Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tibblebadet |
Stockholms Simförbund/Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 9 mar 2019 till den 10 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
593 |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
551 |
1:03.06 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
+0.78 |
500 |
1:05.12 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
477 |
1:06.17 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
398 |
1:10.27 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Lindbom |
2002 |
Danderyds Simförening |
-.-- |
383 |
1:11.20 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
325 |
1:15.21 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
551 |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.78 |
510 |
1:04.71 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
492 |
1:05.49 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Svensson |
2003 |
Täby Sim |
+0.74 |
491 |
1:05.54 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
-.-- |
478 |
1:06.12 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Sandberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
468 |
1:06.56 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Andersson |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
463 |
1:06.81 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wahlman |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.85 |
449 |
1:07.50 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
447 |
1:07.58 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
444 |
1:07.75 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.83 |
430 |
1:08.47 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvira Schei |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
-.-- |
429 |
1:08.53 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
+0.69 |
420 |
1:09.03 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
412 |
1:09.45 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
+0.73 |
396 |
1:10.39 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Andersson |
2003 |
Täby Sim |
+0.75 |
358 |
1:12.82 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
329 |
1:14.87 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Takolander |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
304 |
1:16.86 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
579 |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
546 |
1:03.25 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
+0.73 |
501 |
1:05.09 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
497 |
1:05.25 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
+0.79 |
417 |
1:09.16 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.75 |
400 |
1:10.13 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
+0.80 |
398 |
1:10.27 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
+0.78 |
395 |
1:10.42 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.84 |
395 |
1:10.45 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
-.-- |
392 |
1:10.65 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Lingham |
2004 |
Täby Sim |
+0.70 |
391 |
1:10.69 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
-.-- |
353 |
1:13.14 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
347 |
1:13.53 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
326 |
1:15.12 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
299 |
1:17.30 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Willma Hållinder |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
+0.92 |
294 |
1:17.75 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Wilmo Johansson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
288 |
1:18.24 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+1.00 |
219 |
1:25.72 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
528 |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
478 |
1:06.10 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.76 |
474 |
1:06.29 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
471 |
1:06.43 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Zetterström |
2005 |
Norrtälje Simklubb |
+0.72 |
469 |
1:06.54 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
459 |
1:06.99 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.72 |
455 |
1:07.21 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
440 |
1:07.97 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
425 |
1:08.75 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
420 |
1:09.02 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
415 |
1:09.27 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
398 |
1:10.26 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
391 |
1:10.67 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.83 |
361 |
1:12.61 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
354 |
1:13.09 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Dahl |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.86 |
342 |
1:13.93 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.78 |
337 |
1:14.28 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.76 |
331 |
1:14.72 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Yao |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.80 |
330 |
1:14.78 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amelie Jäntti |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
313 |
1:16.09 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
310 |
1:16.36 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
303 |
1:16.92 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Elias |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.81 |
301 |
1:17.08 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Kling |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
-.-- |
297 |
1:17.43 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilma Groth |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.80 |
294 |
1:17.69 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.88 |
280 |
1:18.97 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
279 |
1:19.05 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
248 |
1:22.23 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Herold |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.77 |
246 |
1:22.50 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Isaksson |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.74 |
227 |
1:24.65 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
-.-- |
226 |
1:24.87 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Mahe |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
216 |
1:26.17 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lisa Danfelter |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
204 |
1:27.74 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Dunder |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
193 |
1:29.35 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexandra Silverryd |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
164 |
1:34.29 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass E - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
559 |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
399 |
1:10.19 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.78 |
395 |
1:10.45 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
383 |
1:11.20 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
-.-- |
378 |
1:11.46 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.74 |
364 |
1:12.36 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
363 |
1:12.47 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
355 |
1:12.99 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
347 |
1:13.54 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
333 |
1:14.55 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
326 |
1:15.06 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
304 |
1:16.84 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
268 |
1:20.14 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
-.-- |
249 |
1:22.12 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
196 |
1:29.01 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Gammel |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
189 |
1:30.09 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.97 |
158 |
1:35.60 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-03-10 kl 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-10 18:59:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Täby Sim |
|
|
|
|