Tulokset Spektrum Odder Swim Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 466 | 2:37.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:41.26 | |||||||||
2 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 326 | 2:57.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:56.03 | |||||||||
3 | Cecilie Meier | 2003 | 274 | 3:07.42 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:04.09 | |||||||||
4 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 260 | 3:10.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:06.79 | |||||||||
5 | Christina Christiansen | 2004 | 172 | 3:38.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Manja Laursen | 2003 | DNF | |||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:09.59 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 540 | 2:29.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.63 | |||||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 466 | 2:37.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.79 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 427 | 2:41.72 | ||||||
Aarhus Swim | 2:53.64 | |||||||||
4 | Marie Bertram | 2006 | 401 | 2:45.17 | ||||||
Aarhus Swim | 2:55.99 | |||||||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 352 | 2:52.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
6 | Freja Obert | 2006 | 341 | 2:54.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 3:01.58 | |||||||||
7 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 335 | 2:55.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.64 | |||||||||
8 | Anna Ancker | 2006 | 333 | 2:55.73 | ||||||
Aarhus Swim | 3:02.43 | |||||||||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | 330 | 2:56.26 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:59.17 | |||||||||
10 | Katrine Bager | 2006 | 323 | 2:57.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:01.40 | |||||||||
11 | Astrid Jensen | 2005 | 317 | 2:58.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 3:04.02 | |||||||||
12 | Josefine Høgh | 2005 | 316 | 2:58.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:04.83 | |||||||||
13 | Nikoline Sejr | 2006 | 302 | 3:01.47 | ||||||
Aarhus Swim | 3:17.22 | |||||||||
14 | Laura Wittenhagen | 2006 | 298 | 3:02.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.00 | |||||||||
15 | Frederikke Sørensen | 2006 | 296 | 3:02.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:06.38 | |||||||||
16 | Signe Kristensen | 2006 | 291 | 3:03.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:01.09 | |||||||||
17 | Emilia Glisic | 2005 | 290 | 3:04.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.18 | |||||||||
18 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 286 | 3:04.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.15 | |||||||||
19 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 283 | 3:05.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:11.79 | |||||||||
20 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | 272 | 3:07.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:21.31 | |||||||||
21 | Freja Bjørn | 2005 | 262 | 3:10.28 | ||||||
Aarhus Swim | 3:06.40 | |||||||||
22 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 241 | 3:15.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:12.70 | |||||||||
23 | Sofia Jørgensen | 2006 | 218 | 3:22.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:27.54 | |||||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:18.21 | |||||||||
- | Cathrine Friis Rossa | 2006 | DSQ | Ej samtidige arme | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Paula Lindberg | 2007 | 281 | 3:05.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.06 | |||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 275 | 3:07.31 | ||||||
Aarhus Swim | 3:15.83 | |||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 268 | 3:08.97 | ||||||
Aarhus Swim | 3:26.64 | |||||||||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 235 | 3:17.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:11.61 | |||||||||
5 | Nadia Bager | 2008 | 221 | 3:21.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | 208 | 3:25.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:30.91 | |||||||||
7 | Sofia Gad | 2007 | 205 | 3:26.64 | ||||||
Aarhus Swim | 3:26.91 | |||||||||
8 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 185 | 3:33.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:34.31 | |||||||||
9 | Mathilde Christiansen | 2007 | 167 | 3:40.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:47.32 | |||||||||
10 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 156 | 3:45.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:23.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:44 |