2020-04-02   17:53:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kristina Cruises -uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Porvoon Uimarit Tytöt 1  2006    255          2:28.60   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  13:56.47                 
  Malin Lindblom  2006      31.39        31.39   
  Pipsa Linteri  2006      38.29        1:09.68   
  Peppiina Piminäinen  2006      42.37        1:52.05   
  Savanna Seppälä  2007      36.55        2:28.60   
                     
Kouvolan Uimarit J´joukkue 3  2007    234          2:32.86   
  Kouvolan Uimarit                   
  Noora Koukkari  2004      31.42        31.42   
  Minja Fihlman  2005      32.78        1:04.20   
  Vilja Hartikainen  2007      41.05        1:45.25   
  Amanda Pekkola  2006      47.61        2:32.86   
                     
Porvoon Uimarit Jtytöt 2  2007    136          3:02.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:15.75                 
  Ida Lindström  2009      47.21        47.21   
  Anastasia Peltonen  2007      20.27        1:07.48   
  Maija Sinisalo  2007      25.70        1:33.18   
  Katariina Karvonen  2007      1:29.69        3:02.87   
                     
Porvoon Uimarit Tytöt 3  2008    89          3:30.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  Jemina Saraniemi  2005      34.11        34.11   
  Helmi Vahtera  2008      45.70        1:19.81   
  Lily Pettersson  2010      1:01.38        2:21.19   
  Emma Kataja  2009      1:09.26        3:30.45   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uimaseura Aquila  2003    536          1:55.97   
  Uimaseura Aquila  1:59.43                 
  Nessa Järvinen  2004      28.33        28.33   
  Salma Mäntynen  2005      27.42        55.75   
  Tiiu Korhonen  2003      29.17        1:24.92   
  Veera Westerlund  2006      31.05        1:55.97   
                     
Kouvolan Uimarit 1  2003    470          2:01.16   
  Kouvolan Uimarit  1:54.13                 
  Noora Laitala  2003      29.50        29.50   
  Senni Toikka  2003      30.61        1:00.11   
  Iida Peltola  2005      30.31        1:30.42   
  Matilda Lonka  2003      30.74        2:01.16   
                     
Järvenpään Uintiklubi  2002    447          2:03.18   
  Järvenpään Uintiklubi  2:04.68                 
  Sofia Harju  2002      30.65        30.65   
  Laura Pitkänen  2002      31.36        1:02.01   
  Sanni Luostarinen  2002      31.84        1:33.85   
  Vilja Laaksonen  2002      29.33        2:03.18   
                     
Porvoon Uimarit Naiset  1999    414          2:06.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.96                 
  Fanny Nyström  1999      29.65        29.65   
  Clara Jansson  2004      31.58        1:01.23   
  Ronja Nevanko  2005      30.90        1:32.13   
  Amanda Ahlgren  2001      34.25        2:06.38   
                     
Aquila 2  2003    398          2:08.07   
  Uimaseura Aquila  2:10.71                 
  Eevi Peltonen  2004      30.48        30.48   
  Lumi Nokso  2005      30.55        1:01.03   
  Isabella Kaprio  2006      35.11        1:36.14   
  Tinka Rokka  2003      31.93        2:08.07   
                     
Kouvolan Uimarit J´joukkue 2  2003    189          2:43.98   
  Kouvolan Uimarit  2:05.51                 
  Nea Nokkanen  2006      42.83        42.83   
  Ida Tuominen  2007      43.61        1:26.44   
  Polina Senkina  2007      38.53        2:04.97   
  Ilona Ivanova  2007      39.01        2:43.98   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:10 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aquila 1  2005    308          2:02.28   
  Uimaseura Aquila  2:10.28                 
  Eetu Autio  2007      31.33        31.33   
  Aleksi Määttä  2005      29.55        1:00.88   
  Valtteri Muranen  2005      31.18        1:32.06   
  Georgi Biatetc  2005      30.22        2:02.28   
                     
Kouvolan Uimarit  2005    261          2:09.20   
  Kouvolan Uimarit  2:11.06                 
  Konsta Kukkonen  2006      29.93        29.93   
  Miro Järvinen  2005      30.61        1:00.54   
  Julius Lekander  2006      36.95        1:37.49   
  Leevi Kukkonen  2005      31.71        2:09.20   
                     
Porvoon Uimarit Pojat 1  2005    206          2:19.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:21.92                 
  Alex Karlsson  2006      34.72        34.72   
  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006      35.44        1:10.16   
  Benjamin Gullans  2005      33.39        1:43.55   
  Lassi Leppänen  2006      36.23        2:19.78   
                     
Superit2  2006    202          2:20.72   
  Uimaseura Aquila  2:24.33                 
  Eemeli Sipari  2006      37.35        37.35   
  Kendro Bobkov  2006      33.49        1:10.84   
  Juuso Heikkola  2006      35.15        1:45.99   
  Tuomas Heikkilä  2008      34.73        2:20.72   
                     
Porvoon Uimarit Pojat 2  2005    147          2:36.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  Voitto Pesu  2005      36.08        36.08   
  Julius Laitinen  2007      39.81        1:15.89   
  Siimon Moisio  2007      42.38        1:58.27   
  Frans Nyström  2008      38.18        2:36.45   
                     
Kouvolan Uimarit J´joukkue 2  2007    120          2:47.23   
  Kouvolan Uimarit  2:43.68                 
  Eero Talka  2007      40.29        40.29   
  Caro Reponen  2009      39.36        1:19.65   
  Saku Virtanen  2008      46.53        2:06.18   
  Aleks Lucijs Jermuss  2008      41.05        2:47.23   
                     
Porvoon Uimarit Pojat 3  2006    101          2:57.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  Oka Silventoinen  2007      43.28        43.28   
  Tino Rantamäki  2006      45.37        1:28.65   
  Konrad Bäckström  2009      40.01        2:08.66   
  Oliver Laitinen  2008      48.57        2:57.23   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uimaseura Aquila  2000    447          1:47.97   
  Uimaseura Aquila  1:50.19                 
  Benjamin Kangas  2002      26.42        26.42   
  Juha Jernvall  2000      27.18        53.60   
  Henri Heikkilä  2003      24.62        1:18.22   
  Jimi Kojo  2005      29.75        1:47.97   
                     
Porvoon Uimarit Miehet  2002    393          1:52.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:01.46                 
  Joakim Kuhlberg  2004      28.35        28.35   
  Mathias Lindfors  2002      27.80        56.15   
  Linus Rutanen  2004      29.87        1:26.02   
  William Fagerstedt  2005      26.66        1:52.68   
                     
Kouvolan Uimarit J´joukkue 3  2001    389          1:53.10   
  Kouvolan Uimarit  1:49.08                 
  Manu Ursin  2002      26.73        26.73   
  Leevi Kukkonen  2005      30.19        56.92   
  Risto Martikainen  2003      25.66        1:22.58   
  Simo Virtanen  2004      30.52        1:53.10   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:16 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktoria Tuominen  2010    140          55.05   
  Helsingfors Simsällskap  53.86                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Korkalainen  2009    130          56.46   
  Voikkaan Viesti  56.93                 
Helmi Vahtera  2008    123          57.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Saara Virtanen  2008    121          57.86   
  Kouvolan Uimarit  58.08                 
Nea Hellsten  2009    119          58.07   
  Helsingfors Simsällskap  58.57                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kurvinen  2006    393          39.09   
  Lappeenrannan Uimarit  39.15                 
Enni Tammilehto  2006    347          40.74   
  Cetus Espoo  41.63                 
Pipsa Linteri  2006    192          49.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  52.17                 
Polina Senkina  2007    183          50.43   
  Kouvolan Uimarit  52.10                 
Matilda Suikkanen  2006    170          51.60   
  Haminan Uimaseura  51.88                 
Vilja Hartikainen  2007    167          51.94   
  Kouvolan Uimarit  54.94                 
Savanna Seppälä  2007    160          52.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Katariina Karvonen  2007    125          57.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  57.65                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    537          35.22   
  Uimaseura Aquila  34.94                 
Fanny Nyström  1999    518          35.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  33.89                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    441          37.62   
  Lappeenrannan Uimarit  36.39                 
Sanni Luostarinen  2002    341          40.96   
  Järvenpään Uintiklubi  41.91                 
Aino Tamminen  2005    340          41.01   
  Lappeenrannan Uimarit  40.25                 
Laura Kaksonen  2004    336          41.16   
  Voikkaan Viesti  40.32                 
Tinka Rokka  2003    311          42.23   
  Uimaseura Aquila  41.19                 
Lumi Nokso  2005    292          43.16   
  Uimaseura Aquila                   
Laura Punkkinen  2005    272          44.16   
  Voikkaan Viesti  42.34                 
10  Inkeri Laakkonen  2005    228          46.83   
  Voikkaan Viesti  47.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konrad Bäckström  2009    103          53.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Frans Nyström  2008    116          51.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.79                 
Aati Karhu  2007    114          52.01   
  Uimaseura Aquila  53.38                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Georgi Biatetc  2005    279          38.63   
  Uimaseura Aquila  38.25                 
Vladislav Shavyrin  2005    277          38.69   
  Uimaseura Aquila  38.24                 
Johannes Kauppinen  2005    218          41.93   
  Haminan Uimaseura  43.81                 
Aleksi Määttä  2005    214          42.17   
  Uimaseura Aquila  43.27                 
Benjamin Gullans  2005    192          43.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  44.73                 
Lassi Leppänen  2006    184          44.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.62                 
Juuso Heikkola  2006    153          47.11   
  Uimaseura Aquila  46.75                 
Fedor Abushkevich  2005    96          54.97   
  Uimaseura Aquila  54.95                 
Eemeli Sipari  2006    89          56.50   
  Uimaseura Aquila  55.86                 
Elmo Taipale  2005              DSQ   
  Uimaseura Aquila  45.15                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000    501          31.79   
  Uimaseura Aquila  30.83                 
Topi Immonen  2003    465          32.57   
  Lappeenrannan Uimarit  32.90                 
Lauri Tolvanen  2003    430          33.43   
  Haminan Uimaseura  33.34                 
Joakim Kuhlberg  2004    257          39.70   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Eero Vilhunen  2004    200          43.15   
  Uimaseura Aquila  43.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Nihtilä  1985    443          33.10   
  Uimaseura Aquila  32.48                 
Boris Chernov  1965    232          41.08   
  Uimaseura Aquila  41.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annaliina Mänttäri  2006    370  37.32        1:16.62   
  Cetus Espoo  1:18.10                 
                     
Cécilia Richard  2006    341  38.16        1:18.71   
  Cetus Espoo  1:19.61                 
                     
Enni Tammilehto  2006    309  39.99        1:21.34   
  Cetus Espoo  1:22.46                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi Peltonen  2004    451  34.52        1:11.72   
  Uimaseura Aquila  1:11.93                 
                     
Vilma Tikka  2003    423  35.55        1:13.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.60                 
                     
Hilla Kuuva  2003    383  36.25        1:15.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.23                 
                     
Noora Koukkari  2004    357  37.84        1:17.53   
  Kouvolan Uimarit  1:19.39                 
                     
Ronja Nevanko  2005    338  37.56        1:18.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.27                 
                     
Laura Pitkänen  2002    311  38.09        1:21.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.21                 
                     
Clara Jansson  2004    305  39.36        1:21.68   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:41.80                 
                     
Kiira Tulkki  2003    244  42.66        1:27.97   
  Haminan Uimaseura  1:30.41                 
                     
Silja Kinnunen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
William Fagerstedt  2005    312  34.37        1:12.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.55                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    280  36.01        1:14.72   
  Kouvolan Uimarit  1:16.24                 
                     
Eetu Autio  2007    239  38.17        1:18.80   
  Uimaseura Aquila  1:17.45                 
                     
Toni Muurman  2005    209  39.22        1:22.35   
  Haminan Uimaseura  1:22.81                 
                     
Alex Karlsson  2006    173  42.47        1:27.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:28.92                 
                     
Kendro Bobkov  2006    172  43.31        1:27.91   
  Uimaseura Aquila  1:29.74                 
                     
Elmo Taipale  2005    166  44.34        1:28.84   
  Uimaseura Aquila  1:41.75                 
                     
Juuso Heikkola  2006    148  44.46        1:32.34   
  Uimaseura Aquila  1:41.75                 
                     
Julius Lekander  2006    139  47.44        1:34.26   
  Kouvolan Uimarit  1:38.44                 
                     
10  Aleks Lucijs Jermuss  2008    117  50.49        1:39.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Oka Silventoinen  2007    106  51.29        1:43.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:59.38                 
                     
12  Caro Reponen  2009    101  50.22        1:44.85   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Julius Laitinen  2007    94  52.26        1:47.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Siimon Moisio  2007    86  51.76        1:50.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:48.94                 
                     
15  Eero Talka  2007    69  57.30        1:58.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miska Korkalainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti  1:25.48                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linus Rutanen  2004    251  37.71        1:17.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.75                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Hellsten  2009    91          54.07   
  Helsingfors Simsällskap  58.54                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Westerlund  2006    282          37.17   
  Uimaseura Aquila  38.52                 
Sofia Chadromtseva  2006    272          37.60   
  Uimaseura Aquila  39.19                 
Emilia Ruusu  2006    264          37.98   
  Haminan Uimaseura  40.46                 
Helmi Annikki Aurala  2006    190          42.37   
  Uimaseura Aquila                   
Veera Haukka  2007    184          42.84   
  Uimaseura Aquila  47.56                 
Ida Tuominen  2007    79          56.66   
  Kouvolan Uimarit                   
Maija Sinisalo  2007    72          58.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    442          31.99   
  Uimaseura Aquila  31.70                 
Tiiu Korhonen  2003    441          32.01   
  Uimaseura Aquila  31.73                 
Vilma Tikka  2003    422          32.50   
  Lappeenrannan Uimarit  31.69                 
Siiri Pitkänen  2003    356          34.37   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Laura Kaksonen  2004    352          34.50   
  Voikkaan Viesti  37.37                 
Vilja Laaksonen  2002    342          34.83   
  Järvenpään Uintiklubi  33.58                 
Tinka Rokka  2003    327          35.38   
  Uimaseura Aquila  33.75                 
Sofia Harju  2002    325          35.45   
  Järvenpään Uintiklubi  34.95                 
Sanni Luostarinen  2002    298          36.47   
  Järvenpään Uintiklubi  35.38                 
10  Kaarina Leppä  2004    155          45.37   
  Haminan Uimaseura  44.54                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    261          34.09   
  Uimaseura Aquila  34.24                 
Tuomas Heikkilä  2008    116          44.66   
  Uimaseura Aquila  43.59                 
Caro Reponen  2009    64          54.43   
  Kouvolan Uimarit  49.25                 
Saku Virtanen  2008    48          59.75   
  Kouvolan Uimarit  54.73                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vladislav Shavyrin  2005    273          33.57   
  Uimaseura Aquila                   
Valtteri Muranen  2005    221          36.04   
  Uimaseura Aquila  35.45                 
Kendro Bobkov  2006    180          38.60   
  Uimaseura Aquila  40.62                 
Juho Hoikkala  2005    174          39.02   
  Haminan Uimaseura  40.86                 
Miska Korkalainen  2006    146          41.33   
  Voikkaan Viesti  40.64                 
Eemeli Sipari  2006    130          42.94   
  Uimaseura Aquila  44.29                 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    500          27.45   
  Uimaseura Aquila  27.67                 
Tatu Saareks  2003    462          28.19   
  Lappeenrannan Uimarit  28.14                 
Lauri Tolvanen  2003    409          29.36   
  Haminan Uimaseura  29.05                 
Mikko Nihtilä  1985    391          29.80   
  Uimaseura Aquila  28.67                 
Manu Ursin  2002    371          30.32   
  Kouvolan Uimarit  28.56                 
Topi Immonen  2003    334          31.42   
  Lappeenrannan Uimarit  31.59                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    483  1:11.35  2:27.31  3:43.75    4:58.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:57.03                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    458  1:11.94  2:29.04  3:47.20    5:04.10   
  Lappeenrannan Uimarit  5:05.94                 
                     
Cécilia Richard  2006    442  1:12.79  2:30.29  3:49.20    5:07.80   
  Cetus Espoo  5:21.07                 
                     
Vilja Hartikainen  2007    152  1:46.02  3:39.27  5:30.97    7:18.55   
  Kouvolan Uimarit  8:27.02                 
                     
 
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Silja Kinnunen  2003    509  1:10.50  2:24.98  3:39.00    4:53.67   
  Lappeenrannan Uimarit  4:56.04                 
                     
Fanny Nyström  1999    447  1:14.44  2:32.82  3:50.24    5:06.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ronja Nevanko  2005    431  1:13.75  2:32.80  3:52.26    5:10.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:13.53                 
                     
Senni Toikka  2003    423  1:13.47  2:33.90  3:53.76    5:12.21   
  Kouvolan Uimarit  5:21.35                 
                     
Matilda Lonka  2003    413  1:14.89  2:34.25  3:55.05    5:14.83   
  Kouvolan Uimarit  5:01.89                 
                     
Iida Peltola  2005    403  1:15.38  2:37.06  3:58.42    5:17.29   
  Kouvolan Uimarit  5:54.84                 
                     
Clara Jansson  2004    380  1:16.12  2:39.00  4:02.67    5:23.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:36.81                 
                     
Amanda Ahlgren  2001    341  1:17.79  2:43.92  4:10.49    5:35.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Helmi Viherkoski  2005    323  1:19.86  2:47.31  4:16.49    5:41.64   
  Kouvolan Uimarit  6:33.98                 
                     
10  Kiira Tulkki  2003    320  1:19.47  2:47.33  4:16.68    5:42.65   
  Haminan Uimaseura  5:50.50                 
                     
11  Jemina Saraniemi  2005    303  1:21.74  2:52.89  4:22.88    5:48.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:49.96                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
William Fagerstedt  2005    413  1:06.60  2:19.97  3:32.68    4:44.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:50.75                 
                     
Johannes Kauppinen  2005    288  1:15.52  2:41.13  4:02.18    5:21.40   
  Haminan Uimaseura  5:38.60                 
                     
Alex Karlsson  2006    230  1:20.88  2:48.72  4:19.33    5:46.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:49.58                 
                     
Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    211  1:20.29  2:49.78  4:22.34    5:56.21   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  6:05.60                 
                     
 
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    529  1:00.82  2:07.57  3:15.23    4:22.42   
  Kouvolan Uimarit  4:28.76                 
                     
Mathias Lindfors  2002    470  1:04.18  2:14.32  3:24.80    4:32.84   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:34.18                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    467  1:05.00  2:15.14  3:25.68    4:33.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:35.40                 
                     
Linus Rutanen  2004    329  1:12.96  2:31.72  3:48.71    5:07.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:07.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:10   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annaliina Mänttäri  2006    393  38.66  1:19.40  2:01.34    2:42.71   
  Cetus Espoo  2:49.57                 
                     
Emilia Ruusu  2006    362  40.04  1:22.96  2:06.09    2:47.27   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Noora Reijonen  2008    152  53.99  1:52.26  2:49.66    3:43.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Nokkanen  2006    132  52.77  1:53.42  2:53.30    3:54.12   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Polina Senkina  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    509  34.41  1:11.81  1:50.61    2:29.25   
  Lappeenrannan Uimarit  2:33.75                 
                     
Salma Mäntynen  2005    487  35.01  1:13.11  1:52.35    2:31.52   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Aino Tamminen  2005    462  35.55  1:15.45  1:55.59    2:34.16   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.53                 
                     
Eevi Peltonen  2004    448  36.40  1:16.44  1:56.13    2:35.82   
  Uimaseura Aquila  2:38.76                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    447  36.22  1:16.51  1:57.20    2:35.92   
  Lappeenrannan Uimarit  2:35.62                 
                     
Noora Laitala  2003    425  37.55  1:17.68  1:58.74    2:38.58   
  Kouvolan Uimarit  2:40.02                 
                     
Laura Pitkänen  2002    307  39.90  1:24.15  2:10.66    2:56.58   
  Järvenpään Uintiklubi  2:56.77                 
                     
Lumi Nokso  2005              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:10 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kojo  2005    318  36.22  1:15.38  1:55.00    2:34.60   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    281  37.19  1:18.21  1:59.67    2:41.08   
  Kouvolan Uimarit  2:49.05                 
                     
Eetu Autio  2007    246  39.60  1:23.18  2:06.72    2:48.42   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Julius Lekander  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    436  32.34  1:08.33  1:45.15    2:19.30   
  Haminan Uimaseura  2:19.37                 
                     
Henri Heikkilä  2003    429  31.85  1:08.49  1:45.48    2:20.02   
  Uimaseura Aquila  2:29.12                 
                     
Juha Jernvall  2000    343  34.84  1:12.93  1:51.62    2:30.86   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:21   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Netta Korkalainen  2008    184  53.26        1:49.60   
  Kouvolan Uimarit  1:58.42                 
                     
Emma Ahokas  2008    122  57.91        2:05.62   
  Kouvolan Uimarit  2:08.02                 
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Tammilehto  2006    365  41.22        1:27.20   
  Cetus Espoo  1:28.99                 
                     
Cécilia Richard  2006    345  41.74        1:28.87   
  Cetus Espoo  1:29.19                 
                     
Veera Westerlund  2006    316  43.45        1:31.48   
  Uimaseura Aquila  1:34.44                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    301  43.81        1:33.03   
  Uimaseura Aquila  1:38.18                 
                     
Malin Lindblom  2006    297  44.43        1:33.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:33.36                 
                     
Isabella Kaprio  2006    231  49.11        1:41.50   
  Uimaseura Aquila  1:57.03                 
                     
Veera Haukka  2007    206  49.09        1:45.56   
  Uimaseura Aquila  1:44.63                 
                     
Matilda Suikkanen  2006    167  53.68        1:53.23   
  Haminan Uimaseura  1:52.65                 
                     
Savanna Seppälä  2007    152  54.13        1:56.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Ida Tuominen  2007    138  57.82        2:00.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kuuva  2003    487  36.89        1:19.25   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.53                 
                     
Ronja Nevanko  2005    468  38.01        1:20.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.54                 
                     
Minja Fihlman  2005    330  41.91        1:30.16   
  Kouvolan Uimarit  1:31.67                 
                     
Silja Kinnunen  2003    327  43.01        1:30.45   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.83                 
                     
Inkeri Laakkonen  2005    222  48.04        1:42.94   
  Voikkaan Viesti  1:47.12                 
                     
Tiiu Korhonen  2003              DNS   
  Uimaseura Aquila  1:23.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:21 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:26   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    223  43.21        1:31.68   
  Uimaseura Aquila  1:33.35                 
                     
Saku Virtanen  2008    98  57.04        2:00.45   
  Kouvolan Uimarit  2:12.95                 
                     
Eero Talka  2007    91  57.23        2:03.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Leppänen  2006    185  47.01        1:37.52   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:36.61                 
                     
Juho Hoikkala  2005    174  47.86        1:39.46   
  Haminan Uimaseura  1:39.84                 
                     
 
Laji 16, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Vilhunen  2004    190  44.99        1:36.70   
  Uimaseura Aquila  1:35.02                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:26 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:35   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktoria Tuominen  2010    180          41.15   
  Helsingfors Simsällskap  46.90                 
Lily Pettersson  2010    63          58.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  54.56                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Tikkanen  2008    131          45.70   
  Uimaseura Aquila                   
Helmi Vahtera  2008    131          45.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Ida Lindström  2009    125          46.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  48.02                 
Emma Kataja  2009    35          1:10.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:21.45                 
Vilma Korkalainen  2009              DSQ   
  Voikkaan Viesti  39.88                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Söderlund  2007    323          33.85   
  Uimaseura Aquila  34.87                 
Pipsa Linteri  2006    262          36.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  38.97                 
Savanna Seppälä  2007    206          39.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  42.73                 
Peppiina Piminäinen  2006    197          39.89   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.55                 
Ilona Ivanova  2007    183          40.90   
  Kouvolan Uimarit                   
Anastasia Peltonen  2007    147          43.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.79                 
Maija Sinisalo  2007    128          46.00   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  47.30                 
Amanda Pekkola  2006    123          46.69   
  Kouvolan Uimarit  44.46                 
Katariina Karvonen  2007    106          48.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  52.64                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Nyström  1999    518          28.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.47                 
Vilma Tikka  2003    490          29.47   
  Lappeenrannan Uimarit  29.62                 
Vilja Laaksonen  2002    486          29.55   
  Järvenpään Uintiklubi  29.06                 
Sofia Harju  2002    432          30.73   
  Järvenpään Uintiklubi  30.14                 
Laura Pitkänen  2002    368          32.41   
  Järvenpään Uintiklubi  31.89                 
Sanni Luostarinen  2002    368          32.41   
  Järvenpään Uintiklubi  31.34                 
Tinka Rokka  2003    344          33.16   
  Uimaseura Aquila  32.11                 
Laura Kaksonen  2004    333          33.52   
  Voikkaan Viesti  32.39                 
Laura Punkkinen  2005    309          34.35   
  Voikkaan Viesti  34.31                 
10  Kaarina Leppä  2004    287          35.21   
  Haminan Uimaseura  35.44                 
11  Amanda Ahlgren  2001    284          35.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.96                 
12  Inkeri Laakkonen  2005    254          36.68   
  Voikkaan Viesti  36.60                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:35 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:35   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konrad Bäckström  2009    94          44.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Kevin Soiramo  2010    48          55.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Heikkilä  2008    175          36.22   
  Uimaseura Aquila  36.57                 
Aati Karhu  2007    170          36.55   
  Uimaseura Aquila  39.54                 
Frans Nyström  2008    141          38.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.29                 
Aleks Lucijs Jermuss  2008    129          40.01   
  Kouvolan Uimarit  41.96                 
Julius Laitinen  2007    129          40.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  41.12                 
Siimon Moisio  2007    111          42.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.21                 
Oka Silventoinen  2007    91          44.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  45.53                 
Oliver Laitinen  2008    81          46.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Määttä  2005    304          30.13   
  Uimaseura Aquila  32.25                 
Miska Korkalainen  2006    227          33.18   
  Voikkaan Viesti  33.25                 
Kendro Bobkov  2006    184          35.56   
  Uimaseura Aquila  34.93                 
Voitto Pesu  2005    156          37.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Fedor Abushkevich  2005    147          38.32   
  Uimaseura Aquila  40.19                 
Tino Rantamäki  2006    89          45.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.45                 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Manu Ursin  2002    456          26.32   
  Kouvolan Uimarit  25.59                 
Lauri Tolvanen  2003    443          26.56   
  Haminan Uimaseura  26.60                 
Tatu Saareks  2003    435          26.73   
  Lappeenrannan Uimarit  26.22                 
Juha Jernvall  2000    396          27.58   
  Uimaseura Aquila  27.51                 
Roni Lönnqvist  2000    394          27.63   
  Uinti Imatra  27.51                 
Topi Immonen  2003    362          28.41   
  Lappeenrannan Uimarit  30.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:35 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  15:36   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Nihtilä  1985    443          26.56   
  Uimaseura Aquila  25.52                 
Boris Chernov  1965    251          32.08   
  Uimaseura Aquila  33.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  15:36 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:10   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Hellsten  2009    134  53.30        1:50.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Saara Virtanen  2008    134  53.51        1:50.70   
  Kouvolan Uimarit  2:02.14                 
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kurvinen  2006    385  36.77        1:17.87   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.58                 
                     
Cécilia Richard  2006    377  37.63        1:18.42   
  Cetus Espoo  1:20.24                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    351  37.79        1:20.32   
  Cetus Espoo  1:21.55                 
                     
Veera Westerlund  2006    313  38.05        1:23.45   
  Uimaseura Aquila  1:25.40                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    273  39.31        1:27.34   
  Uimaseura Aquila  1:27.30                 
                     
Veera Haukka  2007    224  43.75        1:33.29   
  Uimaseura Aquila  1:36.26                 
                     
Isabella Kaprio  2006    217  46.73        1:34.26   
  Uimaseura Aquila  1:34.87                 
                     
Emilia Ruusu  2006              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:26.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    501  32.84        1:11.31   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.76                 
                     
Aino Tamminen  2005    471  31.99        1:12.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.50                 
                     
Hilla Kuuva  2003    468  35.00        1:12.99   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.55                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    397  35.47        1:17.09   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.04                 
                     
Vilja Laaksonen  2002    359  35.50        1:19.71   
  Järvenpään Uintiklubi  1:19.18                 
                     
Sofia Harju  2002    358  37.89        1:19.76   
  Järvenpään Uintiklubi  1:20.78                 
                     
Lumi Nokso  2005    343  37.41        1:20.92   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Tinka Rokka  2003    324  37.92        1:22.46   
  Uimaseura Aquila  1:21.73                 
                     
Laura Punkkinen  2005    295  39.36        1:25.09   
  Voikkaan Viesti  1:35.43                 
                     
10  Kiira Tulkki  2003    286  40.56        1:25.95   
  Haminan Uimaseura  1:26.62                 
                     
11  Helmi Viherkoski  2005    283  39.84        1:26.27   
  Kouvolan Uimarit  1:27.07                 
                     
12  Jemina Saraniemi  2005    282  39.79        1:26.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.85                 
                     
Tiiu Korhonen  2003              DNS   
  Uimaseura Aquila  1:13.77                 
                     
Kaarina Leppä  2004              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:32.36                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:10 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Frans Nyström  2008    144  43.53        1:35.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vladislav Shavyrin  2005    292  34.51        1:15.74   
  Uimaseura Aquila  1:20.74                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    290  36.46        1:15.94   
  Kouvolan Uimarit  1:16.96                 
                     
William Fagerstedt  2005    280  33.31        1:16.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Miro Järvinen  2005    258  36.46        1:18.93   
  Kouvolan Uimarit  1:21.48                 
                     
Toni Muurman  2005    249  36.51        1:19.92   
  Haminan Uimaseura  1:20.67                 
                     
Georgi Biatetc  2005    242  36.96        1:20.68   
  Uimaseura Aquila  1:22.26                 
                     
Valtteri Muranen  2005    227  37.01        1:22.41   
  Uimaseura Aquila  1:24.53                 
                     
Juuso Heikkola  2006    188  41.14        1:27.75   
  Uimaseura Aquila  1:32.80                 
                     
Kendro Bobkov  2006    186  39.83        1:27.97   
  Uimaseura Aquila  1:33.52                 
                     
10  Benjamin Gullans  2005    181  41.46        1:28.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.99                 
                     
11  Hugo Aslak Samuli Haverinen  2006    133  44.74        1:38.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:37.69                 
                     
12  Eemeli Sipari  2006    125  46.04        1:40.40   
  Uimaseura Aquila  1:45.81                 
                     
Johannes Kauppinen  2005              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:23.61                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    506  28.94        1:03.12   
  Kouvolan Uimarit  1:04.15                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    476  29.73        1:04.42   
  Haminan Uimaseura  1:05.01                 
                     
Juha Jernvall  2000    395  31.45        1:08.54   
  Uimaseura Aquila  1:06.90                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    356  31.32        1:10.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Mathias Lindfors  2002    337  33.66        1:12.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.18                 
                     
Linus Rutanen  2004    271  35.87        1:17.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.14                 
                     
Simo Virtanen  2004    260  37.95        1:18.77   
  Kouvolan Uimarit  1:24.20                 
                     
Roni Lönnqvist  2000              DSQ   
  Uinti Imatra  1:11.85                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viktoria Tuominen  2010    138          49.64   
  Helsingfors Simsällskap  49.30                 
Emma Ahokas  2008    130          50.59   
  Kouvolan Uimarit  50.90                 
Ida Lindström  2009    113          53.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  49.86                 
Emilia Tikkanen  2008    110          53.49   
  Uimaseura Aquila                   
Emma Kataja  2009    48          1:10.30   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Lily Pettersson  2010              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.46                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppiina Piminäinen  2006    166          46.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Maija Sinisalo  2007    113          52.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  50.73                 
Anastasia Peltonen  2007    106          54.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  59.12                 
Helmi Annikki Aurala  2006              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 23, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    467          33.08   
  Uimaseura Aquila  34.33                 
Eevi Peltonen  2004    446          33.58   
  Uimaseura Aquila  33.37                 
Vilma Tikka  2003    412          34.49   
  Lappeenrannan Uimarit  34.17                 
Laura Pitkänen  2002    344          36.62   
  Järvenpään Uintiklubi  36.66                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:24 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:26   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Heikkilä  2008    133          43.47   
  Uimaseura Aquila  41.67                 
Oliver Laitinen  2008    97          48.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Kevin Soiramo  2010    58          57.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  53.57                 
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmo Taipale  2005    160          40.92   
  Uimaseura Aquila  42.03                 
Tino Rantamäki  2006    63          55.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
 
Laji 24, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    442          29.17   
  Uimaseura Aquila  29.83                 
Lauri Tolvanen  2003    373          30.86   
  Haminan Uimaseura  29.43                 
Topi Immonen  2003    327          32.23   
  Lappeenrannan Uimarit  33.16                 
Eero Vilhunen  2004    177          39.55   
  Uimaseura Aquila  38.87                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:26 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:32   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 25, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matilda Lonka  2003    386  41.72  1:29.46  2:18.08    3:04.68   
  Kouvolan Uimarit  3:02.11                 
                     
Noora Koukkari  2004    383  42.60  1:30.34  2:19.24    3:05.22   
  Kouvolan Uimarit  3:02.43                 
                     
Minja Fihlman  2005    323  43.53  1:33.78  2:25.70    3:16.13   
  Kouvolan Uimarit  3:16.98                 
                     
Laura Kaksonen  2004              DSQ   
  Voikkaan Viesti  3:16.86                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:32 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:35   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006    305  40.77  1:25.64  2:13.09    2:58.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Georgi Biatetc  2005    221  43.99  1:37.11  2:31.61    3:18.93   
  Uimaseura Aquila  3:21.94                 
                     
Miro Järvinen  2005    219  45.74  1:38.45  2:31.25    3:19.79   
  Kouvolan Uimarit  3:34.33                 
                     
 
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simo Virtanen  2004    247  41.90  1:31.72  2:22.51    3:11.83   
  Kouvolan Uimarit  3:20.73                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:35 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:49   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Netta Korkalainen  2008    169  43.71        1:32.02   
  Kouvolan Uimarit  1:42.90                 
                     
Saara Virtanen  2008    166  45.09        1:32.51   
  Kouvolan Uimarit  1:34.95                 
                     
Noora Reijonen  2008    142  47.57        1:37.40   
  Kouvolan Uimarit  1:36.98                 
                     
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    433  32.20        1:07.25   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.85                 
                     
Veera Westerlund  2006    329  34.91        1:13.69   
  Uimaseura Aquila  1:11.77                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    283  36.97        1:17.50   
  Uimaseura Aquila  1:17.77                 
                     
Oona Söderlund  2007    266  36.91        1:19.10   
  Uimaseura Aquila  1:17.90                 
                     
Isabella Kaprio  2006    226  40.00        1:23.55   
  Uimaseura Aquila  1:20.25                 
                     
Matilda Suikkanen  2006    198  42.00        1:27.25   
  Haminan Uimaseura  1:28.67                 
                     
Ida Tuominen  2007    170  44.54        1:31.77   
  Kouvolan Uimarit  1:33.61                 
                     
Ilona Ivanova  2007    156  44.96        1:34.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Nokkanen  2006    153  44.76        1:35.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Amanda Pekkola  2006    102  50.75        1:48.70   
  Kouvolan Uimarit  1:42.76                 
                     
 
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    543  29.18        1:02.40   
  Uimaseura Aquila  1:01.57                 
                     
Noora Laitala  2003    536  29.75        1:02.66   
  Kouvolan Uimarit  1:02.52                 
                     
Vilma Tikka  2003    510  30.52        1:03.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.38                 
                     
Iida Peltola  2005    447  32.06        1:06.55   
  Kouvolan Uimarit  1:07.02                 
                     
Lumi Nokso  2005    419  32.58        1:07.99   
  Uimaseura Aquila  1:08.85                 
                     
Sofia Harju  2002    413  33.15        1:08.31   
  Järvenpään Uintiklubi  1:05.92                 
                     
Senni Toikka  2003    410  32.11        1:08.49   
  Kouvolan Uimarit  1:07.47                 
                     
Vilja Laaksonen  2002    379  33.07        1:10.32   
  Järvenpään Uintiklubi  1:08.44                 
                     
Sanni Luostarinen  2002    374  34.09        1:10.65   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.78                 
                     
10  Amanda Ahlgren  2001    328  34.34        1:13.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.24                 
                     
11  Jemina Saraniemi  2005    286  36.46        1:17.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.00                 
                     
12  Inkeri Laakkonen  2005    243  38.79        1:21.53   
  Voikkaan Viesti  1:22.24                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:49 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kristina Cruises -uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  16:50   
  Järjestäjä  Uimaseura Aquila         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Heikkilä  2008    174  39.35        1:20.45   
  Uimaseura Aquila  1:21.84                 
                     
Aati Karhu  2007    146  40.10        1:25.21   
  Uimaseura Aquila  1:23.26                 
                     
Julius Laitinen  2007    113  44.06        1:32.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.66                 
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vladislav Shavyrin  2005    328  30.22        1:05.14   
  Uimaseura Aquila  1:05.00                 
                     
Jimi Kojo  2005    308  32.04        1:06.49   
  Uimaseura Aquila  1:07.78                 
                     
Miro Järvinen  2005    285  32.80        1:08.25   
  Kouvolan Uimarit  1:11.96                 
                     
Toni Muurman  2005    271  32.78        1:09.43   
  Haminan Uimaseura  1:09.51                 
                     
Juho Hoikkala  2005    257  35.02        1:10.64   
  Haminan Uimaseura  1:11.28                 
                     
Valtteri Muranen  2005    254  33.70        1:10.89   
  Uimaseura Aquila  1:08.62                 
                     
Aleksi Määttä  2005    250  32.01        1:11.33   
  Uimaseura Aquila  1:11.94                 
                     
Elmo Taipale  2005    206  36.43        1:15.99   
  Uimaseura Aquila  1:19.80                 
                     
Benjamin Gullans  2005    202  35.07        1:16.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.75                 
                     
10  Alex Karlsson  2006    193  36.83        1:17.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.19                 
                     
11  Juuso Heikkola  2006    188  36.77        1:18.33   
  Uimaseura Aquila  1:17.20                 
                     
12  Lassi Leppänen  2006    169  39.27        1:21.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.54                 
                     
13  Eemeli Sipari  2006    151  40.80        1:24.25   
  Uimaseura Aquila  1:24.48                 
                     
 
Laji 29, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    538  26.63        55.24   
  Kouvolan Uimarit  56.30                 
                     
Tatu Saareks  2003    481  27.58        57.34   
  Lappeenrannan Uimarit  56.30                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    478  28.00        57.44   
  Haminan Uimaseura  58.23                 
                     
Manu Ursin  2002    472  27.61        57.68   
  Kouvolan Uimarit  56.26                 
                     
Benjamin Kangas  2002    450  27.73        58.64   
  Uimaseura Aquila  57.31                 
                     
Mathias Lindfors  2002    424  28.62        59.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  58.74                 
                     
Mikko Nihtilä  1985    355  29.82        1:03.43   
  Uimaseura Aquila  1:02.19                 
                     
Eero Vilhunen  2004              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:17.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila  Tulostusaika  16:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner