2019-10-23   20:02:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Results
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
Event 1, 100m Freestyle Women 13-17 years - Final
Sponsor: Gjensidige
WR 51.71 Sarah Sjoestroem 1993 Sweden SWE Budapest HUN 23.07.2017
BSF 52.86 Sarah Sjøstrøm 1993 Sødertørn SS Swe Bergen 05.05.2017
NOR 55.35 Susann Bjørnsen 1993 Setermoen SK NOR RIO BRA 10.08.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Isabel Gose 2002 Deutcher Schwimm-Verband +0.76 772 56.35
50m: 27.25
100m: 56.35
(29.10)
2 Malena  Lisken 2003 Oslo Idrettslag Svømming +0.70 701 58.20 +1.85
50m: 28.22
100m: 58.20
(29.98)
3 Juliane Lindgaard Kjeldseth 2004 Oslo Idrettslag Svømming +0.75 634 1:00.18 +3.83
50m: 29.48
100m: 1:00.18
(30.70)
4 Henriette Dale 2003 Vestkantsvømmerne 630 1:00.29 +3.94
50m: 29.17
100m: 1:00.29
(31.12)
5 Timea Aspegren 2002 Ullensakersvømmerne +0.64 627 1:00.40 +4.05
50m: 29.18
100m: 1:00.40
(31.22)
6 Mathilde Sofie Hammer 2002 Kongstensvømmerne +0.72 611 1:00.92 +4.57
50m: 28.54
100m: 1:00.92
(32.38)
7 Rikke Omdahl Petersen 2002 Bærumsvømmerne +0.70 589 1:01.67 +5.32
50m: 29.65
100m: 1:01.67
(32.02)
8 Julie Fornasari 2003 Oslo Idrettslag Svømming +0.67 587 1:01.75 +5.40
50m: 29.52
100m: 1:01.75
(32.23)
9 Alexandra Peter 2002 Randaberg IL +0.78 585 1:01.81 +5.46
50m: 29.80
100m: 1:01.81
(32.01)
10 Mari Nilsen 2003 Haugesund SK +0.74 584 1:01.83 +5.48
50m: 29.80
100m: 1:01.83
(32.03)
11 Cathrine Emilie Fagge 2002 Team Sør/VSLK +0.67 580 1:01.98 +5.63
50m: 29.11
100m: 1:01.98
(32.87)
11 Hanne Stamnesfet Næss 2004 Vestkantsvømmerne +0.80 580 1:01.98 +5.63
50m: 30.31
100m: 1:01.98
(31.67)
13 Vilde Zetlitz Nessler 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.69 578 1:02.06 +5.71
50m: 29.79
100m: 1:02.06
(32.27)
14 Ella Magnussen 2003 Asker SK +0.61 577 1:02.11 +5.76
50m: 30.15
100m: 1:02.11
(31.96)
15 Aurora Stavøy 2002 Sortland SLK +0.73 571 1:02.31 +5.96
50m: 29.99
100m: 1:02.31
(32.32)
16 Patricia Louise Lysvoll 2003 Vestbyen Trondheim +0.69 570 1:02.34 +5.99
50m: 29.77
100m: 1:02.34
(32.57)
17 Madeleine Wold 2003 SK Speed +0.74 565 1:02.52 +6.17
50m: 30.05
100m: 1:02.52
(32.47)
18 Elise Nilsen 2003 Bergens Svømme Club +0.80 564 1:02.58 +6.23
50m: 29.98
100m: 1:02.58
(32.60)
19 Martine Myhrer Abrahamsen 2003 Skjetten Svømming 563 1:02.61 +6.26
50m: 30.16
100m: 1:02.61
(32.45)
20 Thyra Noomi Haugland Halvor 2002 Haldens SK +0.65 562 1:02.63 +6.28
50m: 29.72
100m: 1:02.63
(32.91)
21 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.78 560 1:02.72 +6.37
50m: 29.59
100m: 1:02.72
(33.13)
22 Silje Rongevær Slyngstadli 2004 BS/Åstveit +0.77 556 1:02.86 +6.51
50m: 29.67
100m: 1:02.86
(33.19)
23 Erikka Næss Kjølholdt 2002 Oslo Idrettslag Svømming +0.75 556 1:02.87 +6.52
50m: 30.01
100m: 1:02.87
(32.86)
24 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 555 1:02.90 +6.55
50m: 30.35
100m: 1:02.90
(32.55)
25 Aleksandra Liverød 2002 Sandefjord SK +0.62 552 1:03.01 +6.66
50m: 29.95
100m: 1:03.01
(33.06)
26 Liva Gjil 2004 Haugesund SK +0.72 546 1:03.26 +6.91
50m: 30.96
100m: 1:03.26
(32.30)
26 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 546 1:03.26 +6.91
50m: 30.93
100m: 1:03.26
(32.33)
28 Helene Osnes Vestre 2003 Haugesund SK +0.80 545 1:03.27 +6.92
50m: 30.50
100m: 1:03.27
(32.77)
29 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF Simfören +0.84 544 1:03.34 +6.99
50m: 30.33
100m: 1:03.34
(33.01)
30 Zoe Sivertsen 2003 Glitre SK/DSK +0.68 541 1:03.43 +7.08
50m: 31.02
100m: 1:03.43
(32.41)
31 Erika Kvaal 2004 Vestkantsvømmerne +0.82 538 1:03.54 +7.19
50m: 31.27
100m: 1:03.54
(32.27)
32 Marte Reikvam 2004 Skjetten Svømming +0.81 536 1:03.62 +7.27
50m: 30.67
100m: 1:03.62
(32.95)
33 Elise Alme Jensen 2002 BS-LK +0.73 535 1:03.69 +7.34
50m: 30.44
100m: 1:03.69
(33.25)
34 Marie Evy Søfteland 2003 Sarpsborg IL +0.74 534 1:03.72 +7.37
50m: 30.54
100m: 1:03.72
(33.18)
35 Tirill Konstanse Hammerstrøm 2003 Team Sør/VSLK +0.74 534 1:03.73 +7.38
50m: 31.13
100m: 1:03.73
(32.60)
36 Maja Arndal 2003 Glitre SK/BK +0.78 531 1:03.82 +7.47
50m: 30.81
100m: 1:03.82
(33.01)
37 Sofie Teigland 2005 Aalesunds SLK +0.72 530 1:03.86 +7.51
50m: 30.54
100m: 1:03.86
(33.32)
37 Kristine Huan Hytenget 2002 Asker SK +0.70 530 1:03.86 +7.51
50m: 31.55
100m: 1:03.86
(32.31)
39 Kaja Krawiec 2005 Karmøy SK +0.75 529 1:03.91 +7.56
50m: 31.12
100m: 1:03.91
(32.79)
40 Sanna Sembsmoen-Schleis 2003 Glitre SK/BK +0.80 528 1:03.96 +7.61
50m: 31.18
100m: 1:03.96
(32.78)
41 Malin Syvertsen 2002 Team Sør/MSK +0.78 527 1:04.01 +7.66
50m: 30.34
100m: 1:04.01
(33.67)
42 Linnea Rieger 2003 Glitre SK/DSK +0.75 524 1:04.12 +7.77
50m: 31.41
100m: 1:04.12
(32.71)
43 Emma Borsheim Endregaard 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.65 524 1:04.13 +7.78
50m: 30.71
100m: 1:04.13
(33.42)
44 Caroline Greaker Sollie 2004 Ås IL +0.66 521 1:04.24 +7.89
50m: 31.07
100m: 1:04.24
(33.17)
45 Julianne Sandal Søbakk 2004 Ullensakersvømmerne +0.81 521 1:04.26 +7.91
50m: 30.94
100m: 1:04.26
(33.32)
45 Tiril Rørvik 2004 Team Sør/MSK +0.75 521 1:04.26 +7.91
50m: 30.76
100m: 1:04.26
(33.50)
47 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.74 518 1:04.37 +8.02
50m: 30.69
100m: 1:04.37
(33.68)
48 Mia Olsen 2004 Kongstensvømmerne +0.69 517 1:04.41 +8.06
50m: 31.36
100m: 1:04.41
(33.05)
49 Lea Adalia  Strømman 2002 Kristiansand SA +0.71 515 1:04.50 +8.15
50m: 30.86
100m: 1:04.50
(33.64)
50 Mira Miljeteig 2005 Bergens Svømme Club +0.74 514 1:04.52 +8.17
50m: 31.63
100m: 1:04.52
(32.89)
51 Karina Wiktoria Pozarlik 2003 Namsos Svømmeklubb +0.69 514 1:04.53 +8.18
50m: 30.59
100m: 1:04.53
(33.94)
52 Yngvild Salvesen Haldorsen 2002 BS/Delfana +0.78 513 1:04.59 +8.24
50m: 30.23
100m: 1:04.59
(34.36)
53 Hilja Lyydia Stering 2003 SK Speed +0.77 510 1:04.70 +8.35
50m: 30.90
100m: 1:04.70
(33.80)
54 Kristina Í Skála 2005 Svimjisamband Foroya +0.73 508 1:04.77 +8.42
50m: 30.92
100m: 1:04.77
(33.85)
55 Lona Gulbrandsen 2005 Kongstensvømmerne +0.71 504 1:04.95 +8.60
50m: 31.54
100m: 1:04.95
(33.41)
56 Fredrikke Oline Engebretsen 2005 Ullensakersvømmerne +0.89 504 1:04.96 +8.61
50m: 31.83
100m: 1:04.96
(33.13)
56 Erika Ness 2003 Tverlandet IL +0.69 504 1:04.96 +8.61
50m: 31.11
100m: 1:04.96
(33.85)
58 Margrethe Hammerseth 2003 Ullensakersvømmerne +0.79 504 1:04.97 +8.62
50m: 31.60
100m: 1:04.97
(33.37)
59 Johanne Lovise Wiig 2003 Sarpsborg IL +0.80 493 1:05.45 +9.10
50m: 31.87
100m: 1:05.45
(33.58)
60 Vibeke Røseid 2003 Ullensakersvømmerne +0.71 492 1:05.46 +9.11
50m: 31.82
100m: 1:05.46
(33.64)
60 Anna Victoria Plassen 2005 Vestkantsvømmerne +0.69 492 1:05.46 +9.11
50m: 31.39
100m: 1:05.46
(34.07)
62 Andrea Rød 2002 Kolbotn IL +0.77 492 1:05.47 +9.12
50m: 32.04
100m: 1:05.47
(33.43)
63 Oda Tennebekk Vatle 2002 BS/Arna 491 1:05.53 +9.18
50m: 31.46
100m: 1:05.53
(34.07)
64 Helene Gonzalez 2005 Ullensakersvømmerne +0.80 490 1:05.57 +9.22
50m: 32.40
100m: 1:05.57
(33.17)
65 Rana Wild-Ali 2005 SK Speed +0.81 485 1:05.78 +9.43
50m: 32.19
100m: 1:05.78
(33.59)
65 Oda Løtuft Johansen 2002 Ås IL +0.83 485 1:05.78 +9.43
50m: 31.44
100m: 1:05.78
(34.34)
67 Jonette Matland 2004 BS/Delfana +0.67 485 1:05.81 +9.46
50m: 31.39
100m: 1:05.81
(34.42)
68 Ida Jystad 2002 Vestbyen Trondheim +0.67 483 1:05.90 +9.55
50m: 30.76
100m: 1:05.90
(35.14)
69 Emily Josefin Persdotter Must 2002 Asker SK +0.81 481 1:05.98 +9.63
50m: 31.49
100m: 1:05.98
(34.49)
69 Anne Raghnild Hansen 2005 Sortland SLK +0.85 481 1:05.98 +9.63
50m: 32.22
100m: 1:05.98
(33.76)
71 Janne Marie Holm 2004 Os Svømmeklubb +0.71 480 1:06.00 +9.65
50m: 32.05
100m: 1:06.00
(33.95)
72 Thea Amalie Aksmo Svendsby 2003 Haldens SK +0.73 480 1:06.04 +9.69
50m: 31.61
100m: 1:06.04
(34.43)
73 Erle Torvik Grinde 2005 Kristiansund SK +0.77 479 1:06.07 +9.72
50m: 31.42
100m: 1:06.07
(34.65)
74 Jenny Margrethe Valstrand 2003 Vestbyen Trondheim +0.75 478 1:06.10 +9.75
50m: 30.80
100m: 1:06.10
(35.30)
75 Oda Åsheim 2002 Bryne SK +0.80 478 1:06.11 +9.76
50m: 32.31
100m: 1:06.11
(33.80)
76 Kristina Østerhus 2005 Karmøy SK +0.75 478 1:06.12 +9.77
50m: 32.11
100m: 1:06.12
(34.01)
77 Linnea Solsvik 2006 Vestkantsvømmerne +0.72 477 1:06.16 +9.81
50m: 31.42
100m: 1:06.16
(34.74)
78 Ida Leirvik 2004 Bergkameratene +0.82 476 1:06.20 +9.85
50m: 32.06
100m: 1:06.20
(34.14)
79 Charlotte Frøyland 2003 Haugesund SK +0.73 475 1:06.23 +9.88
50m: 31.98
100m: 1:06.23
(34.25)
80 Lotta Tøttermann 2003 Harstad SK +0.83 474 1:06.30 +9.95
50m: 31.98
100m: 1:06.30
(34.32)
81 Emilie Uppheim 2005 Bergens Svømme Club +0.75 474 1:06.31 +9.96
50m: 31.86
100m: 1:06.31
(34.45)
81 Nora Visnes 2003 Stord symjing +0.75 474 1:06.31 +9.96
50m: 32.14
100m: 1:06.31
(34.17)
83 Sofie Stadaas 2002 Moss SK +0.72 470 1:06.49 +10.14
50m: 31.49
100m: 1:06.49
(35.00)
84 Eva Isabel Erbe 2004 SK Speed +0.78 469 1:06.54 +10.19
50m: 31.63
100m: 1:06.54
(34.91)
85 Telise Vinje 2005 Kongstensvømmerne 469 1:06.55 +10.20
50m: 32.15
100m: 1:06.55
(34.40)
86 Mina Klavenes Mauseth 2005 Kongstensvømmerne 465 1:06.74 +10.39
50m: 31.32
100m: 1:06.74
(35.42)
87 Benedikte April Løkken Bendik 2005 Skjetten Svømming +0.85 464 1:06.79 +10.44
50m: 32.71
100m: 1:06.79
(34.08)
88 Elise Jensen Velund 2005 Asker SK +0.78 463 1:06.83 +10.48
50m: 32.98
100m: 1:06.83
(33.85)
89 Sofie Helena Østbye 2005 Asker SK +0.88 462 1:06.88 +10.53
50m: 32.33
100m: 1:06.88
(34.55)
90 Maria Hoell 2005 Haugesund SK +0.93 461 1:06.90 +10.55
50m: 32.80
100m: 1:06.90
(34.10)
91 Ingvild Sirnes 2003 Haugesund SK +0.82 458 1:07.04 +10.69
50m: 31.73
100m: 1:07.04
(35.31)
92 Tara Khosrownejad 2002 Lørenskog/Rælingen +0.80 457 1:07.10 +10.75
50m: 32.94
100m: 1:07.10
(34.16)
93 Edle Lund 2003 Trondhjems SLK +0.78 456 1:07.14 +10.79
50m: 32.13
100m: 1:07.14
(35.01)
94 Christine M. Tufte Lund 2003 Delfana +0.77 456 1:07.16 +10.81
50m: 32.03
100m: 1:07.16
(35.13)
95 Emma Sofie Antun 2004 Vestkantsvømmerne +0.78 454 1:07.24 +10.89
50m: 32.55
100m: 1:07.24
(34.69)
96 Emma Skarstein Kjetland 2004 Os Svømmeklubb +0.81 452 1:07.36 +11.01
50m: 32.85
100m: 1:07.36
(34.51)
97 Hege Solberg Jørgensen 2002 Trondhjems SLK +0.77 450 1:07.43 +11.08
50m: 31.72
100m: 1:07.43
(35.71)
97 Samantha Pepevnik 2005 Poseidon +0.80 450 1:07.43 +11.08
50m: 32.13
100m: 1:07.43
(35.30)
99 Silje Katrine Tveitan Wad 2003 Sandefjord SK +0.79 450 1:07.46 +11.11
50m: 32.34
100m: 1:07.46
(35.12)
100 Marie Hellberg Munthe 2003 Ås IL +0.68 447 1:07.60 +11.25
50m: 32.65
100m: 1:07.60
(34.95)
100 Ariana Roberts 2002 Øyane Svømmeklubb +0.65 447 1:07.60 +11.25
50m: 31.62
100m: 1:07.60
(35.98)
102 Hanna Sofie Rennemo 2003 Harstad SK +0.76 446 1:07.64 +11.29
50m: 32.48
100m: 1:07.64
(35.16)
103 Mia Gulbrandsen 2003 Kongstensvømmerne +0.74 445 1:07.73 +11.38
50m: 31.25
100m: 1:07.73
(36.48)
104 Maja Graczyk 2002 Trondhjems SLK +0.80 444 1:07.77 +11.42
50m: 32.46
100m: 1:07.77
(35.31)
105 Nicoline Tønder-Keul 2004 Lørenskog/Rælingen +0.72 443 1:07.79 +11.44
50m: 31.56
100m: 1:07.79
(36.23)
106 Malin Ekstrand 2002 Sarpsborg IL +0.72 443 1:07.80 +11.45
50m: 33.21
100m: 1:07.80
(34.59)
107 Elin Birkeland Le-Viet 2004 Bergkameratene +0.70 443 1:07.83 +11.48
50m: 32.88
100m: 1:07.83
(34.95)
108 Thea Sofie Haugen 2003 Vestbyen Trondheim +0.79 442 1:07.87 +11.52
50m: 32.29
100m: 1:07.87
(35.58)
109 Kristina Ingvaldsen Karlsen 2004 SK Speed 439 1:08.03 +11.68
50m: 32.25
100m: 1:08.03
(35.78)
110 Mina Medhaug Rossebø 2006 Karmøy SK +0.71 437 1:08.14 +11.79
50m: 32.90
100m: 1:08.14
(35.24)
111 Elisabeth Wilmann 2002 Trondhjems SLK +0.79 436 1:08.15 +11.80
50m: 30.98
100m: 1:08.15
(37.17)
112 Thais Farias Kristiansen 2006 Trondhjems SLK +0.88 436 1:08.16 +11.81
50m: 32.36
100m: 1:08.16
(35.80)
113 Elise Book Dalsgård 2004 Åstveit SK +0.90 436 1:08.18 +11.83
50m: 32.14
100m: 1:08.18
(36.04)
114 Tuva Haukanes Sulen 2005 Åstveit SK +0.75 436 1:08.19 +11.84
50m: 32.77
100m: 1:08.19
(35.42)
115 Ingeborg Rosvold 2006 Kongstensvømmerne +0.86 434 1:08.27 +11.92
50m: 33.36
100m: 1:08.27
(34.91)
116 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.76 433 1:08.33 +11.98
50m: 32.42
100m: 1:08.33
(35.91)
116 Tracey Malene Holm 2004 Os Svømmeklubb +0.74 433 1:08.33 +11.98
50m: 33.18
100m: 1:08.33
(35.15)
118 Hedda Aas Løken 2004 Stord symjing +0.70 433 1:08.35 +12.00
50m: 31.88
100m: 1:08.35
(36.47)
118 Ingeborg Mittet Kaldhussæ 2005 Aalesunds SLK +0.75 433 1:08.35 +12.00
50m: 32.67
100m: 1:08.35
(35.68)
120 Malak Boukili 2004 SK Speed +0.70 429 1:08.51 +12.16
50m: 32.46
100m: 1:08.51
(36.05)
121 Sara Larsen 2006 Karmøy SK +0.83 429 1:08.56 +12.21
50m: 32.91
100m: 1:08.56
(35.65)
122 Julie Ynnesdal 2003 BS/Åstveit +0.82 428 1:08.58 +12.23
50m: 32.89
100m: 1:08.58
(35.69)
123 Amina Farahani 2005 SK Speed +0.70 423 1:08.88 +12.53
50m: 32.88
100m: 1:08.88
(36.00)
124 Nora Ellingsen 2003 Haldens SK +0.77 422 1:08.91 +12.56
50m: 32.29
100m: 1:08.91
(36.62)
125 Siri Kråkenes 2005 Eid SK +0.76 421 1:08.97 +12.62
50m: 32.61
100m: 1:08.97
(36.36)
126 Andrea Antun Mikkelsen 2005 Arna SLK +0.73 417 1:09.17 +12.82
50m: 33.01
100m: 1:09.17
(36.16)
127 Malin Bergetun Virkesdal 2003 Åstveit SK +0.81 415 1:09.30 +12.95
50m: 33.55
100m: 1:09.30
(35.75)
128 Marie Lykseth Iversen 2004 Sortland SLK +0.61 415 1:09.32 +12.97
50m: 32.63
100m: 1:09.32
(36.69)
129 Stina Kletvang 2005 Ullensakersvømmerne +0.72 414 1:09.35 +13.00
50m: 32.86
100m: 1:09.35
(36.49)
130 Maiken Rinnan Pedersen 2004 Glitre SK/BK +0.81 410 1:09.56 +13.21
50m: 33.42
100m: 1:09.56
(36.14)
130 Anniken Walløe 2004 Delfana +0.80 410 1:09.56 +13.21
50m: 33.66
100m: 1:09.56
(35.90)
132 Camilla Cedres Larsen 2003 Haugesund SK +0.84 405 1:09.86 +13.51
50m: 32.34
100m: 1:09.86
(37.52)
133 Sara Vaslag 2004 Aalesunds SLK +0.80 404 1:09.91 +13.56
50m: 33.82
100m: 1:09.91
(36.09)
133 Lea Småland 2005 Arna SLK +0.75 404 1:09.91 +13.56
50m: 33.37
100m: 1:09.91
(36.54)
135 Tiril Storetvedt Husebø 2004 Stord symjing +0.71 404 1:09.94 +13.59
50m: 32.84
100m: 1:09.94
(37.10)
136 Vilde Skaar 2003 BS/Åstveit +0.80 403 1:09.97 +13.62
50m: 33.42
100m: 1:09.97
(36.55)
137 Celine Lægreid 2004 Delfana +0.67 403 1:10.00 +13.65
50m: 33.09
100m: 1:10.00
(36.91)
138 Mathea Nerland Vælitalo 2004 Asker SK +0.69 401 1:10.09 +13.74
50m: 33.31
100m: 1:10.09
(36.78)
139 Maja Andersen Nordli 2005 SK Speed +0.76 401 1:10.11 +13.76
50m: 34.55
100m: 1:10.11
(35.56)
140 Emily Hatteland Krog 2004 Klepp SSK +0.74 400 1:10.15 +13.80
50m: 33.34
100m: 1:10.15
(36.81)
141 Nina Skarø 2003 Trondhjems SLK +0.77 398 1:10.28 +13.93
50m: 33.32
100m: 1:10.28
(36.96)
142 Lou Leonardi 2002 Delfana +0.77 394 1:10.50 +14.15
50m: 33.35
100m: 1:10.50
(37.15)
143 Liv Hanh Basberg 2004 Asker SK +0.75 390 1:10.77 +14.42
50m: 35.30
100m: 1:10.77
(35.47)
143 Tora Jakobsen 2002 Fauske SK +0.80 390 1:10.77 +14.42
50m: 33.74
100m: 1:10.77
(37.03)
145 Eva Tennebekk Vatle 2005 Arna SLK +0.85 387 1:10.95 +14.60
50m: 34.70
100m: 1:10.95
(36.25)
146 Ingvild Marie Ek 2003 Sarpsborg IL +0.76 386 1:10.96 +14.61
50m: 34.72
100m: 1:10.96
(36.24)
147 Bertine Marie Strøm 2006 Øyane Svømmeklubb 386 1:11.01 +14.66
50m: 35.78
100m: 1:11.01
(35.23)
148 Bertine Landeråen Hess 2006 Øyane Svømmeklubb +0.78 382 1:11.21 +14.86
50m: 35.14
100m: 1:11.21
(36.07)
149 Ida Helen Gudding 2004 Stord symjing +0.81 382 1:11.24 +14.89
50m: 34.01
100m: 1:11.24
(37.23)
150 Helene E. Aandal 2004 Bergens Svømme Club +0.85 378 1:11.50 +15.15
50m: 34.60
100m: 1:11.50
(36.90)
151 Erle Rykkje Larsen 2005 Haugesund SK +0.74 374 1:11.74 +15.39
50m: 34.00
100m: 1:11.74
(37.74)
152 Ema Dielininkaityte 2004 Randaberg IL +0.88 373 1:11.80 +15.45
50m: 34.08
100m: 1:11.80
(37.72)
153 Sigrid Eldholm 2005 Trondhjems SLK +0.91 373 1:11.82 +15.47
50m: 34.22
100m: 1:11.82
(37.60)
154 Helene Karlsen Rapp 2003 Harstad SK +0.76 372 1:11.85 +15.50
50m: 33.69
100m: 1:11.85
(38.16)
155 Emma Marie Strømbeck 2002 Sarpsborg IL +0.75 371 1:11.96 +15.61
50m: 34.82
100m: 1:11.96
(37.14)
156 Karoline Borg Simonsen 2006 Trondhjems SLK 370 1:12.01 +15.66
50m: 34.56
100m: 1:12.01
(37.45)
157 Maren Vinjevoll Årdal 2003 Førde IL Symjing +0.79 369 1:12.04 +15.69
50m: 34.41
100m: 1:12.04
(37.63)
158 Celina Berg Nøkleby 2004 Harstad SK +0.92 368 1:12.12 +15.77
50m: 34.70
100m: 1:12.12
(37.42)
159 Malene Holmelid Krabbedal 2005 Vestkantsvømmerne +0.91 367 1:12.21 +15.86
50m: 33.93
100m: 1:12.21
(38.28)
160 Vilde Roald Strand 2005 BS-LK +0.80 365 1:12.35 +16.00
50m: 34.57
100m: 1:12.35
(37.78)
161 Kristin Hals 2005 Vestkantsvømmerne +0.72 363 1:12.44 +16.09
50m: 34.96
100m: 1:12.44
(37.48)
162 Matilda Mæland 2003 Åstveit SK +0.86 363 1:12.47 +16.12
50m: 33.50
100m: 1:12.47
(38.97)
163 Mari Eldegard Heie 2004 Ås IL +0.83 359 1:12.73 +16.38
50m: 35.53
100m: 1:12.73
(37.20)
164 Helle Aas 2005 Åstveit SK +0.84 358 1:12.80 +16.45
50m: 35.26
100m: 1:12.80
(37.54)
165 Ane Hanh Basberg 2005 Asker SK +0.70 357 1:12.89 +16.54
50m: 34.62
100m: 1:12.89
(38.27)
166 Ida Skjæveland 2003 BS/Åstveit +0.76 354 1:13.04 +16.69
50m: 34.60
100m: 1:13.04
(38.44)
167 Paw Wah Moo Sein 2005 Asker SK +0.79 353 1:13.11 +16.76
50m: 34.82
100m: 1:13.11
(38.29)
167 Vilde Lillefosse 2006 BS-LK +0.95 353 1:13.11 +16.76
50m: 35.05
100m: 1:13.11
(38.06)
169 Diana Stafsnes Califano 2005 Trondhjems SLK +0.91 351 1:13.26 +16.91
50m: 35.52
100m: 1:13.26
(37.74)
170 Thea Johansen Våge 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.76 349 1:13.39 +17.04
50m: 35.71
100m: 1:13.39
(37.68)
171 Kesia Steen 2004 Asker SK +0.79 349 1:13.44 +17.09
50m: 35.26
100m: 1:13.44
(38.18)
172 Maria Carlsen 2003 Haugesund SK +0.70 347 1:13.55 +17.20
50m: 35.08
100m: 1:13.55
(38.47)
173 Marie Lie Skjøren 2002 Sarpsborg IL +0.82 343 1:13.80 +17.45
50m: 34.76
100m: 1:13.80
(39.04)
174 Nora V Kleppe 2002 Delfana +0.83 340 1:14.04 +17.69
50m: 35.38
100m: 1:14.04
(38.66)
174 Marthe Soldal 2002 Åstveit SK +0.78 340 1:14.04 +17.69
50m: 34.11
100m: 1:14.04
(39.93)
176 Izabella Sizifredo de Sousa 2005 Vestkantsvømmerne +0.90 340 1:14.07 +17.72
50m: 34.53
100m: 1:14.07
(39.54)
177 Ida Louise Middleton 2006 Arna SLK +0.80 339 1:14.10 +17.75
50m: 36.09
100m: 1:14.10
(38.01)
178 Lise Marcussen 2006 Harstad SK +0.86 339 1:14.16 +17.81
50m: 35.97
100m: 1:14.16
(38.19)
179 Hedda Oppedal 2004 Åstveit SK 336 1:14.37 +18.02
50m: 35.90
100m: 1:14.37
(38.47)
180 Amalie Sylta 2004 Delfana 334 1:14.47 +18.12
50m: 34.68
100m: 1:14.47
(39.79)
181 Maria Mjelva Straume 2005 Volda TIL +0.89 333 1:14.56 +18.21
50m: 35.53
100m: 1:14.56
(39.03)
182 Noor Elvøy 2006 Øyane Svømmeklubb +0.95 329 1:14.84 +18.49
50m: 35.06
100m: 1:14.84
(39.78)
183 Ingrid Ree Bakken 2006 Klepp SSK +0.51 329 1:14.88 +18.53
50m: 36.01
100m: 1:14.88
(38.87)
184 Emilie Lykseth Iversen 2005 Sortland SLK 328 1:14.97 +18.62
50m: 35.32
100m: 1:14.97
(39.65)
185 Hanne Marcussen 2003 Harstad SK +0.78 325 1:15.14 +18.79
50m: 34.75
100m: 1:15.14
(40.39)
186 Sanna Hagen Brekke 2006 Arna SLK +0.79 323 1:15.36 +19.01
50m: 35.55
100m: 1:15.36
(39.81)
187 Linnea Marie Persdotter Must 2005 Asker SK +0.84 321 1:15.48 +19.13
50m: 36.57
100m: 1:15.48
(38.91)
188 Hedda Bastiansen Kvittingen 2004 Os Svømmeklubb +0.81 321 1:15.51 +19.16
50m: 36.21
100m: 1:15.51
(39.30)
189 Margrethe Sørheim 2006 Arna SLK +0.88 316 1:15.85 +19.50
50m: 35.89
100m: 1:15.85
(39.96)
190 Norah Alice Lerkerød Rasmuss 2006 Åstveit SK +0.92 316 1:15.86 +19.51
50m: 35.70
100m: 1:15.86
(40.16)
191 Saga Myhren 2006 Harstad SK +0.89 307 1:16.62 +20.27
50m: 36.94
100m: 1:16.62
(39.68)
192 Iben Johanne Stene 2005 BS-LK +0.79 305 1:16.78 +20.43
50m: 36.04
100m: 1:16.78
(40.74)
193 Louise Sivertsen  Lund 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.80 302 1:17.04 +20.69
50m: 37.96
100m: 1:17.04
(39.08)
194 Ane Kristiansen 2004 Sortland SLK +0.81 300 1:17.17 +20.82
50m: 36.40
100m: 1:17.17
(40.77)
194 Line Falck Kleppe 2003 Delfana +0.80 300 1:17.17 +20.82
50m: 35.71
100m: 1:17.17
(41.46)
196 Emma Nordahl Nilsen 2004 Arna SLK +0.73 297 1:17.43 +21.08
50m: 37.54
100m: 1:17.43
(39.89)
197 Synne Sirnes 2005 Haugesund SK +0.76 295 1:17.66 +21.31
50m: 36.80
100m: 1:17.66
(40.86)
198 Melanija Silina 2006 BS-LK +0.74 294 1:17.75 +21.40
50m: 38.35
100m: 1:17.75
(39.40)
199 Ada Vollebæk 2002 Drammen SK +0.73 291 1:17.99 +21.64
50m: 37.51
100m: 1:17.99
(40.48)
200 Amalie Helland Thorsheim 2006 Vestkantsvømmerne +0.99 262 1:20.74 +24.39
50m: 41.35
100m: 1:20.74
(39.39)
201 Nora Nadina Hvidsten 2005 Bergens Svømme Club +0.91 261 1:20.89 +24.54
50m: 39.27
100m: 1:20.89
(41.62)
202 Pernille Norheim 2006 BS-LK +0.93 258 1:21.14 +24.79
50m: 38.73
100m: 1:21.14
(42.41)
203 Mia Hovland Storebø 2006 Austevoll Idrettsklubb 253 1:21.68 +25.33
50m: 39.48
100m: 1:21.68
(42.20)
204 Maja Olsson Bjånes 2005 Austevoll Idrettsklubb +0.98 252 1:21.80 +25.45
50m: 39.26
100m: 1:21.80
(42.54)
205 Tuva Underdal-Loktu 2005 Asker SK 242 1:22.90 +26.55
50m: 39.70
100m: 1:22.90
(43.20)
206 Emilie Nicoline Korneliussen 2006 BS-LK +0.94 241 1:23.01 +26.66
50m: 39.56
100m: 1:23.01
(43.45)
207 Frida Dale Skorjanc 2003 Vestkantsvømmerne +0.90 231 1:24.21 +27.86
50m: 37.07
100m: 1:24.21
(47.14)
208 Bertine Leknesund Klæboe 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.89 211 1:26.82 +30.47
50m: 41.78
100m: 1:26.82
(45.04)
209 Emma Sofie Friestad 2005 Klepp SSK +0.94 209 1:27.12 +30.77 S9
50m: 40.83
100m: 1:27.12
(46.29)
210 Vilja Folgerø Dale 2003 Stord symjing 197 1:28.86 +32.51
50m: 41.44
100m: 1:28.86
(47.42)
- Sara Dahl Østrøm 2002 Ullensakersvømmerne +0.37 DSQ
- Lisa Nordfonn 2004 Stord symjing DNS
- Klara Emilia Helena Eriksson 2003 Bærumsvømmerne DNS
- Bertine Småland 2006 Arna SLK DNS
- Kristiane Hagelund 2005 Aalesunds SLK DNS
Event official at: 05.04.2019 12.59.06
2019-04-07 08.27.37 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner