2019-06-16   08:55:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 4, Prelims Saturday 9:00

Document
Results
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
Event 22, 200m Medley Women - Heat
Sponsor: Sparebanken Vest
WR 2:06.12 Katinka Hosszu 1989 Hungary HUN Kazan RUS 03.08.2015
BSF 2:12.58 Katinka Hosszu 1989 Vasas SC Hun Bergen 29.05.2016
NOR 2:15.13 Sara Nordenstam 1983 Lambertseter NOR Beijing CHI 11.08.2008
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Katinka Hosszu 1989 Iron Swim Budapest +0.69 860 2:12.60 QA
50m: 28.85
100m: 1:02.85
(34.00)
150m: 1:42.37
(39.52)
200m: 2:12.60
(30.23)
2 Alexandra Wenk 1995 Deutcher Schwimm-Verband +0.73 795 2:16.12 +3.52 QA
50m: 29.09
100m: 1:05.79
(36.70)
150m: 1:44.32
(38.53)
200m: 2:16.12
(31.80)
3 Franziska Hentke 1989 Deutcher Schwimm-Verband +0.66 783 2:16.80 +4.20 QA
50m: 28.94
100m: 1:05.28
(36.34)
150m: 1:45.78
(40.50)
200m: 2:16.80
(31.02)
4 Marie Pietruschka 1995 SSG Leipzig e.V. +0.73 775 2:17.25 +4.65 QA
50m: 29.15
100m: 1:05.91
(36.76)
150m: 1:46.42
(40.51)
200m: 2:17.25
(30.83)
5 Yara Sophie Hierath 2001 Deutcher Schwimm-Verband +0.68 759 2:18.24 +5.64 QA
50m: 29.76
100m: 1:04.85
(35.09)
150m: 1:45.91
(41.06)
200m: 2:18.24
(32.33)
6 Samira Svea Erhardt 1999 Deutcher Schwimm-Verband +0.73 696 2:22.28 +9.68 QA
50m: 30.34
100m: 1:06.85
(36.51)
150m: 1:48.68
(41.83)
200m: 2:22.28
(33.60)
7 Malene Rypestøl 2001 Team Sør/VSLK +0.84 674 2:23.79 +11.19 QA
50m: 30.74
100m: 1:08.17
(37.43)
150m: 1:50.57
(42.40)
200m: 2:23.79
(33.22)
8 Johanne Heines Pettersen 1999 Bergens Svømme Club +0.73 667 2:24.28 +11.68 QA
50m: 31.17
100m: 1:10.62
(39.45)
150m: 1:50.05
(39.43)
200m: 2:24.28
(34.23)
9 Uljana Gorlova 2003 Lambertseter SK +0.77 651 2:25.48 +12.88 -
50m: 31.33
100m: 1:10.08
(38.75)
150m: 1:51.81
(41.73)
200m: 2:25.48
(33.67)
10 Susann Pleym Olsen 1997 BS/Delfana +0.77 648 2:25.73 +13.13 QB
50m: 30.39
100m: 1:09.26
(38.87)
150m: 1:52.37
(43.11)
200m: 2:25.73
(33.36)
11 Helene Torsvik Lorentz 2004 Bergens Svømme Club +0.75 639 2:26.38 +13.78 QB
50m: 30.83
100m: 1:10.49
(39.66)
150m: 1:52.26
(41.77)
200m: 2:26.38
(34.12)
12 Selina Müller 1998 Deutcher Schwimm-Verband +0.75 628 2:27.23 +14.63 QB
50m: 32.07
100m: 1:09.79
(37.72)
150m: 1:53.54
(43.75)
200m: 2:27.23
(33.69)
13 Oda Kristine Borgstrøm 1999 Randaberg IL +0.78 627 2:27.35 +14.75 QB
50m: 32.11
100m: 1:10.35
(38.24)
150m: 1:54.23
(43.88)
200m: 2:27.35
(33.12)
14 Henriette Dale 2003 Vestkantsvømmerne +0.75 615 2:28.24 +15.64 QB
50m: 32.41
100m: 1:12.23
(39.82)
150m: 1:55.09
(42.86)
200m: 2:28.24
(33.15)
15 Asdis Eva Omarsdottir 2002 BS/Delfana +0.78 607 2:28.92 +16.32 -
50m: 31.45
100m: 1:10.27
(38.82)
150m: 1:54.09
(43.82)
200m: 2:28.92
(34.83)
16 Elin Peng 2003 Väsby Simsällskap +0.73 598 2:29.68 +17.08 QB
50m: 31.12
100m: 1:12.25
(41.13)
150m: 1:55.31
(43.06)
200m: 2:29.68
(34.37)
16 Synne Kristine Lauritzen 2001 Haldens SK +0.84 598 2:29.68 +17.08 -
50m: 32.13
100m: 1:09.01
(36.88)
150m: 1:53.31
(44.30)
200m: 2:29.68
(36.37)
18 Ingrid Elise Borgstrøm 2004 Randaberg IL +0.82 587 2:30.61 +18.01 QB
50m: 33.53
100m: 1:11.49
(37.96)
150m: 1:54.95
(43.46)
200m: 2:30.61
(35.66)
19 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.78 584 2:30.80 +18.20 QB
50m: 31.80
100m: 1:11.55
(39.75)
150m: 1:57.00
(45.45)
200m: 2:30.80
(33.80)
20 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 580 2:31.15 +18.55
50m: 32.05
100m: 1:11.42
(39.37)
150m: 1:56.09
(44.67)
200m: 2:31.15
(35.06)
21 Erikka Næss Kjølholdt 2002 Oslo Idrettslag Svømming +0.73 573 2:31.81 +19.21
50m: 33.33
100m: 1:13.43
(40.10)
150m: 1:59.00
(45.57)
200m: 2:31.81
(32.81)
22 Vilde Skaug 2002 Bærumsvømmerne +0.61 570 2:32.06 +19.46
50m: 32.35
100m: 1:12.39
(40.04)
150m: 1:55.99
(43.60)
200m: 2:32.06
(36.07)
23 Fleur Vermeiren 2002 FLANDERS SWIMMING FEDERAT +0.77 569 2:32.16 +19.56
50m: 33.32
100m: 1:15.44
(42.12)
150m: 1:57.25
(41.81)
200m: 2:32.16
(34.91)
24 Louise Peacock 2001 Väsby Simsällskap +0.71 567 2:32.34 +19.74
50m: 33.40
100m: 1:11.59
(38.19)
150m: 1:57.64
(46.05)
200m: 2:32.34
(34.70)
25 Caroline Wallenborg 2000 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 567 2:32.37 +19.77
50m: 32.01
100m: 1:13.42
(41.41)
150m: 1:56.50
(43.08)
200m: 2:32.37
(35.87)
26 Frida Stretre Løbersli 2004 Skjetten Svømming +0.87 563 2:32.73 +20.13
50m: 31.54
100m: 1:11.94
(40.40)
150m: 1:56.96
(45.02)
200m: 2:32.73
(35.77)
27 Timea Aspegren 2002 Ullensakersvømmerne +0.65 551 2:33.76 +21.16
50m: 33.32
100m: 1:13.56
(40.24)
150m: 1:59.60
(46.04)
200m: 2:33.76
(34.16)
28 Tuva Stendalen 2002 BS/Delfana +0.70 543 2:34.57 +21.97
50m: 32.22
100m: 1:12.32
(40.10)
150m: 1:58.04
(45.72)
200m: 2:34.57
(36.53)
29 Marthe Cecilie Willumsen 2002 Stavanger Svømmeklubb +0.76 541 2:34.78 +22.18
50m: 30.92
100m: 1:11.20
(40.28)
150m: 2:00.02
(48.82)
200m: 2:34.78
(34.76)
30 Marie Evy Søfteland 2003 Sarpsborg IL +0.75 540 2:34.82 +22.22
50m: 32.09
100m: 1:13.51
(41.42)
150m: 1:59.56
(46.05)
200m: 2:34.82
(35.26)
31 Aurora Kjensli 2004 Skjetten Svømming +0.80 532 2:35.63 +23.03
50m: 33.80
100m: 1:15.60
(41.80)
150m: 1:58.62
(43.02)
200m: 2:35.63
(37.01)
32 Aurora Stavøy 2002 Sortland SLK +0.72 530 2:35.80 +23.20
50m: 33.53
100m: 1:14.54
(41.01)
150m: 2:00.43
(45.89)
200m: 2:35.80
(35.37)
33 Yngvild Salvesen Haldorsen 2002 BS/Delfana +0.81 528 2:36.02 +23.42
50m: 33.74
100m: 1:16.12
(42.38)
150m: 1:59.69
(43.57)
200m: 2:36.02
(36.33)
34 Eira Ytre-Eide 2000 Asker SK +0.66 526 2:36.17 +23.57
50m: 35.00
100m: 1:16.19
(41.19)
150m: 2:02.08
(45.89)
200m: 2:36.17
(34.09)
35 Samantha Pepevnik 2005 Poseidon +0.83 524 2:36.41 +23.81
50m: 32.70
100m: 1:11.95
(39.25)
150m: 1:59.41
(47.46)
200m: 2:36.41
(37.00)
36 Rebekka Trygvadóttir 2004 Svimjisamband Foroya +0.82 522 2:36.55 +23.95
50m: 33.69
100m: 1:15.13
(41.44)
150m: 2:00.70
(45.57)
200m: 2:36.55
(35.85)
37 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.72 522 2:36.60 +24.00
50m: 32.26
100m: 1:12.30
(40.04)
150m: 2:00.11
(47.81)
200m: 2:36.60
(36.49)
38 Elise Lund 2001 Trondhjems SLK +0.86 522 2:36.63 +24.03
50m: 33.04
100m: 1:14.04
(41.00)
150m: 2:01.09
(47.05)
200m: 2:36.63
(35.54)
39 Aurora Tilleraas Asak 2001 Sarpsborg IL +0.78 519 2:36.86 +24.26
50m: 32.51
100m: 1:14.09
(41.58)
150m: 2:00.37
(46.28)
200m: 2:36.86
(36.49)
40 Inger Sandvold 2004 Stavanger Svømmeklubb +0.85 519 2:36.89 +24.29
50m: 33.72
100m: 1:13.93
(40.21)
150m: 2:00.83
(46.90)
200m: 2:36.89
(36.06)
41 Tina Hosøy Nordås 2001 BS-LK +0.72 514 2:37.40 +24.80
50m: 32.88
100m: 1:13.82
(40.94)
150m: 1:58.55
(44.73)
200m: 2:37.40
(38.85)
42 Oda Åsheim 2002 Bryne SK +0.78 509 2:37.86 +25.26
50m: 35.53
100m: 1:16.65
(41.12)
150m: 2:02.72
(46.07)
200m: 2:37.86
(35.14)
43 Silje Rongevær Slyngstadli 2004 BS/Åstveit +0.78 508 2:37.99 +25.39
50m: 33.56
100m: 1:15.06
(41.50)
150m: 2:00.03
(44.97)
200m: 2:37.99
(37.96)
44 Kari Ystrøm Lærdal 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.71 507 2:38.09 +25.49
50m: 33.15
100m: 1:16.37
(43.22)
150m: 2:01.46
(45.09)
200m: 2:38.09
(36.63)
45 Vårin Hagesæter 2003 Skjetten Svømming +0.66 502 2:38.63 +26.03
50m: 33.18
100m: 1:15.28
(42.10)
150m: 2:02.12
(46.84)
200m: 2:38.63
(36.51)
46 Jonette Matland 2004 BS/Delfana +0.71 500 2:38.87 +26.27
50m: 35.58
100m: 1:18.50
(42.92)
150m: 2:02.16
(43.66)
200m: 2:38.87
(36.71)
47 Tiril Rørvik 2004 Team Sør/MSK +0.74 499 2:38.91 +26.31
50m: 32.26
100m: 1:14.85
(42.59)
150m: 2:02.86
(48.01)
200m: 2:38.91
(36.05)
48 Stine Rotseth 2003 BS-LK +0.72 498 2:39.08 +26.48
50m: 33.12
100m: 1:13.77
(40.65)
150m: 2:02.62
(48.85)
200m: 2:39.08
(36.46)
49 Leah Emilie Stensaker Nilsen 2006 Vestkantsvømmerne +0.85 494 2:39.50 +26.90
50m: 34.00
100m: 1:15.90
(41.90)
150m: 2:04.23
(48.33)
200m: 2:39.50
(35.27)
50 Madeleine Wold 2003 SK Speed +0.76 492 2:39.68 +27.08
50m: 34.84
100m: 1:14.93
(40.09)
150m: 2:03.15
(48.22)
200m: 2:39.68
(36.53)
51 Tina Holmgren Hansen 2001 Harstad SK +0.74 489 2:40.08 +27.48
50m: 33.94
100m: 1:16.94
(43.00)
150m: 2:01.53
(44.59)
200m: 2:40.08
(38.55)
52 Anne Raghnild Hansen 2005 Sortland SLK +0.82 488 2:40.10 +27.50
50m: 34.70
100m: 1:15.98
(41.28)
150m: 2:03.97
(47.99)
200m: 2:40.10
(36.13)
53 Erika Ness 2003 Tverlandet IL +0.74 478 2:41.22 +28.62
50m: 34.63
100m: 1:16.32
(41.69)
150m: 2:02.48
(46.16)
200m: 2:41.22
(38.74)
54 Sara Larsen 2006 Karmøy SK +0.85 478 2:41.26 +28.66
50m: 35.41
100m: 1:17.78
(42.37)
150m: 2:04.63
(46.85)
200m: 2:41.26
(36.63)
55 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.76 474 2:41.70 +29.10
50m: 32.45
100m: 1:16.86
(44.41)
150m: 2:05.58
(48.72)
200m: 2:41.70
(36.12)
56 Eline Nygaard 2000 Vestkantsvømmerne +0.67 473 2:41.79 +29.19
50m: 35.70
100m: 1:19.03
(43.33)
150m: 2:04.61
(45.58)
200m: 2:41.79
(37.18)
57 Kristine Kleppestrand 2002 Vestkantsvømmerne +0.76 471 2:42.08 +29.48
50m: 33.92
100m: 1:18.34
(44.42)
150m: 2:07.12
(48.78)
200m: 2:42.08
(34.96)
58 Stina Kletvang 2005 Ullensakersvømmerne 471 2:42.09 +29.49
50m: 35.48
100m: 1:19.06
(43.58)
150m: 2:05.64
(46.58)
200m: 2:42.09
(36.45)
59 Karin Sofie Syversveen Lie 2001 Bærumsvømmerne +0.84 468 2:42.42 +29.82
50m: 34.29
100m: 1:17.27
(42.98)
150m: 2:05.19
(47.92)
200m: 2:42.42
(37.23)
60 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.75 448 2:44.78 +32.18
50m: 33.87
100m: 1:15.87
(42.00)
150m: 2:06.46
(50.59)
200m: 2:44.78
(38.32)
61 Amina Farahani 2005 SK Speed 447 2:44.92 +32.32
50m: 35.78
100m: 1:19.34
(43.56)
150m: 2:05.72
(46.38)
200m: 2:44.92
(39.20)
62 Hilja Lyydia Stering 2003 SK Speed +0.77 446 2:45.01 +32.41
50m: 32.08
100m: 1:19.05
(46.97)
150m: 2:06.53
(47.48)
200m: 2:45.01
(38.48)
63 Tomine Hugaas Fjorden 2002 Vestbyen Trondheim +0.72 446 2:45.06 +32.46
50m: 36.80
100m: 1:21.67
(44.87)
150m: 2:08.02
(46.35)
200m: 2:45.06
(37.04)
64 Alexandra Lindén 2001 Stockholmspolisens IF Simfören +0.82 445 2:45.14 +32.54
50m: 33.58
100m: 1:18.32
(44.74)
150m: 2:08.45
(50.13)
200m: 2:45.14
(36.69)
65 Thea Maria Nilsen 2001 BS-LK +0.80 442 2:45.55 +32.95
50m: 35.06
100m: 1:16.60
(41.54)
150m: 2:08.75
(52.15)
200m: 2:45.55
(36.80)
66 Sirin Helsingeng Navelsaker 2005 SK Speed +0.85 437 2:46.11 +33.51
50m: 35.15
100m: 1:17.86
(42.71)
150m: 2:08.96
(51.10)
200m: 2:46.11
(37.15)
67 Julie Fornasari 2003 Oslo Idrettslag Svømming +0.75 430 2:47.05 +34.45
50m: 36.31
100m: 1:19.65
(43.34)
150m: 2:11.21
(51.56)
200m: 2:47.05
(35.84)
68 Julie Ynnesdal 2003 BS/Åstveit +0.87 425 2:47.68 +35.08
50m: 37.26
100m: 1:18.89
(41.63)
150m: 2:07.38
(48.49)
200m: 2:47.68
(40.30)
69 Linnea Solsvik 2006 Vestkantsvømmerne +0.82 425 2:47.73 +35.13
50m: 35.72
100m: 1:18.47
(42.75)
150m: 2:11.81
(53.34)
200m: 2:47.73
(35.92)
70 Marte Pleym Grønhaug 2004 BS-LK +0.92 420 2:48.39 +35.79
50m: 35.58
100m: 1:17.73
(42.15)
150m: 2:10.87
(53.14)
200m: 2:48.39
(37.52)
71 Thea Sofie Haugen 2003 Vestbyen Trondheim +0.79 412 2:49.45 +36.85
50m: 35.18
100m: 1:19.48
(44.30)
150m: 2:10.37
(50.89)
200m: 2:49.45
(39.08)
72 Lea Småland 2005 Arna SLK +0.71 401 2:50.98 +38.38
50m: 37.60
100m: 1:23.71
(46.11)
150m: 2:13.54
(49.83)
200m: 2:50.98
(37.44)
73 Thais Farias Kristiansen 2006 Trondhjems SLK +0.88 392 2:52.23 +39.63
50m: 38.88
100m: 1:25.44
(46.56)
150m: 2:13.57
(48.13)
200m: 2:52.23
(38.66)
74 Hanna Sofie Rennemo 2003 Harstad SK +0.73 391 2:52.34 +39.74
50m: 36.20
100m: 1:20.68
(44.48)
150m: 2:09.69
(49.01)
200m: 2:52.34
(42.65)
75 Idunn Straume 2003 Vestkantsvømmerne +0.86 391 2:52.36 +39.76
50m: 37.50
100m: 1:22.85
(45.35)
150m: 2:14.07
(51.22)
200m: 2:52.36
(38.29)
76 Benedikte April Løkken Bendik 2005 Skjetten Svømming +0.87 385 2:53.23 +40.63
50m: 38.01
100m: 1:23.40
(45.39)
150m: 2:15.39
(51.99)
200m: 2:53.23
(37.84)
77 Liv Hanh Basberg 2004 Asker SK +0.72 381 2:53.97 +41.37
50m: 37.88
100m: 1:25.27
(47.39)
150m: 2:13.96
(48.69)
200m: 2:53.97
(40.01)
78 Embla Baarholm 2004 Trondhjems SLK +0.75 375 2:54.80 +42.20
50m: 36.35
100m: 1:18.51
(42.16)
150m: 2:14.82
(56.31)
200m: 2:54.80
(39.98)
79 Kristin Prestmo Jensen 2000 Vestbyen Trondheim +0.82 375 2:54.85 +42.25
50m: 38.46
100m: 1:21.11
(42.65)
150m: 2:13.78
(52.67)
200m: 2:54.85
(41.07)
80 Erle Torvik Grinde 2005 Kristiansund SK +0.83 374 2:54.94 +42.34
50m: 37.10
100m: 1:22.36
(45.26)
150m: 2:16.46
(54.10)
200m: 2:54.94
(38.48)
81 Pernille Schjenken 2005 Vestkantsvømmerne +0.86 373 2:55.07 +42.47
50m: 39.70
100m: 1:26.08
(46.38)
150m: 2:18.88
(52.80)
200m: 2:55.07
(36.19)
82 Tonje Merethe Lid Rasmussen 2004 BS-LK +0.71 370 2:55.62 +43.02
50m: 37.04
100m: 1:21.19
(44.15)
150m: 2:15.49
(54.30)
200m: 2:55.62
(40.13)
83 Ingrid Ree Bakken 2006 Klepp SSK +0.82 366 2:56.19 +43.59
50m: 38.11
100m: 1:28.16
(50.05)
150m: 2:16.55
(48.39)
200m: 2:56.19
(39.64)
84 Oline Hestad  Thunæs 2006 BS-LK +0.92 361 2:57.03 +44.43
50m: 41.53
100m: 1:26.40
(44.87)
150m: 2:16.86
(50.46)
200m: 2:57.03
(40.17)
85 Una Jensen 2001 BS-LK +0.75 354 2:58.20 +45.60
50m: 38.54
100m: 1:23.65
(45.11)
150m: 2:17.34
(53.69)
200m: 2:58.20
(40.86)
86 Emily Hatteland Krog 2004 Klepp SSK +0.75 354 2:58.23 +45.63
50m: 37.64
100m: 1:24.91
(47.27)
150m: 2:16.33
(51.42)
200m: 2:58.23
(41.90)
87 Mari Eldegard Heie 2004 Ås IL +0.93 353 2:58.45 +45.85
50m: 40.85
100m: 1:25.88
(45.03)
150m: 2:16.96
(51.08)
200m: 2:58.45
(41.49)
88 Vilde Roald Strand 2005 BS-LK +0.81 341 3:00.48 +47.88
50m: 40.34
100m: 1:29.89
(49.55)
150m: 2:22.46
(52.57)
200m: 3:00.48
(38.02)
89 Tora Jakobsen 2002 Fauske SK +0.77 336 3:01.39 +48.79
50m: 37.50
100m: 1:24.22
(46.72)
150m: 2:19.20
(54.98)
200m: 3:01.39
(42.19)
90 Thea Johansen Våge 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.82 334 3:01.61 +49.01
50m: 40.65
100m: 1:30.03
(49.38)
150m: 2:20.54
(50.51)
200m: 3:01.61
(41.07)
91 Sara Straume 2003 Vestkantsvømmerne +0.58 334 3:01.70 +49.10
50m: 42.55
100m: 1:27.00
(44.45)
150m: 2:21.28
(54.28)
200m: 3:01.70
(40.42)
92 Nora V Kleppe 2002 Delfana +0.78 331 3:02.21 +49.61
50m: 37.80
100m: 1:28.22
(50.42)
150m: 2:19.88
(51.66)
200m: 3:02.21
(42.33)
93 Paw Wah Moo Sein 2005 Asker SK +0.77 325 3:03.26 +50.66
50m: 39.72
100m: 1:26.71
(46.99)
150m: 2:21.26
(54.55)
200m: 3:03.26
(42.00)
94 Hedda Bastiansen Kvittingen 2004 Os Svømmeklubb +0.77 324 3:03.50 +50.90
50m: 41.49
100m: 1:29.11
(47.62)
150m: 2:20.37
(51.26)
200m: 3:03.50
(43.13)
95 Kristin Hals 2005 Vestkantsvømmerne +0.75 310 3:06.27 +53.67
50m: 41.87
100m: 1:28.19
(46.32)
150m: 2:27.51
(59.32)
200m: 3:06.27
(38.76)
96 Iben Johanne Stene 2005 BS-LK +0.80 309 3:06.52 +53.92
50m: 44.77
100m: 1:30.55
(45.78)
150m: 2:25.94
(55.39)
200m: 3:06.52
(40.58)
97 Victoria Ann Kvilekval 2005 BS-LK +0.66 302 3:07.79 +55.19
50m: 38.31
100m: 1:26.19
(47.88)
150m: 2:24.88
(58.69)
200m: 3:07.79
(42.91)
98 Louise Sivertsen  Lund 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.86 302 3:07.91 +55.31
50m: 42.30
100m: 1:35.37
(53.07)
150m: 2:27.41
(52.04)
200m: 3:07.91
(40.50)
99 Tonje Tøhaug 2001 Bodø SK +0.83 301 3:08.13 +55.53
50m: 41.29
100m: 1:31.05
(49.76)
150m: 2:24.53
(53.48)
200m: 3:08.13
(43.60)
100 Emilie Lykseth Iversen 2005 Sortland SLK +0.84 299 3:08.56 +55.96
50m: 42.25
100m: 1:31.13
(48.88)
150m: 2:27.59
(56.46)
200m: 3:08.56
(40.97)
101 Vilde Lillefosse 2006 BS-LK +0.87 298 3:08.81 +56.21
50m: 41.78
100m: 1:30.73
(48.95)
150m: 2:27.53
(56.80)
200m: 3:08.81
(41.28)
102 Synne Sirnes 2005 Haugesund SK +0.74 292 3:09.99 +57.39
50m: 40.60
100m: 1:28.83
(48.23)
150m: 2:26.55
(57.72)
200m: 3:09.99
(43.44)
103 Isobel Nævdal Indresand 2006 Arna SLK +0.83 288 3:10.80 +58.20
50m: 40.15
100m: 1:34.20
(54.05)
150m: 2:27.90
(53.70)
200m: 3:10.80
(42.90)
104 Bertine Landeråen Hess 2006 Øyane Svømmeklubb +0.78 282 3:12.16 +59.56
50m: 46.91
100m: 1:37.49
(50.58)
150m: 2:31.39
(53.90)
200m: 3:12.16
(40.77)
105 Thea Løkebø 2005 Sandefjord SK +0.95 260 3:17.39 +1:04.79 SM13
50m: 44.65
100m: 1:36.05
(51.40)
150m: 2:34.83
(58.78)
200m: 3:17.39
(42.56)
106 Emilie Nicoline Korneliussen 2006 BS-LK +0.85 236 3:24.08 +1:11.48
50m: 47.70
100m: 1:41.19
(53.49)
150m: 2:39.39
(58.20)
200m: 3:24.08
(44.69)
107 Tuva Underdal-Loktu 2005 Asker SK +0.86 234 3:24.40 +1:11.80
50m: 47.95
100m: 1:41.81
(53.86)
150m: 2:40.69
(58.88)
200m: 3:24.40
(43.71)
108 Bertine Leknesund Klæboe 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.90 178 3:44.12 +1:31.52
50m: 55.07
100m: 1:52.35
(57.28)
150m: 2:53.80
(1:01.45)
200m: 3:44.12
(50.32)
- Vår Granhaug  Rotevatn 2002 Ullensakersvømmerne +0.74 DSQ
- Stine Holm Røed 2000 SK Speed +0.82 DSQ
- Lise Marcussen 2006 Harstad SK +0.81 DSQ
- Maja Olsson Bjånes 2005 Austevoll Idrettsklubb +0.93 DSQ
- Ingrid Ersland Undheim 2002 Stord symjing DNS
- Eva Isabel Erbe 2004 SK Speed DNS
- Sara Sjursen Zarghami 2002 BS-LK DNS
- Sára R. Nysted 2001 Svimjisamband Foroya DNS
- Stine Omdahl Petersen 1999 Bærumsvømmerne DNS
- Margrethe Kvelstad 2002 Vestbyen Trondheim DNS
- Finley Quinn 2000 Sandefjord SK DNS
- Rebekka Wangberg 2002 Trondhjems SLK DNS
Event official at: 06.04.2019 15.55.15
2019-04-06 15.55.34 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner