2019-11-20   16:11:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Sofie Wienberg  2002    466          2:37.07   
  Horsens Svømmeklub  2:41.26                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    326          2:57.04   
  Svømmeklubben Nord  2:56.03                 
Cecilie Meier  2003    274          3:07.42   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:04.09                 
Katrine Skyt Nielsen  2003    260          3:10.84   
  Odder Svømmeklub  3:06.79                 
Christina Christiansen  2004    172          3:38.88   
  Horsens Svømmeklub                   
Manja Laursen  2003              DNF   
  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling  3:09.59                 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabella Marie Lauritzen  2005    540          2:29.64   
  Silkeborg Svømmeklub  2:30.63                 
Sarah Froberg Pedersen  2006    466          2:37.13   
  Silkeborg Svømmeklub  2:36.79                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    427          2:41.72   
  Aarhus Swim  2:53.64                 
Marie Bertram  2006    401          2:45.17   
  Aarhus Swim  2:55.99                 
Trine Lundø Michaelsen  2006    352          2:52.44   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.12                 
Freja Obert  2006    341          2:54.37   
  Odder Svømmeklub  3:01.58                 
Elea Amalie Poulsen  2006    335          2:55.33   
  Silkeborg Svømmeklub  2:58.64                 
Anna Ancker  2006    333          2:55.73   
  Aarhus Swim  3:02.43                 
Aia Caroline Abel  2006    330          2:56.26   
  Svømmeklubben Nord  2:59.17                 
10  Katrine Bager  2006    323          2:57.51   
  Thisted Svømmeklub  3:01.40                 
11  Astrid Jensen  2005    317          2:58.72   
  Svømmeklubben Nord  3:04.02                 
12  Josefine Høgh  2005    316          2:58.79   
  Svømmeklubben S 68  3:04.83                 
13  Nikoline Sejr  2006    302          3:01.47   
  Aarhus Swim  3:17.22                 
14  Laura Wittenhagen  2006    298          3:02.26   
  Silkeborg Svømmeklub  3:06.00                 
15  Frederikke Sørensen  2006    296          3:02.79   
  Thisted Svømmeklub  3:06.38                 
16  Signe Kristensen  2006    291          3:03.72   
  Horsens Svømmeklub  3:01.09                 
17  Emilia Glisic  2005    290          3:04.01   
  Silkeborg Svømmeklub  3:09.18                 
18  Mille E. S. Jensen  2005    286          3:04.84   
  Silkeborg Svømmeklub  3:05.15                 
19  Rebekka Fjeldmark Kempel  2006    283          3:05.42   
  Silkeborg Svømmeklub  3:11.79                 
20  Anne-Sofie Bødtger  2005    272          3:07.94   
  Silkeborg Svømmeklub  3:21.31                 
21  Freja Bjørn  2005    262          3:10.28   
  Aarhus Swim  3:06.40                 
22  Amalie Marie Wienberg  2005    241          3:15.78   
  Horsens Svømmeklub  3:12.70                 
23  Sofia Jørgensen  2006    218          3:22.32   
  Svømmeklubben S 68  3:27.54                 
Nanna Vestergård Johansen  2006              DNS   
  Odder Svømmeklub  3:18.21                 
Cathrine Friis Rossa  2006              DSQ  Ej samtidige arme 
  Aarhus Swim                   
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Paula Lindberg  2007    281          3:05.93   
  Silkeborg Svømmeklub  3:08.06                 
Julie Ravn Holst  2007    275          3:07.31   
  Aarhus Swim  3:15.83                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    268          3:08.97   
  Aarhus Swim  3:26.64                 
Tilde N. H. Sørensen  2007    235          3:17.32   
  Agfs Svømmeafdeling  3:11.61                 
Nadia Bager  2008    221          3:21.32   
  Thisted Svømmeklub                   
Andrea Skjelmose  2007    208          3:25.47   
  Horsens Svømmeklub  3:30.91                 
Sofia Gad  2007    205          3:26.64   
  Aarhus Swim  3:26.91                 
Sarah Manicus Jensen  2007    185          3:33.77   
  Silkeborg Svømmeklub  3:34.31                 
Mathilde Christiansen  2007    167          3:40.85   
  Svømmeklubben S 68  3:47.32                 
10  Sarah Lyse Søe  2007    156          3:45.92   
  Odder Svømmeklub  4:23.29                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark