2019-11-22   10:32:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 23, 400m Frisim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.67 594 4:21.72
50m: 29.47
100m: 1:02.23
(32.76)
150m: 1:35.72
(33.49)
200m: 2:09.18
(33.46)
250m: 2:42.12
(32.94)
300m: 3:15.51
(33.39)
350m: 3:48.62
(33.11)
400m: 4:21.72
(33.10)
2 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.69 570 4:25.41 +3.69
50m: 29.66
100m: 1:02.38
(32.72)
150m: 1:36.11
(33.73)
200m: 2:09.75
(33.64)
250m: 2:43.46
(33.71)
300m: 3:17.68
(34.22)
350m: 3:51.96
(34.28)
400m: 4:25.41
(33.45)
3 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.66 522 4:33.19 +11.47
50m: 30.15
100m: 1:03.60
(33.45)
150m: 1:38.61
(35.01)
200m: 2:13.57
(34.96)
250m: 2:48.45
(34.88)
300m: 3:23.78
(35.33)
350m: 3:59.51
(35.73)
400m: 4:33.19
(33.68)
4 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.70 450 4:47.09 +25.37
50m: 30.68
100m: 1:05.92
(35.24)
150m: 1:42.18
(36.26)
200m: 2:19.25
(37.07)
250m: 2:56.78
(37.53)
300m: 3:34.61
(37.83)
350m: 4:11.56
(36.95)
400m: 4:47.09
(35.53)
5 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.77 437 4:49.79 +28.07
50m: 32.45
100m: 1:09.46
(37.01)
150m: 1:46.49
(37.03)
200m: 2:23.64
(37.15)
250m: 3:00.91
(37.27)
300m: 3:38.51
(37.60)
350m: 4:14.87
(36.36)
400m: 4:49.79
(34.92)
6 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.75 436 4:50.07 +28.35
50m: 33.48
100m: 1:10.68
(37.20)
150m: 1:47.94
(37.26)
200m: 2:25.43
(37.49)
250m: 3:02.74
(37.31)
300m: 3:40.09
(37.35)
350m: 4:15.92
(35.83)
400m: 4:50.07
(34.15)
7 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.82 429 4:51.78 +30.06
50m: 32.18
100m: 1:08.06
(35.88)
150m: 1:45.92
(37.86)
200m: 2:24.02
(38.10)
250m: 3:01.94
(37.92)
300m: 3:40.35
(38.41)
350m: 4:17.02
(36.67)
400m: 4:51.78
(34.76)
- Samuel Edebrink 2002 Strängnäs Simklubb +0.60 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-10 16:28:25
Gren 23, 400m Frisim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.80 484 4:40.22
50m: 31.35
100m: 1:05.58
(34.23)
150m: 1:40.82
(35.24)
200m: 2:16.27
(35.45)
250m: 2:52.25
(35.98)
300m: 3:28.43
(36.18)
350m: 4:04.89
(36.46)
400m: 4:40.22
(35.33)
2 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.31 422 4:53.39 +13.17
50m: 33.42
100m: 1:10.56
(37.14)
150m: 1:48.27
(37.71)
200m: 2:25.37
(37.10)
250m: 3:03.05
(37.68)
300m: 3:40.27
(37.22)
350m: 4:17.05
(36.78)
400m: 4:53.39
(36.34)
3 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.65 381 5:03.38 +23.16
50m: 34.11
100m: 1:11.68
(37.57)
150m: 1:50.65
(38.97)
200m: 2:29.52
(38.87)
250m: 3:08.75
(39.23)
300m: 3:48.09
(39.34)
350m: 4:27.71
(39.62)
400m: 5:03.38
(35.67)
4 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.76 351 5:11.84 +31.62
50m: 33.44
100m: 1:12.57
(39.13)
150m: 1:53.84
(41.27)
200m: 2:34.70
(40.86)
250m: 3:14.98
(40.28)
300m: 3:55.74
(40.76)
350m: 4:35.63
(39.89)
400m: 5:11.84
(36.21)
5 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.65 265 5:42.19 +1:01.97
50m: 33.64
100m: 1:14.03
(40.39)
150m: 1:57.63
(43.60)
200m: 2:41.90
(44.27)
250m: 3:28.18
(46.28)
300m: 4:12.49
(44.31)
350m: 4:58.24
(45.75)
400m: 5:42.19
(43.95)
6 Alex Kalinichenko 2003 Borlänge Simsällskap +0.92 213 6:08.01 +1:27.79
50m: 39.69
100m: 1:25.77
(46.08)
150m: 2:14.73
(48.96)
200m: 3:03.23
(48.50)
250m: 3:51.63
(48.40)
300m: 4:38.94
(47.31)
350m: 5:27.30
(48.36)
400m: 6:08.01
(40.71)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:28:25
Gren 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.80 433 4:50.74
50m: 33.47
100m: 1:10.58
(37.11)
150m: 1:47.89
(37.31)
200m: 2:24.95
(37.06)
250m: 3:01.96
(37.01)
300m: 3:38.93
(36.97)
350m: 4:15.67
(36.74)
400m: 4:50.74
(35.07)
2 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.66 420 4:53.74 +3.00
50m: 32.42
100m: 1:08.58
(36.16)
150m: 1:46.21
(37.63)
200m: 2:23.91
(37.70)
250m: 3:02.10
(38.19)
300m: 3:40.19
(38.09)
350m: 4:17.98
(37.79)
400m: 4:53.74
(35.76)
3 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.70 407 4:56.95 +6.21
50m: 31.95
100m: 1:09.06
(37.11)
150m: 1:46.75
(37.69)
200m: 2:25.35
(38.60)
250m: 3:03.49
(38.14)
300m: 3:41.86
(38.37)
350m: 4:20.28
(38.42)
400m: 4:56.95
(36.67)
4 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.65 399 4:58.75 +8.01
50m: 32.05
100m: 1:08.76
(36.71)
150m: 1:46.38
(37.62)
200m: 2:25.16
(38.78)
250m: 3:03.81
(38.65)
300m: 3:43.05
(39.24)
350m: 4:21.85
(38.80)
400m: 4:58.75
(36.90)
5 William  Rismyhr 2004 Upsala Simsällskap +0.59 345 5:13.57 +22.83
50m: 34.45
100m: 1:14.09
(39.64)
150m: 1:54.23
(40.14)
200m: 2:35.20
(40.97)
250m: 3:15.59
(40.39)
300m: 3:56.27
(40.68)
350m: 4:35.49
(39.22)
400m: 5:13.57
(38.08)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:28:25
Gren 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.84 492 4:38.61
50m: 31.45
100m: 1:05.94
(34.49)
150m: 1:41.41
(35.47)
200m: 2:16.65
(35.24)
250m: 2:52.11
(35.46)
300m: 3:27.76
(35.65)
350m: 4:03.63
(35.87)
400m: 4:38.61
(34.98)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.81 376 5:04.71 +26.10
50m: 32.61
100m: 1:09.92
(37.31)
150m: 1:48.65
(38.73)
200m: 2:28.03
(39.38)
250m: 3:06.73
(38.70)
300m: 3:47.19
(40.46)
350m: 4:27.11
(39.92)
400m: 5:04.71
(37.60)
3 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.67 375 5:05.16 +26.55
50m: 33.24
100m: 1:11.27
(38.03)
150m: 1:50.51
(39.24)
200m: 2:29.49
(38.98)
250m: 3:09.46
(39.97)
300m: 3:48.94
(39.48)
350m: 4:28.32
(39.38)
400m: 5:05.16
(36.84)
4 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.77 363 5:08.37 +29.76
50m: 33.80
100m: 1:12.23
(38.43)
150m: 1:51.73
(39.50)
200m: 2:31.63
(39.90)
250m: 3:11.43
(39.80)
300m: 3:52.02
(40.59)
350m: 4:31.21
(39.19)
400m: 5:08.37
(37.16)
5 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.78 329 5:18.62 +40.01
50m: 33.31
100m: 1:10.85
(37.54)
150m: 1:50.80
(39.95)
200m: 2:32.63
(41.83)
250m: 3:15.10
(42.47)
300m: 3:57.58
(42.48)
350m: 4:39.73
(42.15)
400m: 5:18.62
(38.89)
6 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.72 325 5:20.03 +41.42
50m: 35.37
100m: 1:14.86
(39.49)
150m: 1:56.38
(41.52)
200m: 2:37.96
(41.58)
250m: 3:20.40
(42.44)
300m: 4:01.21
(40.81)
350m: 4:42.16
(40.95)
400m: 5:20.03
(37.87)
7 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians +0.76 290 5:32.39 +53.78
50m: 35.64
100m: 1:16.94
(41.30)
150m: 1:59.59
(42.65)
200m: 2:42.41
(42.82)
250m: 3:25.94
(43.53)
300m: 4:08.43
(42.49)
350m: 4:51.10
(42.67)
400m: 5:32.39
(41.29)
8 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.67 218 6:05.13 +1:26.52
50m: 40.56
100m: 1:26.83
(46.27)
150m: 2:11.66
(44.83)
200m: 2:58.38
(46.72)
250m: 3:45.31
(46.93)
300m: 4:33.10
(47.79)
350m: 5:19.99
(46.89)
400m: 6:05.13
(45.14)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:28:25
Gren 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.82 381 5:03.45
50m: 35.00
100m: 1:12.83
(37.83)
150m: 1:51.72
(38.89)
200m: 2:30.27
(38.55)
250m: 3:09.28
(39.01)
300m: 3:47.80
(38.52)
350m: 4:26.25
(38.45)
400m: 5:03.45
(37.20)
2 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.77 357 5:09.96 +6.51
50m: 35.32
100m: 1:14.37
(39.05)
150m: 1:52.93
(38.56)
200m: 2:32.29
(39.36)
250m: 3:11.54
(39.25)
300m: 3:51.39
(39.85)
350m: 4:31.10
(39.71)
400m: 5:09.96
(38.86)
3 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.68 324 5:20.27 +16.82
50m: 35.14
100m: 1:14.25
(39.11)
150m: 1:55.12
(40.87)
200m: 2:36.40
(41.28)
250m: 3:17.85
(41.45)
300m: 3:59.23
(41.38)
350m: 4:40.35
(41.12)
400m: 5:20.27
(39.92)
4 Adam Lidholm 2006 Strängnäs Simklubb +0.70 301 5:28.02 +24.57
50m: 36.21
100m: 1:17.44
(41.23)
150m: 1:59.63
(42.19)
200m: 2:42.41
(42.78)
250m: 3:23.95
(41.54)
300m: 4:06.63
(42.68)
350m: 4:47.67
(41.04)
400m: 5:28.02
(40.35)
5 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening +0.73 252 5:48.33 +44.88
50m: 37.56
100m: 1:20.09
(42.53)
150m: 2:05.02
(44.93)
200m: 2:49.28
(44.26)
250m: 3:34.55
(45.27)
300m: 4:20.54
(45.99)
350m: 5:05.46
(44.92)
400m: 5:48.33
(42.87)
6 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.68 247 5:50.52 +47.07
50m: 37.02
100m: 1:19.18
(42.16)
150m: 2:04.85
(45.67)
200m: 2:49.49
(44.64)
250m: 3:35.89
(46.40)
300m: 4:21.06
(45.17)
350m: 5:07.26
(46.20)
400m: 5:50.52
(43.26)
7 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.75 214 6:07.58 +1:04.13
50m: 40.24
100m: 1:27.14
(46.90)
150m: 2:13.76
(46.62)
200m: 3:01.02
(47.26)
250m: 3:48.75
(47.73)
300m: 4:36.81
(48.06)
350m: 5:23.89
(47.08)
400m: 6:07.58
(43.69)
8 Jonathan Jonsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.55 188 6:23.98 +1:20.53
50m: 42.40
100m: 1:30.90
(48.50)
150m: 2:20.49
(49.59)
200m: 3:09.80
(49.31)
250m: 3:59.68
(49.88)
300m: 4:49.42
(49.74)
350m: 5:38.67
(49.25)
400m: 6:23.98
(45.31)
9 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.84 172 6:35.23 +1:31.78
50m: 42.92
100m: 1:33.26
(50.34)
150m: 2:24.19
(50.93)
200m: 3:14.84
(50.65)
250m: 4:05.65
(50.81)
300m: 4:56.69
(51.04)
350m: 5:48.45
(51.76)
400m: 6:35.23
(46.78)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:28:25
2019-03-10 16:29:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner