2019-10-15   08:17:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Sofie Wienberg  2002    456          2:23.43   
  Horsens Svømmeklub  2:23.40                 
Mia Sommer Johansen  2002    436          2:25.63   
  Swim Team Neptun  2:26.83                 
Ida Kristensen  2004    435          2:25.72   
  Thisted Svømmeklub  2:27.29                 
Laura Madsen  2002    404          2:29.36   
  Aars Svømmeklub  2:29.38                 
Line Back Kristoffersen  2003    349          2:36.83   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:54.50                 
Katrine Skyt Nielsen  2003    321          2:41.21   
  Odder Svømmeklub  2:40.78                 
Mathilde Baltsersen  2003    312          2:42.72   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  2:36.59                 
Leonora Holst Jensen  2004    287          2:47.35   
  Odder Svømmeklub  2:55.57                 
Signe Møller Winther  2002    280          2:48.72   
  Svømmeklubben Nord  2:51.89                 
10  Mathilde Thomsen  2004    274          2:50.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  3:02.93                 
11  Caroline Krogh  2002    241          2:57.25   
  Ikast Svømmeklub  2:45.54                 
12  Christina Christiansen  2004    237          2:58.36   
  Horsens Svømmeklub  3:00.01                 
Carolina D. Agerbæk  2002              DNS   
  H.G.F. Svømning  2:27.61                 
Celia El Maghili Fisker  2003              DNF   
  Horsens Svømmeklub  4:49.32                 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nanna Langvad  2005    538          2:15.76   
  Aarhus Swim  2:14.60                 
Amalie Tolderlund  2005    503          2:18.84   
  Silkeborg Svømmeklub  2:18.81                 
Laura G. Nedergaard  2005    477          2:21.28   
  Odder Svømmeklub  2:20.02                 
Sarah Froberg Pedersen  2006    454          2:23.62   
  Silkeborg Svømmeklub  2:21.85                 
Line Knudsen  2005    448          2:24.29   
  Silkeborg Svømmeklub  2:24.72                 
Caden Halle  2005    445          2:24.56   
  Odder Svømmeklub  2:26.88                 
Anne Katrine Dige  2006    441          2:25.03   
  Aarhus Swim  2:37.11                 
Marie Bertram  2006    393          2:30.64   
  Aarhus Swim                   
Cecilie Michaelsen  2005    379          2:32.48   
  Svømmeklubben S 68  2:33.23                 
10  Aia Caroline Abel  2006    374          2:33.17   
  Svømmeklubben Nord  2:35.40                 
11  Therese T. Kallestrup  2006    372          2:33.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.44                 
12  Karoline Hansfort  2006    361          2:35.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.85                 
13  Signe Kristensen  2006    357          2:35.61   
  Horsens Svømmeklub  2:37.36                 
14  Mille E. S. Jensen  2005    323          2:40.83   
  Silkeborg Svømmeklub  2:47.40                 
15  Sofie Nørskov Willumsen  2006    321          2:41.22   
  Aarhus Swim  2:50.71                 
16  Marie Kromann Møller  2006    320          2:41.38   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.58                 
17  Mathilde Hoff Sørensen  2006    317          2:41.81   
  Svømmeklubben Nord  2:58.99                 
18  Lea Wallén  2005    312          2:42.69   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  2:57.30                 
19  Anna Ancker  2006    308          2:43.48   
  Aarhus Swim  2:48.65                 
20  Emilia Glisic  2005    304          2:44.10   
  Silkeborg Svømmeklub  2:49.86                 
21  Sofia Jørgensen  2006    279          2:48.80   
  Svømmeklubben S 68  2:50.98                 
22  Ida Jensen  2006    263          2:52.22   
  Svømmeklubben S 68  2:46.01                 
23  Cathrine Friis Rossa  2006    248          2:55.76   
  Aarhus Swim  3:01.81                 
24  Frida Dalsgaard Hansen  2006    242          2:57.13   
  Agfs Svømmeafdeling  3:09.49                 
25  Selma Nygreen Sakic  2006    221          3:02.60   
  Svømmeklubben S 68  2:53.85                 
26  Josephine O. S. Nielsen  2006    187          3:13.07   
  Agfs Svømmeafdeling  3:36.36                 
27  Reinike Veenstra  2006    153          3:26.26   
  Svømmeklubben S 68  3:25.30                 
Elvira Lund Hetting  2006              DNS   
  Aarhus Swim                   
Marie V. Petersen  2006              DNS   
  Odder Svømmeklub  3:24.38                 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Filucca Bing Lauritzen  2007    327          2:40.28   
  Silkeborg Svømmeklub  2:49.86                 
Nikoline Michaelsen  2007    304          2:44.13   
  Svømmeklubben S 68  2:47.31                 
Clara Cavo Jørgensen  2007    286          2:47.60   
  Aarhus Swim  2:54.67                 
Patricia Nættermann  2007    281          2:48.41   
  Svømmeklubben S 68  2:57.67                 
Liva Marie Jensen  2007    279          2:48.90   
  Aarhus Swim  2:55.83                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    248          2:55.73   
  Aarhus Swim  2:56.74                 
Frida Gode Agersbæk  2007    244          2:56.54   
  Horsens Svømmeklub                   
Julie Norman Ramer  2007    233          2:59.34   
  Aarhus Swim  2:57.55                 
Sofia Gad  2007    226          3:01.16   
  Aarhus Swim  3:07.13                 
10  Sarah Manicus Jensen  2007    222          3:02.36   
  Silkeborg Svømmeklub  3:20.58                 
11  Clara Hjuler Mikkelsen  2007    208          3:06.12   
  Aarhus Swim                   
12  Lærke Ljungberg Kristense  2007    200          3:08.74   
  Silkeborg Svømmeklub  3:37.15                 
13  Emma Kidmose Hansen  2007    190          3:11.90   
  Silkeborg Svømmeklub  3:26.69                 
14  Julie Lind Boest  2007    176          3:16.71   
  Aarhus Swim                   
15  Ellen Højsgaard Jensen  2007    169          3:19.41   
  Odder Svømmeklub                   
16  Katinka Folke Jensen  2007    169          3:19.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
17  Marie Pilegaard Køfer  2008    140          3:32.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
18  Agnes Kaae Lunde  2007    140          3:32.67   
  Agfs Svømmeafdeling                   
19  Trine Pors Rasmussen  2007    132          3:36.65   
  Horsens Svømmeklub  3:41.92                 
20  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    121          3:42.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Mikkeline Svanholm  2007    117          3:45.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
22  Katinka Rønn Gornitzka  2007    90          4:06.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
23  Lærke Damgaard  2008    90          4:06.27   
  Horsens Svømmeklub                   
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Kehlet  2009    214          3:04.54   
  Aarhus Swim  3:15.66                 
Freya Magnussen  2009    96          4:00.44   
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  18:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark