2020-01-18   19:21:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Swim Cup 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Odder Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    393          2:44.39   
  Svømmeklubben Nord  2:40.60                 
Mads Iversen  2002    375          2:46.94   
  Skanderborg Svømmeklub                   
Esben Breum Lau  2003    342          2:52.22   
  Esbjerg Svømmeklub  2:46.88                 
Mathias G-Rasmussen  2001    291          3:01.68   
  HOG-Hinnerup  3:12.12                 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Torp  2004    413          2:41.67   
  Svømmeklubben Nord  2:41.97                 
Asger Mathiasen  2004    400          2:43.34   
  Thisted Svømmeklub  2:41.59                 
Lucas Rosenborg  2004    359          2:49.45   
  Aarhus Swim  2:48.01                 
David Kilsgaard Andersen  2005    333          2:53.70   
  Aarhus Swim  2:52.46                 
Philip Vesterby  2005    304          2:58.96   
  Thisted Svømmeklub  2:54.00                 
Viggo Lind Toustrup  2005    303          2:59.21   
  Agfs Svømmeafdeling  2:57.07                 
Mathias Frahm Feldtmose  2004    303          2:59.23   
  Svømmeklubben Nord  2:54.99                 
Daniel Landbo  2005    214          3:21.12   
  Horsens Svømmeklub                   
Nikolaj Minke Mikkelsen  2005    193          3:28.17   
  Agfs Svømmeafdeling  3:32.63                 
Andreas Lindgaard Nielsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Swim                   
Mads Sander Andersen  2004              DSQ  2 flyben ved 25m 
  Thisted Svømmeklub  2:53.63                 
Simon Gallacher  2005              DSQ  Flere flyspark v sta 
  Aarhus Swim  3:50.24                 
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Eliasen  2006    229          3:16.69   
  Svømmeklubben Nord  3:36.14                 
Torri Pietrzak-Jakobsen  2006    198          3:26.36   
  Aarhus Swim  3:27.99                 
Kasper Lisberg  2007    185          3:31.12   
  Odder Svømmeklub  3:44.88                 
Malthe Glent-Thule  2007              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Emil Malle  2008    117          4:05.86   
  Thisted Svømmeklub  4:22.68                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  13:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark