2019-12-14   12:26:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:39   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hippu Rauhala  2010    249  39.30        1:22.73   
  Nokian Pyry  1:26.26                 
                     
Elsa Constable  2009    245  39.21        1:23.19   
  Aurajoen Uinti  1:27.11                 
                     
Selma Syrjänen  2009    234  41.00        1:24.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.87                 
                     
Lotta Malmelin  2009    165  45.56        1:34.84   
  Nokian Pyry  1:38.94                 
                     
Laura Toivonen  2010    141  47.27        1:39.80   
  Aurajoen Uinti  1:47.54                 
                     
Viola Tojander  2010    140  47.07        1:40.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emelie Bachmeier  2009    137  45.87        1:40.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Lisette Schaper  2009    129  46.73        1:42.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iina Koivisto  2010    129  46.87        1:42.91   
  Loimaan Uimaseura  1:54.73                 
                     
10  Amelie Halkosaari  2009    128  47.15        1:43.26   
  Aurajoen Uinti  1:46.37                 
                     
11  Vilma Keski-Korsu  2009    118  50.41        1:45.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Kia Kuusela  2009    117  48.91        1:46.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Emma Karimäki  2009    98  54.29        1:52.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.71                 
                     
14  Aada Kaila  2009    97  53.25        1:52.98   
  Raision Urheilijat  1:49.52                 
                     
15  Aada Kanervo  2009    93  54.06        1:54.77   
  Uimaseura Kaarina  1:55.88                 
                     
16  Ella Ääri  2011    80  54.09        2:00.67   
  Uimaseura Kaarina  2:01.65                 
                     
Ida Sulonen  2009              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Irene Mäkilä  2004    667  28.90        59.58   
  Raision Urheilijat  59.90                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    619  29.40        1:01.08   
  Nummelan Kisaajat  1:01.77                 
                     
Riikka Niskala  2004    584  29.96        1:02.27   
  Raision Urheilijat  1:01.78                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    583  29.81        1:02.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.22                 
                     
Matilda Laitinen  2004    542  30.68        1:03.85   
  Aurajoen Uinti  1:04.48                 
                     
Sini Mäkilä  2006    536  31.10        1:04.06   
  Raision Urheilijat  1:05.91                 
                     
Janina Granberg  2006    527  31.08        1:04.42   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.61                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    517  30.81        1:04.85   
  Aurajoen Uinti  1:02.76                 
                     
Anni Hyttinen  2004    513  31.70        1:05.02   
  Aurajoen Uinti  1:05.06                 
                     
10  Elsa Vira  2006    507  30.96        1:05.26   
  Aurajoen Uinti  1:05.60                 
                     
11  Adeliina Kaarlenkaski  2004    506  31.06        1:05.32   
  Uinti Tampere  1:03.87                 
                     
12  Anna Mattila  2004    505  31.36        1:05.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Ella Suominen  2005    495  31.81        1:05.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.30                 
                     
14  Jessica Mäkinen  2004    494  31.13        1:05.85   
  Uinti Tampere  1:04.68                 
                     
15  Noora Kylmämetsä  2004    488  32.04        1:06.09   
  Uinti Tampere  1:04.96                 
                     
16  Milla Lempiälä  2005    487  32.91        1:06.15   
  Loimaan Uimaseura  1:06.78                 
                     
17  Julianna Kurkela  2005    481  31.53        1:06.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.50                 
                     
18  Salla Rantala  2004    474  32.27        1:06.74   
  Uinti Tampere  1:06.99                 
                     
19  Ella-Maija Syväniemi  2004    470  31.93        1:06.94   
  Gladius Kirkkonummi  1:06.54                 
                     
20  Mirella Sauhula  2006    468  32.06        1:07.02   
  Aurajoen Uinti  1:10.09                 
                     
21  Isla Leinonen  2006    463  32.15        1:07.29   
  Uinti Tampere  1:09.12                 
                     
22  Melissa Virtanen  2004    462  32.73        1:07.30   
  Uinti Tampere  1:07.34                 
                     
23  Sini Salmi  2004    449  32.00        1:07.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.91                 
                     
24  Siiri Ala-Karvia  2004    448  32.87        1:08.03   
  Uinti Tampere  1:08.80                 
                     
25  Aada Rantanen  2004    442  32.35        1:08.32   
  Raision Urheilijat  1:07.53                 
                     
25  Mirelle Hirsiniemi  2007    442  32.26        1:08.32   
  Aurajoen Uinti  1:07.15                 
                     
27  Anni Frusti  2007    441  33.49        1:08.39   
  Nokian Pyry  1:11.17                 
                     
28  Viola Karismaa  2005    436  32.68        1:08.63   
  Porin Uimaseura  1:12.10                 
                     
29  Kristina Grimbaum  2005    427  32.60        1:09.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.79                 
                     
30  Ida Maliranta  2004    420  32.49        1:09.51   
  Raision Urheilijat  1:09.15                 
                     
31  Enna Eho  2004    419  33.25        1:09.56   
  Uinti Tampere  1:09.78                 
                     
32  Nelli Laaksonen  2005    417  33.30        1:09.64   
  Porin Uimaseura  1:09.25                 
                     
33  Peppi Eskola  2005    417  33.87        1:09.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.38                 
                     
34  My Laverman  2004    415  33.53        1:09.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.77                 
                     
35  Emilia Rahola  2006    413  33.57        1:09.90   
  Porin Uimaseura  1:12.06                 
                     
36  Elli Kenttälä  2006    411  33.33        1:09.98   
  Uinti Tampere  1:11.09                 
                     
37  Emmi Lapikisto  2005    411  33.02        1:10.00   
  Uinti Tampere  1:09.64                 
                     
38  Aliisa Soini  2007    410  33.66        1:10.03   
  Salon Uimarit  1:12.78                 
                     
39  Celina Sandell  2005    394  33.19        1:10.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.91                 
                     
40  Ella Kostiainen  2006    392  34.68        1:11.13   
  Helsingfors Simsällskap  1:11.41                 
                     
40  Piia Lahtinen  2006    392  34.16        1:11.13   
  Uinti Tampere  1:10.74                 
                     
42  Noora Pätiälä  2004    390  34.05        1:11.25   
  Uinti Tampere  1:08.42                 
                     
43  Veera Ele  2006    387  34.15        1:11.41   
  Aurajoen Uinti  1:12.89                 
                     
44  Enni Huttunen  2005    383  33.87        1:11.68   
  Rauman Uimaseura  1:12.34                 
                     
45  Emma Loo  2004    378  34.48        1:11.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.45                 
                     
46  Anna Hynönen  2006    376  34.19        1:12.12   
  Uinti Tampere  1:12.30                 
                     
47  Henni Halme  2005    367  35.05        1:12.67   
  Uinti Tampere  1:12.10                 
                     
48  Veera Malmelin  2007    367  34.77        1:12.70   
  Nokian Pyry  1:14.49                 
                     
49  Hanna Törmä  2007    366  34.51        1:12.75   
  Porin Uimaseura  1:12.55                 
                     
50  Mia Karolina Müürsepp  2006    362  35.41        1:13.04   
  Aurajoen Uinti  1:12.29                 
                     
51  Mathilda Heikiö  2006    359  34.26        1:13.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.96                 
                     
52  Saara Lehto  2007    355  35.15        1:13.52   
  Rauman Uimaseura  1:13.78                 
                     
53  Enni Halttunen  2005    353  35.23        1:13.62   
  Uinti Tampere  1:12.73                 
                     
54  Linnea Koski  2007    350  34.88        1:13.86   
  Aurajoen Uinti  1:15.60                 
                     
55  Veera Maijala  2005    345  34.34        1:14.20   
  Rauman Uimaseura  1:16.48                 
                     
56  Anna Bernards  2005    344  35.61        1:14.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.63                 
                     
57  Kerttu Heinä  2006    342  35.40        1:14.43   
  Salon Uimarit  1:13.34                 
                     
58  Lila Niskala  2006    339  35.83        1:14.60   
  Uinti Tampere  1:14.78                 
                     
59  Milja Prepula  2006    338  35.80        1:14.68   
  Uinti Tampere  1:18.39                 
                     
60  Ippi Ranta  2006    333  36.05        1:15.09   
  Uinti Tampere  1:16.01                 
                     
61  Petra Soini  2007    332  36.31        1:15.15   
  Nokian Pyry  1:12.77                 
                     
62  Aino Kurki  2005    328  36.29        1:15.46   
  Aurajoen Uinti  1:15.75                 
                     
63  Lyyli Järvi  2007    328  35.61        1:15.47   
  Porin Uimaseura  1:15.65                 
                     
64  Roosa Lahti  2004    326  36.47        1:15.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.81                 
                     
65  Hilla-Maaria Juhola  2007    326  36.18        1:15.63   
  Porin Uimaseura  1:17.03                 
                     
66  Viivi Laiho  2005    325  34.94        1:15.70   
  Aurajoen Uinti  1:13.82                 
                     
67  Venla Ristimäki  2004    319  36.36        1:16.12   
  Loimaan Uimaseura  1:14.14                 
                     
68  Rita Heinonen  2006    319  36.74        1:16.17   
  Raision Urheilijat  1:15.21                 
                     
69  Marikki Vuorisalo  2005    318  35.92        1:16.20   
  Nummelan Kisaajat  1:13.40                 
                     
70  Janna Tepsa  2005    317  36.32        1:16.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.69                 
                     
71  Ulla Haarala  2004    317  36.92        1:16.33   
  Uimaseura Kaarina  1:16.35                 
                     
72  Justiina Junnila  2007    309  37.03        1:16.99   
  Aurajoen Uinti  1:22.49                 
                     
73  Malva Salmelin  2006    308  35.93        1:17.08   
  Salon Uimarit  1:15.25                 
                     
74  Sara Suonio  2006    305  36.66        1:17.29   
  Salon Uimarit  1:16.73                 
                     
75  Emma Haapanen  2006    295  37.87        1:18.20   
  Aurajoen Uinti  1:19.98                 
                     
76  Eeva Toroi  2005    293  37.13        1:18.32   
  Uinti Tampere  1:12.35                 
                     
77  Aava Kiuru  2004    284  37.79        1:19.17   
  Gladius Kirkkonummi  1:17.22                 
                     
78  Kiia Koivisto  2007    282  37.42        1:19.33   
  Loimaan Uimaseura  1:21.25                 
                     
79  Pia Hellmann  2006    267  37.80        1:20.82   
  Rauman Uimaseura  1:25.46                 
                     
80  Piitu Perkola  2006    263  38.68        1:21.19   
  TaTu Tampere  1:21.86                 
                     
81  Saima Peltonen  2007    261  38.49        1:21.38   
  Salon Uimarit  1:22.92                 
                     
82  Maija Grönholm  2006    255  38.91        1:22.04   
  Aurajoen Uinti  1:20.84                 
                     
83  Rahma Ezzat  2007    251  38.88        1:22.53   
  Aurajoen Uinti  1:23.26                 
                     
84  Veera Knuutila  2008    249  38.47        1:22.68   
  Aurajoen Uinti  1:23.95                 
                     
85  Emilie Sjösten  2008    246  39.48        1:23.04   
  Aurajoen Uinti  1:25.57                 
                     
86  Sanni Tapio  2005    244  38.73        1:23.30   
  Salon Uimarit  1:27.46                 
                     
87  Aurora Änäkkälä  2007    240  38.80        1:23.76   
  Salon Uimarit  1:22.06                 
                     
88  Kaisa Heikkinen  2008    237  41.37        1:24.12   
  Raision Urheilijat  1:30.37                 
                     
89  Tiia Mattila  2008    234  42.68        1:24.43   
  Uinti-Vakka  1:27.98                 
                     
90  Anna-Sofia Isomäki  2007    234  38.69        1:24.47   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:40.60                 
                     
91  Elsa Koskinen  2006    229  40.95        1:25.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.74                 
                     
92  Iina Lamminsaari  2006    220  40.36        1:26.12   
  Uinti Tampere  1:25.36                 
                     
93  Amanda Ruusuvaara  2008    220  40.98        1:26.21   
  Uimaseura Kaarina  1:27.17                 
                     
94  Eevi Ålander  2007    212  40.42        1:27.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:38.32                 
                     
95  Rianna Hoda  2006    207  40.72        1:27.96   
  Loimaan Uimaseura  1:29.15                 
                     
96  Ronja Mäkelä  2005    203  40.24        1:28.47   
  Salon Uimarit                   
                     
97  Sofia Maude  2008    202  1:28.65        1:28.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.27                 
                     
98  Saga Räikkönen  2008    201  40.92        1:28.84   
  Aurajoen Uinti  1:37.54                 
                     
99  Alina Vanhatalo  2006    191  43.06        1:30.34   
  Uimaseura Kaarina  1:31.99                 
                     
100  Senja-Sofia Hellman  2006    191  42.79        1:30.36   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:35.88                 
                     
101  Elli Jalonen  2006    190  43.06        1:30.46   
  Uinti Tampere  1:28.92                 
                     
102  Noora Riionheimo  2006    187  43.88        1:30.94   
  Raision Urheilijat  1:31.91                 
                     
103  Iiris Aittokallio  2006    182  43.07        1:31.71   
  Raision Urheilijat  1:30.11                 
                     
104  Minni-Maria Vesma  2007    174  44.93        1:33.20   
  Raision Urheilijat  1:30.16                 
                     
105  Ella Lindholm  2008    173  45.22        1:33.30   
  Salon Uimarit  1:40.24                 
                     
106  Nelli Salonen  2005    164  44.83        1:34.99   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
107  Venla Rauta  2007    163  44.89        1:35.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.44                 
                     
108  Armi Wahlroos  2006    158  45.60        1:36.20   
  Raision Urheilijat  1:38.86                 
                     
109  Iina Pihlaja  2008    151  46.70        1:37.60   
  Raision Urheilijat  1:35.06                 
                     
110  Vilma Koivula  2008    149  45.66        1:38.01   
  Nokian Pyry  1:33.30                 
                     
111  Silvia Jauhiainen  2007    146  47.64        1:38.72   
  Aurajoen Uinti  1:44.41                 
                     
112  Moona Mäkelä  2008    146  47.62        1:38.81   
  Salon Uimarit  1:50.96                 
                     
113  Iiris Paloposki  2007    140  47.21        1:40.16   
  Aurajoen Uinti  1:44.02                 
                     
114  Mea Stigell  2008    140  47.70        1:40.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.11                 
                     
115  Veera Helkkala  2006    138  48.48        1:40.56   
  Raision Urheilijat  1:37.66                 
                     
116  Minttu Meskanen  2008    135  48.04        1:41.47   
  Nokian Pyry  1:36.35                 
                     
117  Aino Norrdal  2006    129  48.38        1:42.90   
  Uimaseura Kaarina  1:44.26                 
                     
118  Elsa Hirvensalo  2008    123  48.37        1:44.43   
  Aurajoen Uinti  1:53.15                 
                     
119  Viliina Sundberg  2006    120  48.88        1:45.50   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
120  Aliisa Kunttu  2008    117  49.73        1:46.15   
  Aurajoen Uinti  1:51.10                 
                     
121  Yasemin Yilmaz  2007    117  49.02        1:46.18   
  Aurajoen Uinti  1:41.15                 
                     
122  Selma Mäenpää  2007    111  50.27        1:48.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.61                 
                     
Karmen Johanson  2006              DNS   
  Vesihelmen Uimaseura  1:25.34                 
                     
Kira Viitanen  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:48.11                 
                     
Aava Sulanterä  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:53.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Konkka  2000    699  28.16        58.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.69                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    636  29.45        1:00.53   
  Porin Uimaseura  1:00.67                 
                     
Iris Hanski  2003    572  29.94        1:02.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.44                 
                     
Senni Mattila  2003    559  30.20        1:03.18   
  Porin Uimaseura  1:02.88                 
                     
Helmi Heinonen  2002    556  30.62        1:03.30   
  Aurajoen Uinti  1:02.02                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    552  30.06        1:03.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.41                 
                     
Vera Vartiainen  2002    551  29.95        1:03.47   
  Järvenpään Uintiklubi  1:01.28                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    545  30.58        1:03.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.12                 
                     
Fanny Grönvall  2000    527  30.25        1:04.43   
  Uinti Tampere  59.36                 
                     
10  Maija Nurmi  2003    524  30.96        1:04.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.16                 
                     
11  Kaisla Kangas  2002    510  30.87        1:05.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.36                 
                     
12  Alida Öhberg  2002    491  31.89        1:05.98   
  Aurajoen Uinti  1:04.88                 
                     
13  Saana Vähämaa  2002    481  31.66        1:06.41   
  Rauman Uimaseura  1:06.47                 
                     
14  Kiia Kinnunen  2003    456  32.10        1:07.59   
  TaTu Tampere  1:07.77                 
                     
15  Hilda Helo  2003    442  32.43        1:08.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.41                 
                     
16  Helmi Viitasalo  2002    433  32.90        1:08.81   
  Rauman Uimaseura  1:06.86                 
                     
17  Sini Heikkilä  2003    415  31.90        1:09.77   
  Salon Uimarit  1:04.72                 
                     
18  Jenna Rautava  2003    390  34.26        1:11.25   
  Vesihelmen Uimaseura  1:10.48                 
                     
19  Laura Kinnunen  2002    386  34.43        1:11.47   
  Aurajoen Uinti  1:09.60                 
                     
20  Ella Nore  2002    380  34.08        1:11.83   
  Porin Uimaseura  1:11.30                 
                     
21  Nanna Tynkkynen  2003    375  34.67        1:12.14   
  TaTu Tampere  1:13.47                 
                     
22  Liisa Siikala  2003    361  36.57        1:13.11   
  Uinti Tampere  1:10.71                 
                     
23  Anni Haavisto  2002    360  35.94        1:13.17   
  Vesihelmen Uimaseura  1:13.89                 
                     
24  Laura Valonen  2003    332  35.48        1:15.12   
  Uinti Tampere  1:13.46                 
                     
25  Linda Grönlund  2003    282  37.74        1:19.35   
  Porin Uimaseura  1:20.02                 
                     
26  Emilia Pirttijärvi  2000    233  39.91        1:24.57   
  Aurajoen Uinti  1:26.72                 
                     
27  Emmi Rauhanen  2003    233  39.16        1:24.58   
  Porin Uimaseura  1:22.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner