67 +5.35
50m: 32.87
100m: 1:10.54
(37.67)
150m: 1:49.15
(38.61)
200m: 2:27.67
(38.52)
3 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 318 2:29.32 +7.00
50m: 33.28
100m: 1:11.98
(38.70)
150m: 1:51.69
(39.71)
200m: 2:29.32
(37.63)
4 Daniel Bebenek 2006 Täby Sim +0.64 303 2:31.84 +9.52
50m: 34.23
100m: 1:13.30
(39.07)
150m: 1:53.19
(39.89)
200m: 2:31.84
(38.65)
5 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim -.-- 296 2:32.99 +10.67
50m: 32.75
100m: 1:12.36
(39.61)
150m: 1:53.96
(41.60)
200m: 2:32.99
(39.03)
6 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.64 295 2:33.16 +10.84
50m: 33.78
100m: 1:13.27
(39.49)
150m: 1:54.12
(40.85)
200m: 2:33.16
(39.04)
7 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb -.-- 264 2:38.96 +16.64
50m: 36.22
100m: 1:17.44
(41.22)
150m: 2:00.16
(42.72)
200m: 2:38.96
(38.80)
8 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 248 2:42.18 +19.86
50m: 36.92
100m: 1:18.42
(41.50)
150m: 2:01.64
(43.22)
200m: 2:42.18
(40.54)
9 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 215 2:50.15 +27.83
50m: 38.45
100m: 1:22.68
(44.23)
150m: 2:09.02
(46.34)
200m: 2:50.15
(41.13)
10 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening +0.76 209 2:51.83 +29.51
50m: 38.01
100m: 1:22.75
(44.74)
150m: 2:10.29
(47.54)
200m: 2:51.83
(41.54)
11 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 196 2:55.51 +33.19
50m: 39.22
100m: 1:24.23
(45.01)
150m: 2:11.53
(47.30)
200m: 2:55.51
(43.98)
12 Leo Näreskog 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 195 2:55.85 +33.53
50m: 39.22
100m: 1:25.53
(46.31)
150m: 2:11.97
(46.44)
200m: 2:55.85
(43.88)
13 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening -.-- 156 3:09.21 +46.89
50m: 40.86
100m: 1:29.24
(48.38)
150m: 2:19.43
(50.19)
200m: 3:09.21
(49.78)
- William Martin-Lamm 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 9:34:27
2019-03-10 09:39:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner