2019-11-22   10:38:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2018-2019, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2018-2019 Eskilstuna
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2019 till den 10 mar 2019
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.71 508 2:20.23
50m: 33.66
100m: 1:09.92
(36.26)
150m: 1:46.88
(36.96)
200m: 2:20.23
(33.35)
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.66 508 2:20.23 =
50m: 33.36
100m: 1:08.90
(35.54)
150m: 1:44.91
(36.01)
200m: 2:20.23
(35.32)
3 William Forsström 2002 Örebro Simallians +0.75 333 2:41.34 +21.11
50m: 38.89
100m: 1:20.06
(41.17)
150m: 2:01.33
(41.27)
200m: 2:41.34
(40.01)
Grenen officiell:  2019-03-10 17:09:34
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.77 485 2:22.36
50m: 32.68
100m: 1:08.62
(35.94)
150m: 1:45.91
(37.29)
200m: 2:22.36
(36.45)
2 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.73 445 2:26.49 +4.13
50m: 34.19
100m: 1:12.05
(37.86)
150m: 1:49.90
(37.85)
200m: 2:26.49
(36.59)
3 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.56 413 2:30.26 +7.90
50m: 34.60
100m: 1:12.22
(37.62)
150m: 1:51.48
(39.26)
200m: 2:30.26
(38.78)
4 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.69 407 2:30.97 +8.61
50m: 35.49
100m: 1:13.32
(37.83)
150m: 1:52.44
(39.12)
200m: 2:30.97
(38.53)
5 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.79 398 2:32.15 +9.79
50m: 36.14
100m: 1:14.27
(38.13)
150m: 1:53.28
(39.01)
200m: 2:32.15
(38.87)
6 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.74 378 2:34.68 +12.32
50m: 36.60
100m: 1:15.46
(38.86)
150m: 1:55.45
(39.99)
200m: 2:34.68
(39.23)
7 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap +0.59 371 2:35.67 +13.31
50m: 36.40
100m: 1:16.49
(40.09)
150m: 1:56.82
(40.33)
200m: 2:35.67
(38.85)
8 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.72 363 2:36.89 +14.53
50m: 37.07
100m: 1:16.16
(39.09)
150m: 1:56.42
(40.26)
200m: 2:36.89
(40.47)
9 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap +0.75 305 2:46.24 +23.88
50m: 39.38
100m: 1:22.47
(43.09)
150m: 2:06.19
(43.72)
200m: 2:46.24
(40.05)
10 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap +0.87 212 3:07.44 +45.08
50m: 43.63
100m: 1:31.92
(48.29)
150m: 2:22.66
(50.74)
200m: 3:07.44
(44.78)
Grenen officiell:  2019-03-10 17:09:34
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.72 413 2:30.24
50m: 34.66
100m: 1:12.75
(38.09)
150m: 1:52.26
(39.51)
200m: 2:30.24
(37.98)
2 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.77 401 2:31.68 +1.44 Enl TLB
50m: 34.97
100m: 1:12.89
(37.92)
150m: 1:52.46
(39.57)
200m: 2:31.68
(39.22)
3 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.71 349 2:38.90 +8.66
50m: 36.95
100m: 1:17.25
(40.30)
150m: 1:58.84
(41.59)
200m: 2:38.90
(40.06)
4 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.84 332 2:41.61 +11.37
50m: 37.41
100m: 1:17.88
(40.47)
150m: 1:59.94
(42.06)
200m: 2:41.61
(41.67)
5 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.77 309 2:45.37 +15.13
50m: 39.76
100m: 1:21.04
(41.28)
150m: 2:03.48
(42.44)
200m: 2:45.37
(41.89)
6 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.71 306 2:46.03 +15.79
50m: 40.10
100m: 1:22.40
(42.30)
150m: 2:05.25
(42.85)
200m: 2:46.03
(40.78)
7 Axel Skoglund 2004 Örebro Simallians +0.75 265 2:54.11 +23.87
50m: 40.17
100m: 1:25.63
(45.46)
150m: 2:10.72
(45.09)
200m: 2:54.11
(43.39)
Grenen officiell:  2019-03-10 17:09:34
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.77 346 2:39.29
50m: 37.76
100m: 1:18.49
(40.73)
150m: 1:59.70
(41.21)
200m: 2:39.29
(39.59)
2 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.69 341 2:40.18 +0.89
50m: 36.67
100m: 1:18.84
(42.17)
150m: 2:00.08
(41.24)
200m: 2:40.18
(40.10)
3 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap +0.70 276 2:51.85 +12.56
50m: 39.55
100m: 1:22.97
(43.42)
150m: 2:08.60
(45.63)
200m: 2:51.85
(43.25)
4 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening +0.67 251 2:57.25 +17.96
50m: 42.29
100m: 1:28.70
(46.41)
150m: 2:15.03
(46.33)
200m: 2:57.25
(42.22)
5 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.63 234 3:01.57 +22.28
50m: 42.65
100m: 1:29.48
(46.83)
150m: 2:17.36
(47.88)
200m: 3:01.57
(44.21)
6 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.82 206 3:09.22 +29.93
50m: 45.02
100m: 1:33.41
(48.39)
150m: 2:22.66
(49.25)
200m: 3:09.22
(46.56)
7 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.76 170 3:22.00 +42.71
50m: 49.09
100m: 1:40.06
(50.97)
150m: 2:31.46
(51.40)
200m: 3:22.00
(50.54)
Grenen officiell:  2019-03-10 17:09:34
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.76 359 2:37.41
50m: 37.18
100m: 1:17.93
(40.75)
150m: 1:58.34
(40.41)
200m: 2:37.41
(39.07)
2 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.67 263 2:54.54 +17.13
50m: 39.94
100m: 1:24.67
(44.73)
150m: 2:10.18
(45.51)
200m: 2:54.54
(44.36)
3 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.75 236 3:01.09 +23.68 Enl TLB
50m: 44.14
100m: 1:30.48
(46.34)
150m: 2:16.45
(45.97)
200m: 3:01.09
(44.64)
4 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.82 235 3:01.36 +23.95
50m: 44.24
100m: 1:30.90
(46.66)
150m: 2:16.56
(45.66)
200m: 3:01.36
(44.80)
5 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.85 137 3:36.95 +59.54
50m: 49.69
100m: 1:46.22
(56.53)
150m: 2:45.48
(59.26)
200m: 3:36.95
(51.47)
- Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-10 17:09:34
2019-03-10 17:27:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner