2019-10-19   22:23:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.72 504 2:39.15
50m: 36.66
100m: 1:18.22
(41.56)
150m: 2:00.02
(41.80)
200m: 2:39.15
(39.13)
2 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.59 465 2:43.47 +4.32
50m: 37.13
100m: 1:18.25
(41.12)
150m: 2:00.84
(42.59)
200m: 2:43.47
(42.63)
3 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.72 464 2:43.52 +4.37
50m: 36.58
100m: 1:18.38
(41.80)
150m: 2:01.07
(42.69)
200m: 2:43.52
(42.45)
4 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.67 427 2:48.17 +9.02
50m: 36.27
100m: 1:19.72
(43.45)
150m: 2:03.84
(44.12)
200m: 2:48.17
(44.33)
5 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.74 353 2:59.14 +19.99
50m: 40.45
100m: 1:25.77
(45.32)
150m: 2:12.39
(46.62)
200m: 2:59.14
(46.75)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:53:43
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.63 532 2:36.32
50m: 35.82
100m: 1:16.08
(40.26)
150m: 1:56.01
(39.93)
200m: 2:36.32
(40.31)
2 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.72 465 2:43.39 +7.07
50m: 35.57
100m: 1:17.25
(41.68)
150m: 2:00.39
(43.14)
200m: 2:43.39
(43.00)
3 Melker Rosengren 2003 Gävle Simsällskap +0.77 438 2:46.68 +10.36
50m: 35.57
100m: 1:18.15
(42.58)
150m: 2:02.96
(44.81)
200m: 2:46.68
(43.72)
4 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.67 409 2:50.51 +14.19
50m: 37.47
100m: 1:21.01
(43.54)
150m: 2:05.53
(44.52)
200m: 2:50.51
(44.98)
5 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.64 395 2:52.50 +16.18
50m: 37.96
100m: 1:21.92
(43.96)
150m: 2:07.32
(45.40)
200m: 2:52.50
(45.18)
6 Alex Ly 2003 Eskilstuna Simklubb +0.66 392 2:53.06 +16.74
50m: 37.15
100m: 1:21.32
(44.17)
150m: 2:06.52
(45.20)
200m: 2:53.06
(46.54)
7 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.68 379 2:54.96 +18.64
50m: 40.52
100m: 1:25.12
(44.60)
150m: 2:11.72
(46.60)
200m: 2:54.96
(43.24)
8 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.62 363 2:57.54 +21.22
50m: 40.76
100m: 1:26.76
(46.00)
150m: 2:13.03
(46.27)
200m: 2:57.54
(44.51)
9 Måns  Rydergren 2003 Katrineholms Simsällskap +0.79 320 3:05.17 +28.85
50m: 41.31
100m: 1:28.65
(47.34)
150m: 2:18.21
(49.56)
200m: 3:05.17
(46.96)
10 Gabriel Raicu 2003 Karlskoga Simförening +0.86 279 3:13.81 +37.49
50m: 41.32
100m: 1:29.25
(47.93)
150m: 2:20.74
(51.49)
200m: 3:13.81
(53.07)
11 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.66 252 3:20.33 +44.01
50m: 41.70
100m: 1:32.20
(50.50)
150m: 2:26.29
(54.09)
200m: 3:20.33
(54.04)
- Alex Kalinichenko 2003 Borlänge Simsällskap +0.94 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 11:53:43
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.71 505 2:38.99
50m: 36.02
100m: 1:16.82
(40.80)
150m: 1:56.91
(40.09)
200m: 2:38.99
(42.08)
2 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.67 441 2:46.32 +7.33
50m: 36.34
100m: 1:19.78
(43.44)
150m: 2:03.10
(43.32)
200m: 2:46.32
(43.22)
3 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.60 418 2:49.28 +10.29
50m: 37.65
100m: 1:20.99
(43.34)
150m: 2:05.53
(44.54)
200m: 2:49.28
(43.75)
4 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.68 381 2:54.59 +15.60
50m: 37.26
100m: 1:21.19
(43.93)
150m: 2:08.26
(47.07)
200m: 2:54.59
(46.33)
5 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.79 347 3:00.12 +21.13
50m: 38.43
100m: 1:23.49
(45.06)
150m: 2:11.56
(48.07)
200m: 3:00.12
(48.56)
6 William  Rismyhr 2004 Upsala Simsällskap +0.72 336 3:02.20 +23.21
50m: 41.15
100m: 1:28.38
(47.23)
150m: 2:15.52
(47.14)
200m: 3:02.20
(46.68)
7 Rasmus Falk 2004 Örebro Simallians +0.69 281 3:13.36 +34.37
50m: 43.15
100m: 1:32.46
(49.31)
150m: 2:23.26
(50.80)
200m: 3:13.36
(50.10)
8 Gustav Thorsén 2004 Eskilstuna Simklubb +0.79 272 3:15.34 +36.35
50m: 43.89
100m: 1:34.72
(50.83)
150m: 2:26.51
(51.79)
200m: 3:15.34
(48.83)
9 Mårten Emilsson 2004 Nora Simsällskap +0.71 259 3:18.53 +39.54
50m: 44.04
100m: 1:35.42
(51.38)
150m: 2:28.21
(52.79)
200m: 3:18.53
(50.32)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:53:43
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.67 349 2:59.91
50m: 38.97
100m: 1:23.78
(44.81)
150m: 2:11.56
(47.78)
200m: 2:59.91
(48.35)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.81 333 3:02.66 +2.75
50m: 42.75
100m: 1:28.48
(45.73)
150m: 2:15.33
(46.85)
200m: 3:02.66
(47.33)
3 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.79 328 3:03.66 +3.75
50m: 40.04
100m: 1:27.15
(47.11)
150m: 2:16.00
(48.85)
200m: 3:03.66
(47.66)
4 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.76 308 3:07.45 +7.54
50m: 40.83
100m: 1:29.30
(48.47)
150m: 2:18.61
(49.31)
200m: 3:07.45
(48.84)
5 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians +0.68 285 3:12.46 +12.55
50m: 41.25
100m: 1:29.36
(48.11)
150m: 2:20.33
(50.97)
200m: 3:12.46
(52.13)
6 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.85 266 3:16.91 +17.00
50m: 44.16
100m: 1:34.62
(50.46)
150m: 2:27.15
(52.53)
200m: 3:16.91
(49.76)
7 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.69 262 3:17.85 +17.94
50m: 41.96
100m: 1:31.98
(50.02)
150m: 2:24.59
(52.61)
200m: 3:17.85
(53.26)
8 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.75 238 3:24.17 +24.26
50m: 43.95
100m: 1:34.96
(51.01)
150m: 2:28.85
(53.89)
200m: 3:24.17
(55.32)
9 Nils Fröman 2005 Upsala Simsällskap +0.87 221 3:29.49 +29.58
50m: 48.05
100m: 1:42.87
(54.82)
150m: 2:38.91
(56.04)
200m: 3:29.49
(50.58)
10 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.68 193 3:39.01 +39.10
50m: 52.34
100m: 1:49.92
(57.58)
150m: 2:44.49
(54.57)
200m: 3:39.01
(54.52)
11 Edvin Pitic 2005 Upsala Simsällskap +0.84 177 3:45.27 +45.36
50m: 49.04
100m: 1:47.33
(58.29)
150m: 2:46.53
(59.20)
200m: 3:45.27
(58.74)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:53:43
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.68 387 2:53.74
50m: 37.71
100m: 1:23.57
(45.86)
150m: 2:09.30
(45.73)
200m: 2:53.74
(44.44)
2 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.80 327 3:03.71 +9.97
50m: 42.29
100m: 1:29.19
(46.90)
150m: 2:16.89
(47.70)
200m: 3:03.71
(46.82)
3 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.79 304 3:08.19 +14.45
50m: 40.05
100m: 1:28.12
(48.07)
150m: 2:18.84
(50.72)
200m: 3:08.19
(49.35)
4 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening +0.76 267 3:16.59 +22.85
50m: 45.37
100m: 1:36.91
(51.54)
150m: 2:29.23
(52.32)
200m: 3:16.59
(47.36)
5 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.50 246 3:21.97 +28.23
50m: 47.16
100m: 1:38.15
(50.99)
150m: 2:30.97
(52.82)
200m: 3:21.97
(51.00)
6 Noel Spelling 2006 Filipstads Simklubb +0.58 235 3:25.17 +31.43
50m: 45.46
100m: 1:37.88
(52.42)
150m: 2:32.80
(54.92)
200m: 3:25.17
(52.37)
7 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.73 233 3:25.71 +31.97
50m: 46.69
100m: 1:39.04
(52.35)
150m: 2:32.59
(53.55)
200m: 3:25.71
(53.12)
8 Stig Larsson 2006 Upsala Simsällskap +0.98 217 3:30.75 +37.01
50m: 48.37
100m: 1:41.77
(53.40)
150m: 2:35.89
(54.12)
200m: 3:30.75
(54.86)
9 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.75 178 3:44.91 +51.17
50m: 47.26
100m: 1:43.62
(56.36)
150m: 2:43.55
(59.93)
200m: 3:44.91
(1:01.36)
10 Genti Maleta 2006 Eskilstuna Simklubb +0.93 104 4:28.73 +1:34.99
50m: 56.54
100m: 2:04.27
(1:07.73)
150m: 3:15.79
(1:11.52)
200m: 4:28.73
(1:12.94)
Grenen officiell:  2019-03-09 11:53:43
2019-03-09 11:53:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner