2019-10-23   17:29:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Hovmark  2001    429          26.85   
  Thisted Svømmeklub  26.53                 
Markus Wirring  2003    421          27.03   
  Odder Svømmeklub  26.71                 
Zacharias H. Svendsen  2002    414          27.17   
  Rødding Svømmeklub  27.39                 
Mads Iversen  2002    397          27.55   
  Skanderborg Svømmeklub  27.41                 
David Johansen  2001    381          27.93   
  Svømmeklubben Søhesten  27.87                 
Sune Lyngesen  2003    345          28.88   
  Esbjerg Svømmeklub  28.43                 
Laurits Andreassen  2002    341          28.99   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  30.21                 
Mathias G-Rasmussen  2001    339          29.03   
  HOG-Hinnerup  29.35                 
Markus Jessen  2003    335          29.17   
  Esbjerg Svømmeklub  29.55                 
10  Mathias Jelle Thomsen  2002    328          29.36   
  Svømmeklubben Søhesten  28.66                 
11  Esben Breum Lau  2003    310          29.91   
  Esbjerg Svømmeklub  29.46                 
12  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    308          29.98   
  Svømmeklubben Nord  30.03                 
13  Alexander Johnsen  2003    302          30.17   
  Odder Svømmeklub  30.02                 
14  Victor Haunstrup  2003    247          32.27   
  Aabybro Idrætsforening  32.70                 
15  Marcus Reinholt Gjelstrup  2003    233          32.88   
  Odder Svømmeklub  33.91                 
Christian Radzewicz-Peder  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub  32.93                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    458          26.28   
  Aarhus Swim  26.30                 
Frederik Lindholm  2004    457          26.30   
  Aarhus Swim  26.37                 
Sebastian Jørgensen  2005    438          26.66   
  Thisted Svømmeklub  26.13                 
Gustav Hansen  2004    430          26.83   
  Thisted Svømmeklub  26.78                 
Anders Sanggaard  2005    427          26.89   
  Agfs Svømmeafdeling  27.85                 
Emil Jaworski  2004    418          27.09   
  Svømmeklubben Nord  27.49                 
Lucas Rosenborg  2004    411          27.24   
  Aarhus Swim  29.10                 
Viktor Enevold Sørensen  2004    401          27.46   
  Thisted Svømmeklub  27.48                 
Andreas Torp  2004    363          28.39   
  Svømmeklubben Nord  27.98                 
10  Karl Anton Kristensen  2005    360          28.46   
  Svømmeklubben S 68  29.48                 
11  Mathias Frahm Feldtmose  2004    349          28.77   
  Svømmeklubben Nord  28.42                 
12  Emil Togsverd  2005    348          28.80   
  Silkeborg Svømmeklub  28.82                 
13  Casper Boest  2005    345          28.86   
  Aarhus Swim  30.23                 
14  Danilo Møller  2004    344          28.89   
  Svømmeklubben Nord  28.81                 
15  Frederik Harbo  2005    307          30.01   
  Thisted Svømmeklub  30.18                 
16  Sebastian Dalgaard  2005    301          30.21   
  Svømmeklubben S 68  31.42                 
17  Thor Bruun Bisgaard  2005    295          30.43   
  Agfs Svømmeafdeling  30.32                 
18  Nicklas Rossau Larsen  2005    286          30.72   
  Silkeborg Svømmeklub  30.93                 
19  Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    238          32.65   
  Agfs Svømmeafdeling  32.39                 
20  Magnus Lenoire Nielsen  2005    234          32.87   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  35.76                 
21  William Jensen  2005    213          33.88   
  Thisted Svømmeklub  35.38                 
22  William Mikkelsen  2004    204          34.37   
  Thisted Svømmeklub  39.43                 
23  Karl-Wilhelm Skov  2005    182          35.70   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  40.28                 
24  Andreas Visby Hansen  2004    143          38.72   
  Horsens Svømmeklub  37.54                 
Oscar Hove Lasthein  2004              DNS   
  Aarhus Swim  29.20                 
Andreas V. Petersen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svømmeklub  33.41                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Seneca  2006    292          30.53   
  Agfs Svømmeafdeling  30.48                 
Malthe Glent-Thule  2007    287          30.71   
  Agfs Svømmeafdeling  30.80                 
Rasmus Olsen  2006    275          31.12   
  Thisted Svømmeklub  30.78                 
William Hansen  2006    269          31.37   
  Thisted Svømmeklub  31.75                 
Nicolai N. H. Sørensen  2006    268          31.42   
  Agfs Svømmeafdeling  31.28                 
Christian Stilling  2006    262          31.63   
  Thisted Svømmeklub  32.43                 
William Haaning  2007    242          32.51   
  Thisted Svømmeklub  33.00                 
Angus Halle  2007    227          33.19   
  Odder Svømmeklub  33.93                 
Bertram Segall  2006    220          33.52   
  Odder Svømmeklub  34.46                 
10  Gustav Dyrbye  2006    216          33.76   
  Thisted Svømmeklub  33.57                 
11  Johannes Jervidalo  2006    214          33.84   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  36.50                 
12  Sebastian Eliasen  2006    214          33.86   
  Svømmeklubben Nord  33.21                 
13  August Mumm  2006    211          34.03   
  Aarhus Swim  35.26                 
14  Kasper Lisberg  2007    203          34.46   
  Odder Svømmeklub  35.55                 
15  Sebastian Braad Bjørn  2006    194          34.97   
  Svømmeklubben Nord  35.20                 
16  Nikolaj Rasmussen  2006    193          35.02   
  Odder Svømmeklub  39.19                 
17  Simon Gaarde  2007    193          35.05   
  Silkeborg Svømmeklub  33.87                 
18  Zilas Vilsen  2006    189          35.27   
  Silkeborg Svømmeklub  35.48                 
19  Jonas S. H. Frederiksen  2006    188          35.32   
  Agfs Svømmeafdeling  35.51                 
20  Laurits Winter Poulsen  2007    187          35.40   
  Silkeborg Svømmeklub  34.57                 
21  Laszlo Szephalmi  2007    179          35.92   
  Svømmeklubben S 68  35.98                 
22  Marcus Diego Bach  2006    172          36.39   
  Horsens Svømmeklub  36.19                 
23  Arthur Kæseler Nielsen  2007    143          38.72   
  Thisted Svømmeklub  39.31                 
24  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007    142          38.77   
  Agfs Svømmeafdeling  40.71                 
25  Peter Suder Lassen  2007    134          39.56   
  Agfs Svømmeafdeling  38.93                 
26  Anders Yde  2007    82          46.57   
  Horsens Svømmeklub  54.50                 
Anton Sommerlund Jensen  2006              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  37.37                 
Mikkel Kammer Riis  2007              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
August Heltborg  2006              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  45.81                 
Daniel Marcus Le  2006              DSQ  tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  30.17                 
Marcus Rønning  2006              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub  46.83                 
Vilfred Beedholm-Ebsen  2007              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  35.98                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008    164          36.98   
  Silkeborg Svømmeklub  36.49                 
Johannes Ravn  2008    124          40.55   
  Horsens Svømmeklub  42.86                 
Marcus Halle  2009    124          40.62   
  Odder Svømmeklub  48.50                 
Karl Emil Malle  2008    119          41.10   
  Thisted Svømmeklub  43.52                 
Maciej Dworzanski  2008    115          41.55   
  Svømmeklubben S 68  46.92                 
Frederik Vesterby  2008    111          42.07   
  Thisted Svømmeklub  43.63                 
Carl H. Frederiksen  2009    101          43.45   
  Agfs Svømmeafdeling  48.43                 
Viggo Rohde  2008    97          44.04   
  Agfs Svømmeafdeling  44.17                 
Victor Langberg Aakjær  2008    96          44.10   
  Agfs Svømmeafdeling  48.79                 
10  Luca Korsgaard Nicholson  2009    88          45.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  William Hother Jensen  2008    68          49.42   
  Odder Svømmeklub  48.31                 
12  Jeppe Villefrance  2008    50          54.76   
  Odder Svømmeklub  56.90                 
13  Johannes Brixen  2009    50          54.91   
  Odder Svømmeklub  57.19                 
Victor Thor Krøyer  2008              DSQ  tyvstart 
  Odder Svømmeklub  43.92                 
Villads Vestergaard Ahm  2008              DSQ  tyvstart 
  Horsens Svømmeklub  42.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  20:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark