2019-11-22   10:51:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 10/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians +0.65 735 2:34.09
50m: 34.85
100m: 1:13.88
(39.03)
150m: 1:53.75
(39.87)
200m: 2:34.09
(40.34)
2 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap +0.72 494 2:55.94 +21.85
50m: 39.31
100m: 1:24.29
(44.98)
150m: 2:10.02
(45.73)
200m: 2:55.94
(45.92)
3 Matilda Thorsén 2001 Eskilstuna Simklubb +0.75 468 2:59.11 +25.02
50m: 40.08
100m: 1:25.03
(44.95)
150m: 2:11.31
(46.28)
200m: 2:59.11
(47.80)
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Englund 2003 Karlstads Simsällskap +0.69 574 2:47.32
50m: 39.53
100m: 1:22.09
(42.56)
150m: 2:04.22
(42.13)
200m: 2:47.32
(43.10)
2 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap +0.76 484 2:57.14 +9.82
50m: 39.18
100m: 1:24.07
(44.89)
150m: 2:10.95
(46.88)
200m: 2:57.14
(46.19)
3 Elsa Staaf 2003 Strängnäs Simklubb +0.70 462 2:59.86 +12.54
50m: 39.54
100m: 1:24.80
(45.26)
150m: 2:12.42
(47.62)
200m: 2:59.86
(47.44)
4 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 450 3:01.50 +14.18
50m: 39.67
100m: 1:25.64
(45.97)
150m: 2:13.34
(47.70)
200m: 3:01.50
(48.16)
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.74 335 3:20.20 +32.88
50m: 44.83
100m: 1:36.03
(51.20)
150m: 2:28.41
(52.38)
200m: 3:20.20
(51.79)
6 Astrid Gunnarson 2003 Nora Simsällskap +0.81 231 3:46.58 +59.26
50m: 49.67
100m: 1:47.88
(58.21)
150m: 2:47.17
(59.29)
200m: 3:46.58
(59.41)
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.82 492 2:56.15
50m: 39.63
100m: 1:24.26
(44.63)
150m: 2:09.86
(45.60)
200m: 2:56.15
(46.29)
2 Tuva Blomdahl 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 434 3:03.73 +7.58
50m: 40.47
100m: 1:27.95
(47.48)
150m: 2:16.62
(48.67)
200m: 3:03.73
(47.11)
3 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.74 428 3:04.54 +8.39
50m: 41.81
100m: 1:29.64
(47.83)
150m: 2:17.44
(47.80)
200m: 3:04.54
(47.10)
4 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.75 423 3:05.26 +9.11
50m: 39.62
100m: 1:26.92
(47.30)
150m: 2:15.57
(48.65)
200m: 3:05.26
(49.69)
5 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.71 420 3:05.70 +9.55
50m: 41.13
100m: 1:28.90
(47.77)
150m: 2:17.15
(48.25)
200m: 3:05.70
(48.55)
6 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.72 338 3:19.66 +23.51
50m: 45.58
100m: 1:37.01
(51.43)
150m: 2:28.99
(51.98)
200m: 3:19.66
(50.67)
7 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.83 321 3:23.13 +26.98
50m: 45.94
100m: 1:37.76
(51.82)
150m: 2:30.96
(53.20)
200m: 3:23.13
(52.17)
8 Matilda Lindgren 2004 Västerås Simsällskap +0.78 319 3:23.41 +27.26
50m: 45.33
100m: 1:36.40
(51.07)
150m: 2:29.50
(53.10)
200m: 3:23.41
(53.91)
9 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.80 273 3:34.23 +38.08
50m: 47.61
100m: 1:43.30
(55.69)
150m: 2:39.40
(56.10)
200m: 3:34.23
(54.83)
10 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb +0.80 268 3:35.61 +39.46
50m: 44.74
100m: 1:38.87
(54.13)
150m: 2:37.79
(58.92)
200m: 3:35.61
(57.82)
- Doris Larsson 2004 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap +0.70 540 2:50.78
50m: 38.44
100m: 1:21.45
(43.01)
150m: 2:05.49
(44.04)
200m: 2:50.78
(45.29)
2 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.53 534 2:51.36 +0.58
50m: 37.83
100m: 1:20.46
(42.63)
150m: 2:05.50
(45.04)
200m: 2:51.36
(45.86)
3 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.72 482 2:57.36 +6.58
50m: 38.52
100m: 1:22.98
(44.46)
150m: 2:10.13
(47.15)
200m: 2:57.36
(47.23)
4 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians +0.70 478 2:57.87 +7.09
50m: 38.68
100m: 1:24.47
(45.79)
150m: 2:11.35
(46.88)
200m: 2:57.87
(46.52)
5 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.70 445 3:02.18 +11.40
50m: 40.64
100m: 1:27.73
(47.09)
150m: 2:15.19
(47.46)
200m: 3:02.18
(46.99)
6 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 432 3:03.99 +13.21
50m: 40.82
100m: 1:27.97
(47.15)
150m: 2:15.17
(47.20)
200m: 3:03.99
(48.82)
7 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.73 404 3:08.04 +17.26
50m: 41.30
100m: 1:28.64
(47.34)
150m: 2:18.14
(49.50)
200m: 3:08.04
(49.90)
8 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.74 403 3:08.19 +17.41
50m: 41.25
100m: 1:30.07
(48.82)
150m: 2:20.32
(50.25)
200m: 3:08.19
(47.87)
9 Malvina Walldén 2005 Västerås Simsällskap +0.77 381 3:11.79 +21.01
50m: 43.03
100m: 1:32.17
(49.14)
150m: 2:21.93
(49.76)
200m: 3:11.79
(49.86)
10 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians +0.84 376 3:12.69 +21.91
50m: 43.68
100m: 1:33.03
(49.35)
150m: 2:22.55
(49.52)
200m: 3:12.69
(50.14)
11 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb +0.72 361 3:15.21 +24.43
50m: 43.18
100m: 1:32.15
(48.97)
150m: 2:23.38
(51.23)
200m: 3:15.21
(51.83)
12 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap +0.72 353 3:16.83 +26.05
50m: 43.50
100m: 1:33.98
(50.48)
150m: 2:25.21
(51.23)
200m: 3:16.83
(51.62)
13 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.68 298 3:28.19 +37.41
50m: 43.63
100m: 1:35.54
(51.91)
150m: 2:32.73
(57.19)
200m: 3:28.19
(55.46)
14 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.77 283 3:31.84 +41.06
50m: 47.38
100m: 1:42.42
(55.04)
150m: 2:39.10
(56.68)
200m: 3:31.84
(52.74)
15 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap +0.71 274 3:33.96 +43.18
50m: 48.13
100m: 1:42.91
(54.78)
150m: 2:39.30
(56.39)
200m: 3:33.96
(54.66)
16 Zuzanna Androsiuk 2005 Upsala Simsällskap +0.72 274 3:33.98 +43.20
50m: 48.65
100m: 1:44.76
(56.11)
150m: 2:40.76
(56.00)
200m: 3:33.98
(53.22)
- Emilia Widing 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.83 622 2:42.88
50m: 37.43
100m: 1:18.59
(41.16)
150m: 2:01.04
(42.45)
200m: 2:42.88
(41.84)
2 Ronja Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.56 363 3:14.87 +31.99
50m: 42.51
100m: 1:32.08
(49.57)
150m: 2:24.54
(52.46)
200m: 3:14.87
(50.33)
3 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.76 343 3:18.64 +35.76
50m: 43.83
100m: 1:35.31
(51.48)
150m: 2:28.58
(53.27)
200m: 3:18.64
(50.06)
4 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap 326 3:22.05 +39.17
50m: 46.94
100m: 1:38.52
(51.58)
150m: 2:30.71
(52.19)
200m: 3:22.05
(51.34)
5 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.93 296 3:28.57 +45.69
50m: 46.73
100m: 1:40.88
(54.15)
150m: 2:36.30
(55.42)
200m: 3:28.57
(52.27)
6 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb +0.71 295 3:28.74 +45.86
50m: 46.96
100m: 1:41.63
(54.67)
150m: 2:37.14
(55.51)
200m: 3:28.74
(51.60)
7 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.82 271 3:34.73 +51.85
50m: 46.67
100m: 1:40.85
(54.18)
150m: 2:37.51
(56.66)
200m: 3:34.73
(57.22)
8 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.83 226 3:48.31 +1:05.43
50m: 49.51
100m: 1:47.78
(58.27)
150m: 2:47.82
(1:00.04)
200m: 3:48.31
(1:00.49)
9 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb +0.82 223 3:49.33 +1:06.45
50m: 50.32
100m: 1:48.29
(57.97)
150m: 2:49.38
(1:01.09)
200m: 3:49.33
(59.95)
10 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap +0.79 187 4:03.20 +1:20.32
50m: 50.92
100m: 1:54.33
(1:03.41)
150m: 2:59.20
(1:04.87)
200m: 4:03.20
(1:04.00)
11 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening +0.88 185 4:03.93 +1:21.05
50m: 55.45
100m: 1:58.22
(1:02.77)
150m: 3:01.77
(1:03.55)
200m: 4:03.93
(1:02.16)
12 Ester Josbo 2006 Karlskoga Simförening +0.87 159 4:16.25 +1:33.37
50m: 56.71
100m: 2:02.00
(1:05.29)
150m: 3:08.38
(1:06.38)
200m: 4:16.25
(1:07.87)
- Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.45 DSQ
- Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Nora Laine 2000 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 10:24:00
2019-03-10 10:24:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner