2021-03-08   11:30:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXVI Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXVI Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hynönen  2008    271  46.94        1:39.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.48                 
                     
Maija Mikkonen  2008    270  46.73        1:39.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.96                 
                     
Nicola Burman  2008    256  47.80        1:40.91   
  Joensuun Uimaseura  1:40.09                 
                     
Nelli Kiho  2008    239  48.73        1:43.28   
  Swimming Jyväskylä  1:39.33                 
                     
Albertiina Kotkaniemi  2008    236  49.56        1:43.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.70                 
                     
Anri Parviainen  2008    229  51.55        1:44.70   
  Joensuun Uimaseura  1:46.48                 
                     
Martta Mäkinen  2008    229  50.70        1:44.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:49.26                 
                     
Isabel Kykyri  2008    223  51.23        1:45.66   
  Swimming Jyväskylä  1:47.25                 
                     
Pinja Hacklin  2008    206  52.37        1:48.53   
  Swimming Jyväskylä  1:50.29                 
                     
10  Sara Jaatinen  2008    204  51.13        1:48.83   
  Joensuun Uimaseura  1:50.81                 
                     
11  Minea Pursiainen  2008    194  52.11        1:50.67   
  Swimming Jyväskylä  1:59.02                 
                     
12  Julia Lampinen  2009    190  52.90        1:51.39   
  Jämsänkosken Ilves  1:56.58                 
                     
13  Aino Sarvilahti  2008    186  54.13        1:52.23   
  Lappeenrannan Uimarit  1:55.54                 
                     
14  Milena Elomaa  2008    176  54.89        1:54.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.82                 
                     
15  Oona Keula  2008    175  55.06        1:54.52   
  Swimming Jyväskylä  2:13.37                 
                     
16  Ella Määttä  2008    169  54.89        1:55.92   
  Joensuun Uimaseura  1:55.38                 
                     
17  Paulina Pessi  2008    166  56.80        1:56.52   
  Lappeenrannan Uimarit  2:00.53                 
                     
18  Siiri Nivukoski  2008    164  56.71        1:56.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.19                 
                     
19  Leena Tissari  2008    164  56.19        1:57.15   
  Kuopion Uimaseura  2:07.52                 
                     
20  Arina Bogdanova  2008    161  55.43        1:57.85   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
21  Nenne Maaria Johanna Lanamäki  2008    155  57.32        1:59.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.65                 
                     
22  Aino Aalto  2008    127  59.46        2:07.46   
  Swimming Jyväskylä  2:03.95                 
                     
23  Liina Ylinen  2008    127  1:02.12        2:07.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:16.69                 
                     
24  Nella Hämäläinen  2008    125  1:00.34        2:08.21   
  Vieskan Uimarit  2:04.12                 
                     
25  Nana Murtomäki  2008    119  1:00.49        2:10.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.03                 
                     
26  Isla Puranen  2008    117  1:02.34        2:11.10   
  Lappeenrannan Uimarit  2:18.44                 
                     
27  Fanny Laiho  2010    114  1:04.03        2:12.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:15.42                 
                     
28  Kerttu Ylinen  2009    109  1:05.23        2:14.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:27.81                 
                     
29  Aino Jämsä  2008    106  1:04.27        2:15.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:11.05                 
                     
30  Iida-Carita Niskanen  2008    105  1:04.20        2:15.83   
  Vieskan Uimarit  2:13.83                 
                     
31  Ada Sainio  2008    84  1:08.61        2:26.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.42                 
                     
Selma Laukkanen  2008              DSQ  50m 
  Alavuden Urheilijat  1:52.12                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Silva Salonniemi  2006    404  41.85        1:26.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:34.53                 
                     
Siiri Haverinen  2007    390  42.53        1:27.73   
  Lahden Uimaseura  1:26.16                 
                     
Jessika Lampinen  2006    389  40.00        1:27.84   
  Kampuksen Plaani  1:31.45                 
                     
Inka Hämäläinen  2007    355  42.55        1:30.53   
  Joensuun Uimaseura  1:29.63                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007    353  43.17        1:30.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.53                 
                     
Ellen Williamsson  2006    341  44.16        1:31.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.12                 
                     
Esra Ergüner  2007    335  42.27        1:32.31   
  Joensuun Uimaseura  1:33.99                 
                     
Joanna Högback  2007    330  42.61        1:32.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.84                 
                     
Tiia Mielonen  2006    320  44.51        1:33.71   
  Nivalan Saukot  1:30.86                 
                     
10  Aino Ruotsalainen  2007    310  44.75        1:34.71   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.07                 
                     
11  Hertta Nieminen  2007    294  45.98        1:36.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:38.19                 
                     
12  Iina Hulkki  2006    292  46.43        1:36.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.96                 
                     
13  Emilia Istomina  2007    286  45.43        1:37.23   
  Kuopion Uimaseura  1:42.72                 
                     
14  Emmi Salo  2007    281  46.61        1:37.87   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.07                 
                     
15  Vilma Paajanen  2006    276  46.75        1:38.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:37.26                 
                     
16  Maria Kajosmäki  2006    274  46.72        1:38.63   
  Swimming Jyväskylä  1:40.41                 
                     
17  Oosa Tourunen  2007    267  48.15        1:39.53   
  Swimming Jyväskylä  1:37.77                 
                     
18  Liisa Peetsu  2007    260  47.43        1:40.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.52                 
                     
19  Amanda Hirvonen  2007    253  48.85        1:41.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.16                 
                     
20  Aada Antila  2007    228  51.11        1:44.83   
  Lapuan Virkiä  1:43.89                 
                     
21  Iita Viinisalo  2007    228  49.81        1:44.93   
  Joensuun Uimaseura  1:51.12                 
                     
22  Mari Kaski  2007    209  52.18        1:47.91   
  Swimming Jyväskylä  1:52.58                 
                     
23  Amanda Lång  2006    208  51.70        1:48.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.79                 
                     
24  Nelly Eriksson  2006    203  52.78        1:48.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.67                 
                     
25  Senni Piirainen  2007    202  51.53        1:49.12   
  Joensuun Uimaseura  1:48.05                 
                     
26  Katri Kangas  2006    199  51.96        1:49.71   
  Nivalan Saukot  1:47.99                 
                     
27  Sanni Haaranen  2006    199  51.79        1:49.73   
  Joensuun Uimaseura  1:52.79                 
                     
28  Aada-Julia Laakso  2007    198  51.58        1:49.91   
  Kampuksen Plaani  1:47.47                 
                     
29  Enne Rautio  2007    192  53.40        1:51.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.42                 
                     
30  Krette Mullamaa  2007    191  52.86        1:51.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.01                 
                     
31  Anna Huhtala  2006    189  52.63        1:51.72   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.69                 
                     
32  Mariana Mäki  2006    182  56.39        1:53.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.35                 
                     
33  Ella Ruusumaa  2007    173  54.50        1:54.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
34  Siiri Suominen  2006    165  54.80        1:56.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.21                 
                     
35  Sonja Martikainen  2007    165  55.16        1:56.86   
  Joensuun Uimaseura  1:56.99                 
                     
36  Iita Pitkänen  2006    162  55.01        1:57.40   
  Mikkelin Uimaseura  2:15.39                 
                     
37  Sofia Soininen  2007    158  56.43        1:58.41   
  Joensuun Uimaseura  2:06.93                 
                     
38  Saaga Lehmus  2007    128  1:00.96        2:07.01   
  Lappeenrannan Uimarit  2:09.28                 
                     
39  Evelina Myllykoski  2006    127  1:02.98        2:07.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.24                 
                     
40  Iiris Pitkänen  2007    121  1:01.47        2:09.55   
  Lappeenrannan Uimarit  2:14.03                 
                     
Inkeri Kemppi  2006              DSQ  50m 
  Joensuun Uimaseura  1:42.79                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Siiri Pynnönen  2006              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura  1:59.90                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Murto  2001    660  34.58        1:13.64   
  Porin Uimaseura  1:11.27                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    632  35.78        1:14.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.26                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    573  36.61        1:17.17   
  Kouvolan Uimarit  1:15.81                 
                     
Sini Koivu  1999    565  36.75        1:17.57   
  Cetus Espoo  1:14.63                 
                     
Carola Huntus  2003    532  36.51        1:19.14   
  Swimming Jyväskylä  1:21.37                 
                     
Martta Ruuska  2003    503  37.12        1:20.62   
  Swimming Jyväskylä  1:14.53                 
                     
Siiri Pellinen  2003    499  38.23        1:20.85   
  Swimming Jyväskylä  1:18.68                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    498  37.67        1:20.90   
  Vieskan Uimarit  1:18.50                 
                     
Raakel Bärlund  2001    477  38.08        1:22.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Nea Parkatti  2004    457  39.19        1:23.23   
  Swimming Jyväskylä  1:23.39                 
                     
11  Senni Partanen  2004    445  39.60        1:23.99   
  Mikkelin Uimaseura  1:24.67                 
                     
12  Niina Roiko-Jokela  2001    396  40.76        1:27.30   
  Swimming Jyväskylä  1:25.98                 
                     
13  Sanni Knuutila  1997    388  40.56        1:27.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.69                 
                     
14  Noora Kuparinen  2004    369  41.08        1:29.39   
  Swimming Jyväskylä  1:27.82                 
                     
15  Jenna Luoma  2005    368  42.02        1:29.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.64                 
                     
16  Siina Eklund  2004    367  41.39        1:29.53   
  Alavuden Urheilijat  1:26.18                 
                     
17  Veera Laakkonen  2003    364  42.32        1:29.80   
  Kampuksen Plaani  1:26.92                 
                     
18  Ronja Kämäräinen  2004    358  42.46        1:30.24   
  Swimming Club Vuokatti  1:29.10                 
                     
19  Anna Kajosmäki  2004    351  41.98        1:30.84   
  Swimming Jyväskylä  1:30.43                 
                     
20  Ruusu Nieminen  2002    349  42.91        1:31.03   
  Swimming Jyväskylä  1:26.32                 
                     
21  Tessa Tattari  2004    342  42.85        1:31.70   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.30                 
                     
22  Aada Lehtoniemi  2005    339  43.11        1:31.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:35.21                 
                     
23  Ronja Myllykallio  2003    338  43.06        1:32.06   
  Uinti Tampere  1:29.07                 
                     
24  Aamu Kannosto  2005    333  43.98        1:32.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:31.64                 
                     
25  Minttu Huhtahaara  2005    316  44.61        1:34.12   
  Swimming Jyväskylä  1:32.77                 
                     
26  Elisa Rita  2005    314  44.46        1:34.28   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:40.38                 
                     
27  Aada Tourunen  2004    313  43.90        1:34.41   
  Swimming Jyväskylä  1:37.43                 
                     
28  Lidia Evans  2005    306  44.52        1:35.09   
  Swimming Club Vuokatti  1:30.90                 
                     
29  Annika Niemi  2000    305  44.97        1:35.18   
  Simmis Wanda  1:34.87                 
                     
30  Pihla Mättö  2005    292  44.86        1:36.65   
  Kuopion Uimaseura  1:36.82                 
                     
31  Ninni Eriksson  2003    286  45.57        1:37.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.83                 
                     
32  Juuli Kinnunen  2004    285  45.46        1:37.36   
  Swimming Jyväskylä  1:39.20                 
                     
33  Sanni Toppinen  2005    280  44.79        1:37.96   
  Kuopion Uimaseura  1:35.39                 
                     
34  Hilma Husari  2004    263  46.61        1:40.07   
  Nokian Pyry  1:37.35                 
                     
35  Denise Palonen  2005    254  48.41        1:41.17   
  Swimming Jyväskylä  1:45.70                 
                     
36  Roosa Rinta-Aho  2004    236  48.67        1:43.68   
  Alavuden Urheilijat  1:43.57                 
                     
37  Elviira Kotkaniemi  2005    211  50.98        1:47.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.87                 
                     
38  Eea Huhtanen  2004    196  50.03        1:50.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
39  Aino Lähelmä  2005    196  53.84        1:50.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:51.20                 
                     
40  Ida Salmi  2003    180  52.58        1:53.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:50.49                 
                     
41  Mirella Hakala  2005    168  54.33        1:56.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:56.55                 
                     
42  Sanni Porkkala  2004    142  56.92        2:02.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.84                 
                     
Aliisa Rintakoski  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.65                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner