2019-11-22   11:28:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap +0.66 582 1:09.44
50m: 33.40
100m: 1:09.44
(36.04)
2 Elin Sand 2002 Eskilstuna Simklubb +0.62 491 1:13.48 +4.04
50m: 35.41
100m: 1:13.48
(38.07)
3 Izabella Kullman 2002 Eskilstuna Simklubb +0.74 339 1:23.17 +13.73
50m: 40.52
100m: 1:23.17
(42.65)
4 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.83 328 1:24.02 +14.58
50m: 40.70
100m: 1:24.02
(43.32)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:54:33
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.82 395 1:19.00
50m: 38.57
100m: 1:19.00
(40.43)
2 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 366 1:21.08 +2.08
50m: 39.22
100m: 1:21.08
(41.86)
3 Pauline Grubb 2003 Grums Simsällskap +0.60 334 1:23.58 +4.58
50m: 39.87
100m: 1:23.58
(43.71)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:54:33
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.69 561 1:10.30
50m: 34.63
100m: 1:10.30
(35.67)
2 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.81 542 1:11.13 +0.83
50m: 34.68
100m: 1:11.13
(36.45)
3 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.77 482 1:13.97 +3.67
50m: 35.65
100m: 1:13.97
(38.32)
4 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.65 438 1:16.36 +6.06
50m: 36.60
100m: 1:16.36
(39.76)
5 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.73 397 1:18.90 +8.60
50m: 38.46
100m: 1:18.90
(40.44)
6 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.76 395 1:19.00 +8.70
50m: 38.15
100m: 1:19.00
(40.85)
7 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.74 388 1:19.51 +9.21
50m: 38.21
100m: 1:19.51
(41.30)
8 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians +0.79 371 1:20.71 +10.41
50m: 39.33
100m: 1:20.71
(41.38)
9 Matilda Lindgren 2004 Västerås Simsällskap +0.88 346 1:22.55 +12.25
50m: 40.18
100m: 1:22.55
(42.37)
10 Smilla Löthgren 2004 Karlskoga Simförening +0.74 341 1:22.96 +12.66
50m: 40.61
100m: 1:22.96
(42.35)
11 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.84 331 1:23.84 +13.54
50m: 41.30
100m: 1:23.84
(42.54)
12 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.89 326 1:24.22 +13.92
50m: 40.87
100m: 1:24.22
(43.35)
13 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 320 1:24.71 +14.41
50m: 41.36
100m: 1:24.71
(43.35)
14 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians +0.38 256 1:31.32 +21.02
50m: 43.48
100m: 1:31.32
(47.84)
15 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.84 166 1:45.44 +35.14
50m: 50.19
100m: 1:45.44
(55.25)
- Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb DNS
- Julia Blennrot 2004 Säffle Simsällskap DNS
- Jonna Pettersson 2004 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-03-10 16:54:33
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.72 512 1:12.46
50m: 34.64
100m: 1:12.46
(37.82)
2 Alina Umbaeva 2005 Örebro Simallians +0.68 496 1:13.23 +0.77
50m: 36.32
100m: 1:13.23
(36.91)
3 Clara  Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.67 479 1:14.08 +1.62
50m: 35.88
100m: 1:14.08
(38.20)
4 Madeleine Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.53 465 1:14.83 +2.37
50m: 35.86
100m: 1:14.83
(38.97)
5 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians +0.76 429 1:16.90 +4.44
50m: 37.88
100m: 1:16.90
(39.02)
6 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.74 407 1:18.24 +5.78
50m: 37.61
100m: 1:18.24
(40.63)
7 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.87 404 1:18.41 +5.95
50m: 39.00
100m: 1:18.41
(39.41)
8 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.62 402 1:18.56 +6.10
50m: 38.07
100m: 1:18.56
(40.49)
9 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap +0.60 371 1:20.69 +8.23
50m: 39.08
100m: 1:20.69
(41.61)
10 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap +0.59 368 1:20.92 +8.46
50m: 39.83
100m: 1:20.92
(41.09)
11 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap +0.65 362 1:21.31 +8.85
50m: 38.96
100m: 1:21.31
(42.35)
12 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.75 328 1:24.08 +11.62
50m: 41.69
100m: 1:24.08
(42.39)
13 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.68 326 1:24.22 +11.76
50m: 40.91
100m: 1:24.22
(43.31)
14 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.73 301 1:26.46 +14.00
50m: 42.31
100m: 1:26.46
(44.15)
15 Selma Hasanbegovic 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 299 1:26.68 +14.22
50m: 41.97
100m: 1:26.68
(44.71)
16 Moa Widing 2005 Eskilstuna Simklubb +0.66 291 1:27.46 +15.00
50m: 43.16
100m: 1:27.46
(44.30)
17 Linnéa Magnusson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.77 264 1:30.37 +17.91
50m: 43.60
100m: 1:30.37
(46.77)
18 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap +0.93 233 1:34.20 +21.74
50m: 46.83
100m: 1:34.20
(47.37)
19 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb +0.63 224 1:35.49 +23.03
50m: 46.77
100m: 1:35.49
(48.72)
19 Zuzanna Androsiuk 2005 Upsala Simsällskap +0.74 224 1:35.49 +23.03
50m: 46.89
100m: 1:35.49
(48.60)
21 Sofie Leander 2005 Säffle Simsällskap +0.74 207 1:38.03 +25.57
50m: 47.00
100m: 1:38.03
(51.03)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:54:33
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.71 619 1:08.05
50m: 33.36
100m: 1:08.05
(34.69)
2 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.77 424 1:17.19 +9.14
50m: 37.14
100m: 1:17.19
(40.05)
3 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.79 328 1:24.03 +15.98
50m: 40.74
100m: 1:24.03
(43.29)
4 Ronja Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.68 310 1:25.66 +17.61
50m: 41.17
100m: 1:25.66
(44.49)
5 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians +0.82 308 1:25.83 +17.78
50m: 41.73
100m: 1:25.83
(44.10)
6 Ellen Martinez Molina 2006 Bålsta Simklubb +0.55 298 1:26.78 +18.73
50m: 42.48
100m: 1:26.78
(44.30)
7 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.60 286 1:27.99 +19.94
50m: 43.22
100m: 1:27.99
(44.77)
8 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.86 240 1:33.28 +25.23
50m: 46.67
100m: 1:33.28
(46.61)
9 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb +0.59 231 1:34.49 +26.44
50m: 44.78
100m: 1:34.49
(49.71)
10 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb +0.61 229 1:34.80 +26.75
50m: 44.22
100m: 1:34.80
(50.58)
11 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.75 220 1:35.94 +27.89
50m: 46.04
100m: 1:35.94
(49.90)
12 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.81 219 1:36.21 +28.16
50m: 47.34
100m: 1:36.21
(48.87)
13 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.79 211 1:37.33 +29.28
50m: 47.36
100m: 1:37.33
(49.97)
14 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.86 196 1:39.81 +31.76
50m: 48.34
100m: 1:39.81
(51.47)
15 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap +0.80 187 1:41.38 +33.33
50m: 50.10
100m: 1:41.38
(51.28)
16 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb +0.90 181 1:42.39 +34.34
50m: 50.45
100m: 1:42.39
(51.94)
17 Ester Josbo 2006 Karlskoga Simförening +0.69 157 1:47.36 +39.31
50m: 51.54
100m: 1:47.36
(55.82)
Grenen officiell:  2019-03-10 16:54:33
2019-03-10 16:56:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner