2019-10-18   18:04:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viking Line -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Viking Line -uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:31   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  09 helmikuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    222  44.82        1:34.32   
  Aurajoen Uinti  1:37.19                 
                     
Christian Edelman  2007    185  47.24        1:40.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.07                 
                     
Elias Salo  2007    184  48.33        1:40.39   
  Vesihelmen Uimaseura  1:44.30                 
                     
Anton Ylikoski  2007    171  50.45        1:42.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:46.05                 
                     
Roope Koskela  2007    161  51.27        1:44.85   
  Raision Urheilijat  1:48.94                 
                     
Amos Korin  2008    145  50.60        1:48.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.70                 
                     
Jasu Nieminen  2007    143  52.43        1:49.03   
  Loimaan Uimaseura  1:57.20                 
                     
Roope Piironen  2007    131  52.43        1:52.36   
  Loimaan Uimaseura  2:00.19                 
                     
Julius Hilaja  2007    126  52.99        1:53.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:52.82                 
                     
10  Ossi Tikka  2007    124  53.03        1:54.44   
  Aurajoen Uinti  1:56.18                 
                     
11  Patric Meriholvi  2007    122  53.71        1:55.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Otto Anttila  2007    118  57.22        1:56.27   
  Aurajoen Uinti  2:02.42                 
                     
13  Thomas Salonen  2009    115  56.51        1:57.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Arttu Carne  2007    113  56.76        1:58.06   
  Raision Urheilijat  2:02.61                 
                     
15  Juuso Silfver  2007    110  56.54        1:59.20   
  Aurajoen Uinti  2:02.88                 
                     
16  Elias Sahla  2007    106  56.91        2:00.46   
  Salon Uimarit  2:00.81                 
                     
17  Milo Kallio  2008    104  58.79        2:01.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.05                 
                     
18  Niilo Lehtinen  2009    104  58.67        2:01.42   
  Aurajoen Uinti  2:05.39                 
                     
19  Eero Carne  2009    89  1:01.05        2:07.93   
  Raision Urheilijat  2:19.73                 
                     
20  Vilho Haikonen  2009    81  1:01.49        2:11.79   
  Salon Uimarit  2:30.86                 
                     
21  Oliver Rautala  2007    80  1:03.29        2:12.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Robert Pukki  2007    78  1:03.20        2:13.22   
  Aurajoen Uinti  2:22.23                 
                     
23  Juuso Käär  2009    74  1:06.94        2:15.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Eliel Lintula  2007    65  1:05.07        2:22.05   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Matias Lehtinen  2007    62  1:10.35        2:24.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Kasper Snickars  2008    57  1:09.37        2:28.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nikke Laine  2007              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:11.94                 
                     
Max Hyvärinen  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:04.40                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Niko Visuri  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:23.88                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Sainio  2005    443  35.19        1:14.92   
  Uinti Tampere  1:20.28                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    383  36.64        1:18.63   
  Raision Urheilijat  1:18.03                 
                     
Samuel Halminen  2005    376  37.73        1:19.10   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.32                 
                     
Joona Pohjola  2004    370  37.37        1:19.52   
  Salon Uimarit  1:21.63                 
                     
Eero Rautaporras  2005    364  36.69        1:19.96   
  Uinti Tampere  1:19.63                 
                     
Santeri Ahinko  2004    359  37.64        1:20.34   
  Vesihelmen Uimaseura  1:20.05                 
                     
Aapo Huhti  2003    336  36.51        1:22.13   
  Vesihelmen Uimaseura  1:19.26                 
                     
Daniel Kontula  2005    331  38.38        1:22.56   
  Uinti Tampere  1:22.16                 
                     
Roni Koskinen  2003    304  39.66        1:24.90   
  Aurajoen Uinti  1:22.30                 
                     
10  Veikka Leväsalo  2005    295  39.88        1:25.82   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.68                 
                     
11  Miika Nurminen  2005    294  40.40        1:25.88   
  Salon Uimarit  1:27.95                 
                     
12  Juho Törmä  2005    291  41.57        1:26.17   
  Porin Uimaseura  1:28.67                 
                     
13  Rasmus Rekola  2004    271  39.78        1:28.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.57                 
                     
14  Sebastian Sojolin  2006    270  42.10        1:28.34   
  TaTu Tampere  1:28.47                 
                     
15  Aku Hyrsylä  2003    269  41.49        1:28.49   
  Salon Uimarit  1:32.97                 
                     
16  Onni Pajumäki  2004    258  42.66        1:29.73   
  Uinti Tampere  1:29.86                 
                     
17  Samuli Seger  2005    256  42.48        1:29.90   
  Octopus Lohja  1:28.30                 
                     
18  Mio Heinola  2005    254  43.48        1:30.17   
  Nummelan Kisaajat  1:29.46                 
                     
19  Veeti Valdolin  2005    250  42.22        1:30.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:40.78                 
                     
20  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    243  42.52        1:31.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.36                 
                     
21  Samuel Salminen  2003    231  42.72        1:33.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.16                 
                     
22  Atte Nieminen  2004    230  43.49        1:33.17   
  TaTu Tampere  1:32.63                 
                     
23  Alex Mukkulainen  2006    225  43.63        1:33.81   
  Aurajoen Uinti  1:34.19                 
                     
24  Nuutti Vienonen  2005    224  43.50        1:33.95   
  Salon Uimarit  1:31.95                 
                     
25  Matias Saarinen  2006    222  44.39        1:34.31   
  Salon Uimarit  1:36.84                 
                     
26  Markus Koskinen  2005    219  44.89        1:34.70   
  TaTu Tampere  1:34.43                 
                     
27  Max Allén  2005    207  46.11        1:36.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.62                 
                     
28  Eemeli Arnell  2005    204  47.40        1:36.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.86                 
                     
29  Axel Leppähaara  2004    199  45.92        1:37.70   
  Aurajoen Uinti  1:35.24                 
                     
30  Max Nikkari  2004    199  46.06        1:37.82   
  Uinti Tampere  1:43.24                 
                     
31  Onni Yrjälä  2006    195  46.38        1:38.46   
  Rauman Uimaseura  1:38.82                 
                     
32  Kasper Kainonen  2005    181  46.91        1:40.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.35                 
                     
33  Alex Lehtola  2005    178  46.87        1:41.41   
  Uinti Tampere  1:35.26                 
                     
34  Max Yli-Salomäki  2006    178  47.93        1:41.48   
  Aurajoen Uinti  1:44.08                 
                     
35  Tuomas Kallio  2005    177  48.54        1:41.59   
  TaTu Tampere  1:40.21                 
                     
36  Onni Lehtimäki  2006    175  48.48        1:41.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.67                 
                     
37  Henrik Leinonen  2005    174  48.47        1:42.33   
  Uinti Tampere  1:46.01                 
                     
38  Frans Sandblom  2006    173  49.11        1:42.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.24                 
                     
39  Sauli Gummerus  2004    172  48.42        1:42.68   
  Uinti Tampere  1:38.95                 
                     
40  Antti Huttunen  2006    171  49.34        1:42.76   
  Nummelan Kisaajat  1:43.97                 
                     
41  Dilen Jalonen  2006    162  47.22        1:44.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Aapo Koivuniemi  2004    161  50.11        1:44.98   
  Uinti Tampere  1:45.83                 
                     
43  Vilho Okkonen  2006    154  50.50        1:46.46   
  Rauman Uimaseura  1:42.99                 
                     
44  Tomas Laine  2006    153  49.97        1:46.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.60                 
                     
45  Linus Korin  2006    153  52.38        1:46.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.92                 
                     
46  Anton Passoja  2006    147  51.22        1:48.06   
  Nokian Pyry  1:47.20                 
                     
47  Joonatan Hietarinne  2006    147  50.71        1:48.21   
  Salon Uimarit  1:51.55                 
                     
48  Thomas Korvela  2005    142  50.76        1:49.25   
  Aurajoen Uinti  1:55.31                 
                     
49  Ilari Linderborg  2006    139  54.77        1:50.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.63                 
                     
50  Castor Trygg  2004    139  50.90        1:50.26   
  Uinti Tampere  1:50.99                 
                     
51  Oliver Jokinen  2005    134  52.60        1:51.57   
  Aurajoen Uinti  1:52.10                 
                     
52  Kasper Kaskela  2004    131  53.58        1:52.26   
  Uinti Tampere  1:57.79                 
                     
53  Miika Tuominen  2005    127  53.82        1:53.44   
  Uimaseura Kaarina  2:07.69                 
                     
54  Erik Loukine  2006    123  55.39        1:54.77   
  Raision Urheilijat  2:04.44                 
                     
55  Juho Erkkilä  2004    114  53.55        1:57.53   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
56  Veeti Akkanen  2006    110  56.73        1:59.21   
  Salon Uimarit  2:01.89                 
                     
57  Peter Kanninen  2006    106  56.92        2:00.36   
  Aurajoen Uinti  1:54.73                 
                     
58  Aleksi Nurmi  2006    86  1:01.09        2:09.33   
  Aurajoen Uinti  2:20.40                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    608  32.32        1:07.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.23                 
                     
Eetu Närhi  1998    549  32.54        1:09.75   
  Octopus Lohja  1:11.76                 
                     
Olli Rautaporras  2000    547  31.83        1:09.84   
  Uinti Tampere  1:08.23                 
                     
Wilhelm Suominen  1999    521  33.14        1:10.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.92                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    492  32.30        1:12.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Efim Romanov  2002    466  34.68        1:13.65   
  TaTu Tampere  1:11.32                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000    461  33.87        1:13.92   
  Uinti Tampere  1:10.29                 
                     
Henri Koski  2000    445  34.23        1:14.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.55                 
                     
Justus Hilaja  2002    439  35.37        1:15.16   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:15.72                 
                     
10  Onni-Kalle Luomala  2002    432  35.51        1:15.56   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.69                 
                     
11  Jere Broman  2002    401  36.26        1:17.46   
  Uinti Tampere  1:15.40                 
                     
12  Jerry Roine  2002    381  37.49        1:18.76   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.78                 
                     
13  Mikael Jokinen  2001    378  36.28        1:18.98   
  Loimaan Uimaseura  1:16.68                 
                     
14  Heikki Väkeväinen  2002    349  38.45        1:21.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.06                 
                     
15  Teemu Malmelin  1981    338  37.41        1:21.96   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Aleksi Nissilä  2001    296  38.55        1:25.66   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
17  Roni Siivonen  2000    102  57.15        2:02.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  09 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner