2019-11-13   00:11:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap +0.71 533 1:01.44
50m: 28.31
100m: 1:01.44
(33.13)
2 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.72 532 1:01.48 +0.04
50m: 29.10
100m: 1:01.48
(32.38)
3 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.70 528 1:01.61 +0.17
50m: 27.76
100m: 1:01.61
(33.85)
4 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.67 481 1:03.57 +2.13
50m: 29.68
100m: 1:03.57
(33.89)
5 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.68 443 1:05.35 +3.91
50m: 30.31
100m: 1:05.35
(35.04)
6 David Albringer 2001 Karlstads Simsällskap +0.63 438 1:05.56 +4.12
50m: 30.20
100m: 1:05.56
(35.36)
7 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.76 418 1:06.62 +5.18
50m: 30.98
100m: 1:06.62
(35.64)
8 Kevin Shiva 2002 Upsala Simsällskap +0.64 381 1:08.68 +7.24
50m: 30.82
100m: 1:08.68
(37.86)
9 Vidar Lindqvist 2001 Strängnäs Simklubb +0.72 366 1:09.61 +8.17
50m: 31.65
100m: 1:09.61
(37.96)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Rosengren 2003 Gävle Simsällskap +0.75 475 1:03.82
50m: 28.44
100m: 1:03.82
(35.38)
2 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.74 432 1:05.87 +2.05
50m: 30.26
100m: 1:05.87
(35.61)
3 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.75 411 1:06.99 +3.17
50m: 30.66
100m: 1:06.99
(36.33)
4 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.73 359 1:10.07 +6.25
50m: 31.39
100m: 1:10.07
(38.68)
5 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.64 341 1:11.27 +7.45
50m: 33.29
100m: 1:11.27
(37.98)
6 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.72 327 1:12.27 +8.45
50m: 33.18
100m: 1:12.27
(39.09)
7 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.86 327 1:12.31 +8.49
50m: 31.32
100m: 1:12.31
(40.99)
8 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.79 305 1:13.99 +10.17
50m: 32.55
100m: 1:13.99
(41.44)
9 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.67 278 1:16.26 +12.44
50m: 33.53
100m: 1:16.26
(42.73)
10 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.78 250 1:19.05 +15.23
50m: 34.18
100m: 1:19.05
(44.87)
11 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.64 220 1:22.47 +18.65
50m: 35.77
100m: 1:22.47
(46.70)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.70 415 1:06.76
50m: 30.21
100m: 1:06.76
(36.55)
2 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.71 397 1:07.73 +0.97
50m: 31.20
100m: 1:07.73
(36.53)
3 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.69 368 1:09.50 +2.74
50m: 32.30
100m: 1:09.50
(37.20)
4 Henrik Tran 2004 Eskilstuna Simklubb +0.68 343 1:11.15 +4.39
50m: 32.08
100m: 1:11.15
(39.07)
5 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.61 334 1:11.76 +5.00
50m: 31.83
100m: 1:11.76
(39.93)
6 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap +0.79 328 1:12.21 +5.45
50m: 32.97
100m: 1:12.21
(39.24)
7 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.74 321 1:12.72 +5.96
50m: 34.14
100m: 1:12.72
(38.58)
8 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.75 281 1:16.00 +9.24
50m: 35.20
100m: 1:16.00
(40.80)
9 Ludvig  Persson 2004 Nyköpings Simsällskap +0.75 281 1:16.02 +9.26
50m: 33.52
100m: 1:16.02
(42.50)
10 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 229 1:21.41 +14.65
50m: 34.41
100m: 1:21.41
(47.00)
11 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians +0.79 177 1:28.60 +21.84
50m: 38.19
100m: 1:28.60
(50.41)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.77 408 1:07.13
50m: 31.01
100m: 1:07.13
(36.12)
2 Lucas Humling 2005 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 385 1:08.47 +1.34
50m: 31.57
100m: 1:08.47
(36.90)
3 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.68 383 1:08.56 +1.43
50m: 31.59
100m: 1:08.56
(36.97)
4 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.61 365 1:09.65 +2.52
50m: 31.95
100m: 1:09.65
(37.70)
5 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb +0.80 287 1:15.46 +8.33
50m: 33.98
100m: 1:15.46
(41.48)
6 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.74 270 1:17.04 +9.91
50m: 33.80
100m: 1:17.04
(43.24)
7 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap +0.75 249 1:19.09 +11.96
50m: 35.37
100m: 1:19.09
(43.72)
8 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.71 238 1:20.30 +13.17
50m: 36.18
100m: 1:20.30
(44.12)
9 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap +0.54 213 1:23.36 +16.23
50m: 38.89
100m: 1:23.36
(44.47)
10 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.84 185 1:27.29 +20.16
50m: 39.27
100m: 1:27.29
(48.02)
11 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening +0.78 184 1:27.59 +20.46
50m: 40.98
100m: 1:27.59
(46.61)
12 Nils Fröman 2005 Upsala Simsällskap +0.85 151 1:33.41 +26.28
50m: 40.84
100m: 1:33.41
(52.57)
13 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.68 141 1:35.66 +28.53
50m: 45.20
100m: 1:35.66
(50.46)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.69 324 1:12.49
50m: 33.69
100m: 1:12.49
(38.80)
2 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.79 324 1:12.52 +0.03
50m: 33.82
100m: 1:12.52
(38.70)
3 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 233 1:20.91 +8.42
50m: 36.60
100m: 1:20.91
(44.31)
4 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.77 204 1:24.61 +12.12
50m: 40.01
100m: 1:24.61
(44.60)
5 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.72 189 1:26.75 +14.26
50m: 38.88
100m: 1:26.75
(47.87)
6 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.77 159 1:31.89 +19.40
50m: 43.22
100m: 1:31.89
(48.67)
7 Melker Waltersson 2006 Strängnäs Simklubb +0.67 130 1:38.24 +25.75
50m: 43.53
100m: 1:38.24
(54.71)
8 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.75 104 1:45.68 +33.19
50m: 47.06
100m: 1:45.68
(58.62)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.69 647 57.58
50m: 27.39
100m: 57.58
(30.19)
- Måns Stomvall 1990 Eskilstuna Simklubb +0.70 548 1:00.88 +3.30
50m: 28.55
100m: 1:00.88
(32.33)
- Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.70 630 58.09 +0.51
50m: 26.50
100m: 58.09
(31.59)
Grenen officiell:  2019-03-09 10:56:50
2019-03-09 10:59:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner