2019-11-22   10:32:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 9/3 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00-15.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.68 477 2:38.74
50m: 37.54
100m: 1:18.00
(40.46)
150m: 1:58.46
(40.46)
200m: 2:38.74
(40.28)
2 Elin Sand 2002 Eskilstuna Simklubb +0.62 469 2:39.59 +0.85
50m: 36.33
100m: 1:16.30
(39.97)
150m: 1:57.64
(41.34)
200m: 2:39.59
(41.95)
3 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians +0.59 466 2:40.00 +1.26
50m: 38.48
100m: 1:18.84
(40.36)
150m: 2:00.75
(41.91)
200m: 2:40.00
(39.25)
4 Salma Gabot 2001 Upsala Simsällskap +0.86 417 2:46.00 +7.26
50m: 37.52
100m: 1:18.63
(41.11)
150m: 2:02.33
(43.70)
200m: 2:46.00
(43.67)
5 Walda Jonsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.78 407 2:47.29 +8.55
50m: 39.98
100m: 1:22.66
(42.68)
150m: 2:05.36
(42.70)
200m: 2:47.29
(41.93)
6 Izabella Kullman 2002 Eskilstuna Simklubb +0.74 337 2:58.24 +19.50
50m: 41.25
100m: 1:27.21
(45.96)
150m: 2:13.65
(46.44)
200m: 2:58.24
(44.59)
7 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.68 336 2:58.43 +19.69
50m: 42.14
100m: 1:28.12
(45.98)
150m: 2:14.10
(45.98)
200m: 2:58.43
(44.33)
8 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.85 315 3:02.32 +23.58
50m: 42.01
100m: 1:28.36
(46.35)
150m: 2:16.38
(48.02)
200m: 3:02.32
(45.94)
9 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians +0.66 304 3:04.49 +25.75
50m: 43.45
100m: 1:30.44
(46.99)
150m: 2:19.29
(48.85)
200m: 3:04.49
(45.20)
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.57 578 2:28.90
50m: 35.92
100m: 1:13.28
(37.36)
150m: 1:51.56
(38.28)
200m: 2:28.90
(37.34)
2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.81 559 2:30.59 +1.69
50m: 35.46
100m: 1:13.95
(38.49)
150m: 1:52.66
(38.71)
200m: 2:30.59
(37.93)
3 Linnéa Englund 2003 Karlstads Simsällskap +0.65 475 2:38.99 +10.09
50m: 37.10
100m: 1:17.24
(40.14)
150m: 1:58.26
(41.02)
200m: 2:38.99
(40.73)
4 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.67 422 2:45.37 +16.47
50m: 38.25
100m: 1:20.06
(41.81)
150m: 2:03.35
(43.29)
200m: 2:45.37
(42.02)
5 Cassandra Sjösten 2003 Sala Simsällskap +0.86 406 2:47.53 +18.63
50m: 39.55
100m: 1:21.98
(42.43)
150m: 2:05.39
(43.41)
200m: 2:47.53
(42.14)
6 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.77 399 2:48.38 +19.48
50m: 38.98
100m: 1:22.17
(43.19)
150m: 2:06.58
(44.41)
200m: 2:48.38
(41.80)
7 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.68 397 2:48.78 +19.88
50m: 39.16
100m: 1:21.97
(42.81)
150m: 2:06.16
(44.19)
200m: 2:48.78
(42.62)
8 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap +0.80 353 2:55.44 +26.54
50m: 41.98
100m: 1:26.91
(44.93)
150m: 2:12.11
(45.20)
200m: 2:55.44
(43.33)
9 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap +0.80 329 2:59.56 +30.66
50m: 42.01
100m: 1:28.05
(46.04)
150m: 2:15.30
(47.25)
200m: 2:59.56
(44.26)
10 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians +0.68 261 3:13.98 +45.08
50m: 46.01
100m: 1:34.86
(48.85)
150m: 2:25.48
(50.62)
200m: 3:13.98
(48.50)
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.76 483 2:38.10
50m: 35.94
100m: 1:15.81
(39.87)
150m: 1:57.52
(41.71)
200m: 2:38.10
(40.58)
2 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.75 478 2:38.66 +0.56
50m: 37.21
100m: 1:17.90
(40.69)
150m: 1:59.06
(41.16)
200m: 2:38.66
(39.60)
3 Alicia Budden 2004 Bålsta Simklubb +0.72 415 2:46.27 +8.17
50m: 38.94
100m: 1:21.76
(42.82)
150m: 2:04.48
(42.72)
200m: 2:46.27
(41.79)
4 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.76 391 2:49.61 +11.51
50m: 40.03
100m: 1:23.36
(43.33)
150m: 2:07.75
(44.39)
200m: 2:49.61
(41.86)
5 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.75 371 2:52.61 +14.51
50m: 39.12
100m: 1:21.56
(42.44)
150m: 2:06.85
(45.29)
200m: 2:52.61
(45.76)
6 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians +0.74 360 2:54.35 +16.25
50m: 41.12
100m: 1:25.37
(44.25)
150m: 2:11.52
(46.15)
200m: 2:54.35
(42.83)
7 Smilla Löthgren 2004 Karlskoga Simförening +0.73 359 2:54.52 +16.42
50m: 41.25
100m: 1:25.49
(44.24)
150m: 2:10.94
(45.45)
200m: 2:54.52
(43.58)
8 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.69 350 2:56.01 +17.91
50m: 39.72
100m: 1:24.55
(44.83)
150m: 2:10.48
(45.93)
200m: 2:56.01
(45.53)
9 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians +0.74 289 3:07.55 +29.45
50m: 45.68
100m: 1:33.90
(48.22)
150m: 2:22.87
(48.97)
200m: 3:07.55
(44.68)
10 Nova Johansson 2004 Filipstads Simklubb +0.67 284 3:08.64 +30.54
50m: 44.58
100m: 1:32.12
(47.54)
150m: 2:21.36
(49.24)
200m: 3:08.64
(47.28)
11 Amanda Blom 2004 Grums Simsällskap +0.84 268 3:12.41 +34.31
50m: 44.52
100m: 1:35.01
(50.49)
150m: 2:25.81
(50.80)
200m: 3:12.41
(46.60)
12 Doris Larsson 2004 Upsala Simsällskap +0.95 229 3:22.54 +44.44
50m: 47.75
100m: 1:40.52
(52.77)
150m: 2:32.48
(51.96)
200m: 3:22.54
(50.06)
13 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb +0.71 226 3:23.55 +45.45
50m: 46.20
100m: 1:39.22
(53.02)
150m: 2:32.21
(52.99)
200m: 3:23.55
(51.34)
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap +0.70 500 2:36.29
50m: 35.57
100m: 1:15.77
(40.20)
150m: 1:56.77
(41.00)
200m: 2:36.29
(39.52)
2 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.77 468 2:39.75 +3.46
50m: 37.06
100m: 1:17.38
(40.32)
150m: 1:59.23
(41.85)
200m: 2:39.75
(40.52)
3 Clara  Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.71 460 2:40.64 +4.35
50m: 37.46
100m: 1:18.52
(41.06)
150m: 1:59.78
(41.26)
200m: 2:40.64
(40.86)
4 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.78 452 2:41.56 +5.27
50m: 38.25
100m: 1:19.60
(41.35)
150m: 2:01.30
(41.70)
200m: 2:41.56
(40.26)
5 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.69 438 2:43.24 +6.95
50m: 37.66
100m: 1:18.96
(41.30)
150m: 2:02.16
(43.20)
200m: 2:43.24
(41.08)
6 Madeleine Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.66 438 2:43.34 +7.05
50m: 37.48
100m: 1:17.90
(40.42)
150m: 2:00.98
(43.08)
200m: 2:43.34
(42.36)
7 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.61 422 2:45.35 +9.06
50m: 38.55
100m: 1:21.70
(43.15)
150m: 2:05.21
(43.51)
200m: 2:45.35
(40.14)
8 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.81 417 2:45.97 +9.68
50m: 40.32
100m: 1:22.50
(42.18)
150m: 2:04.95
(42.45)
200m: 2:45.97
(41.02)
9 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.75 404 2:47.72 +11.43
50m: 39.37
100m: 1:22.88
(43.51)
150m: 2:05.72
(42.84)
200m: 2:47.72
(42.00)
10 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.65 390 2:49.67 +13.38
50m: 39.65
100m: 1:22.71
(43.06)
150m: 2:06.69
(43.98)
200m: 2:49.67
(42.98)
11 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap +0.61 389 2:49.92 +13.63
50m: 39.36
100m: 1:22.43
(43.07)
150m: 2:07.13
(44.70)
200m: 2:49.92
(42.79)
12 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap +0.66 360 2:54.38 +18.09
50m: 40.32
100m: 1:24.70
(44.38)
150m: 2:09.94
(45.24)
200m: 2:54.38
(44.44)
13 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians +0.81 338 2:57.96 +21.67
50m: 40.47
100m: 1:26.67
(46.20)
150m: 2:13.19
(46.52)
200m: 2:57.96
(44.77)
14 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians +0.85 331 2:59.23 +22.94
50m: 43.40
100m: 1:28.30
(44.90)
150m: 2:14.06
(45.76)
200m: 2:59.23
(45.17)
15 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.75 309 3:03.42 +27.13
50m: 44.86
100m: 1:31.01
(46.15)
150m: 2:18.74
(47.73)
200m: 3:03.42
(44.68)
16 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.79 269 3:12.17 +35.88
50m: 45.42
100m: 1:33.94
(48.52)
150m: 2:24.29
(50.35)
200m: 3:12.17
(47.88)
17 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians +0.78 262 3:13.65 +37.36
50m: 47.05
100m: 1:37.05
(50.00)
150m: 2:27.60
(50.55)
200m: 3:13.65
(46.05)
18 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 257 3:15.06 +38.77
50m: 45.69
100m: 1:35.83
(50.14)
150m: 2:26.68
(50.85)
200m: 3:15.06
(48.38)
19 Sofie Leander 2005 Säffle Simsällskap +0.79 220 3:25.42 +49.13
50m: 47.94
100m: 1:40.66
(52.72)
150m: 2:33.31
(52.65)
200m: 3:25.42
(52.11)
- Zuzanna Androsiuk 2005 Upsala Simsällskap +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.76 612 2:26.08
50m: 35.55
100m: 1:12.92
(37.37)
150m: 1:50.62
(37.70)
200m: 2:26.08
(35.46)
2 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.71 427 2:44.64 +18.56
50m: 38.94
100m: 1:20.84
(41.90)
150m: 2:03.73
(42.89)
200m: 2:44.64
(40.91)
3 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.81 390 2:49.74 +23.66
50m: 40.48
100m: 1:23.27
(42.79)
150m: 2:06.84
(43.57)
200m: 2:49.74
(42.90)
4 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.74 370 2:52.78 +26.70
50m: 41.24
100m: 1:25.21
(43.97)
150m: 2:09.73
(44.52)
200m: 2:52.78
(43.05)
5 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.75 369 2:52.81 +26.73
50m: 40.06
100m: 1:24.55
(44.49)
150m: 2:09.97
(45.42)
200m: 2:52.81
(42.84)
6 Ronja Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 313 3:02.70 +36.62
50m: 43.68
100m: 1:30.07
(46.39)
150m: 2:17.07
(47.00)
200m: 3:02.70
(45.63)
7 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.78 306 3:03.93 +37.85
50m: 44.74
100m: 1:31.10
(46.36)
150m: 2:18.16
(47.06)
200m: 3:03.93
(45.77)
8 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.72 294 3:06.50 +40.42
50m: 44.47
100m: 1:33.56
(49.09)
150m: 2:22.11
(48.55)
200m: 3:06.50
(44.39)
9 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.86 273 3:11.02 +44.94
50m: 46.31
100m: 1:35.31
(49.00)
150m: 2:24.34
(49.03)
200m: 3:11.02
(46.68)
10 Ellen Martinez Molina 2006 Bålsta Simklubb +0.68 272 3:11.34 +45.26
50m: 45.07
100m: 1:33.89
(48.82)
150m: 2:24.38
(50.49)
200m: 3:11.34
(46.96)
11 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.80 262 3:13.80 +47.72
50m: 45.22
100m: 1:35.94
(50.72)
150m: 2:25.99
(50.05)
200m: 3:13.80
(47.81)
12 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.85 239 3:19.68 +53.60
50m: 46.72
100m: 1:38.72
(52.00)
150m: 2:32.11
(53.39)
200m: 3:19.68
(47.57)
13 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.77 238 3:20.04 +53.96
50m: 46.31
100m: 1:36.95
(50.64)
150m: 2:30.33
(53.38)
200m: 3:20.04
(49.71)
14 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.81 228 3:22.93 +56.85
50m: 46.45
100m: 1:37.70
(51.25)
150m: 2:32.16
(54.46)
200m: 3:22.93
(50.77)
15 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb +0.66 227 3:23.09 +57.01
50m: 47.03
100m: 1:40.04
(53.01)
150m: 2:34.13
(54.09)
200m: 3:23.09
(48.96)
16 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.73 227 3:23.23 +57.15
50m: 47.54
100m: 1:40.27
(52.73)
150m: 2:33.72
(53.45)
200m: 3:23.23
(49.51)
- Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.79 DSQ
- Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap +0.53 DSQ
- Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.76 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Katarina Lindoff 2000 Eskilstuna Simklubb +0.72 431 2:44.21
50m: 37.70
100m: 1:17.99
(40.29)
150m: 2:00.86
(42.87)
200m: 2:44.21
(43.35)
Grenen officiell:  2019-03-09 18:25:31
2019-03-09 18:27:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner