2019-12-15   00:43:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 2018-2019, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 (tävlingsstart kl 09.00)

Document
Resultat
UGP3 (Täby)
Arrangör:
Plats: Tibblebadet Stockholms Simförbund/Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019
Gren 18, 400m Medley Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.70 477 5:11.96
50m: 34.34
100m: 1:14.05
(39.71)
150m: 1:56.63
(42.58)
200m: 2:36.43
(39.80)
250m: 3:19.25
(42.82)
300m: 4:01.36
(42.11)
350m: 4:37.20
(35.84)
400m: 5:11.96
(34.76)
2 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening -.-- 470 5:13.61 +1.65
50m: 32.19
100m: 1:08.55
(36.36)
150m: 1:50.44
(41.89)
200m: 2:28.89
(38.45)
250m: 3:14.96
(46.07)
300m: 4:00.90
(45.94)
350m: 4:39.37
(38.47)
400m: 5:13.61
(34.24)
3 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.67 423 5:24.61 +12.65
50m: 32.29
100m: 1:12.10
(39.81)
150m: 1:58.15
(46.05)
200m: 2:42.59
(44.44)
250m: 3:27.63
(45.04)
300m: 4:12.61
(44.98)
350m: 4:49.38
(36.77)
400m: 5:24.61
(35.23)
4 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.70 372 5:38.84 +26.88
50m: 31.62
100m: 1:10.85
(39.23)
150m: 1:59.39
(48.54)
200m: 2:43.66
(44.27)
250m: 3:33.70
(50.04)
300m: 4:24.37
(50.67)
350m: 5:01.17
(36.80)
400m: 5:38.84
(37.67)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:45:04
Gren 18, 400m Medley Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening -.-- 485 5:10.31
50m: 31.42
100m: 1:08.65
(37.23)
150m: 1:51.20
(42.55)
200m: 2:31.59
(40.39)
250m: 3:15.83
(44.24)
300m: 3:59.15
(43.32)
350m: 4:35.81
(36.66)
400m: 5:10.31
(34.50)
2 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.68 465 5:14.60 +4.29
50m: 34.05
100m: 1:14.17
(40.12)
150m: 1:53.61
(39.44)
200m: 2:31.12
(37.51)
250m: 3:17.90
(46.78)
300m: 4:05.06
(47.16)
350m: 4:40.39
(35.33)
400m: 5:14.60
(34.21)
3 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 464 5:14.87 +4.56
50m: 33.34
100m: 1:14.80
(41.46)
150m: 1:54.60
(39.80)
200m: 2:36.11
(41.51)
250m: 3:19.04
(42.93)
300m: 4:03.73
(44.69)
350m: 4:39.28
(35.55)
400m: 5:14.87
(35.59)
4 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.65 413 5:27.17 +16.86
50m: 30.60
100m: 1:06.96
(36.36)
150m: 1:51.37
(44.41)
200m: 2:33.97
(42.60)
250m: 3:21.77
(47.80)
300m: 4:09.92
(48.15)
350m: 4:50.21
(40.29)
400m: 5:27.17
(36.96)
5 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.72 395 5:32.08 +21.77
50m: 32.96
100m: 1:12.18
(39.22)
150m: 1:57.14
(44.96)
200m: 2:41.04
(43.90)
250m: 3:29.49
(48.45)
300m: 4:19.01
(49.52)
350m: 4:55.91
(36.90)
400m: 5:32.08
(36.17)
6 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.77 289 6:08.57 +58.26
50m: 37.78
100m: 1:26.13
(48.35)
150m: 2:14.72
(48.59)
200m: 3:01.27
(46.55)
250m: 3:55.42
(54.15)
300m: 4:48.57
(53.15)
350m: 5:29.42
(40.85)
400m: 6:08.57
(39.15)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:45:04
Gren 18, 400m Medley Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 393 5:32.83
50m: 33.15
100m: 1:14.99
(41.84)
150m: 1:58.34
(43.35)
200m: 2:42.50
(44.16)
250m: 3:29.59
(47.09)
300m: 4:18.90
(49.31)
350m: 4:55.28
(36.38)
400m: 5:32.83
(37.55)
Grenen officiell:  2019-03-10 kl 10:45:04
2019-03-10 10:45:11 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner