2019-11-18   19:57:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Hedlund 2001 Täby Sim +0.84 501 2:55.05
50m: 38.70
100m: 1:22.88
(44.18)
150m: 2:08.40
(45.52)
200m: 2:55.05
(46.65)
2 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.76 493 2:56.04 +0.99
50m: 39.63
100m: 1:24.49
(44.86)
150m: 2:09.33
(44.84)
200m: 2:56.04
(46.71)
3 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening +0.73 359 3:15.64 +20.59
50m: 42.98
100m: 1:33.74
(50.76)
150m: 2:23.89
(50.15)
200m: 3:15.64
(51.75)
4 Alexandra Eriksson 2002 Spårvägen Simförening +0.72 342 3:18.87 +23.82
50m: 44.24
100m: 1:35.96
(51.72)
150m: 2:27.18
(51.22)
200m: 3:18.87
(51.69)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:32:20
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 478 2:57.89
50m: 41.41
100m: 1:26.86
(45.45)
150m: 2:13.42
(46.56)
200m: 2:57.89
(44.47)
2 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.76 449 3:01.55 +3.66
50m: 40.99
100m: 1:27.36
(46.37)
150m: 2:15.14
(47.78)
200m: 3:01.55
(46.41)
3 Astrid Nilsson 2003 Turebergs Simklubb -.-- 446 3:01.96 +4.07
50m: 42.41
100m: 1:28.11
(45.70)
150m: 2:15.35
(47.24)
200m: 3:01.96
(46.61)
4 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim -.-- 442 3:02.49 +4.60
50m: 41.39
100m: 1:28.53
(47.14)
150m: 2:17.02
(48.49)
200m: 3:02.49
(45.47)
5 Elin Andersson 2003 Täby Sim +0.73 296 3:28.71 +30.82
50m: 46.91
100m: 1:39.53
(52.62)
150m: 2:34.06
(54.53)
200m: 3:28.71
(54.65)
6 Nina Takolander 2003 Täby Sim +0.70 242 3:43.00 +45.11
50m: 45.31
100m: 1:40.74
(55.43)
150m: 2:42.78
(1:02.04)
200m: 3:43.00
(1:00.22)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:32:20
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.67 477 2:57.94
50m: 42.33
100m: 1:27.10
(44.77)
150m: 2:13.19
(46.09)
200m: 2:57.94
(44.75)
2 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.88 432 3:03.97 +6.03
50m: 41.90
100m: 1:28.74
(46.84)
150m: 2:17.32
(48.58)
200m: 3:03.97
(46.65)
3 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.86 406 3:07.73 +9.79
50m: 41.56
100m: 1:30.37
(48.81)
150m: 2:17.73
(47.36)
200m: 3:07.73
(50.00)
4 Emma Sommar 2004 Täby Sim +0.76 380 3:12.00 +14.06
50m: 42.47
100m: 1:30.59
(48.12)
150m: 2:20.49
(49.90)
200m: 3:12.00
(51.51)
5 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb -.-- 345 3:18.33 +20.39
50m: 44.32
100m: 1:35.50
(51.18)
150m: 2:26.67
(51.17)
200m: 3:18.33
(51.66)
6 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.75 341 3:18.96 +21.02
50m: 42.95
100m: 1:33.32
(50.37)
150m: 2:26.29
(52.97)
200m: 3:18.96
(52.67)
7 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.94 284 3:31.62 +33.68
50m: 48.96
100m: 1:42.85
(53.89)
150m: 2:38.49
(55.64)
200m: 3:31.62
(53.13)
8 Emma Wärn 2004 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 282 3:31.99 +34.05
50m: 49.27
100m: 1:44.38
(55.11)
150m: 2:39.50
(55.12)
200m: 3:31.99
(52.49)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:32:20
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.69 498 2:55.39
50m: 40.38
100m: 1:24.01
(43.63)
150m: 2:10.91
(46.90)
200m: 2:55.39
(44.48)
2 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.75 491 2:56.29 +0.90
50m: 39.19
100m: 1:23.96
(44.77)
150m: 2:12.50
(48.54)
200m: 2:56.29
(43.79)
3 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.86 433 3:03.81 +8.42
50m: 41.79
100m: 1:28.63
(46.84)
150m: 2:16.19
(47.56)
200m: 3:03.81
(47.62)
4 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 380 3:11.92 +16.53
50m: 43.86
100m: 1:33.07
(49.21)
150m: 2:23.11
(50.04)
200m: 3:11.92
(48.81)
5 Lisa Danfelter 2005 Spårvägen Simförening -.-- 333 3:20.69 +25.30
50m: 44.13
100m: 1:35.96
(51.83)
150m: 2:28.25
(52.29)
200m: 3:20.69
(52.44)
6 Alexandra Kanhamn 2005 Åkersberga Simsällskap -.-- 284 3:31.48 +36.09
50m: 45.29
100m: 1:40.05
(54.76)
150m: 2:35.33
(55.28)
200m: 3:31.48
(56.15)
7 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 283 3:31.76 +36.37
50m: 49.33
100m: 1:43.34
(54.01)
150m: 2:38.50
(55.16)
200m: 3:31.76
(53.26)
8 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.83 265 3:36.53 +41.14
50m: 48.86
100m: 1:44.68
(55.82)
150m: 2:41.56
(56.88)
200m: 3:36.53
(54.97)
9 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap +0.75 263 3:37.00 +41.61
50m: 46.44
100m: 1:43.12
(56.68)
150m: 2:40.79
(57.67)
200m: 3:37.00
(56.21)
10 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.79 263 3:37.10 +41.71
50m: 46.95
100m: 1:40.55
(53.60)
150m: 2:39.87
(59.32)
200m: 3:37.10
(57.23)
11 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 233 3:45.93 +50.54
50m: 52.39
100m: 1:50.27
(57.88)
150m: 2:49.56
(59.29)
200m: 3:45.93
(56.37)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:32:20
Gren 17, 200m Bröstsim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Björklund 2006 Täby Sim -.-- 458 3:00.35
50m: 38.90
100m: 1:25.14
(46.24)
150m: 2:10.79
(45.65)
200m: 3:00.35
(49.56)
2 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.73 457 3:00.50 +0.15
50m: 39.53
100m: 1:26.14
(46.61)
150m: 2:13.64
(47.50)
200m: 3:00.50
(46.86)
3 Ella Holmberg 2006 Spårvägen Simförening +0.81 360 3:15.48 +15.13
50m: 44.17
100m: 1:34.10
(49.93)
150m: 2:26.02
(51.92)
200m: 3:15.48
(49.46)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:32:20
2019-03-10 10:32:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner