2020-02-20   09:55:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bergen Swim Festival, AdO Arena

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 7, Prelims Sunday 9:00

Document
Results
Bergen Swim Festival 2019
Organizer:
Place: AdO Arena Bergensklubbene
Pool: 50m Competition Date: Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019
Event 29, 100m Butterfly Women - Heat
Sponsor: CC Solution
WR 55.48 Sarah Sjoestroem 1993 Sweden SWE Rio BRA 07.08.2016
BSF 56.32 Sarah Sjøstrøm 1993 Sødertørn SS Swe Bergen 07.05.2017
NOR 56.96 1988 Asker SK NOR Roma ITA 27.07.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sarah Sjöström 1993 Energy Standard +0.66 877 57.95 QA
50m: 26.97
100m: 57.95
(30.98)
2 Angelina Köhler 2000 Deutcher Schwimm-Verband +0.74 847 58.63 +0.68 QA
50m: 27.60
100m: 58.63
(31.03)
3 Franziska Hentke 1989 Deutcher Schwimm-Verband +0.66 783 1:00.18 +2.23 QA
50m: 28.42
100m: 1:00.18
(31.76)
4 Alexandra Wenk 1995 Deutcher Schwimm-Verband +0.70 768 1:00.57 +2.62 QA
50m: 28.85
100m: 1:00.57
(31.72)
5 Emilie Nyenget Løvberg 1995 Bærumsvømmerne +0.66 763 1:00.71 +2.76 QA
50m: 28.43
100m: 1:00.71
(32.28)
6 Kimberly Buys 1989 FLANDERS SWIMMING FEDERAT +0.60 760 1:00.77 +2.82 QA
50m: 27.92
100m: 1:00.77
(32.85)
7 Jenny Marie Halden 2000 Bærumsvømmerne +0.67 715 1:02.03 +4.08 QA
50m: 28.76
100m: 1:02.03
(33.27)
8 Helene Torsvik Lorentz 2004 Bergens Svømme Club +0.73 687 1:02.86 +4.91 QA
50m: 29.87
100m: 1:02.86
(32.99)
9 Marthe Cecilie Willumsen 2002 Stavanger Svømmeklubb +0.69 677 1:03.18 +5.23 QB
50m: 29.48
100m: 1:03.18
(33.70)
10 Ine Marie Andersen 2000 Poseidon +0.77 673 1:03.30 +5.35 QB
50m: 29.93
100m: 1:03.30
(33.37)
11 Frida Stretre Løbersli 2004 Skjetten Svømming +0.74 659 1:03.73 +5.78 QB
50m: 29.97
100m: 1:03.73
(33.76)
12 Astrid Julie Halvosen 2001 Lambertseter SK +0.75 644 1:04.22 +6.27 QB
50m: 30.74
100m: 1:04.22
(33.48)
13 Juliane Lindgaard Kjeldseth 2004 Oslo Idrettslag Svømming +0.76 644 1:04.23 +6.28 QB
50m: 31.02
100m: 1:04.23
(33.21)
14 Susann Pleym Olsen 1997 BS/Delfana +0.77 636 1:04.48 +6.53 QB
50m: 29.69
100m: 1:04.48
(34.79)
15 Oline Koolen Bjerketvedt 1999 Hamar IL +0.63 636 1:04.50 +6.55 QB
50m: 30.52
100m: 1:04.50
(33.98)
16 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 591 1:06.10 +8.15 QB
50m: 31.52
100m: 1:06.10
(34.58)
17 Maria Storstein 2000 Karmøy SK +0.78 584 1:06.34 +8.39
50m: 31.75
100m: 1:06.34
(34.59)
18 Renate Knutsen 1997 Bergens Svømme Club +0.71 582 1:06.43 +8.48
50m: 30.96
100m: 1:06.43
(35.47)
19 Aleksandra Liverød 2002 Sandefjord SK +0.65 575 1:06.71 +8.76 -
50m: 30.92
100m: 1:06.71
(35.79)
20 Tiril Rørvik 2004 Team Sør/MSK +0.73 563 1:07.18 +9.23
50m: 31.29
100m: 1:07.18
(35.89)
21 Elin Peng 2003 Väsby Simsällskap +0.77 558 1:07.36 +9.41
50m: 31.08
100m: 1:07.36
(36.28)
22 Helene Osnes Vestre 2003 Haugesund SK +0.81 556 1:07.46 +9.51
50m: 31.42
100m: 1:07.46
(36.04)
23 Rebekka Valvik Christiansen 2001 Lambertseter SK +0.85 553 1:07.56 +9.61
50m: 30.85
100m: 1:07.56
(36.71)
23 Mia Olsen 2004 Kongstensvømmerne +0.65 553 1:07.56 +9.61
50m: 31.15
100m: 1:07.56
(36.41)
25 Eva Kummen 2001 Lambertseter SK +0.72 553 1:07.58 +9.63
50m: 31.23
100m: 1:07.58
(36.35)
26 Erikka Næss Kjølholdt 2002 Oslo Idrettslag Svømming +0.72 548 1:07.77 +9.82
50m: 31.54
100m: 1:07.77
(36.23)
27 Katy Pettersen 2002 BS-LK +0.71 545 1:07.90 +9.95
50m: 31.75
100m: 1:07.90
(36.15)
28 Oda Tennebekk Vatle 2002 BS/Arna +0.74 538 1:08.21 +10.26
50m: 31.49
100m: 1:08.21
(36.72)
29 Tina Hosøy Nordås 2001 BS-LK +0.70 531 1:08.51 +10.56
50m: 31.70
100m: 1:08.51
(36.81)
30 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 528 1:08.63 +10.68
50m: 32.16
100m: 1:08.63
(36.47)
31 Thyra Noomi Haugland Halvor 2002 Haldens SK +0.75 526 1:08.72 +10.77
50m: 30.98
100m: 1:08.72
(37.74)
32 Vilde Zetlitz Nessler 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.72 525 1:08.74 +10.79
50m: 31.51
100m: 1:08.74
(37.23)
33 Samantha Pepevnik 2005 Poseidon +0.77 524 1:08.80 +10.85
50m: 31.56
100m: 1:08.80
(37.24)
34 Matylda Maria Koryl 2002 Hamar IL +0.78 523 1:08.83 +10.88
50m: 32.31
100m: 1:08.83
(36.52)
35 Aurora Stavøy 2002 Sortland SLK +0.68 520 1:08.95 +11.00
50m: 32.13
100m: 1:08.95
(36.82)
36 Patricia Louise Lysvoll 2003 Vestbyen Trondheim +0.68 514 1:09.23 +11.28
50m: 32.38
100m: 1:09.23
(36.85)
37 Gwen Bergum 2004 Skjetten Svømming +0.76 510 1:09.44 +11.49
50m: 33.10
100m: 1:09.44
(36.34)
38 Julie Borsheim Endregaard 2001 Stavanger Svømmeklubb +0.65 507 1:09.56 +11.61
50m: 30.40
100m: 1:09.56
(39.16)
39 Vårin Hagesæter 2003 Skjetten Svømming +0.68 503 1:09.75 +11.80
50m: 32.60
100m: 1:09.75
(37.15)
40 Tuva Stendalen 2002 BS/Delfana +0.72 502 1:09.80 +11.85
50m: 32.77
100m: 1:09.80
(37.03)
41 Timea Aspegren 2002 Ullensakersvømmerne +0.62 501 1:09.82 +11.87
50m: 31.81
100m: 1:09.82
(38.01)
42 Marie Hellberg Munthe 2003 Ås IL +0.63 501 1:09.85 +11.90
50m: 32.12
100m: 1:09.85
(37.73)
43 Maria Bang 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.69 498 1:09.96 +12.01
50m: 32.19
100m: 1:09.96
(37.77)
44 Marie Evy Søfteland 2003 Sarpsborg IL +0.74 497 1:10.00 +12.05
50m: 31.91
100m: 1:10.00
(38.09)
45 Elise Lund 2001 Trondhjems SLK +0.78 493 1:10.21 +12.26
50m: 33.04
100m: 1:10.21
(37.17)
46 Ingrid Maria Leifsen 2001 Haugesund SK +0.73 491 1:10.31 +12.36
50m: 32.39
100m: 1:10.31
(37.92)
47 Sofie Teigland 2005 Aalesunds SLK +0.75 486 1:10.55 +12.60
50m: 32.78
100m: 1:10.55
(37.77)
48 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 483 1:10.67 +12.72
50m: 32.37
100m: 1:10.67
(38.30)
49 Margrethe Hammerseth 2003 Ullensakersvømmerne +0.76 482 1:10.74 +12.79
50m: 32.55
100m: 1:10.74
(38.19)
50 Aurora Kjensli 2004 Skjetten Svømming +0.76 480 1:10.84 +12.89
50m: 33.84
100m: 1:10.84
(37.00)
51 Maiken Sofie Byman 2000 Tønsberg SK +0.75 476 1:11.02 +13.07
50m: 31.31
100m: 1:11.02
(39.71)
52 Aurora Tilleraas Asak 2001 Sarpsborg IL +0.78 475 1:11.09 +13.14
50m: 32.36
100m: 1:11.09
(38.73)
53 Emma Lu Eikemo 2000 Asker SK +0.74 470 1:11.32 +13.37
50m: 33.25
100m: 1:11.32
(38.07)
54 Kristine Kleppestrand 2002 Vestkantsvømmerne +0.73 469 1:11.36 +13.41
50m: 33.03
100m: 1:11.36
(38.33)
55 Jenny Dale Gjerstad 2000 Vestkantsvømmerne +0.66 468 1:11.41 +13.46
50m: 31.70
100m: 1:11.41
(39.71)
56 Amanda Fjellstad 2003 Haldens SK +0.71 468 1:11.43 +13.48
50m: 33.68
100m: 1:11.43
(37.75)
57 Stine Holm Røed 2000 SK Speed +0.82 465 1:11.59 +13.64
50m: 33.30
100m: 1:11.59
(38.29)
58 Eirill Straum 2001 Trondhjems SLK +0.80 460 1:11.86 +13.91
50m: 32.79
100m: 1:11.86
(39.07)
59 Rana Wild-Ali 2005 SK Speed +0.79 458 1:11.96 +14.01
50m: 33.14
100m: 1:11.96
(38.82)
60 Leah Emilie Stensaker Nilsen 2006 Vestkantsvømmerne +0.76 455 1:12.10 +14.15
50m: 34.44
100m: 1:12.10
(37.66)
61 Mari Nilsen 2003 Haugesund SK +0.81 454 1:12.17 +14.22
50m: 32.98
100m: 1:12.17
(39.19)
62 Frid Torhild Bratlien Danielsen 2002 Karasjok SK +0.70 449 1:12.41 +14.46
50m: 33.88
100m: 1:12.41
(38.53)
63 Heidi Saluveer 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.72 448 1:12.49 +14.54
50m: 31.98
100m: 1:12.49
(40.51)
64 Thea Amalie Aksmo Svendsby 2003 Haldens SK +0.68 445 1:12.63 +14.68
50m: 33.52
100m: 1:12.63
(39.11)
65 Kristine Huan Hytenget 2002 Asker SK +0.71 445 1:12.65 +14.70
50m: 35.08
100m: 1:12.65
(37.57)
66 Madeleine Wold 2003 SK Speed +0.75 433 1:13.28 +15.33
50m: 34.41
100m: 1:13.28
(38.87)
67 Rebekka Wangberg 2002 Trondhjems SLK +0.70 432 1:13.38 +15.43
50m: 32.93
100m: 1:13.38
(40.45)
68 Sirin Helsingeng Navelsaker 2005 SK Speed +0.89 430 1:13.49 +15.54
50m: 34.51
100m: 1:13.49
(38.98)
69 Erika Kvaal 2004 Vestkantsvømmerne +0.78 430 1:13.50 +15.55
50m: 33.60
100m: 1:13.50
(39.90)
70 Martine Myhrer Abrahamsen 2003 Skjetten Svømming +0.66 425 1:13.74 +15.79
50m: 34.05
100m: 1:13.74
(39.69)
71 Karina Wiktoria Pozarlik 2003 Namsos Svømmeklubb +0.42 425 1:13.76 +15.81
50m: 33.86
100m: 1:13.76
(39.90)
72 Vibeke Røseid 2003 Ullensakersvømmerne +0.57 423 1:13.85 +15.90
50m: 34.38
100m: 1:13.85
(39.47)
73 Anna Kjøpstad Rimmereide 2000 Stord symjing +0.69 419 1:14.09 +16.14
50m: 34.45
100m: 1:14.09
(39.64)
74 Andrea Rød 2002 Kolbotn IL +0.72 419 1:14.12 +16.17
50m: 34.15
100m: 1:14.12
(39.97)
75 Maria Hoell 2005 Haugesund SK +0.87 413 1:14.44 +16.49
50m: 35.03
100m: 1:14.44
(39.41)
76 Sara Dahl Østrøm 2002 Ullensakersvømmerne +0.72 413 1:14.49 +16.54
50m: 35.92
100m: 1:14.49
(38.57)
77 Sara Larsen 2006 Karmøy SK +0.81 409 1:14.71 +16.76
50m: 34.94
100m: 1:14.71
(39.77)
78 Tuva Berg Hammer 2002 BS/Arna +0.74 409 1:14.72 +16.77
50m: 33.68
100m: 1:14.72
(41.04)
79 Janne Marie Holm 2004 Os Svømmeklubb +0.76 406 1:14.88 +16.93
50m: 35.15
100m: 1:14.88
(39.73)
80 Liva Gjil 2004 Haugesund SK +0.75 405 1:14.96 +17.01
50m: 35.43
100m: 1:14.96
(39.53)
81 Karin Sofie Syversveen Lie 2001 Bærumsvømmerne +0.81 405 1:14.97 +17.02
50m: 34.32
100m: 1:14.97
(40.65)
82 Stine Rotseth 2003 BS-LK +0.72 402 1:15.16 +17.21
50m: 33.91
100m: 1:15.16
(41.25)
83 Emma Borsheim Endregaard 2003 Stavanger Svømmeklubb +0.65 399 1:15.34 +17.39
50m: 34.62
100m: 1:15.34
(40.72)
84 Eline Nygaard 2000 Vestkantsvømmerne +0.68 399 1:15.35 +17.40
50m: 33.68
100m: 1:15.35
(41.67)
85 Emma Skarstein Kjetland 2004 Os Svømmeklubb +0.83 395 1:15.59 +17.64
50m: 35.50
100m: 1:15.59
(40.09)
86 Edle Lund 2003 Trondhjems SLK +0.81 390 1:15.90 +17.95
50m: 34.83
100m: 1:15.90
(41.07)
87 Fredrikke Oline Engebretsen 2005 Ullensakersvømmerne +0.89 390 1:15.93 +17.98
50m: 35.85
100m: 1:15.93
(40.08)
88 Heidi Elisabeth Ysland 2001 Trondhjems SLK +0.86 389 1:16.00 +18.05
50m: 32.04
100m: 1:16.00
(43.96)
89 Anna Victoria Plassen 2005 Vestkantsvømmerne +0.75 387 1:16.12 +18.17
50m: 35.18
100m: 1:16.12
(40.94)
90 Anne Raghnild Hansen 2005 Sortland SLK +0.87 385 1:16.25 +18.30
50m: 35.63
100m: 1:16.25
(40.62)
91 Finley Quinn 2000 Sandefjord SK +0.63 383 1:16.33 +18.38
50m: 33.75
100m: 1:16.33
(42.58)
92 Maja Graczyk 2002 Trondhjems SLK +0.77 379 1:16.60 +18.65
50m: 34.62
100m: 1:16.60
(41.98)
93 Vilde Skaar 2003 BS/Åstveit +0.81 372 1:17.13 +19.18
50m: 35.56
100m: 1:17.13
(41.57)
94 Yngvild Salvesen Haldorsen 2002 BS/Delfana +0.82 367 1:17.43 +19.48
50m: 34.70
100m: 1:17.43
(42.73)
95 Lena Bloch 2001 Haugesund SK +0.63 366 1:17.52 +19.57
50m: 33.57
100m: 1:17.52
(43.95)
96 Nora Visnes 2003 Stord symjing +0.76 366 1:17.55 +19.60
50m: 34.54
100m: 1:17.55
(43.01)
97 Thea Maria Nilsen 2001 BS-LK +0.74 361 1:17.90 +19.95
50m: 35.70
100m: 1:17.90
(42.20)
98 Camilla Cedres Larsen 2003 Haugesund SK +0.84 359 1:18.04 +20.09
50m: 34.19
100m: 1:18.04
(43.85)
99 Kristiane Hagelund 2005 Aalesunds SLK +0.80 354 1:18.41 +20.46
50m: 36.17
100m: 1:18.41
(42.24)
100 Tomine Hugaas Fjorden 2002 Vestbyen Trondheim +0.77 350 1:18.66 +20.71
50m: 35.95
100m: 1:18.66
(42.71)
101 Kathinka  Dale 2003 Vestkantsvømmerne +0.89 349 1:18.74 +20.79
50m: 34.96
100m: 1:18.74
(43.78)
102 Eira Ytre-Eide 2000 Asker SK +0.67 349 1:18.79 +20.84
50m: 36.53
100m: 1:18.79
(42.26)
103 Christine M. Tufte Lund 2003 Delfana +0.82 342 1:19.26 +21.31
50m: 35.93
100m: 1:19.26
(43.33)
104 Elsa Fogelsjöö 2003 Stockholmspolisens IF Simfören +0.78 341 1:19.37 +21.42
50m: 34.80
100m: 1:19.37
(44.57)
105 Amina Farahani 2005 SK Speed +0.84 338 1:19.57 +21.62
50m: 36.25
100m: 1:19.57
(43.32)
106 Stina Kletvang 2005 Ullensakersvømmerne +0.78 337 1:19.69 +21.74
50m: 36.65
100m: 1:19.69
(43.04)
107 Nina Skarø 2003 Trondhjems SLK +0.70 335 1:19.83 +21.88
50m: 33.64
100m: 1:19.83
(46.19)
108 Siri Kråkenes 2005 Eid SK +0.76 333 1:20.02 +22.07
50m: 36.94
100m: 1:20.02
(43.08)
109 Sofie Helena Østbye 2005 Asker SK +0.80 328 1:20.40 +22.45
50m: 36.56
100m: 1:20.40
(43.84)
110 Marte Pleym Grønhaug 2004 BS-LK +0.88 324 1:20.74 +22.79
50m: 36.16
100m: 1:20.74
(44.58)
111 Vinona Bothe 1999 Stockholmspolisens IF Simfören +0.74 309 1:22.03 +24.08
50m: 36.19
100m: 1:22.03
(45.84)
112 Helene Ødegaard 2003 Asker SK +0.66 308 1:22.07 +24.12
50m: 38.24
100m: 1:22.07
(43.83)
113 Embla Baarholm 2004 Trondhjems SLK +0.79 302 1:22.62 +24.67
50m: 36.40
100m: 1:22.62
(46.22)
114 Tracey Malene Holm 2004 Os Svømmeklubb +0.68 295 1:23.32 +25.37
50m: 37.14
100m: 1:23.32
(46.18)
115 Louise Sivertsen  Lund 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.81 294 1:23.37 +25.42
50m: 40.52
100m: 1:23.37
(42.85)
116 Lea Småland 2005 Arna SLK +0.77 293 1:23.45 +25.50
50m: 37.55
100m: 1:23.45
(45.90)
117 Ingrid Ree Bakken 2006 Klepp SSK +0.79 290 1:23.79 +25.84
50m: 37.90
100m: 1:23.79
(45.89)
118 Elise Jensen Velund 2005 Asker SK +0.85 289 1:23.82 +25.87
50m: 39.51
100m: 1:23.82
(44.31)
119 Linnea Marie Persdotter Must 2005 Asker SK +0.85 284 1:24.31 +26.36
50m: 38.48
100m: 1:24.31
(45.83)
120 Victoria Ann Kvilekval 2005 BS-LK +0.77 279 1:24.83 +26.88
50m: 38.45
100m: 1:24.83
(46.38)
120 Tora Jakobsen 2002 Fauske SK +0.77 279 1:24.83 +26.88
50m: 38.07
100m: 1:24.83
(46.76)
122 Tonje Merethe Lid Rasmussen 2004 BS-LK +0.79 279 1:24.90 +26.95
50m: 37.03
100m: 1:24.90
(47.87)
123 Karoline Borg Simonsen 2006 Trondhjems SLK +0.89 274 1:25.33 +27.38
50m: 38.12
100m: 1:25.33
(47.21)
124 Isobel Nævdal Indresand 2006 Arna SLK +0.84 271 1:25.68 +27.73
50m: 38.91
100m: 1:25.68
(46.77)
125 Helene Karlsen Rapp 2003 Harstad SK +0.72 270 1:25.79 +27.84
50m: 38.71
100m: 1:25.79
(47.08)
126 Diana Stafsnes Califano 2005 Trondhjems SLK +0.97 267 1:26.08 +28.13
50m: 40.22
100m: 1:26.08
(45.86)
127 Vilde Roald Strand 2005 BS-LK +0.74 260 1:26.92 +28.97
50m: 40.03
100m: 1:26.92
(46.89)
128 Oline Hestad  Thunæs 2006 BS-LK +0.99 258 1:27.10 +29.15
50m: 39.97
100m: 1:27.10
(47.13)
129 Paw Wah Moo Sein 2005 Asker SK +0.79 249 1:28.16 +30.21
50m: 41.16
100m: 1:28.16
(47.00)
130 Thea Johansen Våge 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.80 240 1:29.16 +31.21
50m: 42.57
100m: 1:29.16
(46.59)
131 Vilde Lillefosse 2006 BS-LK +0.87 237 1:29.56 +31.61
50m: 41.16
100m: 1:29.56
(48.40)
132 Maria Mjelva Straume 2005 Volda TIL +0.82 232 1:30.22 +32.27
50m: 40.06
100m: 1:30.22
(50.16)
133 Tara Khosrownejad 2002 Lørenskog/Rælingen +0.85 230 1:30.46 +32.51
50m: 41.30
100m: 1:30.46
(49.16)
134 Maria Carlsen 2003 Haugesund SK +0.75 230 1:30.48 +32.53
50m: 42.75
100m: 1:30.48
(47.73)
135 Eva Tennebekk Vatle 2005 Arna SLK +0.83 224 1:31.35 +33.40
50m: 40.61
100m: 1:31.35
(50.74)
136 Hedda Bastiansen Kvittingen 2004 Os Svømmeklubb +0.78 207 1:33.78 +35.83
50m: 41.67
100m: 1:33.78
(52.11)
137 Maja Olsson Bjånes 2005 Austevoll Idrettsklubb +0.90 190 1:36.46 +38.51
50m: 44.56
100m: 1:36.46
(51.90)
138 Bertine Marie Strøm 2006 Øyane Svømmeklubb +0.94 188 1:36.69 +38.74
50m: 42.43
100m: 1:36.69
(54.26)
139 Ane Kristiansen 2004 Sortland SLK +0.76 185 1:37.29 +39.34
50m: 42.19
100m: 1:37.29
(55.10)
140 Iben Johanne Stene 2005 BS-LK +0.81 182 1:37.73 +39.78
50m: 43.64
100m: 1:37.73
(54.09)
141 Mia Hovland Storebø 2006 Austevoll Idrettsklubb +0.97 178 1:38.59 +40.64
50m: 46.48
100m: 1:38.59
(52.11)
142 Emilie Nicoline Korneliussen 2006 BS-LK +0.93 147 1:44.91 +46.96
50m: 47.84
100m: 1:44.91
(57.07)
143 Emilie  Brudvik Sørensen 2005 Bergens Svømme Club +0.83 147 1:45.09 +47.14
50m: 47.37
100m: 1:45.09
(57.72)
144 Ingrid Ersland Undheim 2002 Stord symjing +0.86 141 1:46.59 +48.64
50m: 49.41
100m: 1:46.59
(57.18)
- Mari Lien Børseth 2000 Haugesund SK DNS
- Kristine Johnsson 2001 Poseidon DNS
- Martine Johansen 2000 Bærumsvømmerne DNS
- Pernille Schjenken 2005 Vestkantsvømmerne DNS
Event official at: 07.04.2019 13.18.45
2019-04-07 13.43.22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner