2019-08-24   20:39:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Jørgensen  2001    504          30.62   
  Esbjerg Svømmeklub  29.92                 
Sofie Bach Nielsen  2003    482          31.08   
  Horsens Svømmeklub  30.45                 
Emmelina Long  2004    392          33.31   
  Aarhus Swim  35.81                 
Stinne Holst Gregersen  2003    389          33.37   
  Horsens Svømmeklub  32.81                 
Kasandra Isager  2000    376          33.75   
  Esbjerg Svømmeklub  33.13                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    371          33.90   
  Svømmeklubben Nord  32.31                 
Mette Aagesen Jensen  2004    362          34.20   
  Aarhus Swim  34.91                 
Naja Laitinen Wigard  2003    358          34.31   
  Svømmeklubben Nord  34.38                 
Mille Hovaldt  2004    334          35.13   
  Svømmeklubben Søhesten  34.48                 
10  Manja Laursen  2003    329          35.30   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  35.76                 
11  Sofie Jakobsen  2003    329          35.31   
  Svømmeklubben S 68  34.02                 
12  Camilla Falck  2003    321          35.58   
  Horsens Svømmeklub  35.21                 
13  Julie Jensen  2003    289          36.87   
  Odder Svømmeklub  37.05                 
14  Sisse Østergaard Nielsen  2003    271          37.67   
  Svømmeklubben Søhesten  37.98                 
15  Ida Jul Christensen  2004    243          39.05   
  Thisted Svømmeklub  42.17                 
16  Asta Kofod Nielsen  2003    239          39.24   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  42.88                 
17  Sofie Vam Boeriis Madsen  2004    203          41.44   
  Odder Svømmeklub  43.63                 
18  Julia Vestergaard  2004    191          42.29   
  Odder Svømmeklub  42.99                 
19  Sille Segall  2004    168          44.13   
  Odder Svømmeklub                   
20  Christina Christiansen  2004    145          46.35   
  Horsens Svømmeklub  49.90                 
Kathrine Nonbye  2004              DNS   
  Odder Svømmeklub  53.84                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Holstein  2005    513          30.44   
  Silkeborg Svømmeklub  30.65                 
Ester Lauritsen  2005    501          30.68   
  Silkeborg Svømmeklub  30.49                 
Malou Sejr  2005    492          30.87   
  Agfs Svømmeafdeling  30.92                 
Annabella Marie Lauritzen  2005    480          31.12   
  Silkeborg Svømmeklub  30.51                 
Anna Munk Fuglsang  2005    469          31.36   
  Svømmeklubben S 68  31.70                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    451          31.77   
  Aarhus Swim  32.86                 
Emilie Bie Bock  2005    407          32.88   
  Silkeborg Svømmeklub  33.10                 
Ida Hovmark  2005    406          32.90   
  Thisted Svømmeklub  33.22                 
Laura G. Nedergaard  2005    399          33.10   
  Odder Svømmeklub  33.63                 
10  Maja Friis  2005    397          33.17   
  Silkeborg Svømmeklub  33.92                 
11  Lucia Ruiz Gadegaard  2006    388          33.42   
  Agfs Svømmeafdeling  32.49                 
12  Mathilde Thirup  2005    352          34.52   
  Svømmeklubben S 68  34.71                 
13  Trine Lundø Michaelsen  2006    345          34.75   
  Silkeborg Svømmeklub  34.55                 
14  Astrid Jensen  2005    342          34.83   
  Svømmeklubben Nord  37.05                 
15  Anne Katrine Dige  2006    333          35.16   
  Aarhus Swim  36.68                 
16  Nikoline Sejr  2006    311          35.98   
  Aarhus Swim  35.47                 
17  Mie Asmussen  2005    306          36.15   
  Svømmeklubben S 68  39.39                 
18  Josefine Høgh  2005    306          36.17   
  Svømmeklubben S 68  35.48                 
19  Amalie Nyvang Jensen  2005    303          36.29   
  Thisted Svømmeklub  36.26                 
20  Signe Kristensen  2006    292          36.73   
  Horsens Svømmeklub  38.87                 
21  Maria Lysgaard  2006    290          36.81   
  Aarhus Swim  42.85                 
22  Nanna Vestergård Johansen  2006    282          37.16   
  Odder Svømmeklub  37.12                 
23  Caroline Marx  2006    273          37.56   
  Odder Svømmeklub  37.27                 
24  Emilia Glisic  2005    265          37.92   
  Silkeborg Svømmeklub  39.67                 
25  Mathilde Hoff Sørensen  2006    252          38.57   
  Svømmeklubben Nord  41.61                 
26  Amalie Marie Wienberg  2005    250          38.70   
  Horsens Svømmeklub  40.36                 
27  Frederikke Sørensen  2006    249          38.74   
  Thisted Svømmeklub  38.48                 
28  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006    245          38.96   
  Silkeborg Svømmeklub  38.86                 
29  Elea Amalie Poulsen  2006    239          39.27   
  Silkeborg Svømmeklub  39.11                 
30  Mille E. S. Jensen  2005    238          39.31   
  Silkeborg Svømmeklub  37.04                 
31  Laura Wittenhagen  2006    210          40.99   
  Silkeborg Svømmeklub  40.97                 
32  Selma Nygreen Sakic  2006    200          41.65   
  Svømmeklubben S 68  42.05                 
33  Julie Bjørn  2006    195          42.00   
  Silkeborg Svømmeklub  44.11                 
34  Maiken Hansen  2005    180          43.15   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  41.05                 
35  Anne-Sofie Bødtger  2005    171          43.85   
  Silkeborg Svømmeklub  48.37                 
Sofie Nørskov Willumsen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim  42.26                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Jørgensen  2008    268          37.77   
  Thisted Svømmeklub  37.90                 
Julie Ravn Holst  2007    259          38.21   
  Aarhus Swim  46.72                 
Frida Damm Thorsell  2007    259          38.24   
  Aarhus Swim  40.41                 
Paula Lindberg  2007    254          38.45   
  Silkeborg Svømmeklub  39.27                 
Tilde N. H. Sørensen  2007    243          39.05   
  Agfs Svømmeafdeling  38.35                 
Klara Ledager Lauritsen  2007    237          39.36   
  Silkeborg Svømmeklub  38.45                 
Karen Sørensen  2007    217          40.53   
  Thisted Svømmeklub  40.87                 
Emilie Winum Andersen  2007    208          41.13   
  Aarhus Swim                   
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    207          41.19   
  Aarhus Swim  42.20                 
10  Clara Cavo Jørgensen  2007    201          41.61   
  Aarhus Swim  46.50                 
11  Sofia Gad  2007    186          42.68   
  Aarhus Swim  44.33                 
12  Nikoline Michaelsen  2007    177          43.38   
  Svømmeklubben S 68  41.43                 
13  Caroline K. Sørensen  2008    162          44.64   
  Thisted Svømmeklub  50.21                 
14  Nadia Bager  2008    149          45.91   
  Thisted Svømmeklub  45.57                 
15  Olivia Josefine Brice  2007    149          45.92   
  Horsens Svømmeklub  51.76                 
16  Sarah Lyse Søe  2007    148          46.07   
  Odder Svømmeklub  49.85                 
17  Lærke Ljungberg Kristense  2007    135          47.50   
  Silkeborg Svømmeklub  49.84                 
18  Alma Nygreen Sakic  2008    133          47.74   
  Svømmeklubben S 68  47.98                 
19  Mathilde Christiansen  2007    123          48.98   
  Svømmeklubben S 68  48.20                 
20  Sarah Manicus Jensen  2007    119          49.48   
  Silkeborg Svømmeklub  48.40                 
21  Helene Lavrsen  2008    117          49.78   
  Svømmeklubben Nord  53.01                 
22  Dicte Sundall Aagaard  2007    116          49.93   
  Horsens Svømmeklub  50.31                 
23  Emma Kidmose Hansen  2007    105          51.54   
  Silkeborg Svømmeklub  57.72                 
24  Sofia Dalsgaard Hansen  2008    89          54.41   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.39                 
25  Frida Hinge  2008    86          55.06   
  Silkeborg Svømmeklub  55.07                 
26  Marie Pilegaard Køfer  2008    77          57.26   
  Agfs Svømmeafdeling  1:13.05                 
27  Freja Hørslev Sørensen  2008    74          58.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
28  Emilie Hundahl Gravesen  2007    73          58.16   
  Thisted Svømmeklub                   
29  Agnes Kaae Lunde  2007    53          1:04.58   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.47                 
Emma Marx  2007              DNS   
  Odder Svømmeklub  53.59                 
Mathilde Kristensen  2008              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
Anna Kjær Nielsen  2008              DSQ  Ej samt amrtag 10m 
  Odder Svømmeklub                   
Clara Hjuler Mikkelsen  2007              DSQ  1 hånd i afslut 
  Aarhus Swim                   
Karoline Kalsmose Jakobse  2007              DSQ  Ej samt. arme hele 
  Aarhus Swim  54.88                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida V. Nierop-Andersen  2009    154          45.46   
  Silkeborg Svømmeklub  56.40                 
Laura Winum Andersen  2009    151          45.74   
  Aarhus Swim  45.73                 
Karoline Sander Andersen  2009    149          45.89   
  Thisted Svømmeklub  43.74                 
Reka Szephalmi  2009    110          50.81   
  Svømmeklubben S 68  48.75                 
Astrid V. Petersen  2009    79          56.59   
  Odder Svømmeklub  57.71                 
Silje S. Rosenberg  2009    69          59.43   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Astrid Dindler  2009    55          1:03.73   
  Odder Svømmeklub  1:08.32                 
Signe Madsen  2009              DSQ  Afsæt bund v vend 
  Horsens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  19:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark