2019-11-22   11:49:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00-15.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 10, 400m Frisim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.83 580 4:43.40
50m: 32.57
100m: 1:08.20
(35.63)
150m: 1:44.85
(36.65)
200m: 2:21.36
(36.51)
250m: 2:57.69
(36.33)
300m: 3:33.91
(36.22)
350m: 4:09.95
(36.04)
400m: 4:43.40
(33.45)
2 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.79 547 4:49.11 +5.71
50m: 33.35
100m: 1:09.55
(36.20)
150m: 1:46.48
(36.93)
200m: 2:23.80
(37.32)
250m: 3:00.38
(36.58)
300m: 3:36.87
(36.49)
350m: 4:13.26
(36.39)
400m: 4:49.11
(35.85)
3 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap +0.71 500 4:57.75 +14.35
50m: 34.09
100m: 1:11.05
(36.96)
150m: 1:48.76
(37.71)
200m: 2:26.27
(37.51)
250m: 3:04.16
(37.89)
300m: 3:42.08
(37.92)
350m: 4:20.53
(38.45)
400m: 4:57.75
(37.22)
4 Wilma Wennerberg 2001 Eskilstuna Simklubb +0.69 485 5:00.82 +17.42
50m: 33.33
100m: 1:09.76
(36.43)
150m: 1:47.10
(37.34)
200m: 2:24.87
(37.77)
250m: 3:03.15
(38.28)
300m: 3:42.27
(39.12)
350m: 4:21.89
(39.62)
400m: 5:00.82
(38.93)
5 Edith Engström 2002 Västerås Simsällskap +0.81 483 5:01.32 +17.92
50m: 33.71
100m: 1:11.69
(37.98)
150m: 1:49.51
(37.82)
200m: 2:28.12
(38.61)
250m: 3:06.63
(38.51)
300m: 3:45.38
(38.75)
350m: 4:23.99
(38.61)
400m: 5:01.32
(37.33)
6 Tilda Wik 2001 Eskilstuna Simklubb +0.78 451 5:08.30 +24.90
50m: 33.79
100m: 1:12.00
(38.21)
150m: 1:50.38
(38.38)
200m: 2:29.66
(39.28)
250m: 3:08.99
(39.33)
300m: 3:48.96
(39.97)
350m: 4:28.87
(39.91)
400m: 5:08.30
(39.43)
7 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening +0.76 441 5:10.43 +27.03
50m: 34.59
100m: 1:12.93
(38.34)
150m: 1:52.07
(39.14)
200m: 2:31.39
(39.32)
250m: 3:11.29
(39.90)
300m: 3:51.14
(39.85)
350m: 4:31.78
(40.64)
400m: 5:10.43
(38.65)
8 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap +0.73 409 5:18.32 +34.92
50m: 35.64
100m: 1:14.08
(38.44)
150m: 1:53.68
(39.60)
200m: 2:34.59
(40.91)
250m: 3:15.94
(41.35)
300m: 3:57.74
(41.80)
350m: 4:38.63
(40.89)
400m: 5:18.32
(39.69)
9 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap +0.74 363 5:31.29 +47.89
50m: 37.51
100m: 1:18.69
(41.18)
150m: 2:00.69
(42.00)
200m: 2:43.03
(42.34)
250m: 3:25.54
(42.51)
300m: 4:07.62
(42.08)
350m: 4:50.32
(42.70)
400m: 5:31.29
(40.97)
10 Izabella Kullman 2002 Eskilstuna Simklubb +0.70 266 6:07.32 +1:23.92
50m: 40.73
100m: 1:26.34
(45.61)
150m: 2:12.96
(46.62)
200m: 3:01.14
(48.18)
250m: 3:48.97
(47.83)
300m: 4:36.13
(47.16)
350m: 5:22.93
(46.80)
400m: 6:07.32
(44.39)
- Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians DNS
Grenen officiell:  2019-03-09 17:28:06
Gren 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.78 556 4:47.49
50m: 32.98
100m: 1:09.55
(36.57)
150m: 1:46.54
(36.99)
200m: 2:23.52
(36.98)
250m: 3:00.31
(36.79)
300m: 3:37.19
(36.88)
350m: 4:13.03
(35.84)
400m: 4:47.49
(34.46)
2 Isabelle Rydahl 2003 Karlstads Simsällskap +0.72 549 4:48.74 +1.25
50m: 33.57
100m: 1:09.72
(36.15)
150m: 1:46.48
(36.76)
200m: 2:23.53
(37.05)
250m: 3:00.28
(36.75)
300m: 3:37.49
(37.21)
350m: 4:13.67
(36.18)
400m: 4:48.74
(35.07)
3 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap +0.82 442 5:10.38 +22.89
50m: 34.11
100m: 1:11.96
(37.85)
150m: 1:51.16
(39.20)
200m: 2:30.77
(39.61)
250m: 3:10.70
(39.93)
300m: 3:51.24
(40.54)
350m: 4:31.66
(40.42)
400m: 5:10.38
(38.72)
4 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 394 5:22.49 +35.00
50m: 35.55
100m: 1:14.19
(38.64)
150m: 1:55.37
(41.18)
200m: 2:36.89
(41.52)
250m: 3:18.56
(41.67)
300m: 4:00.09
(41.53)
350m: 4:41.64
(41.55)
400m: 5:22.49
(40.85)
5 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.84 353 5:34.35 +46.86
50m: 36.31
100m: 1:18.64
(42.33)
150m: 2:02.36
(43.72)
200m: 2:46.14
(43.78)
250m: 3:29.76
(43.62)
300m: 4:13.06
(43.30)
350m: 4:54.35
(41.29)
400m: 5:34.35
(40.00)
6 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.75 318 5:46.36 +58.87
50m: 37.91
100m: 1:22.07
(44.16)
150m: 2:07.27
(45.20)
200m: 2:52.90
(45.63)
250m: 3:38.13
(45.23)
300m: 4:21.28
(43.15)
350m: 5:04.18
(42.90)
400m: 5:46.36
(42.18)
Grenen officiell:  2019-03-09 17:28:06
Gren 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap +0.73 468 5:04.47
50m: 33.45
100m: 1:11.54
(38.09)
150m: 1:50.14
(38.60)
200m: 2:28.81
(38.67)
250m: 3:08.71
(39.90)
300m: 3:48.20
(39.49)
350m: 4:26.49
(38.29)
400m: 5:04.47
(37.98)
2 Alicia Budden 2004 Bålsta Simklubb +0.76 454 5:07.47 +3.00
50m: 34.54
100m: 1:12.66
(38.12)
150m: 1:51.67
(39.01)
200m: 2:31.34
(39.67)
250m: 3:10.82
(39.48)
300m: 3:50.43
(39.61)
350m: 4:29.58
(39.15)
400m: 5:07.47
(37.89)
3 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.84 443 5:09.98 +5.51
50m: 35.32
100m: 1:14.36
(39.04)
150m: 1:54.14
(39.78)
200m: 2:33.79
(39.65)
250m: 3:13.09
(39.30)
300m: 3:52.43
(39.34)
350m: 4:31.80
(39.37)
400m: 5:09.98
(38.18)
4 Josefin Fundberg 2004 Eskilstuna Simklubb +0.80 430 5:13.20 +8.73
50m: 34.15
100m: 1:11.56
(37.41)
150m: 1:50.89
(39.33)
200m: 2:30.67
(39.78)
250m: 3:11.11
(40.44)
300m: 3:52.15
(41.04)
350m: 4:33.29
(41.14)
400m: 5:13.20
(39.91)
5 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap +0.71 426 5:14.19 +9.72
50m: 35.01
100m: 1:16.63
(41.62)
150m: 1:58.84
(42.21)
200m: 2:40.71
(41.87)
250m: 3:20.87
(40.16)
300m: 4:00.91
(40.04)
350m: 4:39.08
(38.17)
400m: 5:14.19
(35.11)
6 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.88 425 5:14.33 +9.86
50m: 35.94
100m: 1:15.31
(39.37)
150m: 1:55.35
(40.04)
200m: 2:35.68
(40.33)
250m: 3:15.98
(40.30)
300m: 3:56.10
(40.12)
350m: 4:35.93
(39.83)
400m: 5:14.33
(38.40)
7 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.77 418 5:16.14 +11.67
50m: 33.72
100m: 1:11.92
(38.20)
150m: 1:52.10
(40.18)
200m: 2:33.32
(41.22)
250m: 3:14.09
(40.77)
300m: 3:56.24
(42.15)
350m: 4:37.15
(40.91)
400m: 5:16.14
(38.99)
8 Maja Nyberg 2004 Karlskoga Simförening +0.82 409 5:18.31 +13.84
50m: 35.46
100m: 1:15.37
(39.91)
150m: 1:55.86
(40.49)
200m: 2:36.89
(41.03)
250m: 3:18.02
(41.13)
300m: 3:58.95
(40.93)
350m: 4:39.74
(40.79)
400m: 5:18.31
(38.57)
9 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 400 5:20.72 +16.25
50m: 35.62
100m: 1:15.46
(39.84)
150m: 1:55.74
(40.28)
200m: 2:36.48
(40.74)
250m: 3:18.00
(41.52)
300m: 3:59.21
(41.21)
350m: 4:41.21
(42.00)
400m: 5:20.72
(39.51)
10 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.75 381 5:25.94 +21.47
50m: 35.59
100m: 1:15.17
(39.58)
150m: 1:56.09
(40.92)
200m: 2:37.71
(41.62)
250m: 3:19.25
(41.54)
300m: 4:01.65
(42.40)
350m: 4:43.84
(42.19)
400m: 5:25.94
(42.10)
11 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians +0.76 377 5:27.26 +22.79
50m: 35.54
100m: 1:16.52
(40.98)
150m: 1:58.67
(42.15)
200m: 2:41.50
(42.83)
250m: 3:24.04
(42.54)
300m: 4:06.69
(42.65)
350m: 4:48.26
(41.57)
400m: 5:27.26
(39.00)
12 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.75 338 5:39.43 +34.96
50m: 36.96
100m: 1:18.89
(41.93)
150m: 2:02.34
(43.45)
200m: 2:46.46
(44.12)
250m: 3:29.77
(43.31)
300m: 4:14.33
(44.56)
350m: 4:57.58
(43.25)
400m: 5:39.43
(41.85)
13 Anna Kumm 2004 Grums Simsällskap +0.87 335 5:40.34 +35.87
50m: 36.15
100m: 1:17.76
(41.61)
150m: 2:01.60
(43.84)
200m: 2:45.99
(44.39)
250m: 3:31.17
(45.18)
300m: 4:16.16
(44.99)
350m: 5:01.07
(44.91)
400m: 5:40.34
(39.27)
14 Doris Larsson 2004 Upsala Simsällskap +0.70 308 5:50.13 +45.66
50m: 37.75
100m: 1:21.49
(43.74)
150m: 2:06.81
(45.32)
200m: 2:51.59
(44.78)
250m: 3:36.65
(45.06)
300m: 4:21.98
(45.33)
350m: 5:06.66
(44.68)
400m: 5:50.13
(43.47)
15 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.83 300 5:52.86 +48.39
50m: 39.98
100m: 1:24.01
(44.03)
150m: 2:09.89
(45.88)
200m: 2:55.49
(45.60)
250m: 3:41.25
(45.76)
300m: 4:25.92
(44.67)
350m: 5:10.50
(44.58)
400m: 5:52.86
(42.36)
16 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap +0.77 287 5:58.47 +54.00
50m: 37.65
100m: 1:21.44
(43.79)
150m: 2:07.98
(46.54)
200m: 2:54.96
(46.98)
250m: 3:42.79
(47.83)
300m: 4:30.82
(48.03)
350m: 5:15.03
(44.21)
400m: 5:58.47
(43.44)
17 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians +0.88 280 6:01.30 +56.83
50m: 39.87
100m: 1:24.85
(44.98)
150m: 2:11.02
(46.17)
200m: 2:57.58
(46.56)
250m: 3:44.58
(47.00)
300m: 4:31.28
(46.70)
350m: 5:17.25
(45.97)
400m: 6:01.30
(44.05)
18 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.83 276 6:02.98 +58.51
50m: 39.56
100m: 1:26.42
(46.86)
150m: 2:12.63
(46.21)
200m: 3:00.31
(47.68)
250m: 3:46.80
(46.49)
300m: 4:33.14
(46.34)
350m: 5:18.28
(45.14)
400m: 6:02.98
(44.70)
19 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening +0.79 274 6:03.70 +59.23
50m: 38.97
100m: 1:22.78
(43.81)
150m: 2:08.73
(45.95)
200m: 2:55.89
(47.16)
250m: 3:43.06
(47.17)
300m: 4:31.14
(48.08)
350m: 5:18.48
(47.34)
400m: 6:03.70
(45.22)
20 Amanda Blom 2004 Grums Simsällskap +0.59 273 6:04.10 +59.63
50m: 39.24
100m: 1:24.97
(45.73)
150m: 2:12.11
(47.14)
200m: 2:58.60
(46.49)
250m: 3:45.71
(47.11)
300m: 4:34.45
(48.74)
350m: 5:20.71
(46.26)
400m: 6:04.10
(43.39)
Grenen officiell:  2019-03-09 17:28:06
Gren 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.68 535 4:51.25
50m: 33.03
100m: 1:09.41
(36.38)
150m: 1:46.50
(37.09)
200m: 2:23.66
(37.16)
250m: 3:00.88
(37.22)
300m: 3:38.14
(37.26)
350m: 4:15.08
(36.94)
400m: 4:51.25
(36.17)
2 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.76 476 5:02.75 +11.50
50m: 33.76
100m: 1:10.77
(37.01)
150m: 1:49.03
(38.26)
200m: 2:27.62
(38.59)
250m: 3:06.47
(38.85)
300m: 3:45.32
(38.85)
350m: 4:24.45
(39.13)
400m: 5:02.75
(38.30)
3 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.87 456 5:07.17 +15.92
50m: 34.37
100m: 1:11.80
(37.43)
150m: 1:50.89
(39.09)
200m: 2:30.21
(39.32)
250m: 3:10.10
(39.89)
300m: 3:49.65
(39.55)
350m: 4:28.87
(39.22)
400m: 5:07.17
(38.30)
4 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Grums Simsällskap +0.78 454 5:07.50 +16.25
50m: 34.29
100m: 1:12.19
(37.90)
150m: 1:51.14
(38.95)
200m: 2:30.39
(39.25)
250m: 3:10.40
(40.01)
300m: 3:50.41
(40.01)
350m: 4:30.62
(40.21)
400m: 5:07.50
(36.88)
5 Elin Logander 2005 Strängnäs Simklubb +0.76 450 5:08.37 +17.12
50m: 34.30
100m: 1:12.98
(38.68)
150m: 1:53.45
(40.47)
200m: 2:33.19
(39.74)
250m: 3:13.94
(40.75)
300m: 3:53.70
(39.76)
350m: 4:32.97
(39.27)
400m: 5:08.37
(35.40)
6 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap +0.61 450 5:08.48 +17.23
50m: 33.71
100m: 1:11.86
(38.15)
150m: 1:52.17
(40.31)
200m: 2:32.03
(39.86)
250m: 3:12.43
(40.40)
300m: 3:52.44
(40.01)
350m: 4:32.75
(40.31)
400m: 5:08.48
(35.73)
7 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap +0.71 449 5:08.58 +17.33
50m: 35.11
100m: 1:13.66
(38.55)
150m: 1:52.28
(38.62)
200m: 2:32.04
(39.76)
250m: 3:11.42
(39.38)
300m: 3:51.10
(39.68)
350m: 4:30.64
(39.54)
400m: 5:08.58
(37.94)
8 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.54 432 5:12.59 +21.34
50m: 34.40
100m: 1:13.04
(38.64)
150m: 1:53.35
(40.31)
200m: 2:33.42
(40.07)
250m: 3:14.30
(40.88)
300m: 3:54.52
(40.22)
350m: 4:34.92
(40.40)
400m: 5:12.59
(37.67)
9 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.64 432 5:12.67 +21.42
50m: 34.58
100m: 1:14.06
(39.48)
150m: 1:54.48
(40.42)
200m: 2:34.62
(40.14)
250m: 3:15.09
(40.47)
300m: 3:54.95
(39.86)
350m: 4:34.83
(39.88)
400m: 5:12.67
(37.84)
10 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap +0.78 417 5:16.31 +25.06
50m: 35.88
100m: 1:15.39
(39.51)
150m: 1:55.78
(40.39)
200m: 2:36.54
(40.76)
250m: 3:17.71
(41.17)
300m: 3:59.03
(41.32)
350m: 4:39.41
(40.38)
400m: 5:16.31
(36.90)
11 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.66 413 5:17.40 +26.15
50m: 34.25
100m: 1:13.66
(39.41)
150m: 1:54.48
(40.82)
200m: 2:35.85
(41.37)
250m: 3:16.30
(40.45)
300m: 3:57.78
(41.48)
350m: 4:37.23
(39.45)
400m: 5:17.40
(40.17)
12 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.54 407 5:18.91 +27.66
50m: 37.01
100m: 1:17.18
(40.17)
150m: 1:57.85
(40.67)
200m: 2:38.95
(41.10)
250m: 3:18.48
(39.53)
300m: 3:59.07
(40.59)
350m: 4:39.64
(40.57)
400m: 5:18.91
(39.27)
13 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.89 396 5:22.00 +30.75
50m: 35.53
100m: 1:16.04
(40.51)
150m: 1:56.12
(40.08)
200m: 2:37.42
(41.30)
250m: 3:18.47
(41.05)
300m: 3:59.83
(41.36)
350m: 4:40.51
(40.68)
400m: 5:22.00
(41.49)
14 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.66 394 5:22.45 +31.20
50m: 34.87
100m: 1:14.50
(39.63)
150m: 1:55.18
(40.68)
200m: 2:36.56
(41.38)
250m: 3:17.13
(40.57)
300m: 3:59.41
(42.28)
350m: 4:40.96
(41.55)
400m: 5:22.45
(41.49)
15 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 347 5:36.22 +44.97
50m: 37.69
100m: 1:20.82
(43.13)
150m: 2:02.76
(41.94)
200m: 2:46.85
(44.09)
250m: 3:30.51
(43.66)
300m: 4:14.68
(44.17)
350m: 4:57.28
(42.60)
400m: 5:36.22
(38.94)
16 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.76 342 5:38.02 +46.77
50m: 37.30
100m: 1:18.39
(41.09)
150m: 2:01.90
(43.51)
200m: 2:44.94
(43.04)
250m: 3:28.89
(43.95)
300m: 4:12.85
(43.96)
350m: 4:56.79
(43.94)
400m: 5:38.02
(41.23)
17 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.67 331 5:41.76 +50.51
50m: 36.93
100m: 1:18.45
(41.52)
150m: 2:01.96
(43.51)
200m: 2:46.19
(44.23)
250m: 3:29.23
(43.04)
300m: 4:14.16
(44.93)
350m: 4:58.49
(44.33)
400m: 5:41.76
(43.27)
18 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.77 326 5:43.41 +52.16
50m: 37.73
100m: 1:19.25
(41.52)
150m: 2:02.82
(43.57)
200m: 2:45.94
(43.12)
250m: 3:30.36
(44.42)
300m: 4:15.08
(44.72)
350m: 4:59.78
(44.70)
400m: 5:43.41
(43.63)
19 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.88 315 5:47.32 +56.07
50m: 39.01
100m: 1:24.24
(45.23)
150m: 2:09.45
(45.21)
200m: 2:54.87
(45.42)
250m: 3:39.71
(44.84)
300m: 4:24.19
(44.48)
350m: 5:07.74
(43.55)
400m: 5:47.32
(39.58)
20 Moa Widing 2005 Eskilstuna Simklubb +0.80 306 5:50.64 +59.39
50m: 37.87
100m: 1:21.41
(43.54)
150m: 2:06.20
(44.79)
200m: 2:51.76
(45.56)
250m: 3:37.72
(45.96)
300m: 4:23.77
(46.05)
350m: 5:08.35
(44.58)
400m: 5:50.64
(42.29)
21 Sally Wetterskog 2005 Filipstads Simklubb +0.87 292 5:56.21 +1:04.96
50m: 39.48
100m: 1:24.94
(45.46)
150m: 2:11.02
(46.08)
200m: 2:56.84
(45.82)
250m: 3:42.76
(45.92)
300m: 4:29.24
(46.48)
350m: 5:14.07
(44.83)
400m: 5:56.21
(42.14)
22 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb +0.85 290 5:56.90 +1:05.65
50m: 38.92
100m: 1:23.29
(44.37)
150m: 2:08.76
(45.47)
200m: 2:54.27
(45.51)
250m: 3:40.83
(46.56)
300m: 4:27.85
(47.02)
350m: 5:12.98
(45.13)
400m: 5:56.90
(43.92)
23 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.88 273 6:04.12 +1:12.87
50m: 39.24
100m: 1:24.59
(45.35)
150m: 2:12.17
(47.58)
200m: 2:59.10
(46.93)
250m: 3:46.91
(47.81)
300m: 4:33.94
(47.03)
350m: 5:20.35
(46.41)
400m: 6:04.12
(43.77)
24 Zuzanna Androsiuk 2005 Upsala Simsällskap +0.83 265 6:08.12 +1:16.87
50m: 40.38
100m: 1:26.34
(45.96)
150m: 2:14.07
(47.73)
200m: 3:02.96
(48.89)
250m: 3:51.57
(48.61)
300m: 4:39.65
(48.08)
350m: 5:26.91
(47.26)
400m: 6:08.12
(41.21)
25 Sofie Leander 2005 Säffle Simsällskap +0.75 263 6:08.66 +1:17.41
50m: 40.99
100m: 1:27.53
(46.54)
150m: 2:14.73
(47.20)
200m: 3:02.60
(47.87)
250m: 3:51.33
(48.73)
300m: 4:38.59
(47.26)
350m: 5:26.05
(47.46)
400m: 6:08.66
(42.61)
26 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb +0.71 250 6:15.03 +1:23.78
50m: 38.71
100m: 1:24.86
(46.15)
150m: 2:13.51
(48.65)
200m: 3:02.83
(49.32)
250m: 3:52.35
(49.52)
300m: 4:41.88
(49.53)
350m: 5:30.17
(48.29)
400m: 6:15.03
(44.86)
27 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians +0.88 249 6:15.49 +1:24.24
50m: 41.09
100m: 1:29.46
(48.37)
150m: 2:18.15
(48.69)
200m: 3:06.17
(48.02)
250m: 3:55.03
(48.86)
300m: 4:43.42
(48.39)
350m: 5:30.50
(47.08)
400m: 6:15.49
(44.99)
Grenen officiell:  2019-03-09 17:28:06
Gren 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.87 583 4:42.97
50m: 33.33
100m: 1:08.80
(35.47)
150m: 1:45.32
(36.52)
200m: 2:22.09
(36.77)
250m: 2:58.57
(36.48)
300m: 3:34.88
(36.31)
350m: 4:09.78
(34.90)
400m: 4:42.97
(33.19)
2 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.79 471 5:03.89 +20.92
50m: 34.50
100m: 1:12.37
(37.87)
150m: 1:51.23
(38.86)
200m: 2:29.62
(38.39)
250m: 3:09.08
(39.46)
300m: 3:47.99
(38.91)
350m: 4:27.58
(39.59)
400m: 5:03.89
(36.31)
3 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.86 417 5:16.47 +33.50
50m: 35.48
100m: 1:15.13
(39.65)
150m: 1:55.41
(40.28)
200m: 2:35.75
(40.34)
250m: 3:16.16
(40.41)
300m: 3:56.92
(40.76)
350m: 4:38.06
(41.14)
400m: 5:16.47
(38.41)
4 Ronja Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.60 390 5:23.47 +40.50
50m: 36.38
100m: 1:16.73
(40.35)
150m: 1:57.65
(40.92)
200m: 2:38.82
(41.17)
250m: 3:20.31
(41.49)
300m: 4:00.99
(40.68)
350m: 4:43.32
(42.33)
400m: 5:23.47
(40.15)
5 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.79 367 5:30.04 +47.07
50m: 35.83
100m: 1:16.92
(41.09)
150m: 1:58.47
(41.55)
200m: 2:41.48
(43.01)
250m: 3:24.23
(42.75)
300m: 4:07.87
(43.64)
350m: 4:50.27
(42.40)
400m: 5:30.04
(39.77)
6 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.83 360 5:32.30 +49.33
50m: 37.44
100m: 1:19.34
(41.90)
150m: 2:02.04
(42.70)
200m: 2:44.86
(42.82)
250m: 3:27.53
(42.67)
300m: 4:10.02
(42.49)
350m: 4:52.09
(42.07)
400m: 5:32.30
(40.21)
7 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.78 333 5:40.93 +57.96
50m: 36.70
100m: 1:19.65
(42.95)
150m: 2:03.99
(44.34)
200m: 2:48.03
(44.04)
250m: 3:32.05
(44.02)
300m: 4:15.51
(43.46)
350m: 4:58.26
(42.75)
400m: 5:40.93
(42.67)
8 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.96 300 5:53.07 +1:10.10
50m: 39.29
100m: 1:23.80
(44.51)
150m: 2:09.63
(45.83)
200m: 2:55.79
(46.16)
250m: 3:41.30
(45.51)
300m: 4:26.75
(45.45)
350m: 5:11.32
(44.57)
400m: 5:53.07
(41.75)
9 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.89 293 5:55.74 +1:12.77
50m: 40.16
100m: 1:25.01
(44.85)
150m: 2:11.54
(46.53)
200m: 2:57.25
(45.71)
250m: 3:42.57
(45.32)
300m: 4:29.46
(46.89)
350m: 5:14.48
(45.02)
400m: 5:55.74
(41.26)
10 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.91 288 5:57.98 +1:15.01
50m: 40.42
100m: 1:25.60
(45.18)
150m: 2:11.73
(46.13)
200m: 2:57.98
(46.25)
250m: 3:44.16
(46.18)
300m: 4:30.24
(46.08)
350m: 5:15.53
(45.29)
400m: 5:57.98
(42.45)
11 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb +0.78 268 6:06.69 +1:23.72
50m: 42.70
100m: 1:28.71
(46.01)
150m: 2:16.47
(47.76)
200m: 3:03.65
(47.18)
250m: 3:51.05
(47.40)
300m: 4:37.80
(46.75)
350m: 5:23.66
(45.86)
400m: 6:06.69
(43.03)
12 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap +0.66 244 6:18.14 +1:35.17
50m: 39.32
100m: 1:25.78
(46.46)
150m: 2:14.82
(49.04)
200m: 3:03.36
(48.54)
250m: 3:52.50
(49.14)
300m: 4:42.29
(49.79)
350m: 5:31.15
(48.86)
400m: 6:18.14
(46.99)
13 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.89 242 6:18.94 +1:35.97
50m: 42.65
100m: 1:30.43
(47.78)
150m: 2:19.28
(48.85)
200m: 3:08.71
(49.43)
250m: 3:57.47
(48.76)
300m: 4:46.86
(49.39)
350m: 5:35.66
(48.80)
400m: 6:18.94
(43.28)
14 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 232 6:24.50 +1:41.53
50m: 41.20
100m: 1:29.37
(48.17)
150m: 2:19.12
(49.75)
200m: 3:08.25
(49.13)
250m: 3:58.33
(50.08)
300m: 4:48.13
(49.80)
350m: 5:38.05
(49.92)
400m: 6:24.50
(46.45)
15 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.82 203 6:41.81 +1:58.84
50m: 43.31
100m: 1:34.27
(50.96)
150m: 2:26.25
(51.98)
200m: 3:17.82
(51.57)
250m: 4:10.51
(52.69)
300m: 5:01.56
(51.05)
350m: 5:53.14
(51.58)
400m: 6:41.81
(48.67)
16 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb +0.82 188 6:52.22 +2:09.25
50m: 43.82
100m: 1:36.17
(52.35)
150m: 2:31.53
(55.36)
200m: 3:25.12
(53.59)
250m: 4:15.55
(50.43)
300m: 5:06.83
(51.28)
350m: 6:00.94
(54.11)
400m: 6:52.22
(51.28)
Grenen officiell:  2019-03-09 17:28:06
2019-03-09 17:28:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner