2019-08-19   14:10:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:26   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Selma Syrjänen  2009    130          48.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Helmi Oksa  2009    122          49.17   
  Nummelan Kisaajat  46.05                 
Vilja Suominen  2009    110          50.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.79                 
Matilda Karvonen  2009    104          51.87   
  Raision Urheilijat  53.41                 
Josefiina Kinos  2009    98          52.91   
  Raision Urheilijat                   
Anni Lappalainen  2010    92          54.07   
  Nokian Pyry  56.65                 
Emilia Inkeroinen  2009    88          54.75   
  Kouvolan Uimarit  57.86                 
Iina Tieaho  2010    62          1:01.50   
  Nokian Pyry  1:00.73                 
Emma Karimäki  2009    58          1:02.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Holma  2008    271          37.75   
  Loimaan Uimaseura  35.84                 
Nea Nirhamo  2008    186          42.74   
  Loimaan Uimaseura  42.28                 
Sofia Maude  2008    164          44.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.98                 
Ella Lindholm  2008    147          46.22   
  Salon Uimarit  47.16                 
Lotta Luotola  2008    136          47.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.73                 
Emma Tieaho  2008    132          47.91   
  Nokian Pyry  47.25                 
Sagdiana Rakhimova  2008    132          47.98   
  Raision Urheilijat  48.98                 
Matilda Saarinen  2008    131          48.03   
  Salon Uimarit  48.00                 
Kaisa Heikkinen  2008    124          48.89   
  Raision Urheilijat  49.72                 
10  Saga Räikkönen  2008    124          48.91   
  Aurajoen Uinti  54.06                 
11  Essi Kallio  2008    118          49.80   
  Loimaan Uimaseura  48.26                 
12  Iina Pihlaja  2008    100          52.63   
  Raision Urheilijat  52.01                 
13  Matilda Jokinen  2008    95          53.50   
  Loimaan Uimaseura  49.49                 
14  Enna Hautero  2008    58          1:02.83   
  Rauman Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Reini  2000    612          28.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.40                 
Laura Mäki  1997    588          29.15   
  Raision Urheilijat  28.02                 
Anna Vira  2002    577          29.34   
  Raision Urheilijat  29.14                 
Emmi Kaunisto  2002    544          29.91   
  Porin Uimaseura  29.43                 
Heini Hammar  1999    543          29.94   
  Uinti Tampere  29.53                 
Mette Konttila  2001    542          29.95   
  Octopus Lohja  30.40                 
Siiri Konkka  2004    538          30.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.38                 
Helmi Heinonen  2002    532          30.14   
  Aurajoen Uinti  29.82                 
Mari Ääri  1980    528          30.21   
  Aurajoen Uinti  30.51                 
10  Ina Pollari  2002    514          30.49   
  Uinti Tampere  30.37                 
11  Siiri Arjanmaa  2004    511          30.54   
  Uinti Tampere  31.40                 
12  Paula Peltola  2001    510          30.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.89                 
13  Julia Koivisto  2002    502          30.73   
  Aurajoen Uinti  30.38                 
14  Helmi Lehtonen  2004    494          30.89   
  Järvenpään Uintiklubi  31.56                 
15  Oona Laakso  2002    489          30.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.26                 
16  Minka Halava  2001    480          31.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.82                 
17  Sonila Selimi  2005    469          31.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
18  Noora Kylmämetsä  2004    455          31.76   
  Uinti Tampere  31.72                 
19  Aino Rantala  2004    452          31.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.39                 
20  Emmi Heine  2002    449          31.89   
  Rauman Uimaseura  31.37                 
21  Armi Auvinen  2000    444          32.02   
  Uinti Tampere  30.25                 
22  Ida Töyrylä  2004    442          32.06   
  Uinti Tampere  31.80                 
22  Mariel Mylly  2001    442          32.06   
  Järvenpään Uintiklubi  31.22                 
24  Senni Mattila  2003    437          32.18   
  Porin Uimaseura  31.95                 
25  Louna Kasvio  2006    436          32.21   
  Helsingfors Simsällskap  31.40                 
26  Olivia Koski  2002    435          32.23   
  Aurajoen Uinti  31.42                 
27  Lotta Linnea Partanen  2001    435          32.24   
  Nummelan Kisaajat  31.82                 
28  Enni Lahtinen  2002    427          32.43   
  Uinti Tampere  31.93                 
29  Viola Karismaa  2005    425          32.48   
  Porin Uimaseura  34.01                 
30  Karine Gagnon  1985    418          32.67   
  Aurajoen Uinti  31.94                 
31  Adeliina Kaarlenkaski  2004    404          33.04   
  Uinti Tampere  30.83                 
32  Hilda Helo  2003    401          33.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.86                 
33  Ilona Niemi  2005    399          33.17   
  Uinti Tampere  36.85                 
34  Mirelle Hirsiniemi  2007    397          33.23   
  Aurajoen Uinti  32.58                 
35  Janina Granberg  2006    395          33.29   
  Helsingfors Simsällskap  34.35                 
36  Ella Nihtilä  2004    394          33.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.29                 
37  Ida Maliranta  2004    387          33.51   
  Raision Urheilijat  33.92                 
38  Peppi Pinomäki  2002    382          33.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
39  Noora Kukkonen  1999    371          33.99   
  TaTu Tampere                   
40  Emmi Manninen  2004    359          34.35   
  Uinti Tampere                   
41  Essi Turkki  2004    353          34.55   
  Uinti Tampere  34.45                 
42  Senni Tuominen  2003    338          35.04   
  Vesihelmen Uimaseura  34.52                 
43  Alida Öhberg  2002    329          35.36   
  Aurajoen Uinti  34.44                 
44  Celina Sandell  2005    326          35.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.71                 
44  Cinja Åvist  2003    326          35.49   
  Nurmijärven Uinti  35.39                 
46  Emma Lähteenmäki  2004    321          35.67   
  Uinti Tampere  35.73                 
47  Bettina Sandelin  2005    314          35.91   
  Rauman Uimaseura  35.59                 
48  Jenna Rautava  2003    307          36.21   
  Vesihelmen Uimaseura  36.19                 
49  Aino Lehtinen  2005    304          36.32   
  Aurajoen Uinti  36.89                 
50  Veera Korsoff  2005    302          36.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
51  Viivi Laiho  2005    287          37.03   
  Aurajoen Uinti  38.79                 
52  Petra Soini  2007    285          37.08   
  Nokian Pyry  37.87                 
53  Joanna Salonen  2006    283          37.19   
  Uinti Tampere                   
54  Saara Seppälä  2005    281          37.27   
  Nummelan Kisaajat  38.31                 
55  Ella Alanko  2003    273          37.65   
  Aurajoen Uinti  35.32                 
56  Sanni Räty  2005    272          37.69   
  Helsingfors Simsällskap  40.44                 
57  Emma Nieminen  2005    268          37.85   
  Aurajoen Uinti  37.58                 
58  Nelli Laaksonen  2005    268          37.88   
  Porin Uimaseura  36.51                 
59  Viivi Laiho  2005    267          37.92   
  Aurajoen Uinti  38.79                 
60  Saaga Keränen  2006    265          38.03   
  Uinti Tampere  43.73                 
61  Emma Loo  2004    252          38.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.40                 
62  Ella Parviainen  2006    248          38.87   
  Uinti Tampere  40.97                 
63  Mathilda Heikiö  2006    242          39.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.95                 
64  Laura Kinnunen  2002    232          39.72   
  Aurajoen Uinti  40.55                 
65  Minea Kumlander  2007    232          39.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.92                 
66  Nella Hyvärinen  2004    224          40.18   
  Aurajoen Uinti  40.80                 
67  Roosa Lahti  2004    224          40.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.89                 
68  Emma Haapanen  2006    219          40.51   
  Aurajoen Uinti  42.33                 
69  Venla Ristimäki  2004    215          40.75   
  Loimaan Uimaseura  38.59                 
70  Elina Toivonen  2006    207          41.28   
  Aurajoen Uinti  46.07                 
71  Sofia Mustonen  2006    203          41.54   
  TaTu Tampere  40.20                 
72  Tilda Saine  2006    202          41.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.23                 
73  Ranja Ruotoistenmäki  2004    201          41.68   
  Uinti Tampere  41.15                 
74  Pia Hellmann  2006    200          41.74   
  Rauman Uimaseura  44.72                 
75  Nella Pesonen  2006    181          43.13   
  Uinti Tampere  45.98                 
76  Veera Olli  2005    181          43.17   
  Uinti Tampere  40.16                 
77  Aino Jääskeläinen  2006    179          43.28   
  Uinti Tampere  47.75                 
78  Agnes Ruusumo  2007    170          44.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.84                 
79  Emilia Häjänen  2006    169          44.13   
  Raision Urheilijat  42.67                 
80  Iina Salmivaara  2006    165          44.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.38                 
81  Riia Pietilä  2006    149          46.03   
  Uinti Tampere  48.87                 
82  Venny Korjonen  2005    148          46.15   
  Uinti Tampere  43.79                 
83  Rahma Ezzat  2007    147          46.27   
  Aurajoen Uinti  49.78                 
84  Aino Kajonen  2005    145          46.40   
  Aurajoen Uinti  45.63                 
85  Rianna Hoda  2006    141          46.85   
  Loimaan Uimaseura                   
86  Kristiina Kangastalo-Hoda  1978    140          47.03   
  Loimaan Uimaseura  45.76                 
87  Milja Norgård  2007    131          48.03   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
88  Mona Järveläinen  2007    129          48.34   
  Uimaseura Kaarina  49.93                 
89  Maija Salokorpi  2007    112          50.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.83                 
90  Elsa Koskinen  2006    91          54.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.02                 
91  Yasemin Yilmaz  2007    83          55.93   
  Aurajoen Uinti  1:01.66                 
Karmen Johanson  2006                 
  Vesihelmen Uimaseura  48.52                 
Alina Antila  2004              29.99   
  Nurmijärven Uinti  29.74                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Alina Vanhatalo  2006              45.31   
  Uimaseura Kaarina  49.72                 
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner